Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DVD'n'Blu-Ray

Zaczęty przez Huntersky, 27 Wrzesień 2008, 20:20:37

Firm

Nie zachwyca...nawet na bluraya, na którego to zakupie.
A sprawa Rambo? Skopany obraz?

Gieferg

Sprawa Rambo wygląda tak (po prawej wydanie polskie):

http://img152.imageshack.us/img152/3456/ramboqp3.jpg

I oczywqiście brak jakichkolwiek sensownych dodatków w wydaniu PL.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

vincent

ou shit! nie wiedziałem, że można taką chałturę wydać 0_o
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Firm

Te kolory...wygląda jak DVD Screen...

Gieferg

#94
W przypadku Rambo sprawę załatwiło zamówienie angielskiego wydania z HMV. Z TDK sprawa nue jest taka prosta ale co do ddodatków które są na blu-ray TDK, a których nie bedzie na DVD - są już w necie, nie wiem jak wy ale ja nie będę miał większych oporów żeby się poczęstowac.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Nietoperz

Cytat: Huntersky w 27 Wrzesień  2008, 20:20:37
http://www.dvdactive.com/news/releases/the-dark-knight.html

Okladki są rozczarowujące, zabraklo plonącego nietoperka, jest za to niezly Joker i slaby Batpod... Dodatkowo wkurzają mnie napisy informujące o wersji - czcionka i kolor z dupy wziete. O niebo lepiej prezentują sie wydania Blu-Ray.
Dodatków jest mniej niz w BB, ale miejmy nadzieje, ze są po prostu dluzsze i w jednym programie bedą mówic powiedzmy i o Jokerze i o Dencie. W przeciwnym razie... bedzie nieciekawie : /

Jako ciekawostke pokazuje poprzedni wygląd (i o wiele lepszy) / fan art wyda? DVD i Blue-Ray - wygląda to świetnie. Chetnie postawilbym sobie takiego metalboxa na pólce.
http://www.amazon.co.uk/Dark-Knight-Batmask-Exclusive-Amazon-co-uk/dp/B001G8XRNM/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=dvd&qid=1227890213&sr=1-10

Polecam zajrzeć i porównać maski. Etui-maska z edycji ekskluzywnej z Amazon niewątpliwie przypomina maskę z ostatnich dwóch batfilmów, zaś zwykłe etui-maska przypomina mi tę z poprzednich filmów [po namyśle to zwykłe kojarzy mi się też z maską rozbitą przez Alfreda w "Batman Begins"].
W każdym razie jest różnica...
I według mojej informacji (dzwoniłem do Galapagos) zwykłe etui-maska służy wyłącznie jako etui, niestety nie jako maska... Może z tego "amazońskiego" da się zrobić maskę, tego nie wiem. 8)

Gieferg

CytatI według mojej informacji (dzwoniłem do Galapagos) zwykłe etui-maska służy wyłącznie jako etui

A co, spytałeś się czy nada się żeby to nosić bo masz zamiar zostać polskim Batmanem i potrzeba ci maska? ;)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Nietoperz

Po prostu spytałem, czy to etui służy tylko jako etui, czy też może być maską. ;D (Nie ukrywam, byłoby fajnie, gdyby można było używać tego etui jako normalnej maski. :P)
Dowiedziawszy się, że to tylko ordynarne etui, zrezygnowałem z planów ew. zakupu tegoż (edycja z Batpodem wydaje mi się ciekawszą). Dowiedziawszy się, że obydwa te kolekcjonerskie wydania mają być w limitowanej edycji (ponoć ok. 1000 lub 2000 sztuk każdego z osobna na całą Polskę, bez wznawiania), rozważałem zakup obu (a nawet trzech, żeby mieć zwykłe wydanie w zwykłym pudełku). Ale wobec drastycznych różnic między dodatkami w edycjach DVD i Blu-Ray (na niekorzyść tej pierwszej), a ponadto moich planów na prezent dla siebie ("Mroczny Rycerz" w jakiejś edycji specjalnej na 2 DVD, kwadrylogia Batmanów na 8 DVD i dwupłytowy soundtrack z "Mrocznego Rycerza"; ciekawe, ile z tego będę w stanie kupić...), planów na odległą przyszłość (napęd Blu-Ray i "Mroczny Rycerz" w jakiejś wypasionej edycji Blu-Ray, najlepiej z opcjonalnym niemieckim dubbingiem), no i faktu, że zakup dwóch wydań kolekcjonerskich tego samego filmu jest dla mnie w tym przypadku stratą kasy (Po co mi dwa wydania filmu z jednakowymi dodatkami na DVD? Po co mi maska, której nie mogę założyć? >:( ;)), zostaję naturalnie przy jednej z edycji DVD (zależnej od jej dostępności w sklepach).
Posted on: 28 Listopad  2008, 18:39:55

 Pytanie bonusowe: czy polska edycja DVD filmu "Batman of the Future: Return of the Joker" jest wersją uncut, bez cenzury? Czy też jest to wersja light?

El Cornetto

CytatPytanie bonusowe: czy polska edycja DVD filmu "Batman of the Future: Return of the Joker" jest wersją uncut, bez cenzury? Czy też jest to wersja light?
Niestety jest wersją light, co samo w sobie jest głupie bo DVD nie posiada ani dubbingu ani lektora.


Gieferg

To dzial TDK,  isn't it?
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Altair

Okładka Forevera pasowałaby do plakatu sequela TDK.
PS.Ale to nie rozmowy na ten dział.

Gieferg

http://www.hometheaterforum.com/htf/sd-dvd-film-documentary/279350-htf-dvd-review-dark-knight-two-disc-special-edition.html

Nie dosc że obcięty z dodatków to ponoć jeszcze obraz w nienajepszej jakośći.  >:(

CytatChristopher Nolan's intense brooding operatic Batman sequel featuring a mesmerizing performance from Heath Ledger as The Joker is presented on disc with a disappointing audio/video presentation marred by some excessive digital video noise and average at best audio fidelity. Extras are not nearly as comprehensive as the two-disc SE of its predecessor, Batman Begins,
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crane

Nie słuchaj bełkotu ludzi którzy przyglądają się pojedynczym pikselom na ekranie.

Miałem okazję zobaczyć jak wygląda TDK, co prawda w wersji skompresowanej na płycie jednowarstwowej, ale mimo tego (falujące krawędzie i inne skutki kompresji) obraz był naprawdę bardzo ładny.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

Gotham Uncovered obejrzane. Jest parę fajnych rzeczy, ale całośc to coś co mogłoby pełnić conajwyżej funkcje materiałów uzupełniającyh obok jakiegoś konkretnego Making Of. Niestety takowego nie ma. Zero informacji o Jokerze (jesli nie liczyć muzyki z nim związanej) czy Two-Face. Biorąc pod uwage, że tojedyny materiał dokumentalny rzeczywiście dotyczący TDK z wydania Blu-Ray Warner dał dupy na całej linii, choć nadejście w przyszłości lepszego wydania jest oczywiste. Z takim Batman Begins pod względem dodatków w ogóle nie ma co porównywać. Częśc z tych 18 odcinków trwa po 5-8 minut min ten mówiący o filmowaniu prologu, ten o bat-podzie, czy ten o muzyce - swoją drogą jeden z najbardziej nieciekawych który oczywiści dostaniemy na DVD. Poza tym są krótsze (1-2 min) odcinki omawiające sposób kręcenia scen jak np skok z budynku w Hong Kongu, przewracanie ciężarówki, przewracania samochodu Maroniego, pościg i rozpieprzaniu batmobila, wysadzanie szpitala (tu znalazło się jedno niewykorzystane w filmie ujęcie z Jokerem w autobusie a za oknem busa eksploduje szpital). Na koniec kilka minut trzaskania ogólników w stylu "ten film miał być wiekszy od poprzedniego".

Dokumenty Batman Tech i Psychology of Dark Knight na dobrą sprawe nie są prawdziwymi dodatkami do tego filmu (ten pierwszy po tym co na razie widziałem to zdecydowanie bardziej dodatek do Batman Begins :P) więc płakac po nich nie będe, zwłaszcza że i tak obejrzę prędzej czy później (ze wskazaniem na prędzej).

PS.Fragment o batpodzie jasno pokazuje jak idiotyczne były zarzuty dotyczące tego że "przecież peleryne by mu wciągnęło w koło" :) kaskader jakoś jeździł i nic mu nie wciagnęło.

Posted on: 30 Listopad  2008, 20:30:11

 
Posted on: 04 Grudzień  2008, 00:43:44

 Wrcóiłem własnei z zakupów.

The Dark Knight DVD jest już dostepne:

EMPiK - 64,90 w fajnym slip case z Jokerem
MM - 49,90 bez slip case

Kupiłem w EMPiKu bo slip case był za***bisty, może nie tak jak ten z PoTC3 ale jednak.

Okładka z plonącym nietoperkierm, na pierwszej płycie Batman na zgliszczach, na drugiej płycie pierwsza opublikowana fotka Jokera.

I co najważniejsze: Gotham Uncovered jest CAŁE (65 minut). Widocznie kopa w dupę od Warnera dostali tylko Amerykanie :D
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.