Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan arty z "TDKR"

Zaczęty przez Juby, 05 Grudzień 2010, 13:46:53

kelen


vincent

Pobożne życzenia fanów ;) Wątpię, żeby Bruce i Selina mieli romans w filmie.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Też mi się nie wydaje, ale jakieś seksualne napięcie powinno między nimi być.

Altair

Powinno być, ale nie pamiętam w żadnym filmie Nolana, który widziałem jakiejś nutki erotyzmu. Szkoda, bo w TDKR raczej też się go nie doczekamy, a to IMO ważny element w kontaktach na linii Bruce-Selina.

vincent

Pomyślcie, jak piękny byłby świat z TDKR i kategorią wiekową R...
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Patryk02099x

Vincent, niby jak? Jakoś nie ogarniam podniety wszystkimi filmami z R-ką i tym narzekaniem na PG13... Często filmy dla dorosłych mają tylko w sztuczny nadmiar krwi i przekleństw oraz scen erotycznych. Jakoś żaden film Nolana moim zdaniem nie ucierpiał na to, że ma niższą kategorię wiekową. Jedynie uwagę może zwrócić to, że w czasie "przesłuchania" Jokerowi nie leci krew po tym, jak tak mocno dostał, ale czy to na pewno wina PG13, czy może "wpadka" na planie filmowym? W końcu za kilka kropel krwi nie przyznaliby filmowi od razu +18. Oczywiście pomijam fakt, że oglądając tą scenę pierwszy raz człowieka przechodzą takie ciarki, że nawet nie zwróci uwagi na brak krwi, ja to zauważyłem dopiero za 3 czy 4 razem.

vincent

Żaden film Nolana nie ucierpiał? Jak się ogląda te filmy to widać, że są NA SIŁĘ wygładzane maksymalnie. Nie chce mi się wymieniać przykładów, wystarczy wspomnieć żałosną scenę z ołówkiem, czy fakt, że Bruce ani w BB ani w TDK nie spał z Rachel, ani z żadną inną kobietą, tak jakby był mścicielem-eunuchem. Owszem, produkcje Nolana są super, ale byłyby bardziej pełne i realistyczne właśnie z krwią i cyckami.
Basta.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Johnny Napalm

Krwi i cycków... tego chcę lud!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Patryk02099x

Czas opuścić lud i zamieszkać na bezludnej wyspie... Sorry, ale mi by za nic w BB ani TDK nie pasowało, jakby Bruce spał z Rachel. Wtedy bym powiedział dopiero, że Nolan na siłę stara się pokazać cycki. A scena z ołówkiem to niby co? Chciałeś widzieć jak ten ołówek wbija się w oko biednemu kolesiowi? Przecież takie "niepokazywanie" ozdobione wspaniałą muzyką daje lepszy efekt niż pełno krwi, która w dużych ilościach pojawia się zazwyczaj w mało ambitnych filmach lub takich, które są tworzone po to, aby się lała... Batman się do tych grup nie zalicza.

vincent

Ta scena jest ?MIESZNA przez brak krwi, ale to piku? - bardziej ?a?osne jest, ?e ?aden z gangsterów nie zareagowa? na ?MIER? SWOJEGO KUMPLA - lol, czy to nie jest troch? dziwne? Ich ziomek dostaje o?ówek w oko od jakiego? pojeba, który wszed? na ich imprez? bez zaproszenia, a ten pedziowaty rusek chce "hir propoziszion". No daj pan spokój.
Kolejny przyk?ad, bo widz? ?e jak Ci nie wylicz? to nie zrozumiesz - bodyguard w banku dostaje SERI? pocisków (nabojów, które dziurawi? cia?o), pada na ziemi? i nie ma ANI GRAMA KRWI. Mo?e kole? by? duchem?
Joker dostaje wycisk od Batmana - zero krwi. Joker dostaje w ostatnich scenach kolcami z r?kawicy Batmana w twarz - zero krwi. Rachel przychodzi wieczorem do Bruce'a, s? sami w apartamencie, jutro Bruce si? przyznaje, ?e jest Batmanem i a? czu? w powietrzu, ?e zaraz b?dzie seks - ale nie ma. Bruce ca?e ?ycie ci?gnie platoniczn? mi?o?ci?. Md?e i dla dzieci.

Chodzi mi o to, ?e jak na film, gdzie pojawia si? mafia, jest ci??ki klimat, akcje rodem z The Heat to brakuje tam tych dwóch elementów i bez tego FILM NIE JEST SPÓJNY.

Tyle.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Ja mo?e sprostuj? to co pisa?em, bo mi w tym "seksualnym napi?ciu" chodzi?o o to, ?e co? by by?o w powietrzu mi?dzy Batmanem a Catwoman. Niekoniecznie jaki? fizyczny kontakt, ale na pewno poci?g i zainteresowanie. Wiadomo, ?e Bruce b?dzie si? spotyka? z Mirand?, ale taki dwuznaczny stosunek do Catwoman by?by tym bardziej na miejscu.

Natomiast co do scen seksu to podobnie jak tych brutalnych mi w filmach Nolana nie brakuje. Nie zauwa?y?em ich braku za bardzo. Tzn pewnie lepiej by by?o jakby krew si? w paru scenach pojawi?a, ale rozumiem jej brak. Przes?uchanie najbardziej rzuca si? w pami??, ale czytaj?c scenariusz wiem, ?e Nolan naprawd? planowa? sporo krwi i wybicie z?bów, jednak najwyra?niej musia? to przyci??. Co do scen seksu to raczej nie s? istotne dla przedstawionej historii w tym filmie, natomiast je?li chodzi o sam? insynuacj?, ?e kto? z kim? spa?, to my?l?, ?e do?? jasnym by?o, ?e z panienkami które Bruce "obraca?" wr?cz musia? sypia? dla dobra image'u.

EDIT: no vincent w tamtej scenie mi?dzy Rachel, a Brucem mog?o do czego? doj??, pog??bi?o by to tylko dylemat Rachel, wprowadzi?o by taki zam?t w tym trójk?cie i stworzy?o by wi?kszy dramat na ko?cu. Ale z drugiej strony Rachel ju? wtedy wola?a raczej Denta, wi?c chyba nici by z tego by?y.

Charism

Mnie tam brak scen seksu w tych Batmanach bardzo odpowiada. Wrecz mnie wkurza, że wszędzie, w każdym filmie, jak tylko jest jakaś para, to prędzej cy później ladują w łożku przed kamerą. Niech to bedzie ich słodka tajemnica - są parą, są, robią ze soba co chcą, jest ok. I za to plus dla Nolana, nic na siłę, wiele w sferze domysłów.

vincent

CytatNatomiast co do scen seksu to podobnie jak tych brutalnych mi w filmach Nolana nie brakuje. Nie zauważyłem ich braku za bardzo. Tzn pewnie lepiej by było jakby krew się w paru scenach pojawiła, ale rozumiem jej brak. Przesłuchanie najbardziej rzuca się w pamięć, ale czytając scenariusz wiem, że Nolan naprawdę planował sporo krwi i wybicie zębów, jednak najwyraźniej musiał to przyciąć.

No i znów wracamy do punktu wyjścia - że film jest sztucznie wygładzony, wbrew wizji Nolana. Tylko o to mi chodzi. Widzę, że jestem tu jedyną osobą, której przeszkadza brak krwi i seksualnych scen w filmach Chrisa, więc dłużej tematu nie będę ciągnąć. Jeszcze tylko dla sprostowania - nie przeszkadzałoby mi to w ogóle, gdyby konwencja filmu nie była taka, jaka jest. A przez to, jak jest film wydaje mi się być wykastrowany.

Napisałbym więcej, ale lecę do klubu ;) Peace.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Philips V38

Cytat: vincent w 21 Czerwiec  2012, 18:00:59
Pomyślcie, jak piękny byłby świat z TDKR i kategorią wiekową R...

Dokładnie, marzy mi się taki Batman:) Szkoda , że to nierealne...bo przecież dzieciarnia musi napełniać kieszenie ::)
Cytat: vincent w 21 Czerwiec  2012, 20:19:57
bodyguard w banku dostaje SERIĘ pocisków (nabojów, które dziurawią ciało), pada na ziemię i nie ma ANI GRAMA KRWI. Może koleś był duchem?
Joker dostaje wycisk od Batmana - zero krwi. Joker dostaje w ostatnich scenach kolcami z rękawicy Batmana w twarz - zero krwi.

Te sceny również mnie bolą z tego powodu, a do pełnego ich geniuszu brakowało zaledwie  tych kilku czerwonych kropli, ten nienaturalny brak krwi od razu rzucił mi się w oczy. Nie mówię o jakiś hektolitrach, ale niewielka nawet jej ilość by wystarczyła.
I zgadzam się w pełni z tym co pisze Vincent  - takie coś jest sztuczne  i tyle.

Cytat: vincent w 21 Czerwiec  2012, 21:02:03
Widzę, że jestem tu jedyną osobą, której przeszkadza brak krwi i seksualnych scen w filmach Chrisa
To teraz jest nas dwóch :) Chociaż mi chodzi bardziej o brak krwi, seksualne sceny nie są dla mnie tak ważne w Batmanie i mogę bez nich przeżyć.
Cytat: Patryk02099x w 21 Czerwiec  2012, 18:27:42
Jakoś żaden film Nolana moim zdaniem nie ucierpiał na to, że ma niższą kategorię wiekową.
Ucierpiał, ucierpiał i to nawet nie wiesz jak bardzo.
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Johnny Napalm

Na pewno jakieś seksualne napięcie będzie w tym filmie między nimi, nie ma bata, musi być skoro jest Catwoman. Seks, seksapil to nieodłączna część z której składa się Selina, każdy scenarzysta biorący się za film z nią, w jednej z ról, musi o tym wiedzieć. W przeciwnym razie Nolan zostanie wrogiem publicznym nr 1, bez prawa wjazdu na teren USA... no i oczywiście do Łodzi na MFK. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...