Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 Marzec 2008, 22:12:43

Mel

Ależ ty nazi jesteś w stosunku do tych bat-gaci, Funky. Ja nadal preferuję czystą klasykę - czyli czarne gacie na pidżamie. Taki Batman jakiego poznałam, pokochałam. Owszem, także utrzymuję, że kręci mnie bardziej "demoniczna" idea jego wyglądu, ale i ten fakt nie wyklucza kwestii gaci.

Guyver87pl

Hmm... Mnie tam wszystko jedno, czy z "gaciami" czy bez, byle to dalej był stary, dobry Batman.

Jako bonus jeszcze kilka kostiumów z Elseworldów:


1. Batman II alias Batman Junior z "Superman/Batman - Generations".



2. Bat-Soldier z serii "Lord Havok and the Extremists".



3. Batman z czasów Wojny Secesyjnej, oraz Redbird [Robin] z "Batman - The Blue, The Gray, The Bat".



4. Bruno Vanekow z "Batman - Golden Streets of Gotham".



5. Sir William, Batman uniwersum Tangent Comics.



6. Wayne Williams z "What If Stan Lee Created Batman?"



7. Eliott Ness z "Batman - Scar of the Bat".



8. Batmancer z "League of Justice".



9. Tomas de Medici, Batman Renesansu z "Batman - Black Masterpiece".



10. Batman z przyszłości ukazanej w komiksie "Adventures of Superman Annual #06".






Cronos

CytatJak nienawidzę komiksowo-animowanego kostiumu Batmana, tak ten jest naprawdę bardzo dobry. :o Oczywiście lepsza byłaby czerń, ale przynajmniej wygląda to na zbroję a nie żadną piżamę. No i najważniejsze jest to że nie ma tych tandentnych gaci!. Tak właśnie powinien wyglądać Batman w komiksie, niby jest ta szarość (black, black!) ale jest to zbroja przed którą czuć respekt. Zdecydowanie najlepszy tradycyjny strój Batka. Ha i nawet Superman wygląda troszeczkę lepiej bez tych strasznych majtek. Oczywiście i tak wszystko psują barwy i ten beznadziejny znak "S". Ale jednak jest jakaś poprawa ;)

Akurat Superman powinien mieć majtki, żeby dodawały mu trochę kiczu. Mi tam ten element nie przeszkadzał nigdy, i nie rozumiem czemu nagle wszyscy go tak namolnie usuwają (Nadchodzący film, serie nowego DCU, komiksowa kontynuacja Smallville). W końcu pierwotnie uszyła mu go matka, starsza kobieta, która niekoniecznie musi mieć wyczucie gustu. Teraz bodajże motyw jest inny, że to zbroja z Kryptonu. Dla mnie to takie usilne "cool-ozowanie" wszystkiego, i odejmowanie uroczo ludzkich motywów z komiksów. Zbroja Batmana natomiast jest całkiem niezła, ale pas zrobiłbym czarny bo wtedy zająłby kolorystyczne miejsce gaci, do których braku nie umiem się przyzwyczaić :P
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Mel

Cóż, nawet żółty pas jest elementem symbolicznym, pojawiającym się we wszystkich adaptacjach filmowych. Świetnie współgrał z kostiumem w Batmanach Nolana, to może jest to kwestia odcieni żółci oraz nasycenia, a nie ogólnej kolorystki? Batman z czarnym, czy nawet szarym pasem wydaje mi się taki...Nagi. Zupełnie, jak Batman bez gaci.

LelekPL

Gacie są fatalne. Już dawno powinny przejść do historii tak jak to widać w Watchmenach, gdzie takie kiczowate stroje nosiła pierwsza fala bohaterów, natomiast nowi mają coś bardziej praktycznego. Ogólnie uważam, że Batman powinien prezentować się bardziej militarno-technologicznie, aby nie odbiegać od czasów. Pod tym względem reboot fajnie odświeżył Batmana - dodał mu nowe gadżety, w niektórych projektach wyraźnie widać zbroję na nim (Detective Comics, Red Hood). Szkoda tylko, ze czasami twórcy nadal lubią rysować ją jako piżamę do zdarcia (Batman: The Dark Knight). Nie rozumiem jak można tęsknić za czarnymi gaciami noszonymi na wierzchu, po co to jest... Dobrze, że chociaż w filmach ich nie używają.

Mel

A jednak można tęsknić. To już nie jest kwestia gustu, a sentymentu związanego ze starym Batmanem - rozpatrując historie z Batmanem przez pryzmat czarnych gaci, to trzeba przyznać, że najlepsze tytuły zostały wydane, kiedy te gacie miał na sobie. Nie twierdzę, że gacie mogą ingerować w sęk scenariusza, ale z psychologicznego punktu widzenia, jak wyobrażam sobie Batmana w jednolicie kolorystycznej zbroi, to automatycznie przypisuje ten wizerunek do spektakularnych, pełnych eksplozji oraz pozbawionych gothamowego klimatu komiksów. Tak to u mnie działa.

Maskotka

Mo?e i jestem nowa w uniwersum batmana, ale ?wietnie rozumiem Mel. Na rysunku wrzuconym przez Funky'ego wszyscy trzej superbohaterowie to w?a?ciwie te same postaci ró?ni?ce si? kolorem super-nowoczesnej zbroi... A przecie? ka?dy z nich jest zupe?nie inny i powinien si? wyró?nia? nie tylko charakterem, ale i strojem. Co prawda gacie nie s? tu spraw? zasadnicz?, ale ju? prezentacja "bardziej militarno-technologiczna" jest dla mnie zabójstwem serii.
Oczywi?cie najwa?niejsza zawsze by?a i pozostanie jako?? scenariusza, ale jednak to nie jest rzecz, która pierwsza rzuca si? w oczy.

Mel

Mora? jest taki, ?e laski wol? gacie na overall'u.

LelekPL

Cytat: Maskotka w 28 Styczeń  2013, 15:02:16
Mo?e i jestem nowa w uniwersum batmana, ale ?wietnie rozumiem Mel. Na rysunku wrzuconym przez Funky'ego wszyscy trzej superbohaterowie to w?a?ciwie te same postaci ró?ni?ce si? kolorem super-nowoczesnej zbroi... A przecie? ka?dy z nich jest zupe?nie inny i powinien si? wyró?nia? nie tylko charakterem, ale i strojem. Co prawda gacie nie s? tu spraw? zasadnicz?, ale ju? prezentacja "bardziej militarno-technologiczna" jest dla mnie zabójstwem serii.
Oczywi?cie najwa?niejsza zawsze by?a i pozostanie jako?? scenariusza, ale jednak to nie jest rzecz, która pierwsza rzuca si? w oczy.

Zgadzam si? prawie, ?e ca?kowicie. Oni powinni wygl?da? inaczej i dlatego w?a?nie Batman powinien mie? zbroj?, a reszta te swoje kiczowate stroje. To on jest tylko cz?owiekiem i on takich udoskonale? potrzebuje (dlatego napisa?em, ?e do niego pasuj? - tylko do niego). Superman mo?e nosi? co chce bo jemu to ró?nicy nie robi, Wonder Woman te?, cho? i jej co? mniej seksistowskiego by si? przyda?o, GL to ju? w ogóle powinien by? kostium z mocy pier?cienia, itp. Gacie do Gacka jednak kompletnie nie pasuj?, ani one praktyczne, ani stylowe. Natomiast tak jak wspomnia?a Mel, ich brak (a w?a?ciwie wprowadzenie konkretnej zbroi, bo o to si? w?a?ciwie rozchodzi) nie zmieni?by nic w jego najlepszych historiach, tak samo jak nie zmienia nic w Death of the Family, które póki co s? bardziej psychologiczne ni? wybuchowe. Wprowadzi?by natomiast troch? powagi i realizmu, co akurat u tej postaci jest do?? istotne.

Maskotka

Cytat: Air Jordan w 28 Styczeń  2013, 15:44:17
Wprowadzi?by natomiast troch? powagi i realizmu, co akurat u tej postaci jest do?? istotne.
Zgadzam si?, je?li mówimy np. o filmach Nolana. Ale komiksowy batman nigdy nie by? i nie próbowa? (przynajmniej do niedawna) by? realistyczny. To fantastyczny ?wiat, do którego mnie osobi?cie bardziej pasuje omotany cieniem i peleryn? okrywaj?c? niesamowite mi??nie cz?owiek-nietoperz ni? okuty w kevlar, praktyczny i high-tech'owy android.
A co najlepsze, Joker w DotF my?li dok?adnie tak samo:))

Ale ka?dy mo?e mie? swoj? wizj? batmana i skoro widocznie wielu osobom podoba si? ta bardziej ludzka i realistyczna wersja batmana, to i ja mog? j? przyj??. Bo chyba najgorzej by by?o, gdyby batman przesta? si? rozwija?. A gdy b?d? potrzebowa?a odmiany, po prostu si?gn? po starsze komiksy.


A na koniec. Jeden z moich ulubionych batmanów - w pi?amie, bez super-gad?etów, ale i bez gaci:


Nightrain


Valar Morghulis

LelekPL

Cytat: Maskotka w 28 Styczeń  2013, 16:53:50
Zgadzam si?, je?li mówimy np. o filmach Nolana. Ale komiksowy batman nigdy nie by? i nie próbowa? (przynajmniej do niedawna) by? realistyczny. To fantastyczny ?wiat, do którego mnie osobi?cie bardziej pasuje omotany cieniem i peleryn? okrywaj?c? niesamowite mi??nie cz?owiek-nietoperz ni? okuty w kevlar, praktyczny i high-tech'owy android.
A co najlepsze, Joker w DotF my?li dok?adnie tak samo:))

Ale ka?dy mo?e mie? swoj? wizj? batmana i skoro widocznie wielu osobom podoba si? ta bardziej ludzka i realistyczna wersja batmana, to i ja mog? j? przyj??. Bo chyba najgorzej by by?o, gdyby batman przesta? si? rozwija?. A gdy b?d? potrzebowa?a odmiany, po prostu si?gn? po starsze komiksy.


A na koniec. Jeden z moich ulubionych batmanów - w pi?amie, bez super-gad?etów, ale i bez gaci:



Nie zgodz? si?, ?e realistyczne podej?cie jest czym? nowym. Sam koncept postaci takowy jest w porównaniu do innych bohaterów, na tym ta posta? bazowa?a. Poza tym pierwsze komiksy by?y równie? do?? realistyczne. To w?a?nie gotyk by? czym? nowym w latach 90-tych, tak jak sci-fi w 50-tych czy potem jeszcze raz 70-tych.

Natomiast mo?na to wszystko zgrabnie po??czy?. To, ?e jest praktyczny wcale nie musi odbiera? mu mroku, a realizm samej postaci wcale nie musi si? k?óci? z bardziej bajkowym ?wiatem, skoro na swojej drodze napotyka takie dziwactwa jak Clayface, Killer Croc czy inne tego typu stwory, nie mówi?c ju? o Justice League.

Zgodz? si? ponownie co do ewolucji tej postaci. O ile ka?dy ma zapewne swoje ulubione podej?cie o tyle sympatycznie jest czasem mie? tak? odskoczni? w co? bardziej komicznego z przymru?eniem jak Batman z lat 60-tych, the Brave and the Bold czy Batman i Robin, ?eby potem wróci? w co? bardzo mrocznego, psychologiczny thriller wr?cz, aby nast?pnie przej?? w ?wiat akcji, itp.

Maskotka

#222
Cytat: Nightrain w 28 Styczeń  2013, 17:22:55
Ale on ma gacie...
Na tym rysunku ciężko stwierdzić, moim zdaniem nie ma; to tylko cień. Ale wystarczy spojrzeć na inne rysunki Fincha:
http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2012/221/6/2/batman_finch_desaturated_by_shadowrenderer-d5air11.jpg
http://www.dcleaguers.it/wp-content/uploads/2010/07/batman-finch-01.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-Z-ZtL8zty-c/TjZORDqRBxI/AAAAAAAAAI4/PDyGiQXUVfo/s1600/finchbmancolors.jpg

@Air Jordan
Hmm, myślę, że po prostu niezupełnie zrozumieliśmy się z tym "realizmem". Tak, batman jest tylko człowiekiem i brak mu jakichkolwiek super-mocy. Taka była jego koncepcja i w pełni się zgadzam. Ale mówiąc o realizmie miałam na myśli trochę co innego. To, że w batmanie nie ma znaczenia, że każdy trzeźwo myślący człowiek zaraz domyśliłby się, że batmanem jest Bruce Wayne. To, że batman może mieć swoją bat-cave i wszędzie zdąża dzięki batmobilowi. Wreszcie w ogóle sam fakt walczenia przebranym za gigantycznego nietoperza, co wzbudza strach a nie, jak byłoby naprawdę, śmiech.
Czyli w sumie chyba się zgadzamy:))

LelekPL


Tengu

Cytat3. Batman z czasów Wojny Secesyjnej, oraz Redbird [Robin] z "Batman - The Blue, The Gray, The Bat".


Wow, a? mi si? skojarzy?o z Connorem Kenway'em, bohaterem mojej ulubionej cz??ci gry z serii "Assain's Creed". Równie? akcja dzia?a si? podczas wojny secesyjnej, a g?ówny bohater podobnie jak Redbird by? rdzennym amerykanem. Ciekawy motyw, musz? kiedy? si? zapozna? z tym komiksem, poniewa? bardzo lubi? klimaty Wojny Secesyjnej. Co do kostiumu który jest moim ulubionym, jest mi trudno stwierdzi? ten fakt, w?ród tak wielkiej galerii ubioru Mrocznego Rycerza. Na pewno jestem wielkim fanem stroju który wi?za? si? z totetem - Mask? Tengu. Prosty strój przeci?tnego ninja, idealnie pasowa? do czasu treningu Bruce'a, i do "odzyskania swojego JA", ca?o?? idealnie zwie?cza?a maska przypominaj?ca Nietoperza. Jednak wszyscy wiemy, ?e na co dzie? taki strój by si? nie sprawdzi?, tak wi?c pozostaje mi obwie?ci? ogromne znaczenie tego klasycznego, a przynajmniej klasycznego dla mnie. I tak, majtki mi nie przeszkadzaj?! ;)