Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight Returns

Zaczęty przez Manigoldo, 15 Kwiecień 2011, 02:58:00

Johnny Napalm

#105
No szkoda rzeczywi?cie, ?e odci?li w tym filmie my?li g?ównych postaci, bo te teksty Miller strzeli? dla nich niekiedy mistrzowskie.
CytatTak samo motyw z jedzeniem gum zamiast palenia cygar. ?mierdzi mi prospo?eczn? propagand?, cygaro dawa?o Jimowi w tym komiksie klimat.
I chyba dlatego te? nie by?o scenki, gdzie Carrie rzuca si? niemal go?emu Bruce'owi na szyje. Kto? uzna?, ?e to mog?oby by budzi? z?e skojarzenia. To akurat mo?na zrozumie?, ale cygaro? Zreszt? Gordon w komiksie je tylko pali? ale si? nie zaci?ga?...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Cytat: Johnny Napalm w 08 Październik  2012, 17:10:04
I chyba dlatego te? nie by?o scenki, gdzie Carrie rzuca si? niemal go?emu Bruce'owi na szyje. Kto? uzna?, ?e to mog?oby by budzi? z?e skojarzenia. To akurat mo?na zrozumie?, ale cygaro? Zreszt? Gordon w komiksie je tylko pali? ale si? nie zaci?ga?...

No te? mi si? rzuci? w oczy brak tej sceny, ale rzeczywi?cie, dziwnie by to wygl?da?o :D Zreszt?, Miller chyba w komiksie chcia?, ?eby budzi?o takie skojarzenia.
Gordon pali?, a si? nie zaci?ga?, co? jak Clinton i marihuana.. ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Johnny Napalm

CytatZresztą, Miller chyba w komiksie chciał, żeby budziło takie skojarzenia.
Pewnie tak, bo to stary zbok.
No i przy takim okrojeniu filmu - ciekawe jak zrobią w drugiej części? Czy Joker będzie pomykał po wesołym miasteczku przez naprawdę długi czas z batarangiem w oku?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Brak narracji bohaterów w animacji zawsze będzie minusem niestety. Osobiście bardziej mi tego brakowało w "Year One" niż w TDKR, w którym twórcy poniekąd nieźle wybrnęli z tego ograniczenia. Swoją drogą, jestem ciekaw jak w drugiej części pokażą scenę
Spoiler
śmierci Jokera
[Zamknij]
.


Nagi Wonrz


Johnny Napalm

Fajnie to wygląda. W oczy rzuca się od razu kontrast między rysunkami z komiksu Millera, a tymi szkicami, które na szybko narysowali ludzie od filmu.
Kurde, gdyby w tym stylu narysowano w całości TDKReturns to chyba bym właśnie ten album ogłosił numero uno wśród innych o Gacentym. A tak nadal obstawiam jako lidera tradycyjnie TKJoke.
Ok, mam pytanie - czy jest jeszcze jakiś album, po przeczytaniu którego będę miał pewność, że będzie bliski poziomowi tych wspomnianych powyżej? Year One jest lekko przereklamowany, od razu napiszę. Czekam więc na propozycje. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Ja Ci nie będę doradzał, bo dla mnie osobiście Killing Joke jest przereklamowany ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Kujaw

Johnny, to o co pytasz, to sprawa zajebiście subiektywna, więc pewności Ci nikt nie da, ale jesli chodzi o mnie to polecę "City of Crime", The Cult", no i jezeli nie czytałeś, to "Long Halloween" i "Dark Victory". Jak dla mnie równie dobre, a niektóre nawet lepsze od wspomnianych...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Nagi Wonrz

Batman Cartoon The Dark Knight Returns spoof Na takie cu? z Ironside'em w roli Batka wpad?em, wiecie mo?e co to jest i sk?d si? wzi??o?

Adriann

#114
To jest z tasu..z odcinka Legends of the Dark Knight ..albo jakoś tak. Są tam dwie opowieści,ta podana wyżej i taki powrót do lat 60tych<3
PS: W tym odcinku jest bardzo wyraźne i fajne nawiązanie do jednego z reżyserów który zajmował się Batmanem:3

Deuce

Nie czytałem nigdy komiksu, więc z większym zaciekawieniem obejrzałem jego adaptację. Generalnie nie lubię historii typu ,,20 lat później", ale od czasu do czasu nie zaszkodzi.
Jest to zupełnie inna wizja niż w serialu Batman Of The Future. Bruce, mimo że dużo starszy, nadal nie może uwolnić się od Batmana i musi zwalczać zło. Nie pasują mi, za bardzo, kobiety w roli Robina. Ta Kelly jakoś mi nie przeszkadzała. Zabrakło mi jednak pokazania, gdzie uczyła się walki wręcz oraz maski na jej twarzy zamiast okularów. Dziwne było, że Wayne tak łatwo zgodził się na jej pomoc, mimo ciągłego rozpamiętywania śmierci Jasona. Okropne było też logo na kostiumie Batmana, tym z czarną peleryną. Wyglądało prawie jak prostokąt.
Bardzo podobał mi się wątek Harveya Denta. Wyleczony został fizycznie, ale jego umysł nadal jest chory i widzi twarz, jako zniszczoną.
Widać też, że cały czas budził się Joker i to jego można spodziewać się w drugiej części, jako przeciwnika Batmana.
Świetna muzyka, w stylu lat 80-tych, który bardzo mi się podoba.
Generalnie kolejna udana produkcja adaptacji komiksu. Z pewnością obejrzę i drugą część. The Dark Knights Returns to klasyka, więc warto ją znać choćby w postaci animowanej.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

#116
Dziś w końcu w moje ręce wpadło polskie wydanie DVD. Lada chwila zacznę seans, najbardziej chyba i tak jestem ciekaw... oprawy muzycznej.

Post Merge: 16 Grudzień  2012, 23:28:56

Film obejrzany i jestem zadowolony pod każdym możliwym względem. To chyba najładniejsza animacja pod względem płynności i ogólnie kreski z wszystkich wcześniejszych z tej linii. Muzyka była świetna, aktorzy wykonali cholernie dobrą robotę. Na prawdę czuło się ten klimat końca lat 80. No i te "cameo" komiksów z tamtych czasów :) Animacja ląduje w moim top ulubionych. A teraz tylko wyczekać na drugą część - to dopiero będzie jazda!

Rado

Już chyba z siedem razy obejrzałem ten pierwszy klip z drugiej części. Cholernie mi się podoba jak on ich tam roznosi i nieważne, że gliny nie trafiają w niego z odległości pół metra, to jest przecież goddamn Batman, heh.

Adriann

Już niedługo doczekamy się drugiej części...nie mogę się doczekać tego filmu prawie tak jak swego czasu TDKR..part 1 był świetny,2ka  po prostu..musi się udać;)
Ciekawy jestem tylko kiedy film będzie dostępny w internecie..;>

vincent

W sumie to nie rozumiem, dlaczego w tym klipie policjanci są ślepi i nie potrafią ciągnąć za spust.
Nie kupuję tej sceny, wygląda żałośnie.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA