Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

Rado

Dzi?ki za pochwa?y dobytku ch?opaki.

Cytat: AntyDoctus w 29 Sierpień  2013, 17:21:32
To Rado te? czyta Marvela :o

A my?la?e?, ?e nie czytam?

Cytat: RemiRose w 29 Sierpień  2013, 19:42:48
Zauwa?y?em, ?e masz na pó?ce "The Best of Fantastic Four", te? si? przymierzam do kupna, dlatego chcia?em zapyta? czy warto? 

Je?li jeste? fanem FF to z pewno?ci? warto. ?wietny przekrój historii tej grupy zaczynaj?c od przedruku numeru pierwszego poprzez origin Doktora Dooma itd. Oczywi?cie du?o prac Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Zreszt?, tutaj masz ca?y spis tre?ci voluminu pierwszego:



Oprócz samych historii masz te? wst?p Toma Brevoorta - edytora FF, notki biograficzne autorów, ok?adki do ka?dego zeszytu w wydaniu, plus kilka bonusowych ok?adek ró?nych znanych rysowników:



To wydanie, które mam, ma ok?adk? z obwolut?. Bez niej wygl?da tak:



Cytat: Nightrain w 29 Sierpień  2013, 23:16:21
Knightfall troch? poturbowany

No zgadza si?, ale kupiony tylko za jedena?cie z?otych z Allegro.

RemiRose

Rado, wielkie dzięki za opinie i zdjęcia. Prezentuje się bardzo ciekawie. ;)
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

franek

@Johnny, nie przepadam za Marvelem ale przecież jakoś musiałem sobie wyrobić zdanie na temat ich komiksów, nie? Opowieści Marvela z lat 80 były świetne a jak czytam w WKKM taką "Tajną Wojnę" to mnie to trochę bawi..


Show Must Go On!!!

Doctus

CytatA my?la?e?, ?e nie czytam?

Nie chcia?bym ?eby? si? poczu? pokrzywdzony, ale bra?em Ci? za gracza typowo 'batmanowego', racz?cego si? komiksami i TAS, a przy tym z delikatn? pogard? patrz?cego na konkurencj?, czy nawet cz??? tych bardziej kolorowych z samego DC. To oczywi?cie mi?e zaskoczenie ?e masz szerokie horyzonty, i dobrze ?e na Batcave s? te? ludzie racz?cy si? komiksami i z innych wydawnictw ani?eli tylko DC. Z kim? takim kto troch? romansuje z Batmanem, a troch? z Marvelem, zawsze kojarzy? mi si? Johnny Napalm - co oczywi?cie jest komplementem dla tego pana.

Cytat@Johnny, nie przepadam za Marvelem ale przecie? jako? musia?em sobie wyrobi? zdanie na temat ich komiksów, nie? Opowie?ci Marvela z lat 80 by?y ?wietne a jak czytam w WKKM tak? "Tajn? Wojn?" to mnie to troch? bawi..

To ja móg?bym podbi?, i powiedzie? ?e historie DC z lat 80' ?wietne, a jak czytam te dzisiejsze to mi si? ?mia? chc?. I w?a?ciwie by?aby to cz??ciowo prawda, bo nawet je?li komiksy z tamtego okresu miewa?y infantyln? fabu??, to by?a na tyle urocza i mniej rzuca?a si? w oczy w przeciwie?stwie do kretynizmów z dzisiejszych komiksów. Na plus zaliczam równie? to, ?e kiedy? historie mia?y pocz?tek, rozwini?cie, i zako?czenie. By?o du?o do?? zamkni?tych w?tków i samodzielnych scenariuszy, po które mog?e? si?gn?? nie czytaj?c poprzednich numerów. Je?eli ju? zdarza?y si? jakie? wi?ksze eventy, jak na przyk?ad Knightfall czy Death of Superman to nie dzia?y si? one co miesi?c, a ich reperkusje by?y bardziej realne i ciekawiej rozpisane, tworz?c jednocze?nie dreszczyk niepewno?ci u czytelnika oraz ekscytacj?, której dzisiaj nie odczuwam przy tym czym raczy nas DC. Jak dla mnie to wywy?szanie DC ponad Marvela w przypadku franka, jest raczej wynikiem nieznajomo?ci wi?kszo?ci obecnych komiksów DC.

franek

I tu Ci przyznam racje. Mam w kolekcji tylko kilka Batsów, ponad 10 Superów i jakieś pojedyncze stuffy pokroju Lobo. Czytałem trochę więcej komiksów z DC ale nic z tych w miarę świeżych.


Show Must Go On!!!

RemiRose

Mój ostatni nabytek. Normalnie bym go nie kupił, ale była okazja, to stwierdziłem czemu nie. A na "Watchmen" jeszcze jest.  ;)

Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Johnny Napalm

Cytat: AntyDoctus w 30 Sierpień  2013, 16:30:37
Z kimś takim kto trochę romansuje z Batmanem, a trochę z Marvelem, zawsze kojarzył mi się Johnny Napalm - co oczywiście jest komplementem dla tego pana.
Bez przesady, wszystko co potrafię to zamówić pięć piw z czego wypić siedem. Nic więcej. Poważnie jednak mówiąc to, ze mną jest tak, że wyrosłem właśnie na Marvelu, a z Batmanem i DC łączyła mnie tylko mała fascynacja. Mała, jednak z czasem przerodziła się w coś większego i tak jest do dziś.
Mimo wszystko wolę się tu udzielać, bo w końcu Batman stał się dla mnie... chyba najważniejszą z komiksowych postaci, no a poza tym forum Batcave jest najgenialniejszym miejscem do udzielania się w temacie.
Ha, co za lipa. Jak zarejestrowałem się na Spider-man forum to, zaraz okazało się, że strona została zawieszona. A i o Pajęczaku nieraz by się chciało coś powiedzieć.

@RemiRose, gratukluje zakupu, choć wielkim fanem Hitmana jak i Lobo nie jestem.

@Rado, FF wygląda kapitalnie. Wydanie prezentuje się zacnie. To chyba coś dla ludzi kompletnie zielonych w temacie Czwórki, którzy po lekturze w końcu może polubią tą grupę.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

CytatHa, co za lipa. Jak zarejestrowałem się na Spider-man forum to, zaraz okazało się, że strona została zawieszona. A i o Pajęczaku nieraz by się chciało coś powiedzieć.

Jako ktoś kto wyrósł między innymi na Pajęczaku, informuję że jestem do Twojej dyspozycji!

Johnny Napalm

Ok, pewnie nie raz b?d? pisa? i zadawa? pytania na temat Paj?czka, bo równie? wyros?em na jego przygodach i jest to jeden z najwa?niejszych komiksowych bohaterów, których pozna?em.

Dobra, ale do tematu. Moj? dzisiejsz? zdobycz? jest Liga Sprawiedliwo?ci z nowego DC. Kurde flacha, rysunki to mistrzostwo, jednak scenariuszowo wygl?da to standardowo, gdy tylko ca?a Liga zbierze si? do kupy. W kupie si?a. W si?? kupy wierzy? te? Geoff Johns, skoro tak mocno w ni? poszed?.
No jest marnie i mega efekciarsko. No i my?l?, ?e i nie jeden zwyk?y szary po?eracz komiksów urobi?by co? ciekawszego ni? nieustanny mordooklep.
I jak tu nie przeciera? oczu ze zdziwinia, kiedy czyta si? teksty krytykuj?ce komiksy z lat '80/90. , gdzie niektórzy maj? za z?e zbyt rozbudowane dialogi, tzw. "be?kot", czy nadmiar "my?li" g?ównych postaci, ukazanych w ramkach z tekstem. Kurde, gdzie Rzym, a gdzie Krym?
Na pochwa?? zas?uguj? dodatki, jest ich ca?kiem sporo, je?li nie najwi?cej z komiksów z nowego DC wydanych przez Egmont. Postarali si? pod tym wzgl?dem i niczego nie wyrzucili.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII


Kupiony na aukcji Atomu za cenę niższą niż sklepowe wydanie.


XIII

Pierwsze zakupy na multiversum

XIII

Klasyka zawitała w końcu pod strzechę, najdroższy komiks jaki w życiu kupiłem

plus inne

kelen

Nie pozostaje nic innego jak życzyć miłej lektury Strażników :D Daj potem znać, jak się podobało.

Rado


Doctus