Aktualności:

"DC Absolute Noir" od 20 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#21
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Gieferg - 24 Czerwiec 2026, 10:55:38
CytatWszyscy czekają.

Nie wszyscy  ;)
#22
Bat-Filmy / Batman: Knightfall - animowana...
Ostatnia wiadomość przez Gieferg - 24 Czerwiec 2026, 09:08:28
No i to chętnie obejrzę, bo póki co nie było sensownej ekranizacji.
To co zrobił z Bane'em Nolan mimo pewnych plusów wciąz było dość rozczarowujące.
#23
Bat-Filmy / Batman: Knightfall - animowana...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 23 Czerwiec 2026, 23:15:51
Czekam z niecierpliwością na pierwszą część, zapowiada się znakomicie, długie uszy, styl Kelley'go Jonesa ze spiczastymi ramionami i przesadnie dużą peleryną, jeden z moich ulubionych. Bane może brzmi mało latino, ale mam nadzieje że pojawi się Zsasz, skoro ma być kategoria wiekowa R.
#24
Bat-Filmy / Batman: Knightfall - animowana...
Ostatnia wiadomość przez MysiaParasolka - 23 Czerwiec 2026, 23:01:14
Wygląda to dokładnie tak jak się spodziewałem. Może i projekty zainspirowane oryginałem, ale animacja do bólu współczesna, bez żadnego pazura. Obejrzy się jak wyjdzie całość.
Miło zobaczyć w końcu Azraela.
#25
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
Ostatnia wiadomość przez Juby - 23 Czerwiec 2026, 22:26:03
Plakat sezonu drugiego sugeruje, że premiera została przyspieszona o dwa dni:

#26
Bat-Filmy / Batman: Knightfall - animowana...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 23 Czerwiec 2026, 22:24:35
Są też pierwsze plakaty i fotki:




Ja już chyba jestem na to za stary ::) Albo inaczej - mam dość współczesnej popkultury i tego jak jest reklamowana.

Pamiętam jak wiele, wiele lat temu, ktoś na tym (albo na innym) forum zażartował, że ewentualna kontynuacja Siedem Davida Finchera otrzyma tytuł "Siedem 2: Osiem". Śmiałem się z tego aż brzuch mnie bolał i żart zapamiętałem do dziś. Ale jak widzę tytuł z dwukrotnym użyciem dwukropka, myślnikiem i dwukrotnym "Knightfall" to w sumie jestem skłonny uwierzyć, że kontynuacja kultowego dreszczowca z 1995 roku dziś mogłaby otrzymać ten jajcarski tytuł na full serio.

Rzekoma kategoria wiekowa "R" pewnie też będzie uzasadniona... no jakoś, ale nic w samym filmie nie będzie o niej świadczyć. Ale to, że MPA powinno przejść ogromne reformy wiadomo nie od dziś. Najlepszym tego przykładem jest Toy Story 5, które widziałem w niedzielę. W piątej części praktycznie nie ma przemocy, nie ma żadnych żartów z podtekstami (w jedynce były), w przeciwieństwie do cz. 1, 3-4 nie ma w niej nic strasznego (jak zabawki Sida w jedynce, bobas z trójki, albo ochroniarze Gabi Gabi z czwórki), a została pierwszym Toy Story z kategorią "PG", co pokazuje, że kategoria "G" (czyt. dla wszystkich) w zasadzie nie istnieje. Dziś chyba nawet ujęcie jak motyl siada na liściu powinno się puszczać dziecku dopiero po sprawdzeniu przez rodziców czy nie ma w tym nieodpowiednich treści.

Sam teaser jest okej. Na duży plus wybór stylu Kelley'go Jonesa przy projektach postaci.
Jeśli wyjdzie to gdzieś po polsku, pewnie obejrzę (pierwszą część, a dalsze - wszystko będzie zależało jak pierwsza mi podejdzie).
#27
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez Juby - 23 Czerwiec 2026, 22:12:18
Ostatnio coraz częściej mam taką sytuację, że strona (i forum) pada na kilkanaście minut i wywala error "503 Service Unavailable".

CytatService Unavailable
Service is currently overloaded. Please try again later

Czy ktoś jeszcze tak ma?
Wczoraj około północy zupełnie nie dało się wejść na stronę i forum. Dzisiaj rano też miałem problem, wyskakiwał ten komunikat :(
#28
Bat-Filmy / Batman: Knightfall - animowana...
Ostatnia wiadomość przez BatSSy - 23 Czerwiec 2026, 21:49:53
Pierwszy oficjalny zwiastun Knightfall Part 1


Zapowiada się na solidny łomot 😏🙊🔥
#29
Uniwersum Batmana / Loża Kontestatorów
Ostatnia wiadomość przez Rado - 23 Czerwiec 2026, 19:10:18
(Doceniam Twoją pewność, że to czytałem)

Dla mnie najsłabszy z tych wszystkich Keitha. Sporo się dzieje z perspektywy pewnej dziewczyny, która poznaje Batmana - może to być nudne dla niektórych. Tutaj chodzi o coś innego niż walka, ale mimo wszystko główne zagrożenie jest raczej takie sobie.

No, ale to w końcu Sam Keith. Jeśli komiks jest do kupienia w dobrej cenie, to można brać, bo wg mnie rysunki dają radę. Komisarz Gordon nigdy nie miał dłuższej grzywki.

#30
Uniwersum Batmana / Loża Kontestatorów
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 22 Czerwiec 2026, 16:22:23
Do @Rado albo do kogoś, kto czytał - czy Batman - Ghosts Sama Kietha jest zjadliwy?

Przeniosłem, bo pytanie o czyjąś opinię nie jest pytaniem o Uniwersum Batmana.
- Juby