Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Amazing Spider-Man i sequele

Zaczęty przez Altair, 09 Październik 2008, 22:53:14

LelekPL

Wszystko to co napisałeś wiedziałem już od dawna, ale nie zwiększa to mojej ochoty na zobaczenie tego filmu. Dla mnie są to zmiany fabularne, które nijak nie wpływają na tonację tego filmu. U ciebie jest inaczej.

I uważasz to za rozsądne uzasadnienie? Bo ktoś tak kiedyś zrobił to inni też już tacy są? Na prawdę nie widzisz w tym  dziecinady? Z resztą sam teraz możesz zobaczyć jak bardzo zgubne jest takie myślenie. I nikt tu nie "hejtuje", jak to niezwykle elokwentnie ująłeś, Spider-mana, bo jak pisałem filmu jeszcze nie widziałem, opisuję tylko swoje nastawienie do tego filmu.

rocklee

Znowu ignorancja by dowieść swojej racji skoro piszesz "iż te drobne szczegóły nie zmieniają nic"...

SKORO ZMIENIAJĄ CAŁY ODBIÓR I ŚWIAT PRZEDSTAWIONY...

LelekPL

#437
Czemu wstawiasz w cudzysłów słowa, których nawet nie napisałem!? Czego ty chcesz właściwie dowieść tym?
Zmiany fabularne nie równają się drobnym zmianom. Ale nie muszą wpływać na tonację, ani styl przedstawienia historii. To jest klasyczny film przedstawiający origin story Spider-mana. Pod tym względem jest to identyczne podejście do tematu co u Raimiego (jeszcze raz - pod kątem skupienia się na originie). Dla mnie jest to trochę za duże podobieństwo w filmie, w którym główna postać nie interesuje mnie specjalnie. Co kompletnie nie oznacza, że nie będzie to w dobry film dla fanów. A jedynie taki na który nie chcę mi się iść do kina. Według mnie to nie ignorancja tylko preferencje, ale nazywaj to jak chcesz.

Jeśli dalej nie potrafisz tego zrozumieć i masz dalej zamiar wciskać swoje słowa i podawać je jako moje (!) to nie mamy już o czym rozmawiać.

rocklee

Użyłem cudzysłowu do zaznaczenia sensu twoich słów.

No jasne że jest klasyczny, no bo dlaczego miałby nie mieć originu i to innego originu, całkiem innego, gdybyś czytał wszystkie info na ten temat, to byś wiedział, to że jest origin, nie znaczy że jest taki sam, albo słaby lub nudny.

No tak, idź na tdk, czujnego stróża, mrocznego rycerza!

LelekPL

#439
Po pierwsze nie wiesz jak działa cudzysłów, po drugie ten "sens" (tak to działa) został wyssany z palca/źle zrozumiany przez ciebie. Cudzysłów używaj do cytowania nie do nietrafionych domysłów.

Mi po prostu nie jest potrzebny ten origin. Wiem jak Spider-man zdobywa swoje moce, a i wiele innych elementów będzie łączyło obie wersje filmu. Gdyby zrobili film zaczynając od innego punktu w czasie w życiu Parkera to może byłbym bardziej zainteresowany. Albo zrobili coś naprawdę uzasadniającego nową wersję, np Spider-man Noir, albo wersję Ultimate.
I nadal wciskasz mi nie moje słowa! Przestań z tym w końcu bo to zaczyna być drażniące. Nigdzie nie napisałem, że to będzie słaby origin, czy nudny - niepotrzebny i wtórny owszem, ale nie słaby bo NIE widziałem filmu! To, że nie chce mi się zobaczyć filmu, a jaki on będzie dla Ciebie to są dwie inne sprawy, zrozum to w końcu.

rocklee

Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych, służących w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów, ironii.
Ja chciałem wyodrębnić twój tok myślenia, panie "mondry".
To jest wersja ultimate, bo peter w tej wersji będzie chodził do szkoły przez cały film. A to że zdobędzie moce, to nie znaczy że przez 15 minut? trwania originu będzie cały film nudny i powtarzalny. Peter inaczej zdobywa moce, zostaje pokazane że ma odruchy pająka, wszystko jest inne.
Piszesz tak jakbyś już go widział, więc tak cię traktuje.

Juby

rocklee masz konto na filmwebie, bo piszesz jak jeden z tamtejszych fanatyków napalonych na TASM? ::)

Co do TASM, to mam takie same podej?cie jak Jordan. Wszystko to ju? by?o, tylko z inna dziewczyna i innym wrogiem (który tak na marginesie tez mi si? nie podoba, bo Lizard nie ma potencja?u na g?ównego przeciwnika). Jednak zwiastun by? dobry, wida? wi?cej akcji i mroku i niewykluczone, ze mo?e wyj?? z tego najlepszy film o paj?ku. Ale na razie nie pokazano nic co by sugerowa?o nawet w po?owie dorówna? mu do TDK (no chyba, ze ma umrze? Gwen Stacy, a Spidey lamie swoja zasad? i na ko?cu zabija Lizarda :P).

Offtopic: A g?os Bane'a rzeczywi?cie w pierwszym zwiastunie brzmia? lepiej, ale obecny du?o si? nie ro?ni. Mam nadzieje ze w filmie wyjdzie tak, ze nie bezie mi przeszkadza? w ogl?daniu.

LelekPL

Nigdzie w tej definicji nie widzę, żebym się mylił, bo nie zmienia faktu, że do parafrazowania nie służy. A to własnie zrobiłeś, a jak chcesz to nazywać wyodrębnianiem toków myślowych to proszę bardzo. Ale i tak przekręciłeś moje słowa, podając je jako moje, więc nie rób tego więcej!

Z wersją Ultimate (może nazywa się inaczej, jak mówię nie śledzę losów Spider-mana) chodziło mi o wersję z Milesem Moralesem.
I znowu piszesz, że film według mnie będzie nudny! Jeśli nie masz argumentów, to przestań je wymyślać, bo póki co tylko przekręcasz słowa albo je po prostu wymyślasz. Uważam, że jest MI niepotrzebny i wydaje się wtórny. I się do cholery powtarzam po raz setny, a ty ciągle swoje. (nigdzie nie pisałem, że będzie zły bo ciągle powtarzam, że filmu NIE widziałem, ty tu się burzysz jakbym twój ulubiony film obrażał, podczas gdy sam go nie widziałeś jeszcze, a ja dodatkowo ani razu nie napisałem, że będzie zły. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM). Nie możesz zrozumieć, że mamy odmienne zdanie na ten temat? Mnie powstanie tego filmu nie kręci, a Ciebie tak. Ja nie mam z tym problemu, ty najwyraźniej się z tym faktem pogodzić nie możesz.

rocklee

Ultimate jest z peterm parkerem, dopiero gdy zmarł, pałeczkę przejął miles morales.
I przestaje z tobą pisać, bo nie warto, dajesz do zrozumienia, że wszystko w nim wydaje się nudne itd, to leć robić ołtarzyk tdk, bo można czegoś nie lubić, ale można docenić i obiektywnie ocenić.

LelekPL

Miło wiedzieć - tak czy siak chodziło mi o Moralesa

Jaki ołtarzyk TDK? Jakie nudne? To ty zacząłeś przytaczać ni stąd ni zowąd Mrocznego Rycerza, co on ma tu do rzeczy?
I jeszcze raz, gdzie ja piszę, że coś tam wydaje się nudne? Pisałem tylko o niepotrzebności dla mnie, ale w żaden sposób nie chciałem Cie do tego przekonać, tylko przedstawić swoje zdanie. Bardzo fajnie, że chcesz obejrzeć ten film, zapewne Ci się też spodoba skoro znasz już połowę fabuły (nie ma tu sarkazmu). Nie mam z tym problemu. Po prostu odpowiadałem na twoje dziwne i namolne ataki próbując wyjaśnić swoją opinię, której nie zmienię tylko dlatego, że Tobie się nie podoba.

Ja też już kończę bo jednak dla Ciebie pojęcie takie jak "odmienne zdanie" wywołuje chyba jakieś ataki nerwowe.

rocklee

Wywołuje u mnie enty raz zrzędzenie że nowy spider-man to, to samo, tak jak kevin faige powiedział: to już jest nudny stereotyp.

Juby

Ale fajnie czyta się waszą rozmowę. ;D Nie kończcie jej jeszcze proszę, rocklee jest takim fajnym kompanem do konwersacji. AJ daj mu jeszcze jedną szanse. ::)

LelekPL

Nic na to nie poradzę ile osób mówi to samo o tym filmie. Ja wypowiedziałem po prostu swoje zdanie na ten temat.

@Juby: Ileż można? ;)

rocklee

Och widz? "bro?bek m?tain" mamy z koleg? juby'm co? ;)

Irytuje mnie to z tego powodu, ?e jest wielu co gnoi film przed premier? i nie ocenia go poprzez pryzmat tego co chciano z tym filmem pokaza?, tylko gnoi si? za to ?e si? nie podoba.
Ja nie lubi? wojennych, ale umiem doceni? szeregowca ryana.

LelekPL

To ma być jakaś obraza na początku? Czemu to miało służyć?

Ale kto zgnoił ten film? Bo ja tego nigdzie nie pisałem. Chyba, że za zgnojenie uważasz napisanie, że nie jestem tym filmem zainteresowany? No to rzeczywiście pojechałem po całości, dałem mu 0/10 od razu co nie?