Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DVD'n'Blu-Ray

Zaczęty przez Huntersky, 27 Wrzesień 2008, 20:20:37

Gieferg

Na okładce jest plakat z Batmanem i płonącym nietoperzem. Jak kupisz w EMPIKu masz dodatkową tekturkę z Jokerem zdaje się że zostało to już wyjaśnione w pare postów temu.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

LelekPL

rzeczywiście... my bad. Zmyliły mnie te zdjęcia tekturek.
Swoją drogą, dzisiaj dość nietypowo oglądałem sporo telewizji i przynajmniej na stacjach komercyjnych podczas reklam leci pełno zapowiedzi Mrocznego na DVD i Blu-ray. Miło, że po sukcesie filmu za granicą, echo tego wydarzenia odbije się trochę w Polsce

Crane

Cytat: Air Jordan w 06 Grudzień  2008, 16:51:13no ale cóż takie prawa polskiego rynku...
Masz pojęcie o czym mówisz? Dostajemy dokładnie takie same płyty jak reszta świata :roll:


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Juby

Dobra zakupione i oto moje zdanie o wydaniu 2DVD krok po kroku:

Opakowanie:
Tektureczka jest fajna, zwłaszcza, że dzięki niej mam okładkę z Batmanem i Jokerem na raz. Okładka też jest dobra - nareszcie zamiast "and", mamy "oraz" Morgan Freeman - ale dwie rzeczy w niej mi się nie podobają. Pierwsza to kawałek plakatu Batmana, wśród czterech fotek z filmu, z tyłu okładki (przecież mogli wstawić zwyczajną fotkę :P), a druga to czas 153' - powinno być 146 min. przecież nawet w NTSC film tyle nie trwa. Ogólnie mówiąc tu 2DVD, TDK ma plusa, bo nawet się postarali.

Płyty:
Wytłoczone są dobrze (i to chyba jedyny plus), ale to co Polacy zrobili z nimi w środku jest tragedią. Jak mogli zrobić nieruchome menu i zostawić nam dźwięk z amerykańskiego, przecież to idiotyczne. W dodatku przy przejściu do innych działów nie ma jakich fragmentów z filmu jak było przy BB. Ale najgorsze co jest to podział scen na płycie z filmem (tu akurat wina USAn). Niektóre mają blisko 7 minut (Hong Kong), a inne 2 minuty? :P A wybór scen to już w ogóle nieporozumienie, w USA mają każdą scenę oddzielnie (tj. przy BB) i każda jest podpisana, a u nas po połączali je (nie wiem, chyba, żeby zaoszczędzić miejsca :P) niektóre nawet 5 scen w jedną. Przez to, tu ma wydanie u mnie największego minusa.

Zawartość:
No sam film wiadomo, bardzo dobry. Obraz i dźwięk niczego sobie. Lektor gówniany (czyli jak zawsze) i znalazłem kilka drobnych błędów w napisach (chyba 3), ale jest git. A dodatki... Trailery i spoty są widziane i lubiane, galeria to tylko takie cóś nie dodatek. 6 odcinków Gotham Dziś jeszcze nie oglądałem, ale z pewnością to nadrobię. Sceny w IMAX - o tak, to jest dobre. Najlepsze co mogli wymyślić na tej płycie. "Gotham Obnażone" - może krótko, ale fajnie. Jakby trwało 3h to nie chciałoby mi się oglądać, ale mogli trochę dodać materiałów. Byłbym w pełni zadowolony, gdyby dodali do tego jeszcze 2 odcinki trwające razem ok. 35 minut - 1. "Batman i jego misja", w którym opowiedziałoby się nam o Gacku i o tym jak kontynuuje swoją misję i ogólnie o filmie; i 2. "Wrogowie w TDK", gdzie mielibyśmy minutkę dla Gambola, Chechena i Maroniego, kilka minut dla Dwie-Twarze i resztę dla Jokera i Heatha. Ogólnie dodatki tak plus, minus. :)

No i tyle, powiem tylko, że jest w miarę dobrze, ale mogło być dużo lepiej. ;)

Huntersky

Straszne rzeczy dzieją się ze zdjęciem Denta na pudełku. :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Gieferg

#155
Menu faktycznie ssie mocno będę je musiał jak najszybciej przeskakiwać, podczas gdy na BB z przyjemnością się na nim na chwilkę zatrzymywałem.

CytatNiektóre mają blisko 7 minut (Hong Kong), a inne 2 minuty?

Co w tym złego? To ma być podział na rozdziały, jeśli rozdział (konkretna scena/akcja) trwa 7 minut a inny 2, to czemu to dzielić na 2x 4,5 minuty ?

CytatLektor gówniany (czyli jak zawsze)

Nie, nie jak zawsze, tu jest wyjątkowo kiepski.

CytatWytłoczone są dobrze (i to chyba jedyny plus),

Fajnie, że to plus, ale co masz konkretnie na myśli?

Cytat"Gotham Obnażone" - może krótko, ale fajnie. Jakby trwało 3h to nie chciałoby mi się oglądać
A idżże, takie dokumenty są własnie najlepsze (patrz choćby Dangerous Days z Blade Runnera).

Cytatczas 153' - powinno być 146 min

Tu faktycznie zonk.


NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Altair

Ja kupuje dopiero w Poniedziałek.A jakbyście mięli oceniać 2DVD w skali od 1 do 10?

vincent

Obejrzałem już film 2 razy i wyłapałem chyba 3 oszybki w tłumaczeniu.
Obraz i audio na bardzo wysokim poziomie.
Jeśli chodzi o dodatki to są ok, tylko że zabrakło mi wmontowanych scen gdy dany aktor siedzi na fotelu i rozmawia do kamery (zastąpiono to statycznymi zdjęciami/urywkami nagrań). Gotham Tonight to niezły smaczek, obejrzałem 4 pierwsze odcinki.
Menu jest statyczne z wkurzającymi dźwiękami z wersji animowanej.
Tyle. Jeśli chodzi o ocenę, to konkretnej nie chcę wystawiać, powiem tylko, że mogli się troszkę bardziej postarać.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Philips V38

Mój egzemplarz jeszcze leży zafoliowany...zaraz zabieram się do "konsumpcji"  ;D
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Nietoperz

Cytat: Huntersky w 07 Grudzień  2008, 11:48:58
Straszne rzeczy dzieją się ze zdjęciem Denta na pudełku. :P
Jeśli możesz, wyjaśnij, proszę, o co chodzi.

Crane

#160
Wydanie w tekturce stanęło dzisiaj na półce.

Fantastycznie że dodano sceny w PEŁNYM formacie IMAX, tego nie ma nawet na Blu-rayu. Szkoda tylko że nie ma wszystkiego, bo w filmie jest sporo pojedynczych ujęć lotniczych w tym formacie.

W IMAXie są również:
- lądowanie samolotu którym Wayne leci do HK
- lądowanie helikoptera z Foxem i wejście Foxa do budynku Lau
- montaż który następuje tuż po śmierci Rachel gdy słyszymy jej głos czytający list (zaczyna się od Jokera wychylającego się podczas jazdy radiowozem)

Jakość obrazu bardzo ładna jak na dvd, ale jednak standardowa rozdzielczość daje o sobie znać. Już w pierwszym ujęciu (najazd kamery na budynek) widać kompresję.

Lektor syfiasty, ale to i tak pikuś w porównaniu z tureckim dubbingiem.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Juby

Dzięki pościgowi w IMAX zauważyłem, że linki walnięte do tira, gacek wbił później w asfalt, dzięki czemu sytuacja ta teraz, wydaje mi się bardziej możliwa; I zastanawiało mnie też to: Czemu konwój zjechał pod ulicę, skoro mógł wjechać pod prąd, przecież jezdnia jest zablokowana? Teraz rozumiem, że samochody mogły już swobodnie przejeżdżać przecznicę dalej i nie mieli innej opcji. Dzięki sceny w IMAX :D

PS: mam nadzieje, że dzięki kupieniu 2DVD, do końca zimy uda się ludziom z BC z update'ować dział o TDK. ;)

Crane

O tym wbiciu w asfalt nie miałem pojęcia. Tak czy siak widać to w wersji tradycyjnej. Gapa jesteś i tyle, IMAX nie ma tu nic do rzeczy ;)


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

Cytatże linki walnięte do tira, gacek wbił później w asfalt
A myślałeś, że co niby zrobił?
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Myślałem, że tylko zaplątał wokół latarni, po czym puścił, a wyrwane latarnie spowodowały flipa. Dopiero po obejrzeniu w IMAX zauważyłem, że on wbił je w asfalt, i gdy tir odjeżdżał napinając linę latarnie poszły w gromy, a zaczepy w asfalcie wytrzymały, przez co ciężarówka zaliczyła glebę. Nadal mało jest to prawdopodobne, ale dzięki temu, że zauważyłem ten element, ta scena wydaje mi się bardziej możliwa.

Cytat: Crane w 08 Grudzień  2008, 18:16:10
O tym wbiciu w asfalt nie miałem pojęcia. Tak czy siak widać to w wersji tradycyjnej. Gapa jesteś i tyle, IMAX nie ma tu nic do rzeczy ;)

Wiem przecież po obejrzeniu dodatków, looknołem też i film. Tyle, że dopiero w wersji DVD to dostrzegłem.