Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Loza Kontestatorów

Zaczęty przez Mel, 15 Maj 2008, 02:41:28

kelen

Odświeżenie motywacji Mr Freeza wyszła bardzo fajnie i ciekawie. Usprawiedliwia tylko bardziej jego szaleństwo, które czasem w komiksach po prostu nie wyglądał ona takie, jakby chodziło tylko o Norę. Jak dla mnie idzie na plus i zobaczymy co będzie dalej.

Rado

Cytat: Johnny Napalm w 06 Czerwiec  2012, 17:40:18
Ja pierdziele... to? to znakomita nowina, chodzi mi o te trzy albumy z Gacentym planowane na lipiec. Zbieram ju? hajs na Powrót Mrocznego Rycerza. Twarda ok?adeczka, polski przek?ad... tylko gdzie empik schowa? cen??
http://www.empik.com/batman-powrot-mrocznego-rycerza-mistrzowie-komiksu-miller-frank,p1050831088,ksiazka-p
Có?, na pewno b?dzie to dro?sze od pierwszej wersji od Egmontu, bo tamto by?o w SC a nie w HC. Ale chyba pi?ciu dych nie przekroczy, mam nadzieje. Pisa?bym si? te? na te 12 najlepszych historii o Batmanie, w wydaniu zbiorczym. Jestem bardzo ciekaw tego projektu, szczególnie tych wybranych najlepszych prac Kane'a i Finger'a. No... sumka by si? zebra?a. :)

Moim zdaniem to spokojnie przekroczy pi?? dych. Ja te? chcia?em kupi? "Powrót..." mimo tego ?e mam poprzednie wydanie. Chcia?em kupi? bo to hard cover, bo inny wariant ok?adki, bo pachnie nowo?ci? itp. Po zastanowieniu jednak- sram na to. Ten komiks ju? mam, do t?umaczenia nic nie mam, wszystko dla mnie gra. T? kas? wol? przeznaczy? na jaki? album, którego jeszcze nie mam.

Na lipiec to w ogóle wydatek si? szykuje. Na film planuje i?? minimum trzy razy, plus komiksy. Z wyp?aty ju? troszk? od?o?y?em w zesz?ym miesi?cu. Od?o?? jeszcze z dwóch i spokojnie wszystko da rade...

kelen

Co do cen lipcowych Batmanów, to każdy z nich będzie niestety w okolicach 80-100 zł (pomijając kwestie empikowo vatowe, objętość i twarda oprawa robi swoje).

Kujaw

Cytat: kelen w 07 Czerwiec  2012, 23:05:16
Co do cen lipcowych Batmanów, to każdy z nich będzie niestety w okolicach 80-100 zł
Czyli ponownie przyjdzie mi się cieszyć znajomością angielskiego i istnieniem sklepu Multiversum.... Choć wywindowana cena, chociażby TDKR nie może być zaskoczeniem... biznes. W sumie wariant okładki tego wydania ostatecznie zniechęcił mnie do kupna. Starsze wydanie mi wystarczy.... 

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

Mam nadzieje że jak wypuszczą nowe wydanie TDKR to stare stanieje na allegro. W końcu będę mógł kupić.


Show Must Go On!!!

Rado

,,Legends of the Dark Knight #1?: ,,The Butler Did It"

Czyli pierwszy numer cotygodniowej cyfrowej serii.

Moim zdaniem ?wietny numer, jestem pod wra?eniem. Uwielbiam czyta? komiksy o Batmanie zaczynaj?cym karier?. Bardzo fajny pomys? na Alfreda i jego zak?ad z Brucem. Troch? dziwnie by?o patrze? na Bruce'a
Spoiler
pijanego, nawet je?li mówi? ?e to tylko gra
[Zamknij]
. Podoba? mi si? jego ?art o Green Lanternie i jego s?abo?ci. Scenariusz Lindelofa ?wietny, natomiast troch? razi?y mnie rysunki Lemire'a. Kiedy czytam jego "Sweet Tooth" to mi nie przeszkadzaj?, bo pasuj? do ogólnego klimatu, ale do Batmana wr?cz przeciwnie. Podoba? mi si? motyw ze zwisaj?c? kotwiczk? przy pasie, ale to chyba jedyna pozytywna rzecz o rysunkach jak? mog? powiedzie?. Lemire jest niez?y, ale nie do Batmana. Przynajmniej dla mnie.

Generalnie jestem fanem konwencji Batman Black and White i ciesz? si?, ?e co tydzie? b?dzie mo?na przeczyta? nowy numer robiony przez innych twórców.


Johnny Napalm

Cotygodniowej? Wow, to rzeczywi?cie fajny pomys? nas seri?. Powiedz Rado, ile taka rzecz kosztuje? I czy móg?by? zaspojlerowa? ten ?art Bruce'a z GL? Jestem bardzo jego ciekaw.
CytatCo do cen lipcowych Batmanów, to ka?dy z nich b?dzie niestety w okolicach 80-100 z? (pomijaj?c kwestie empikowo vatowe, obj?to?? i twarda oprawa robi swoje).
Czyli bli?ej ni? dalej tej nieszcz?snej stówy. Franek ma by? mo?e racje z tym spadkiem cen starszych nak?adów TDKR, ale nie spodziewam si? drastycznych obni?ek, za du?o sepów jest na allegro.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

CytatCotygodniowej? Wow, to rzeczywi?cie fajny pomys? nas seri?. Powiedz Rado, ile taka rzecz kosztuje?

Co czwartek nowy odcinek, pierwszy kosztuje 99 centów. http://www.readdcentertainment.com/Legends-of-the-Dark-Knight-2012-I-The-Butler-Did-It/digital-comic/DIG001482

CytatI czy móg?by? zaspojlerowa? ten ?art Bruce'a z GL?

Spoiler
Otó? pijany Bruce siedzi przy stole i rozmawia z Alfredem. Generalnie chodzi mu o to, ?e on jako Batman nie ma ?adnych mocy, ale te? nie ma ?adnych s?abo?ci takich jak kryptonit albo ?ó?ty kolor. i tu pada w?a?nie ?art. Podaje w oryginale: "Yeah, they've got powers. But powers come with weaknesses. Like kryptonite. Or the color yellow. ...yellow. God forbid he has to slow down at the traffic light.
[Zamknij]

kelen

Rado, czy nie wiesz może, czy można tam płacić przez paypala?

Rado


kelen

Eh, szkoda, bo te w cyfrowych dystrybucjach komiksy brzmią ciekawie :/ A jest możliwość kupowania takich komiksów innym na zasadzie prezentów? Wtedy chociaż dałoby się to jakoś obejść :D

Rado

Niestety nie ma. Tutaj screen jak to wygląda w praniu.


Rado

#402
,,Legends of the Dark Knight #2?: "All of the Above"

Drugi numer równie udany co pierwszy. Dy?uruj?cego samotnie w Watchtower Batmana atakuje Amazo (to ten robot, który dysponuje ka?d? moc? wszystkich super ludzi z Justice League) twierdz?c, ?e tym razem chce wyko?czy? cz?onków Ligii pojedynczo, zaczynaj?c od tych, którzy nie maj? ?adnych super mocy. No có?... Nie wysz?o i tym razem heh. Sposób w jaki Batman walczy z androidem jest ?wietny. Za?atwia go brawurowo, ale na ko?cu jest najlepsze, bo s?ysz?c narracj? nietoperza dowiadujemy si?, ?e ani przez chwil? nie my?la? o tym aby nacisn?? przycisk alarmowy i wezwa? pozosta?ych cz?onków Ligii. Chcia? si? po prostu sprawdzi?. ?wietny numer.

"Legends of the Dark Knight #3: "The crime never committed"

Bardzo dobre s? te komiksy. Przynajmniej dla mnie. Po zapowiedziach trzeciego numeru my?la?em, ?e b?dzie on raczej ?redni, bo mia? by? w nim Robin heh, ale o to prosz?, kolejny ?wietny numer. W tym odcinku Batman ma?o mówi (prawie ca?y czas gada cudowny ch?opiec), nie ma jego narracji, ale i tak jest dobrze. Bardzo fajne podej?cie dynamicznego duetu do tej sprawy z niedosz?ym kryminalist?. Wida? mo?na da? drug? szans?, je?li si? widzi jeszcze jak?? nadziej? w cz?owieku, oraz u?wiadomi? go, ?e mo?e pobudki ma dobre, ale nie t?dy droga. Mia?em takie wra?enie, ?e Batman bardziej by chcia? nastraszy? Mike'a, oraz ?e nim gardzi za samo planowanie napadu, ale wida? Robin troch? z?agodzi? sytuacj?.

Q

Po tym jak Rob Liefeld ( "Deathstroke", "Grifter", "Savage Hawkman" ) ogłosił, że rozstaje się DC Comics na Twiterze doszło do prawdziwej bitwy pomiędzy nim a scenarzystą "Batmana" Scottem Snyderem.

Rob Liefeld Vs. Scott Snyder - http://www.comicbookmovie.com/fansites/nailbiter111/news/?a=66312
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Liefeld zachowuje si? i pisz? jak gówniarz. Nie mam poj?cia jak mu si? pracowa?o w DC, na pewno wielu rzeczy tam zabraniano, bo to w ko?cu korporacja nastawiona na zarabianie. Ale z przykro?ci? musz? przyzna?, ze na jego Deathstroke'a by?em pozytywnie nastawiony, czyta?em jego numery, ale ju? po 3 lub 4 przesta?em. Nawet nie ?ci?ga?em za darmo, bo ju? wtedy czu?em jakby pisa? to jaki? nastolatek "Deathstroke is a badass!" No fajnie panie Liefeld. Co do Scotta, no to tu przyznam troch? racji Liefeldowi, ?e Batman zawsze si? b?dzie dobrze sprzedawa? ze wzgl?du na to jak? jest mark?, ale to co zrobi? Scott z sowami by?o ?wietne wed?ug. Teraz czeka go prawdziwy test z Jokerem, ale uwa?am, ?e mo?e podo?a? je?li nie wymi?knie. Wi?c pisanie takie, ?e gówno zale?y sprzeda? od pisarza jest troch? uw?aczaj?ce. Uwa?am, ze jest powód dla którego Batman sprzedaje si? lepiej od innych sztandarowych pozycji DC jak Superman czy Detective Comics, i tym powodem jest w?a?nie Scott.

Plus obra?anie swojego wspó?pracownika (rysownika) te? jest nie na miejscu wed?ug mnie, na dodatek na Twiterze. Dziecinada po prostu.