Aktualności:

"DC Absolute Noir" od 20 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#21
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Johnny Napalm - 27 Czerwiec 2026, 00:47:42
Właśnie wróciłem z kina. Czy żałuję oglądanego filmu? Raczej nie, ale z pewnością nie chciałbym go oglądać drugi raz, płacąc za bilet.

Jest to wyjątkowo średni film, z bardzo prostą fabułą i wyjątkowo prostymi (wręcz uproszczonymi) dialogami. Nawet ja rozumiałem film bez czytania tekstu, więc musiało być to wyjątkowo łopatologiczne. Niemniej jednak część obcokrajowców na widowni była z pewnością rozczarowana faktem, że i tak trzeba było czytać tekst, bo było sporo wstawek po różnych pseudo językach "międzyplanetarnych".

Aktorstwo było bardzo sztywne. Bez emocji i polotu. Bardzo to wszystko było schematyczne.

Jakiś tam plus dostrzegłem od połowy filmu. I nie, nie mówię o fabulę od pojawienia się Lobo. Ten moment przełomowy tytułowej bohaterki trochę ją uczłowieczył i nie zachowywała się już jak pijany robot.

Lobo to Lobo! Było pewne, że skradnie dużą część uwagi widzów. Niby to PG13, ale trochę momentów było. Tak naprawdę na fanpejdżu o Lobo dobrze ktoś powiedział: Lobo ma się opatrzeć widzom w tym i może kolejnym gościnnym występie, a następnie może dostanie film z eRką. Zobaczymy.

BTW, dlaczego w tym i poprzednim filmie o Supermanie pies nie mógł być prawdziwy i tylko w "supermocowych" scenach zastępowany przez CGI? Kurdebele... tu naprawdę prawdziwy psiak ukradłby część uczuć widzów. A tak w dupie miałem żywot komputerowego psa.  :P
#22
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez newtime - 26 Czerwiec 2026, 20:50:31
Wróciłem z kina. Dla mnie typowy średniak superhero, coś na poziomie iron mana 3 czy pierwszego kapitana Ameryki. Bardzo podobała mi sie główna bohaterka i to ona ciągnie caly film. Film najbardziej cierpi na fabule która jest o niczym, motyw uratowania pieska nie wykorzystał potencjału. Lobo chyba nie ma nawet 10 minut i nic nie można o nim powiedzieć. Uważam ze oceny sa przesadzone i wynikają raczej z tego ze jesteśmy już zmęczeni tym gatunkiem i wymagamy juz czegoś więcej a to dosłownie film z sprzed 12 lat. Na pewno nie nudziłem sie tak jak na ant man kwantomani ani nie wyszedłem obrażony jak po BvS. Jeśli musiałbym wystawiać ocenę  to miedzy 5 a 6/10.  Po Supermanie oczekiwałem czegoś znacznie lepszego.

Hype na uniwersum trochę spadł ale na drugiego Supermana od Gunna wciąż sie jaram.
#23
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Q - 26 Czerwiec 2026, 18:21:13
Ale cały czas bardziej zgniłym jest "Człowiek ze Stali" niż "Supergirl".  8)
#24
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - 26 Czerwiec 2026, 16:13:43
Nie dziel skóry na niedźwiedziu. Opinie o superdziewczynie dopiero napływają ;)

No i u widzów podział już nie jest tak jednoznaczny, na IMDb i MTC oceny widzów są wyższe w przypadku filmów Snydera.

W box office zapowiada się coraz gorzej:
https://x.com/Itsjat32/status/2070366525094322423?
#25
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez newtime - 26 Czerwiec 2026, 11:32:03
Superman mial lepsze oceny niz czlowiek ze stali i supergirl ma lepsze oceny niz BvS. Wiec w kolejności wydawniczej 2 do 0 dla Gunna  :)
#26
Seriale animowane i TV / Absolute Batman - serial animo...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 26 Czerwiec 2026, 11:22:39
Yeah zapowiada się pięknie skoro twórcy komiksu będą odpowiedzialni za serial, zobaczymy jak te CG. No i samo nasuwa się pytanie, czy skoro ten serial dostał zielone światło to czy Caped Crusader zakończy swój żywot na 2 sezonach?
#27
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - 26 Czerwiec 2026, 08:26:57
Q, nie osłabiaj mnie. To nie są oceny. 28 lat i nadal nie wiesz co oznaczają procenty, czy celowo dalej będziesz tak zakłamywał rzeczywistość?

Na MTC \upergirl ma 29% pozytywnych recenzji, 63% mieszanych i 8% negatywnych, a MoS 43% pozytywnych, 51% mieszanych i 6% negatywnych.

I nie, powyższa lista nie jest ustawiona po procentach z RT. Nigdy nie była. Na tej stronie recenzent moża ocenić film na 3/10 i dać świeżego pomidora, albo na 7/10 i dać zgniłego, albo zmienić to w dowolnej chwili, bo okazał się być w mniejszości i nie chciał odstawać (widziałem już takie przypadki).
#28
Uniwersum Batmana / Batman. Kroniki Mrocznego Ryce...
Ostatnia wiadomość przez Q - 26 Czerwiec 2026, 00:32:28
Znana już jest zawartość kolejnych tomów z włoskiej kolekcji:
49. Batman vs. Robin (Batman & Robin (2009) 7-12)
50. Nawiedzony Rycerz (Batman: Legends of the Dark Knight Halloween Special 1, Batman: Madness – Legends of the Dark Knight Halloween Special 1, Batman: Ghosts – Legends of the Dark Knight Halloween Special 1)
51. Joker (Joker (2008))
#29
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Q - 25 Czerwiec 2026, 22:45:51
Supergirl ma RT 59% a Man of Steel 56%. Czyli wg tego wskaźnika jest lepiej oceniana i sam wg niego ułożyłeś kolejność filmów DCU.  ;)
#30
Bat-Filmy / Batman: Knightfall - animowana...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 25 Czerwiec 2026, 22:37:01
@MJ, Bane w Arkham Asylum był bezmyślnym, ogromnym monstrum. Dopiero po filmie Nolana wymyślono, że wcześniej w tym świecie Bane był mniejszy, inteligentny i nosił ciemną skórzaną kurtkę jak Tom Hardy gdy zabijał Daggetta i porywał Luciusa Foxa.