Aktualności:

"DC Absolute Noir" od 20 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#21
Uniwersum Batmana / Loża Kontestatorów
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 22 Czerwiec 2026, 16:22:23
Do @Rado albo do kogoś, kto czytał - czy Batman - Ghosts Sama Kietha jest zjadliwy?

Przeniosłem, bo pytanie o czyjąś opinię nie jest pytaniem o Uniwersum Batmana.
- Juby
#22
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Q - 21 Czerwiec 2026, 21:53:21
Wszyscy czekają. Jedni dają większy kredyt zaufania, jedni mniejszy. Niemniej jednak ostatnie doniesienia nie są specjalnie zachęcające. Twórcy też nic nie robią by rozwiać wątpliwości fanów, czyli zdementować lub potwierdzić plotki.

Pingwin Reevesowi, wyszedł, ale Joker w małym epizodzie rozczarował, więc nie wszystkie jego pomysły działają.

Ponownie ewentualne umieszczenie przemiany Harveya w Two-Face'a na przełomie jednego filmu, też nie jest zachęcające, ani oryginalne.

Cały czas jednak brak oficjalnego ogłoszenia, które rozwiałoby wszelkie wątpliwości, przynajmniej w kwestii postaci, które pojawią się w filmie. Więc na oceny jest za wcześnie.
#23
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez newtime - 21 Czerwiec 2026, 21:42:21
Ja zawsze czekam, bo jestem fanem batmana i zawsze oceniam produkt końcowy. Naprawdę nic nie wiemy o tym filmie i nie wiem na jakiej podstawie mam oceniać casting, fabułę czy cokolwiek skoro nie widziałem nawet minuty fabuły? Wszystko jedno czy tam ma być Two face, Mr Frezze czy Smok Diplodok a głównego złoczyńcę ma grać Tomasz Karolak. Jeśli ostatecznie wszystko by się obroniło jakością i dostałbym dobry film o batmanie, to nic mi do tego. Nie obchodzą mnie kulisy danej produkcji, chcę dostać film, wiec dla mnie narzekanie czy chwalenie w tej chwili jest tak samo dla mnie zbędne, co najwyżej traktuje wszystko jako ciekawostkę.

Mogą mnie pewne rzeczy zastanawiać np jako fan Supermana Gunna nie rozumiem, póki co planu na uniwersum albo czemu tak długo czekamy na 2 batmana  ale w obu przypadkach interesuje mnie jedynie produkt końcowy. I jeśli okazę on się dla mnie słąby, to będę miał powód do narzekań :)
#24
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 21 Czerwiec 2026, 21:33:48
Zrobił o wiele gorszą rzecz (o czym już pisałem).

Poza tym, jestem Yang dla forumowego Yin. Prawie każdy tutaj - co by nie opublikowano, jak tego filmu by nie odwlekano - ma podejście "jest fajnie, jest dobrze, czekam". Ja reprezentuję zniekształconą stronę twarzy tego forum.

#25
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Cap - 21 Czerwiec 2026, 11:30:19
Znaczy powiem, że przynajmniej dla mnie, trochę trudno brać twoją krytykę poważnie jak zaczynasz obrażać Matta Reeves'a. No zachowujesz jakby facet przyszedł do twojego domu, spalił wszystko twoje komiksy, pobił ciebie i potem jeszcze zabrał wszystkie twoje meble.
#26
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 21 Czerwiec 2026, 09:27:58
Tak, chodzi mi o to, że Zsasz jest fatalnym wyborem, bo widziałem go w bat-filmie już dwukrotnie, a od lat piszę, że chcę kogoś, kogo w filmach jeszcze nie było. Stan to świetny aktor, akurat jego castingu nie krytykuję. Krytykuję kretyna scenarzystę-reżysera.

Briana Tyree Henry'ego widziałem w 7 filmach, m.in. we Wdowach. Dla mnie Dent od jego komiksowego debiutu ma jedną niepodważalną cechę - jest przystojny (na tym opierał się nawet jego origin, był próżny i po utracie swojej nadzwyczajnej urody oszalał), to takie odbicie lustrzane Bruce'a, które zeszło na złą drogę. Billy Dee był dla mnie Dentem, Tommy Lee też, Eckhart również. Jakby obsadzili w tej roli Idrisa Elbę, albo Michaela B. Jordana - bring it on! Ale nie koleś z +30kg nadwagi (no chyba, że o czymś nie wiem i zrobił super formę do roli?). Na razie to zapowiada się na Two-Chins, a nie Two-Face :P

Porównanie do Keatona nietrafione. Jego cechy fizyczne okazały się nieistotne przy rewolucji w kostiumie, który przygotowali do filmu.

Jak kiedyś przeczytam chociaż jedną pozytywną wiadomość na temat tej produkcji to na pewno nie omieszkam pochwalić. Póki co, widzę jedynie powody do narzekania.


CytatAfter the film wrapped, Pattinson planned to fit one movie between The Batman and its sequel, assuming production for it would get underway fairly quickly. However, Pattinson would end up starring in nine films before cameras on The Batman 2 would finally roll (...)
;D LOLz
#27
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Cap - 21 Czerwiec 2026, 01:24:48
Nie no, to już w sumie dalej bardziej narzekanie dla narzekania. Przyznałeś sam, że nie widziałeś BTH w niczym poza jego występach w blockbuster-ach, jeśli jedynie chodzi ci o jego wygląd, to ja mogę powiedzieć, że w komiksach Bruce Wayne nie łysieje i nie ma metr 75. A i tak, Keaton jest świetnym Batmanem. Powiedzieć, że Stan jest na kogoś słabym wyborem jest jeszcze dziwniejsze. Oba filmy które zrobił w 2024 pokazały jak dobrym aktorem jest.

A jeżeli chodzi ci o to, że Zsasz jest słabym kandydatem na antagonistę, no to też jest raczej dziwnym krytycyzm, kiedy jest raczej wiadomo, że Reeves i tak zrobi go w większości po swojemu. Mały kto by zgadł jakby wyglądał jego Riddler czy Pingwin.
#28
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 20 Czerwiec 2026, 23:49:20

Chris Stanley - który ma swoje dojścia w Holly - potwierdza ostatnie plotki. Twierdzi, że wiedział o części z nich od ponad miesiąca (widział testy z przygotowań Stana do roli), ale nie mógł o tym mówić dopóki nie zostanie to opublikowane. Sebastian gra Victora Zsasza (słabiutki wybór wg mnie). Pączek gra Harvey'a Denta (tragedia). Obaj mają mieć charakteryzację (Zsasz będzie miał tatuaże i blizny, Two-Face nie będzie wspomagany przez CGI). Kostium Batmana zaliczył drobne zmiany i jest gotowy do włożenia przez Pattinsona, który już jest na próbach w Londynie.

Ogólnie zawsze gdy już myślę, że gorzej być nie może, okazuje się że jednak może. Teraz wersja, że Stan będzie Dentem, ScarJo Gildą, a Dance jej teściem nie brzmi najgorzej.
#29
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez The_Hood - 20 Czerwiec 2026, 12:57:08
Witam witam serdecznie wszystkich, znalazłem takie cos w sieci i chciałem wrzucić, bardzo fajnie to wygląda :)

https://youtu.be/ff9fomDLigk?is=NdbzuhZAGzYfWCQs
#30
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
Ostatnia wiadomość przez Mister Tadeo - 19 Czerwiec 2026, 13:28:23
Pierwszy batmanowy zakup od co najmniej 2 lat. Od dawna chciałem dołączyć do kolekcji kinową animację z 1993 roku w porządnej jakości (wcześniej miałem DVD). Zmobilizował mnie artykuł Jubego o polskich wydaniach VHS filmów z Batmanem oraz fakt, że u nas premiera "Maski Batmana" na kasetach wideo odbyła się w Dzień Dziecka 1 czerwca 1994 roku. Od mojego pierwszego seansu minęło więc 32 lata - jeszcze załapię się na rocznicową powtórkę. Trafił mi się egzemplarz w slipcoverze, z czego bardzo się cieszę.
https://www.imagebam.com/view/ME1DYCJ5