Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Loza Kontestatorów

Zaczęty przez Mel, 15 Maj 2008, 02:41:28

Drawski

Cenię twoje wypowiedzi Guyver87pl :)


Guyver87pl

Czuję się wyróżniony  ;D

(A)nonim

CytatBatman nie, ale twórcy ju? tak :P. Za? sam komiks z za?o?enia nie jest g?upi, twórca go takim czyni.
No w?a?nie nie musimy si? zgadza? na tworzenie g?upich komiksów.
CytatPoza tym patrz?c na Supermana/Clarka w wykonaniu ?wi?tej pami?ci Christophera Reeve'a mo?na uwierzy?, ?e to mog?o zadzia?a?
Chyba jednak nie, ludzie mogli by? troch? zdziwieni, ale jednak wida? ?e to ta sama osoba.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Roy_v_beck

Hmmm, teraz przeczyta?em tak recenzj? ostatniego Retroactive na stronie g?ównej, no i a? mi si? na ?zy zebra?o.
Te? jestem rozczarowany tym komiksem. Jest lepszy ni? jego odpowiedniki z lat 70-tych i 80-tych, ale... dok?adnie tak jak napisano w recenzji - nie dorównuje wspomnieniom. Ech... niby po zmianie kolorysty rysunki Breyfogle'a wygl?daj? lepiej, ale... to wci?? nie to. Nic nie porywa w tej opowie?ci. Batman wpada raz w jedn? raz w drug? pu?apk? i ci?gle wychodzi z wszystkiego obronn? r?k?. Strasznie si? napali?em na ten komiks, a dosta?em... ech, bez komentarza...

Rado

Niedawny restart uniwersum umo?liwi? mi, i my?l? ?e nie tylko mi, mo?liwo?? ?ledzenia kilku serii z Batmanem jednocze?nie od pocz?tku bez ?adnych strat w fabule. Wcze?niej nie czyta?em co tydzie? jakiego? odcinka, a teraz jak ju? zacz??em to zauwa?y?em, ?e zacz??y mi si? one troch? miesza?. Ostatnio czytaj?c Det. Comics to nagle sobie pomy?la?em "zaraz zaraz, a gdzie jest ten asasyn od Court of the Owls" :). Takie krótkie w?tpliwo?ci mia?em te? przy innych komiksach. Teraz jak wychodzi jakikolwiek kolejny numer z Batmanem to musz? sobie przegl?dn?? poprzedni i przypomnie? w?tki, postacie itp. A i tak nie czytam wszystkiego co jest, bo np.Dark knighta sobie odpu?ci?em gdy zobaczy?em Oneface'a, a i Batman and Robin równie? mnie nie interesuje. Nie dotyczy to tylko Batmana bo np. w jednej serii Superman ma strój, a w drugiej biega w d?insach i nawet lata? nie umie. Mo?e to by? myl?ce dla tych którzy chc? czyta? jak najwi?cej komiksów i by? na bie??co ze wszystkim. Wiadomo, ?e wszystkie serie danego komiksu nie b?d? po??czone bez ?adnego wi?kszego wydarzenia.

Jak Wy sobie z tym radzicie? Czytacie wszystko jak leci bez wi?kszych problemów? Czy tylko par? serii, a reszt? to tylko jakie? mini recenzje?

kelen

Cytatw jednej serii Superman ma strój, a w drugiej biega w dżinsach i nawet latać nie umie

Obie te serie dzieją się w innym przedziale czasowym. Chyba, że mówisz to z perspektywy takiego czytelnika, który nagle w środek wejdzie ;)

EndrjuSzopen

Rado, ja postanowiłem sobie, że przed resetem numeracji w DC wezmę się za bieżące czytanie 15 stałych serii (Batgirl, Batwing, Detective Comics, Superboy, Suicide Squad, Batwoman, Batman and Robin, Catwoman, Birds of Prey, Batman, Nightwing, Red Hood and the Outlaws, Batman: The Dark Knight, Superman, Teen Titans) plus jakieś miniserie (akurat teraz The Huntress, Batman: Odyssey, Pengiun: Pain and Prejudice) nawet jeśli któreś z nich będzie skrajnie beznadziejne... A do tego śledzę u Marvela zeszyty powiązane z Pająkiem i...

...i powiem Ci, że nie da się wszystkiego tak hop-siup spamiętać na 100% (a ja do tego mam przerażająco dziurawą pamięć, więc efekt się potęguje...), ale żeby mylić wątki... Nie, nie mam czegoś takiego :) Czasem muszę sięgnąć po wcześniejszy numer danego tytułu, bo coś mi się nie zgadza bądź na coś nie zwróciłem uwagi, ale to raczej szczegóły i nie przeszkadzają aż tak bardzo. Trzeba się więc tylko odpowiednio skupić, a i kolejne numery starają się nam przypominać wątki podświadomie poprzez małe wzmianki czy myśli bohaterów ;)

Q

W "Batman Annual #1" przedstawiono nowy origin Mr. Freeze.

Spoiler
Nora nie jest już jego żoną, ale pierwszą osobą, którą zamrożono. Victor stał się więc łotrem, który jeszcze przed swoim wypadkiem popadł w obłęd.
[Zamknij]

W numerze pojawiła się także wzmianka, że Bruce powrócił do Gotham City 6 lat temu. Czyli według tej chronologii Batman działa od 6 lat i już partneruje mu 4. Robin.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Coś za szybko te Drozdy mu się wymieniają ::). Co do Nory to wolałem ją jako
Spoiler
żonę
[Zamknij]
to lepszy motyw przemiany na tego złego.

Rado

Sam Annual jest bardzo dobry. Freeze Scotta Snydera i Jamesa Tyniona to psychol jakich mało. Nawet Nightwing i Robin nie dali mu rady. Fajnie była przedstawiona jego ucieczka z Arkham i to pomieszczenie w którym odnalazł swój kombinezon. Było tam widać kostur Riddlera, cylinder Kapelusznika i chyba jescze karty Jokera. Rysunki bardzo dobre. Generalnie świetny komiks.

Johnny Napalm

Wow, jak czytam twoją opinie Rado, to aż mam chęć przeczytać ten komiks. Chyba zaraz ruszę zwłoki i pojadę do CK obczaić ten komiks. Ile on obecnie kosztuje? Ty pewnie kupujesz na multi lub przez inna stronę w necie?

CytatFajnie była przedstawiona jego ucieczka z Arkham i to pomieszczenie w którym odnalazł swój kombinezon. Było tam widać kostur Riddlera, cylinder Kapelusznika i chyba jescze karty Jokera
Ha! No no... świetna sprawa, taki depozyt. Ktoś już dawno powinien wpaść na taki pomysł. No i Batman, gdy odwiedza Arkham, powinien zostawiać w depozycie m.in. swoje batarangi, żeby komuś przypadkiem krzywdy nie zrobił.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

darkside

Z tego co pami?tam wizyty Batmana w wi?zieniach, to do robienia krzywdy wi??niom zawsze wystarcz? mu pi??ci ;D a nowy Freeze mi si? nie podoba, bo pozbawiono go tragizmu i w?tku z jego zamro?on? ?on?. Bez tego, Mr. Freeze jest jednym z wielu szale?ców z broni?. Szczerze mówi?c, to wol? obejrze? po raz kolejny 'Batman & Mr. Freeze: Subzero' ni? podnieca? si? tym komiksem. Jak dla mnie restart pozbawia ciekawych rzeczy stare universum, i wszystko to robi si? takie... za komercyjne, za idealne, za pi?kne. Zdecydowanie wol? klasyczne komiksy.

Kiedy wyjdzie ten 'Batman: Earth One'? bo przyznam ?e ciekawi mnie ten projekt.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Rado

#388
CytatTy pewnie kupujesz na multi lub przez inna stron? w necie?

Generalnie na multi kupuje najcz??ciej, ale tego annuala to pewnie b?d? mia? w jakim? zbiorczym wydaniu Court of the Owls. Samych zeszytów raczej nie kupuje.

Cytatnowy Freeze mi si? nie podoba, bo pozbawiono go tragizmu i w?tku z jego zamro?on? ?on?. Bez tego, Mr. Freeze jest jednym z wielu szale?ców z broni?.

Ja to generalnie jestem te? przeciw zmienianiu originów kogokolwiek, ale w tym przypadku s?dz?, ?e Freeze ma nawet wi?cej tragizmu ni? wcze?niej. Naprawd? uwa?asz ?e
Spoiler
zabicie matki
[Zamknij]
jest mniej tragiczne? Mo?e ja bym to uj?? tak, ?e nie jest to ta sama tragedia, która spotka?a Freeze'a. Do tego wcale tak do ko?ca nie zrezygnowano z w?tku z ?on?, bo
Spoiler
przecie? sam Victor my?la? ?e Nora jest jego ?on?. Zwariowa? ju? kompletnie co czyni go w jaki? sposób tragicznym. Dopiero Batman go u?wiadomi?, ale pewnie jak znowu zobaczymy Viktora, to nadal b?dzie my?la? o Norze jak o swojej ?onie.
[Zamknij]

CytatKiedy wyjdzie ten 'Batman: Earth One'? bo przyznam ?e ciekawi mnie ten projekt.

W lipcu b?dzie.

Johnny Napalm

Ja pierdziele... to? to znakomita nowina, chodzi mi o te trzy albumy z Gacentym planowane na lipiec. Zbieram ju? hajs na Powrót Mrocznego Rycerza. Twarda ok?adeczka, polski przek?ad... tylko gdzie empik schowa? cen??
http://www.empik.com/batman-powrot-mrocznego-rycerza-mistrzowie-komiksu-miller-frank,p1050831088,ksiazka-p
Có?, na pewno b?dzie to dro?sze od pierwszej wersji od Egmontu, bo tamto by?o w SC a nie w HC. Ale chyba pi?ciu dych nie przekroczy, mam nadzieje. Pisa?bym si? te? na te 12 najlepszych historii o Batmanie, w wydaniu zbiorczym. Jestem bardzo ciekaw tego projektu, szczególnie tych wybranych najlepszych prac Kane'a i Finger'a. No... sumka by si? zebra?a. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...