Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

Anarky

Cytat: Kadaver w 03 Sierpień  2010, 12:47:45
Superman Donnera miał dosyć wielkie nazwiska:Marlon Brando, Gene Hackman, Glenn Ford

Jednak najbardziej mi osobiście z tych dość wielkich nazwisk w pamięci zapadł Marlon Brando jako Jor-El, głownie za sprawą tej sceny i tego dialogu http://www.youtube.com/watch?v=qB6fjVpAyM8&feature=related Z perspektywy czasu zaś mogę śmiało stwierdzić że Gene Hackman wcale nie zagrał dobrze Lexa Luthora, lepiej zrobił to Kevin Spacey.


Ja wam pokażę!

RafBat

 Gene Hackman by? takim "?mieszkiem", w tych pierwszych Superach. Ale i tak takie ukazanie Luthora by?o ...interesuj?ce. Hackman jako? "nie przekona? mnie" jako Lex, ?e jest gostkiem gotowym zrobi? dos?ownie wszystko ?eby tylko dopa?? Kal-Ela. Spacey to ju? "inna historia". Jego Luthor to naprawd? stukni?ty go??, który zrobi wszystko dla zemsty, je?li uzna, ?e kto? "nadepn??" na jego ego. W?a?nie taki powinien by? Luthor, gotowym "wysadzi? ca?? planet?" je?li to mia?o by "udowodni?" jego wy?szo?? nad eSem. To jednak najbardziej "komiksowy" Luthor (ten Spacey'a), wi?c masz racj? Anarky.

(A)nonim

Nie zgadzam się Spacey był zbytnim psychopatą. Jak na razie najlepiej odwzorowanym Lexem był ten z TAS, chłodny biznesmen-naukowiec z niewyobrażalnie przerośniętym ego.
A adaptacja w odróżnieniu od ekranizacji może być bardzo luźna.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Ale właśnie taki powinien być Lex Luthor, szalony i rządny zemsty na Człowieku Ze Stali. A przy tym przebiegły i obmyślający oraz realizujący swój kolejny diaboliczny plan. Kevin Spacey nadał tej postaci w filmie Superman Returns sadystyczną i maniakalną, a nawet wręcz obłąkaną i despotyczną otoczkę. Taki właśnie powinien być główny największy przeciwnik Supermana, jest gotowy poświęcić życie miliarda ludzi by osiągnąć swój cel.
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Tak ale nie powinien się zachowywać jak wariat. Komiksowemu Luthorowi rzadko kiedy puszczają nerwy bo to by była oznaka braku kontroli czyli słabości. Luthor jest totalnie wyrachowany i nie błaźni się jakimś "WROOONG!".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Ok Lex Luthor na ogół był stonowany i bardziej powściągliwy w emocjach, jednak nie można mu odmówić tego że był jednak szalony. Te "WROOONG!" w Superman Returns akurat mi się podobało, bo pokazuje jak niestabilna emocjonalnie to postać i jak reaguje na Człowieka Ze Stali który pewnie będzie miał jak zawsze zamiar go powstrzymać.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Cytatnie można mu odmówić tego że był jednak szalony.

Tak, ale miał też drugą twarz, która udzielała się w mediach, pomagała potrzebującym, rozbudowywała Metroplis i takiego chciałbym go zobaczyć, a nie od razu poszukiwany i skreśony przez społeczeństwo...

RafBat

 Cały Lex to taki typ, który wybucha dopiero za zamkniętymi drzwiami (gdy zgasną już kamery), i wtedy niech już ma to "WROOONG!". ;)

Kadaver

Ale to Wrooong wykrzyczał za zamkniętymi drzwiami, do Lois Lane, która miała zginąć.

LelekPL

Mi podobali si? zarówno Hackman jak i Spacey. Pasowali do tej wizji Supermana i wed?ug mnie nie by?o mi?dzy nimi wielkiej ró?nicy. Jednak nie jest to Luthor, którego chc? ogl?da? w reboocie. Uwa?am, ?e TASowy Lex ?wietnie prezentowa?by si? na wielkim ekranie (no mo?e poza t? ca?? muskulatur? - niech b?dzie ?rednich rozmiarów), przebieg?y, z wielk? w?adz? i pieni?dzmi, ale pod t? ca?? fasad? nie mniej ob??kany a ni?eli wersje Hackmana i Spacey'ego.
To na pierwsz? cz???, bo powiedzmy sobie szczerze, w pierwszej cz??ci Lex musi si? pojawi?! Potem niech pozostanie postaci? zza kulis i zrobi miejsce dla Darkseida - b?d? to powtarza? ca?y czas: kinowy pojedynek eSa z Darkseidem o walk? nad Ziemi?, z wizj? New Apokalips, by?by jednym z najbardziej epickich osi?gni?? w kinematografii... je?li dobrze zrobiony

(A)nonim

No jednak nie wiem czy mieszanie w filmy o eSie Nowych Bogów jest dobrym pomysłem. Za to jest jeszcze mnóstwo innych przeciwników typowo eSowych: Metallo, Bizarro, Parasite, Brainiac. Ale Luthor też powinien być, choćby jako postać poboczna.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Destruktor

Skoro w Smallville Darkseid się pojawi, to tym bardziej mógłby w filmie moim zdaniem.

(A)nonim

Ale w tym dennym serialu to już chyba wszystko się pojawiło.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

To jest dobry pomysł, ale trudny przy realizacji. Jeśli zrobiony dobrze to mógłby być jednym z najlepszych wakacyjnych wypadów do kina ze względu na samą potęgę postaci i wagę wydarzeń. Co do pozostałych postaci - no sam nie wiem, według mnie nie ma w nich tego czegoś, skala wydarzeń zdecydowanie by zmalała, może poza Brainiaciem. Z Metallem problem byłby taki, że film nie robiłby wrażenia, bo zagrożony byłby głównie bohater, a nie ludzkość. Bizarro byłby chyba jeszcze trudniejszy do przeniesienia na ekran niż Darkseid, Parasite mnie ani ziębi ani grzeje. Jedyny inny fizyczny przeciwnik, który by mnie zadowalał to Doomsday, ale tu jest podobny problem jak z Darkseidem - ciężko to przedstawić, zwłaszcza w jednym filmie (choć nie jest to niemożliwe). Ewentualnie mogłaby być jeszcze zżynka z Darkseida czyli Mongul, ale jak już można zrobić tego to lepiej chyba zrobić Darkseida.
Zadowalające mnie możliwości na kontynuacje przedstawiają się następująco (Luthor jest w każdej wersji ale w 1 i 2 ma rolę poboczną):
1) vs. Darkseid
2) vs. Doomsday
3) vs. Brainiac, Luthor i Metallo

Póki co Luthor i Metallo mogą być na część pierwszą, origin i tak pochłonie sporą część czasu.

(A)nonim

Doomsday w jednym filmie, a Darkseid w następnym? Trochę za mocno.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.