23 październik 2021, 07:42:27

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 marzec 2021, 12:44:19

Juby

Myślę, że warto ze względu na samą cenę. 240 stron w sztywnej oprawie za niespełna trzy dyszki to rzadkość (Egmont tę samą historię wydał za 79,99 zł). W razie rozczarowania, łatwo będzie sprzedać. ;)

Tymczasem w brytyjskiej rozpisce dodano następne dwa tomy i dla mnie odpadł kolejny potencjalny zakup. Tomem 17stym będzie The Man of Steel Johna Byrne'a. Mam go już z WKKDC, w dodatku wydanie od Hachette będzie uboższe o dodatek w postaci debiutu Supermana z Action Comics #1. W takim wypadku pozostaje z tym co mam.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Juby

Na oficjalnej stronie kolekcji wstawiono zapowiedzi numerów 5-10, które trafią do sprzedaży do końca 2021 roku. Wygląda na to, że polska lista od tomu szóstego będzie lecieć z kolejnością kolekcji UK.

- Morgan Freeman

Juby

Prezent na imieniny od młodszego brata.

Jeszcze nie czytałem, ale może odfoliuję i zacznę dziś wieczorem. Z tym, że może to być jeden z bardzo nielicznych tomów tej kolekcji na mojej półce. Zainteresowany jestem jeszcze dziewiątym i dziesiątym, a później długo, długo nic. W sieci można już znaleźć rozpiskę UK do numeru 20. (a na grupach fejsbukowych nawet do 26.), z którą polska wersja wydaje się zgodna i nie ma w niej dla mnie nic interesującego. Bardzo dużo powtórek komiksów, wydanych już wcześniej w naszym kraju, w tym w poprzedniej kolekcji DC, i bardzo niewiele solowych albumów z Batmanem z okresu, który najbardziej mnie interesuję. :-\ Jeśli już tyle tytułów dubluje im się z WKKDC od Eaglemoss to liczę na wznowienie chyba najbardziej niedostępnego tomu na ten moment - Człowieka, który się śmieje / Azylu Arkham. Do dziś pluję sobie w brodę, że nie kupiłem go, gdy był dostępny za 42 zł... a nawet gdy na rynku wtórnym był dostępny za dwukrotność ceny okładkowej. Od jakiegoś czasu nie jest dostępny nigdzie.

- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Sam mam jak na razie tylko Harley. Myślałem nad najnowszym tomem z Esem, ale ilość dubli mnie odstraszyła. Ktoś wie jak to się ma do następnego tomu z Dianą?

Juby

Chyba w 100% powtórka z tomu DC Deluxe od Egmontu.

- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Aha, zatem nie czytałem, nie posiadam. Więc jako drugi tom wpadnie mi właśnie ona.

Rado

Jak nie przegapię, to kupię "Projekt Omac". Nie czytałem tego, a podobno Batman tworzy tam coś na kształt Ultrona, żeby szpiegować czy w jakiś inny sposób zapewnić "bezpieczeństwo". Brzmi to jak bardzo paranoiczny Batman, a mnie to właśnie odpowiada.

Leon Kennedy

Jeden z tych komiksów, które bardzo mnie cieszą i za nic w świecie tego nie przegapię.

Crowridd1

22 październik 2021, 18:15:33 #23 Ostatnia edycja: 22 październik 2021, 19:45:28 by Crowridd1
Kupiłem pierwsze cztery numery w prenumeracie, potem zrezygnowałem. WW i Harley czekają na lepsze czasy do przeczytania.

Będę kupować wszystkie z Batmanem, o ile te duble będą mieć historie, których wcześniej nie miałem (w Jestem Gotham i Krzyżowcu tak właśnie w większości jest), no i wybrane z innych serii.

Z tych dodatkowych historii spodobały mi się i polecam:

- Historia z psem, która była już w Rebirth
- Black and White #2: Czarno-biały świat (1996)
- Secret Origins #36: Pawana (1989)

Inne z "Krzyżowca" nadal nieprzeczytane.

Z tego co tu piszecie, to warto zainteresować się Projekt Omac, Superman i Batman - World's Finest - Strażnicy Sprawiedliwości.

Joker - Ostatni śmiech - nie znam, więc kupię na pewno - pomimo recenzji.

Ta kolekcja ma dla mnie jeden duży plus - papier  :)

Chyba wszyscy liczymy, że nas czymś zaskoczą.