Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepszy rysownik

Zaczęty przez Spider-Fan, 25 Maj 2008, 09:41:04

Johnny Napalm

Cytat: Juby w 18 Czerwiec  2022, 08:42:44Zależy kogo uważasz za "wielkiego rysownika".

W tym roku odeszli i Neal Adams, i Time Sale. 2022 sucks. :-\


Kurczę, podłamałeś mnie jeszcze bardziej. Nie słyszałem, że Neal Adams również zmarł.  :(

To również jeden z moich ulubionych rysowników – płynna dynamiczna kreska połączona z realizmem. Naprawdę szkoda, że Ci rysownicy już nic nie stworzą.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#181
Neal Adams zmarł 28 kwietnia, a kilka dni później, 6 maja zmarł George Pérez (była o nich mowa w ostatnim podcaście na youtube'owym kanale BatCave). Tim jest więc trzecim wielkim twórcą w ciągu zaledwie trzech miesięcy, który odszedł z tego świata. O ile nie znam prac Péreza, a Neal Adams chyba był już na emeryturze i miał swoje lata (80.), tak news o Sale'u uderzył mnie mocno. Na służbowym komputerze od 1,5 roku mam na tapecie jego kadr z Długiego Halloween. Straciliśmy wielkiego mistrza.

Dziś Amerykanie obchodzą Dzień Ojca. Chyba żadna praca Tima nie pasuje w tej sytuacji lepiej od poniższej okładki:




Juby


Crowridd

Nie mam jeszcze swojego ulubionego rysownika; co chwilę mnie jakiś zaskakuje.

Jim Lee na pewno jest w topce - jego All Star Batman & Robin, the Boy Wonder to coś niesamowitego. Czytając komiks czekałem tylko na kolejne kadry. Szkoda, że to najgorszy Batman, jaki przeczytałem.

Juby

For your consideration, Norm Breyfogle:



Kiedyś byłby to na pewno mój nr #1, ale dziś - po przeczytaniu w ostatnich trzech latach wielu komiksów z Mrocznym Rycerzem - wiem, że byłby to wybór wyłącznie ze względu na ogromny sentyment do jego prac. Zarówno wcześniej (Neal Adams) jak i później, byli artyści, którzy potrafili uchwycić Batmana i bohaterów z jego świata jeszcze lepiej, a ich charakterystyczny styl trafia do mnie nawet bardziej.

Crowridd

W Epidemii zauważalnie pod względem artystycznym odbiegają od reszty dwa ostatnie zeszyty (+ te, za które odpowiadał Kelley Jones też, ale to chyba tyle). Od razu lepiej czytało się wtedy historie z tego tomu, ale nie mogłem skojarzyć rysownika do momentu, kiedy nie zobaczyłem kadrów z architekturą w roli głównej. No i wtedy zapaliła mi się lampka: Dave Taylor - tutaj z czasów Death by Design.






Crowridd

#186
Wydaje mi się, że już kilka razy widziałem podobny sposób, w jakim przedstawiany jest ojciec Bruce'a, ale chyba żaden rysownik nie zbliżył się do poziomu Klausa Jansona.

Józef Stalin pisze do swojej dawno nie widzianej córki; opisuje jej, jak straszne jest to amerykańskie, kapitalistyczne miasto. W jego ojczyźnie taki Batman nie skakałby po wieżowcach, ponieważ głodni nie skaczą.


Rado

Heh, mi się on bardziej kojarzy z Tomem Selleckiem z tego starego serialu "Magnum".

A tak przy okazji, to nie lubię Jansona jako rysownika, ale w tej historii muszę przyznać, że dał radę i ciepło wspominam ten odcinek.

Crowridd

Z tego komiksu najbardziej wizualnie  podobała mi się historia, którą rysował Gary Gianni. Te tła, zeppelin - super wrażenie.

Rado

Też zajebista. Od razu przed oczami stanął mi kadr siedzącego Batmana za oknem podczas ulewy.

Crowridd

#190
Tak, tak! Właśnie wtedy od razu wygooglałem rysownika. Mega talent.

Edit: Selleck rzeczywiście pasuje tutaj idealnie. Mi się ten aktor kojarzy jeszcze z hawajskimi koszulami (możliwe, że taką miał w serialu), więc przy Thomasie o nim nie pomyślałem.


red fox

Gdybym miał wybierać trójkę najlepszych rysowników Batmana to byliby to:

Kelley Jones
Jim Lee
Norm Breyfogle

Batman rysowany przez Jonesa jest taki drapieżny, groźny, zawsze podobał mi się ten styl, to jak rysował Batmana w ruchu, jego pelerynę a nawet Batmobil - szkoda, że Jego rysunki przypadły na agonię wydawnictwa TM Semic i "Batman and Superman" ??? .

Juby

Oj tak, że też do tej pory nie wspomniałem w tym wątku o Kelley Jonesie. Uwielbiam jego niepowtarzalny styl (no i jestem fanem długich uszu Batmana, a on rysuje najdłuższe).

Po lekturze Kryzysu bohaterów i Batman/Catwoman pokochałem prace Claya Manna. Być może mój ulubiony z obecnie rysujących komiksy DC twórców.

MJ

Czytałem ostatnio TM Semic 1/98 gdzie właśnie za rysunki odpowiada Kelly Jones, muszę przyznać że mało który rysownik umie nadać takiego mistycznego klimatu jak Jones, no może jeszcze Mike Mignola. Historia była nawiązaniem do technik MK Ultra, a przeciwniczką tzw. "Śniąca". Polecam serdecznie na takie upalne dni świetnie pasuje.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...