Aktualności:

"Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1" w sprzedaży od 19 czerwca.

Menu główne

Powrót Wayne'a.

Zaczęty przez Voorhees, 16 Październik 2009, 19:03:52

Mel

Teleportował się przez wodospad. Nie pytaj JAK! Po prostu zrobił..."puf!".

Leon Kennedy

Morrison na pewno to wytłumaczy, no przynajmniej mam taką nadzieję, trzeba poczekać do ostaniego numeru...

(A)nonim

#47
I wyja?nienie pewnie b?dzie krety?skie...
Posted on: 14 Maj  2010, 15:55:09

 Po tragicznym pierwszym numerze my?la?em ?e "Return of Bruce Wayne" b?dzie kolejnym powodem do narzeka? na Szalonego Szkota, na razie jednak drugi numer mi?o mnie zaskoczy?. A w?a?ciwie tylko jego cz???, to jest w?tek z przesz?o?ci, podany bez s?odzenia (w ko?cu sko?czy? si? nieszcz??liwie), czyli tak jak si? powinno pisa? bat-historie no i z mocnym zaskoczeniem kto jest przodkiem Bruce'a i kl?tw? która du?o wyja?nia. Co do reszty, no to có?...
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Łubudu

"Return #3" za mn?. Rysunki proste, fajne, mi?a odskocznia od zaci?tych g?b Irvinga. Co? tam si? dzieje, Bruce jest cwany, a jego zachowanie w jaskini oznacza i? jego amnezja jest jedynie cz??ciowa, ca?a wiedza i umiej?tno?ci pozosta?y. Nie mamrocze ju? "wereamaj" ale wci?? warczy jak dzikus. Ogólnie w?tek z przesz?o?ci jest weso?y ale wci?? brakuje mi g??bszego ukazania co tam si? Gackowi przewraca w g?owie. A w?tek z jego poszukiwaniami... No có?. Przynajmniej dowiadujemy si? i? w?tek z Jokerem z nowym "Batman and Robin" nie b?dzie ostatecznie rozwi?zany. Psów wiesza? na numerze nie b?d?, ale pia? z zachwytu te? nie. Chyba nie mam ju? wi?kszych oczekiwa? do tej miniserii poza przywróceniem Bruce'a do wspó?czesno?ci.
Posted on: 23 Czerwiec  2010, 23:32:18

 PS. Tak na przysz?o??: jak si? robi spoilery?
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Leon Kennedy

A tak dokładniej to co ten nasz Bruce porabia w tej przeszłości??

kelen

Teraz pomagał odnaleźć skarb w swojej jaskini :P

Leon Kennedy

Aha, fajnie... A czy to co dzieje się z nim teraz w przeszłości może po powrocie go w jakimś stopniu zmienić, czy raczej wróci do naszego czasu i do formy sprzed równocześnie??

Łubudu

W?a?nie to co si? dzieje nijak si? ma do zapowiedzi o wielkiej przemianie. S? to do?? standardowe przygodowe historyjki o podró?ach w czasie a ??czy je do?? be?kotliwie przedstawione powi?zania (jak to u Morrisona) W przeciwie?stwie do poprzedniego mrocznego numeru tutaj Bruce zachowuje si? jak wujek dobra rada. Nie wiadomo po co wprowadzono w drugim numerze tego Cthulu z mackami. W?tek z czcicielami Gacka da si? prze?kn??. Ale oczekiwa?em jakiego? wi?kszego udzia?u przodków Bruce'a, rozbudowania w?tku Barbatosa i nietoperzowego dziedzictwa je?li ju? postanowili na to stawia? (Zreszt? mam hipotez? ?e Barbatosem mo?e okaza? si? sam Bruce, ale wybitnie nie pasuje to do "Mrocznego rycerza mrocznego miasta") A tu mamy radosne ?ubudu, pranie si? po pyskach i przeskok do nast?pnej epoki.
PS. A co u cholery Hal Jordan robi za sto?em razem z Justice League? Przecie? podró?owa? z Time Masters. Denerwuj?cy babol.
Posted on: 24 Czerwiec  2010, 13:29:11

 
Cytat: Mel w 13 Maj  2010, 20:31:08
Teleportowa? si? przez wodospad. Nie pytaj JAK! Po prostu zrobi?..."puf!".
Teraz po prostu rozp?yn?? si? w promieniach zachodz?cego s?o?ca jak przyjacielski duszek!
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

kelen

Tak szerzej u numerze, jak go przeczytałem jeszcze raz na spokojnie (wcześniej to cholernie spiacy bylem).
Numer jak dla mnie bardzo dobry, ciekawy. Nie ma właściwie niczego, do czego mógłbym się przyczepić. Podobało mi się to jak fajnie zrobili Czarnobordego (wstązki na brodzie itd). Intryguje mnie ta wzmianka o Jokerze. Pewnie wiedzielibyśmy więcej, gdyby nowy numer Batman and Robin wyszedł by na czas. Teraz za to wiemy, że najwyraźniej Joker im zwiał.
I tak w ogóle. Nie ma chyba większego sensu oceniania wydarzenia wraz z wychodzącymi numerami. Tutaj zdecydowanie trzeba poczekać do końca i przeczytać jeszcze raz bez tych miesięcznych przerw.

Mel

Spokojnie, jeszcze dwa tygodnie i nadrobi się ten wątek... Chyba.

Szczerze? Powoli tracę nad tym kontrole.

Łubudu

#55
W nowym "Detective Comics" też Joker się przewija... Wietrzę tu aferę zakrojoną na szeroką skalę. Nowy "Batman and Robin" to może być tylko początek do wielkiej draki z klaunem w roli głównej. Mógłby... Bo ja wiem? Zatłuc łomem Damiana? :)
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Mel

W ogóle w nowym numerze Detective Comics mamy małe wprowadzenie do bajzlu jaki ogarnie Gotham w następnych trzech numerach Detective. I owszem, Joker będzie miał nie małą rolę w niedalekiej przyszłości (oby owocną)

Łubudu

 Plus Kudra?ski te? co? tworzy o Jokerze... Co? jest na rzeczy. Mini-seria rozkr?ca si? powoli ale dopiero po powrocie Bruce'a mo?e by? wielkie buuum.
Nowa hipoteza: najnowsza historia w "Streets of Gotham" skupia si? na Hushu i ma na d?u?szy czas uregulowa? status tej postaci. Elliot podszywa si? pod Wayne'a. Joker widzia? w R.I.P. Gacka bez maski. Ponadto jako Oberon tez by? blisko bat-rodzinki. A ?e Husha nikt nie lubi... Tylko w takiej sytuacji Bruce by?by oficjalnie martwy dla ?wiata, wi?c co by to znaczy?o dla prawdziwego Gacka po powrocie? Okaza?oby si? ?e nawet Red Robin si? myli? co do jego kopni?cia w kalendarz :)
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Mel

Cytat: kelen w 24 Czerwiec  2010, 15:42:20Teraz za to wiemy, że najwyraźniej Joker im zwiał.
*radość*
Uwielbiam, kiedy ich wszystkich w ***** robi <3
Posted on: 24 Czerwiec  2010, 16:53:48

 Btw, na prawdę zaczynają mnie intrygować te małe nawiązania do Jokera, które pojawiają się w każdym numerze Return of Bruce Wayne:
I

II

III


Ma to jakiś głębszy cel według was? Spotkałam się z sugestią, że Joker też odbył nie małą wycieczkę po przeszłości, co mnie rozbawiło, bo wyobraziłam sobie jak pokonywał warstwy czasu ambulansem, którym wcześniej w R.I.P wpadł do rzeki ;D

Leon Kennedy

Morrison chce pewnie ukazać, że Joker tak naprawdę był przy Gacku cały czas ;D