Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepszy rysownik

Zaczęty przez Spider-Fan, 25 Maj 2008, 09:41:04

Roy_v_beck

Nom, Breyfogle jest ?wietny, ale Lee zdecydowanie lepszy. Po pierwsze ta ca?a otoczka tajemnicy i brak detali to po prostu nadgryzienie komiksu z?bem czasu. Warto sobie zobaczy? wspó?cze?niejsze rysunki Breyfogle'a (patrz Ziniol nr 3), albo ameryka?skie wydania jego komiksów nie skany z neta.
Jim Lee to w ogóle jest mój ulubiony rysownik i najlepszy rysownik Batmana w ogóle, to co wyprawia? w All Starze jest po prostu niesamowite. Jak widzisz jego Batmana to a? czujesz t? moc bij?c? z niego i wiesz, czemu kryminali?ci dr?? na jego widok. Do tego to zarysowanie wszystkich mi??ni i ten dynamizm. Nie wspominaj?c ju? o kobietach, na widok których wszystko staje na baczno??. A to, ?e wszyscy go teraz na?laduj?, nie umniejsza jego zas?ug przecie?.
Sorry, Norm, kiedy? by?e? najlepszy, ale nadesz?y nowe czasy i nowi twórcy. Cho? oczywi?cie zgadzam si?, ?e obaj panowie to ?wietni rysownicy.

Łubudu

Dawno nikt nie wypowiada? si? w tym temacie, wi?c i ja dorzuc? swoje trzy grosze... Norma wielbi? z dwóch powodów: po pierwsze podpisuj? si? pod wi?kszo?ci? opinii na temat jego rysunków, a po drugie Ostatni Arkham by? moim pierwszym komiksem o Gacku, dosta?em go od rodziców, a ?e sam jeszcze literki s?abo sk?ada?em czyta? mi go ojciec :) Nie ma si?y takiego sentymentu nic nie pokona... Co do Jima Lee... Wszystkie zarzuty mo?e s? i prawdziwe, ?e niby sterylny i twarze jednakowe, ale nie oszukujmy si? tak wygl?daj? nowoczesne komiksy, wszyscy wielbimy Norma, Bollanda i im podobnych ale jakby kto? teraz tak rysowa? to by by?o ci??ko. W tym stylu rysowania jaki mamy dzi? nikt Jima nie przebije. Roy ma racj?, czytaj?c All-Stara mo?na dosta? oczopl?su (zawsze lubi?em zaro?ni?tego Batka hehe). A mo?e co? szerzej na temat Tima Sale'a? Wed?ug mnie jego prace s? ?wietne. Long Halloween i Haunted Knight posiadaj? ten niezwyk?y klimat dzi?ki Sale'owi.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Leon Kennedy

Jak na razie Jim Lee jest dla mnie najlepszym rysownikiem XXI wieku, no tylko Alex Ross jest jeszcze równie genialny jak Lee :). O Sale"u już pisałem i to w samych super latywach. A z obecnych rysowników w seriach Gacka może się podobać Tony Daniel, którego Batman prezentuje się wyjątkowo mrocznie, ale również i cała reszta jest świetna :). No i plus dla niego za pisanie całkiem dobrych scenariuszów do serii "Batman"

(A)nonim

Ja bym powiedzia? ?e nie tyle dobre co przyzwoite. Co do rysunków, racja. I tak jak wi?kszo?? chyba wol? klasyk? spod znaku Bollanda i Breyfogle'a.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Łubudu

A propos, du?o tu by?o narzekania, i? u Jima Lee wszystkie twarze s? jednakowe. Niby racja ale konia z rz?dem temu który powie mi czym si? ró?ni? Jason Todd od Tima Drake'a w wykonaniu os?awionego Jima Aparo (jego akurat nie trawi?).
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Literia

Cytat: Mel w 12 Maj  2009, 21:04:33
Można powiedzieć, że Bollandowy Joker jest po prostu PERFEKCYJNY! A Ross przez te swoją fotorealistykę nieco popada w tandetę, ale ma parę na prawdę świetnych artów.

Zgodzę się z przedmówcą. Ten JOKER jest wręcz idealny. Jeżeli chodzi o Rossa to bym nie przesadzał z tą "tandetą". On ma swój niepowtarzalny styl.
www.literia.pl - mój sklep internetowy

(A)nonim

Może i niepowtarzalny, ale dla mnie np. to wygląda trochę komicznie. Jestem na nie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Literia

Jaki jest Twój ulubiony rysownik?
www.literia.pl - mój sklep internetowy

(A)nonim

Ulubionego nie mam. Co do Batmana to m.in. spójrz parę postów wyżej.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

The Man Who Laughs

Joker Here!


mój ulubiony rysownik to Todd Mc'Farlane na prawde ?wietne ilustracje szacun za Spawna i za ?wietne ok?adki z tytu?owej serii Batman z lat 80-tych.


HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA!

Łubudu

A Kelly Jones? Jeszcze jakiś czas temu bardzo podobał mi się jego charakterystyczny styl, a teraz coraz bardziej drażni mnie ta przesadna karykaturalność. Starzeję się?
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Roy_v_beck

Ja chyba też się starzeję. Red Rain i cała wampirza trylogia mi się podobała, ale te nowe rzeczy jak Gotham After Midnight z każdym numerem coraz mniej mi podchodziło, no i teraz ten bodajże Unseen już w ogóle mnie nie interesuje.

Anarky

Na pewno Jim Aparo, mi?dzy innymi za ?wietne rysunki. Od razu na my?l przychodz? mi te z chocia?by historii ''A Death in the Family" (Batman  #426-429), cho? oczywi?cie s? jeszcze inne ciekawe z jego udzia?em. Nast?pnie Norm Breyfogle, acz nie wszystkie rysunki przypad?y mi do gustu...
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Co do Jonesa, to miejscami jego Batman sprawia niesamowite wrażenie, ale ogólem to rzeczywiście wygląda  zbyt groteskowo.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Łubudu

Yhm. Skrajne odczucia wywołuje komiks w którym na jednej planszy mamy ładny rysunek Nietoperza spowitego w pelerynę (cieniami Jones operuje świetnie) a na następnej mamy kolesia z bicepsem większym niż głowa i miną przepakowanego tępaka. Albo ten ogromny Batman kulący się w tym śmiesznym batmobilku...
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!