Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

Mel

Manson?
To przeanalizuj go przez pryzmat pesymisty.

I nie pisalam o PRZYCZYNACH chorób psychicznych tylko o kulisach dzialalności psychopatów.

Zjezdzamy na ulubione wątki, co?
Zdarza sie ;D

Toleruje twoje zdanie, bo temat który szlifujemy poprzez gazety lub biografie, które tak na prawde są zbiorem felietonów i newsów z gazet...jest podlegany osobistej interpretacji.
W pewnych sprawach ja sie moge mylic, a w niektórych ty... Zalezy z jakich ?ródel sie dowiedzieliśmy o tych psychopatach :D

W kazdym razie gratuluje zainteresowania tematem. Szanuje ludzi z "dobrym" gustem.

Koniec off topu, hm? ;D

(A)nonim

CytatManson?
To przeanalizuj go przez pryzmat pesymisty.
Wlaściwie to az sie boje spytac czemu?
CytatI nie pisalam o PRZYCZYNACH chorób psychicznych tylko o kulisach dzialalności psychopatów.
No to ja tez wlaśnie. A ich zazwyczaj krótkotrwala dzialalnośc pokazala ich nieprzystosowanie.
Cytat
Toleruje twoje zdanie, bo temat który szlifujemy poprzez gazety lub biografie, które tak na prawde są zbiorem felietonów i newsów z gazet...jest podlegany osobistej interpretacji.
I dlatego tez napisalem o tej mitologizacji psychopatów, którzy robią za takie gwiazdy kultury masowej, o czym świadczy m.in. ta rozmowa.
CytatW kazdym razie gratuluje zainteresowania tematem. Szanuje ludzi z "dobrym" gustem.
A dziekuje cokolwiek to znaczy, a tematy ogólnie wykoleje?ców (nie tylko psycholi, ale np. tez takiej Patti Hearst) są ciekawe.
Od siebie polecam historie Varga Vikernesa, Burzum, Mayhemu itp. To dopiero są (glównie byly ;D) świry.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mel

CytatWlaściwie to az sie boje spytac czemu?
To dobrze...Bo serio nie chce mi sie pisac kilkustronicowego posta na ten temat. Z litowaleś sie nade mną...Dobra z Ciebie istotka.

Ale tak wyciągając ogól...
I tak to wszystko jest kwestią interpretacji ;D

CytatA dziekuje cokolwiek to znaczy, a tematy ogólnie wykoleje?ców (nie tylko psycholi, ale np. tez takiej Patti Hearst) są ciekawe.
Znaczy pozytywnie :)

CytatOd siebie polecam historie Varga Vikernesa, Burzum, Mayhemu itp. To dopiero są (glównie byly Duzy uśmiech) świry.
Matka mi o tym opowiadala...Nie znalazlam w tym jakiegoś dobrego argumentu do fascynacji. Wplyw świata zewnetrznego bez dalszego rozwoju czy kreacji osobowości nie jest dla mnie zadnym smaczkiem.

Ok. Koniec offttopu, bo "góra" zareaguje :D

(A)nonim

To chyba jednak spytam: czemu? ;)
CytatMatka mi o tym opowiadala...Nie znalazlam w tym jakiegoś dobrego argumentu do fascynacji. Wplyw świata zewnetrznego bez dalszego rozwoju czy kreacji osobowości nie jest dla mnie zadnym smaczkiem.
Hmm, nie jonuj mi tu. ;)
Fascynacja to nie jest (psychopaci zresztą tez, bo to w sumie infantylne) chociaz pare ladnych lat temu mialem gówniarski odchyl co do tych rzeczy sluchając black metalu. Na szczeście mi przeszlo. Chociaz czysto muzycznie czasami mozna coś zapuścic.
Ale zakopywanie ciuchów zeby pachnialy zgnilizną jest "oryginalne". ;D
W sumie Dead to byl troche taki Joker. :D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mel

CytatAle zakopywanie ciuchów zeby pachnialy zgnilizną jest "oryginalne"
Tak jak przechowywanie martwych golebi w workach na śmieci, aby potem je wykorzystac do wywolania odruchu wymiotnego u publiczności...Lub rzucanie w nią truchlem trzody chlewnej. No ambitne...
Mimo kilku róznic materialnych, to dalej ta sama denna zagrywka mająca na celu uniesienia siebie ponad przecietne ego.

Plus jest taki, ze ta moja "infatylna fascynacja" nie pochodzi od pozostalości subkultury(o ile to tak mozna nazwac) czy innych gówniarskich odchylów. Po prostu zyje pod jednym dachem z osobą mocno siedzącą w tym fachu (psychiatra i w dodatku milośniczka literatury psychologicznej) .

CytatTo chyba jednak spytam: czemu?
Brutal...
Eh...
Moze napisze jak...
We? pod uwage wplyw mediów, czczenie wyimagowanego  bozka i sam cel.
To nie jest takie trudne dopatrzec sie prawdziwego oblicza jego dzialalności.




vincent

(A)nonim, tym tekstem z Mansonem sie nie popisaleś zbytnio ;) zbyt mocno wierzysz w media.
Manson to bardzo inteligentny czlowiek, poczytaj sobie o nim, z bardziej obiektywnych ?ródel ;)
sorki, nie moglem sie powstrzymac.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Mel

Wlaśnie o tym pisalam, Vincent.

Za duzo show, a za malo prawdy....

ivona

Przeczytalem gdzieś w necie juz nie pamietam gdzie ze ma byc jakaś rozszerzona wersja na dvd jakieś dodatkowe sceny itd... i w ogóle mają byc rze?nickie dodatki, moze ktoś sie orientuje ile w tym prawdy ? I kiedy ma wyjśc dvd ? Mam nadzieje ze jeszcze w tym roku bo sie doczekac nie moge.

Huntersky

Usunietych scen ma podobno nie byc, a samo DVD wyjdzie w polowie grudnia.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

vincent

Ehh przeciez to zawsze usuniete sceny są najwiekszym smaczkiem wyda? filmów na dvd :/ to okrutne.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

(A)nonim

CytatTak jak przechowywanie martwych golebi w workach na śmieci, aby potem je wykorzystac do wywolania odruchu wymiotnego u publiczności...Lub rzucanie w nią truchlem trzody chlewnej. No ambitne...
A nie? ;D Zdefiniuj mi pojecie "ambitne". Z tym Jokerem chodzilo mi o to ze troche nie mial szacunku dla wlasnego zycia. I Dead nie robil tego wlaśnie pozersko jak taki Vikernes tylko dlatego ze mu sie nudzilo. W pewnym sensie sie zastrzelil wlaśnie z nudów.
CytatMimo kilku róznic materialnych, to dalej ta sama denna zagrywka mająca na celu uniesienia siebie ponad przecietne ego.
Kazdy (no prawie kazdy) stosuje tą samą zagrywke mającą na celu uniesienie siebie ponad przecietne ego. Ale jak robisz zdjecia koledze który przed chwilą sobie strzelil w leb to jest "zabawne". Jak sztuczka z olówkiem. ;D
CytatPo prostu zyje pod jednym dachem z osobą mocno siedzącą w tym fachu (psychiatra i w dodatku milośniczka literatury psychologicznej) .
Chodzilo mi glównie o cel, nie o ?ródlo.
Jakby nie patrzec wiekszośc psycholi chce byc gwiazdami. Taki Charlie wlaśnie np.
Na czym ta jego inteligencja i wyjątkowośc ma polegac?

Ja w nim nic wyjątkowego nie widze.

Radze zako?czyc tą rozmowe... Drugi raz nie bede powtarzal.
: 11 Wrzesie?  2008, 16:52:55

 Ok bylem dzisiaj kolejny raz w kinie. Od jakiegoś czasu odpoczywalem od TDK i... ten film czaruje. Kolezankom tez sie baaardzo podobal.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Gieferg

CytatEhh przeciez to zawsze usuniete sceny są najwiekszym smaczkiem wyda? filmów na dvd :/ to okrutne.

U Nolana to normalne ze ich nie ma. Nie ma co liczyc na zadne wyciete sceny ani rozszerzoną wersje.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Altair

#237
CytatU Nolana to normalne ze ich nie ma(...)

Raczej tak bo Nolan sam mówil ze w jego filmach niewykorzystane sceny są rzadko.Ponoc wiekszośc scen sie u niego zamieszcza. :/

Crane

W komentarzach na BC do artykulu "50 prawd objawionych przez Mrocznego Rycerza" wiele osób obnazylo swoją glupote i intelektualną miernote (pozdrawiam BAT MANa). Co ciekawe, niektórzy powtarzają to znowu w odpowiedzi na Suplement do wspomnianego artykuly. Niech zgadne: byliście wśród motlochu, który masowo wystawial na IMDb jedynki Ojcu Chrzestnemu i Skazanym na Shawshank? Wcale by mnie to nie zdziwilo.

Skoro nie rozumiecie zartobliwego podejścia do bzdur w TDK (nawet jeśli z niektórymi nie tyle sie nie zgadzam, co są to rzeczy które mozna znale?c w wiekszości filmów, wiec wolalbym zeby autor skupial sie na rzeczywistych babolach, jak wlaśnie brak reakcji przechodniów na wyjezdzający z banku autobus), polecam tekst powazny, odnoszący sie do samego FILMU, tego co w nim najwazniejsze.

Przedstawiam recenzje "Emo-Batman" autorstwa niejakiego Mentala.

Chociaz uwazam Mrocznego Rycerza za film znakomity, must have na DVD, w mniej wiecej 95% procentach zgadzam sie z autorem mając pelną świadomośc tego, ze nawet jeśli z najwyzszej pólki, to jednak TDK jest tylko hollywoodzkim filmem, który niestety nie jest konsekwentny. Gdyby byl, mielibyśmy autentyczne arcydzielo, którym wiele osób - co mnie bardzo dziwi - film okrzyknelo.

Czekam na komentarze do recenzji i nie ukrywam, ze zamieszczam ją - zachecony wsią wspomnianą na początku - jako prowokacje.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Juby

"Ja naprawde potrafie wiele zdzierzyc. Potrafie dla przykladu wyobrazic sobie slonia, który wisi nad przepaścią przywiązany ogonem do stokrotki i nie spada, lecz w obliczu takich urągających zdrowemu rozsądkowi przegiec jedne, co moglem uczynic, to rozlozyc rece w akcie kapitulacji." -Ten tekst, czytalem juz na filmwebie miesiąc temu i uwazam go za śmieszne porównanie. Nie podoba mi sie krytyka autora do finalowej akcji filmu i do tego, ze Batman nie zabija, a niektóre slowa przypominaly mi twoje wypowiedzi Crane, ale ogólnie jest to dobra recenzja.