Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

KrKank

Wie ktoś może w jakich czasach dzieje się akcja serialu? Na moje oko to koniec lat 90, ale nie jestem pewien.

LelekPL

Osadzony jest w fikcjnym świecie i stylizowanej teraźniejszości. Także ubrania i pojazdy wydają się stare, natomiast technologia, telefony są raczej współczesne. Nie można go osadzić w jakimś rzeczywistym okresie czasowym - jedyna odpowiedź to chyba stylizowana teraźniejszość, ewentualnie stylizowane "15 lat wcześniej", ale to już nie brzmi tak dobrze.

KrKank

Fikcyjny świat to nie jest. Bardziej bym to nazwał alternatywna rzeczewistość w której zamiast NY powstało Gotham.
W tym serialu, bohaterowie nie używają nowoczesnych telefonów.

LelekPL

Fikcyjny jest z samej definicji :P Jest to fikcyjna historia osadzona w nieistniejącym mieście. Nie można powiedzieć, ze to nie jest fikcja. Jak chcesz nazywać to alternatywnym światem to proszę bardzo, ale to nie oznacza, ze nie jest fikcyjny :P

Jeśli chodzi o telefony to byłem pewien, że Gordon używał współczesnej komórki... ale może się mylę. Na pewno jest dużo starych telewizorów, więc tak jak wspominałem, być może jest to stylizowane "15 lat wcześniej". Ale osadzanie go w jakiejkolwiek ramie czasowej raczej mija się z sensem.

KrKank

Współczesnej, dotykowej?
Co sądzicie o przyszłej Catwoman? Według mnie Camren Bicondova zagrała świetnie. Jako fetyszystę stóp ciekawi mnie czy będzie scena w serialu jak zdejmie buty aby ciszej się skradać czy coś w tym stylu i wtedy by było można się popatrzeć na jej stópki.

LelekPL

Fetysz, fetyszem, ale ona jest nieletnia, i to sporo, więc po raz kolejny - przestańcie z takimi komentarzami...

KrKank

Małym dzieckiem też nie jest, a poza tym ja bym chciał aby tylko buty zdjęła i stópki pokazała.

Jakiej Gordon komórki używał?

LelekPL

Wybacz, ale jest dzieckiem, ponownie nawet z samej definicji tego słowa, więc skończ...

KrKank

#143
Nie odbieraj tego jako pedofilii bo nim nie jestem.

Nikt nie mówi, że jesteś, ale starczy tego.

Czytałem trochę na anglojęzycznych forach i ludzie piszą że serial dzieje się w latach 90 (komórki z klapką, monitory i telewizory CRT, Windowsy 95/98 w komputerach) ale samochody są przeważnie z lat 80.

Bless

CytatJako fetyszystę stóp ciekawi mnie czy będzie scena w serialu jak zdejmie buty aby ciszej się skradać czy coś w tym stylu i wtedy by było można się popatrzeć na jej stópki.

To jest najdziwniejszy komentarz jaki przeczytalem na tym forum heheheh :D

Rado

Też myślałem, że Gordon używa współczesnej komórki, ale zwróciłem teraz na to większą uwagę - i nie, nie używa. Ma taką, która spokojnie mogła istnieć właśnie w latach dziewięćdziesiątych. To, co wspomniał już Leon, lekko zamierzchłe czasy widać dobrze po monitorach komputerowych, które stoją na biurkach detektywów. Poza tym lampy i ogólny wystrój wnętrz, wspomniane wcześniej samochody - moim zdaniem tutaj dbają o szczegóły. Do tego, nie oszukujmy się - miasto Gotham ma swój unikalny charakter i nawet jakby serial dział się w teraźniejszości czy nawet przyszłości, to niektóre scenografie i tak wyglądałyby gotycko i "z przeszłości".

Przy okazji, jakby ktoś się zajarał tematem Gordona, to (oczywiście nieprzypadkowo) DC Comics wydało niedawno nowe wydanie zbiorcze skupiające się na historiach o komisarzu.

http://multiversum.pl/p/1061/54443/batman-gordon-of-gotham-sc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Rado

Kurcz?, m?ody Bruce naprawd? daje rad?. Zarówno aktorsko jak i pod wzgl?dem tego, jak jest traktowany przez scenarzystów. Dla mnie s? to póki co najlepsze momenty w serialu. Alfred te? ju? wyluzowa?, bo pocz?tkowo by? lekko irytuj?cy. Podoba?o mi si?, jak w ostatnim (pi?tym) odcinku lokaj odpu?ci? ju? próby odci?gni?cia Bruce'a od tych wszystkich ?ledztw i si? do niego przy??czy? samemu przegl?daj?c akta. Widzi ju?, ?e niczego nie wskóra i panicz nie odpu?ci.

kelen

Mnie te? ten w?tek si? podoba. Nie do ko?ca rozumiem, dlaczego niektórym si? nie podoba fakt, ?e przedstawia si? tyle "faktów" z tego okresu Bruce'a. To nie jest jaka? ?wi?to??. Prawda, ?e niewiele pokazywa?o si? tego w komiksach. Ale to czyni te serial du?o ciekawszym. A ogl?danie takich scen jak Alfred "bawi?cy si?" z Brucem poprzez walk? na "miecze", czy w?a?nie wspomniany przez Ciebie moment z naj?wie?szego odcinka to bardzo fajna sprawa. Mo?na by tylko si? przyczepi?, ?e jak na 10 latka, to m?ody Wayne jest a? zbyt bystry, ale od razu mi si? przypomina 10 letni Damian Wayne bior?cy w swoje r?ce Wayne Ent. w komiksach :P

LelekPL

fuckin Damian Wayne :P jakby mi jeszcze więcej powodów brakowało żeby go nienawidzić

Leon Kennedy

#149
CytatPodoba?o mi si?, jak w ostatnim (pi?tym) odcinku lokaj odpu?ci? ju? próby odci?gni?cia Bruce'a od tych wszystkich ?ledztw i si? do niego przy??czy? samemu przegl?daj?c akta. Widzi ju?, ?e niczego nie wskóra i panicz nie odpu?ci.

CytatA ogl?danie takich scen jak Alfred "bawi?cy si?" z Brucem poprzez walk? na "miecze"

Dwie bardzo fajne sceny. Alfred zaczyna inaczej post?powa? z Brucem i sam staj?c si? przy tym troch? ciekawsz? postaci?.

Cytat
Mnie te? ten w?tek si? podoba. Nie do ko?ca rozumiem, dlaczego niektórym si? nie podoba fakt, ?e przedstawia si? tyle "faktów" z tego okresu Bruce'a.

Od samego pocz?tku liczy?em na jak najwi?ksz? ilo?ci? tego typu scen.

Cytat
Mo?na by tylko si? przyczepi?, ?e jak na 10 latka, to m?ody Wayne jest a? zbyt bystry, ale od razu mi si? przypomina 10 letni Damian Wayne bior?cy w swoje r?ce

:D