Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

#750
Cytat: Rado w 10 Styczeń  2023, 12:02:56A redakcja płaci za takie teksty. Dostajesz umowę nawet, więc wszystko elegancko i klarownie.
Obowiązkowo powinieneś dostać egzemplarz za free ;)

Cytat: Crowridd w 14 Styczeń  2023, 00:03:06DC Tom 1 - już nie ogarniam, czy to nadal wchodzi pod Uniwersum DC, czy pod coś nowego - nie skończyłem jeszcze historii z żółtym grzbietem na dole
Same here. Odpuściłem po trzecim tomie z Uniwersum DC jak usłyszałem, że znowu ma być soft-reboot i zmiana numeracji, a za jakiś czas czeka nas kolejna (Dawn of DC). Zacząłbym kupować ongoingi tylko w przypadku hard-rebootu, i to nie takiego jak w przypadku TheNew52 gdzie niby był, ale tak naprawdę to nie, tylko twardy reboot i pisanie historii Batmana od nowa.


Tomasz Kołodziejczak (rednacz Klubu Świata Komiksu) potwierdza, że Egmont rozważa cofnięcie się do Batmana z lat 1987-1992 (sprzed Knightfall), ale to plan na kolejne lata (czekam, bo pewnie kupiłbym wszystko). Na ten rok planowane są ostatnie dwa tomy Knightfall, Contagion i Legacy, potem No Man's Land (w tym tempie pewnie ruszą z nim w styczniu 2024). Dodruków z The New52 nie będzie, ale możemy się spodziewać ponownego wydania Trybunału/ Miasta Sów (nie w 2023, podejrzewam, że mogą to wydać w cyklu BATMAN NOIR w 2024).

Dodruki komiksów z Batmanem w pierwszej połowie 2023:
- DC Deluxe. Batman. Ziemia Jeden, tom 1
- DC Deluxe. Batman. Ziemia Jeden, tom 2
- DC Deluxe. Batman. Rok pierwszy
- Batman Metal. Mroczne dni, tom 1
- Batman Metal. Mroczni Rycerze, tom 2
- Batman Metal. Mroczny wszechświat, tom 3
- Batman, który się śmieje
- Powrót Mrocznego Rycerza. Mroczny Rycerz kontratakuje

Kaz

CytatEgmont rozważa cofnięcie się do Batmana z lat 1987-1992 (sprzed Knightfall), ale to plan na kolejne lata (czekam, bo pewnie kupiłbym wszystko).

Jeśli to prawda, to właśnie tym newsem zrobiłeś mi dzień  ;D
Mam nadzieję, że cofną się z Batmanowymi historiami nieco wcześniej niż 1987 i wreszcie dożyję czasów w których będę miał okazję czytać oldschoolowe komiksy z Batmanem w języku polskim.

Juby

#752
Przed rok 1987 niemal na pewno się nie cofną. Pan Kołodziejczak już wcześniej kilkukrotnie podkreślał, że ich plan wydawniczy jako początek uniwersum DC zakłada Kryzys na Nieskończonych Ziemiach (1985-1986) i to od tego tytułu zaczyna się ich rozpiska "klasyki DC" na stronie Egmont. Jeśli ktoś jest zainteresowany okresem złotej i srebrnej ery komiksu, to z takimi tytułami poratuje wyłącznie kolekcja Hachette (i wcześniejsza od Eaglemoss). Egmont wydaje Batmana począwszy od TDKR Franka Millera po serie obecne.

Kaz

CytatPrzed rok 1987 niemal na pewno się nie cofną.



Cytat: Juby w 26 Styczeń  2023, 16:30:42Pan Kołodziejczak już wcześniej kilkukrotnie podkreślał, że ich plan wydawniczy jako początek uniwersum DC zakłada Kryzys na Nieskończonych Ziemiach (1985-1986)

W sumie dobre i to, choć nie ukrywam że lata 70 i 80 to mój ulubiony okres w uniwersum Batmana.

Juby

No to musisz polegać na kolekcjach. W WKKDC wyszły m.in. Zjawy z przeszłości, a w obecnej Nieopowiedziana Legenda i zbliża się debiut Killer Croca, plus sporo krótszych historii umieszczono w dodatkach. Od Egmontu chyba tylko zbiór opowiadań z lipca 2012 roku zawierał historie sprzed 1986 roku.

Dla mnie twój ulubiony okres w uniwersum jest chyba już zbyt archaiczny. Zdecydowanie moim ulubionym Batmanem jest ten od Year One aż do Mrocznego zwycięstwa. Liczę na jak najwięcej wydań Egmontu czerpiących z serii Legends of the Dark Knight, Shadow of the Bat oraz runu Alana Granta. Mam nadzieję, że jeśli po No Man's Land dojdą do Husha oraz innych historii, które już kiedyś wydali (nawet jeśli tylko fragmentami), to cofną się właśnie do tego okresu.

Crowridd

#755
12.04.2023

Zagłada Gotham

26.04.2022

Batman Knightfall: Nowy początek. Tom 5
Liga Sprawiedliwości. Pryzmaty. Tom 1 - 120 stron
Joker. Polowanie na klauna - 438 stron - ładnie (The Joker #1-15" oraz ,,The Joker 2021 Annual #1").



Juby

#756
Ej ej, synek - jeśli chcesz tu robić moją robotę comiesięcznego informowania o najświeższych zapowiedziach Egmontu, to rób ją porządnie ;) W kwietniu będzie też Zagłada Gotham (DC Deluxe) 12 kwietnia.



160 stron, czyli tylko o 16 więcej od podstawowego wydania z 2004 roku (pewnie dodane posłowie + jakieś szkice, lub okładki). Czyli dobrze zrobiłem, że nie czekałem na Deluxe'a, bo dla obwoluty i minimalnie większego formatu nie warto byłoby płacić dwa razy więcej (Imho), a i na półce luźniej.

Warto też poinformować, że na początku lutego do sprzedaży trafiły dodruki Batman: Ziemia Jeden, tomy 1-2 i chyba lada dzień dołączy do nich Batman: Rok pierwszy. Gorsza informacja - wszystkie trzy z ceny okładkowej 69,99 zł przy dodruku weszły na 89,99 zł.

Crowridd

Cytat: Juby w 09 Luty  2023, 11:36:33Ej ej, synek - jeśli chcesz tu robić moją robotę comiesięcznego informowania o najświeższych zapowiedziach Egmontu, to rób ją porządnie ;) W kwietniu będzie też Zagłada Gotham (DC Deluxe) 12 kwietnia.

Musieliśmy się wyminąć wpisami, kiedy swój edytowałem :)

Zagłady Gotham też nie będę w takim razie dublował "na półce", skoro nie będzie tam nic nowego.

Juby

Najwyraźniej :)



Ostatni tom Knightfall 552 strony, cena bez zmian (uff). Oczywiście biorę (+Amazing Spider-Mana Straczynskiego, ale go niekoniecznie w kwietniu, może poczekam na jakąś fajną promocję).

Crowridd

Pod koniec roku możemy spodziewać się mangowego Batmana/Jokera albo Batmana i Jokera. Child od Dreams byłoby miłym zaskoczeniem.

Mowa o tym pod koniec filmiku.


Juby

Cytat: Crowridd w 13 Luty  2023, 23:38:20od koniec roku możemy spodziewać się mangowego Batmana
Ekstra :D

Cytat: Crowridd w 13 Luty  2023, 23:38:20Batmana/Jokera albo Batmana i Jokera
Aha :P ::) No to pas z mojej strony, choć Child of Dreams ma jedną z najlepszych okładek z Batmanem ever.

Crowridd

No właśnie nie zrozumiałem z jego wypowiedzi, czy chodzi o jeden komiks z Batmanem i Jokerem, czy o dwa komiksy - jeden z Batmanem, a drugi z Jokerem w roli głównej.

Widzę, że Joker dostał "swoją" mangę.

Zobaczymy.

Juby

#762
Maj:



Chętnie przygarnę tego Flasha, zwłaszcza jeśli z niego w końcu mógłbym dowiedzieć się skąd Barry Allen w DCU wziął swoje nadzwyczajne zdolności i kostium. I nie, nie przekonacie mnie, że Flash to taka sama ikona popkultury, jak Superman, czy Spider-Man, przy których każdy z naszego pokolenia (i młodsi) już od 4-5 roku życia wynoszą stąd czy stamtąd, że Petera Parkera ugryzł napromieniowany pająk, a Clark Kent pochodzi z planety Krypton, i że originu Flasha nie trzeba przedstawiać w kinowym filmie. Pięć występów Ezry Millera w tej roli, siedem lat, a ja wciąż nie wiem kim on jest. A pierwszy raz styczność z genezą tego superbohatera miałem 4 m-ce temu, czytając Największych superbohaterów na świecie od Egmont.

Juby

#763
Planowany na przyszłą środę dodruk Batman: Rok pierwszy doczeka się nowej obwoluty. Nowa okładka + nowa cena = można traktować je jako trzecie wydanie tego tytułu w naszym kraju.



Juby

#764
Dodruki komiksów z Batmanem planowane na drugi kwartał tego roku (na razie nie wiadomo czy w zmienionej cenie i innej okładce):

- Batman. Zabójczy żart
- Batman Biały Rycerz. Klątwa Białego Rycerza, tom 2
- DCEased. Nieumarli w świecie DC


Tomasz Kołodziejczak potwierdził też, że Egmont planuje ponownie wydać komiksy duetu Loeb/Sale z Batmanem, ale nie w tym roku. Mają wyjść w "bardziej przystępnej" wersji niż wyprzedane już Długie Halloween z cyklu NOIR, więc nie zdziwię się jeśli planują je na przyszłoroczne DC Deluxe.