Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Inc./Batman: The Dark Knight

Zaczęty przez Leon Kennedy, 09 Wrzesień 2010, 12:20:52

Leon Kennedy

http://www.dccomics.com.pl/News/6087/SDCC-2010:-Batman:-Return-of-Bruce-Wayne

Myślę, że śmiało można zacząć rozmowę o tych dwóch seriach. Batman Inc. zapowiada się dość słabo, Bruce wraca i stwierdza, że siła tkwi w grupie, po tylu latach, hehe. Zaś o TDK wiem praktycznie nic, ale Batmanem powinien tam być Wayne.

Morrison ma tyle pracy, że porzuca swoje dziecko czyli BiR, trochę to dziwne... W końcu od podstaw była to jego seria, a teraz pal licho z nią, a co ::)
Posted on: 09 Wrzesień  2010, 12:12:25

 http://www.nypost.com/p/news/national/now_two_batmen_IG5ihXRuzh7UkCd2J5T5OL

Dwóch Batmanków nam serwują. Jeden dla Gotham, a drugi dla świata...

Roy_v_beck

Jak każda seria będzie miała osobny temat, to nie będzie o czym w "Loży Kontestatorów" pisać. ;)
A "The Dark Knight" fajnie się zapowiada. Pierwszy raz scenariusz będzie pisał Finch. No i Batmanem na pewno będzie Bruce. Do tego okładka malowana wygląda cudnie, no a same szkice stron bardzo szczegółowe się wydają, czym przypominają styl Jima Lee.

Leon Kennedy

CytatJak każda seria będzie miała osobny temat, to nie będzie o czym w "Loży Kontestatorów" pisać.

Szczerze, to wolę aby większość miała osobny temat, albo łączyć je w pary np: Streets of Gotham i Gotham City Sirens itp, ale na to chyba już ciutkę za późno... :P

CytatPierwszy raz scenariusz będzie pisał Finch.

Trochę mnie to niepokoi.

PS: Walnij okładką ;D

Posted on: 11 Wrzesień  2010, 16:03:49

 

Okładka z drugiego numeru. Pięknie pada światło księżyca na Mrocznego Rycerza.

Roy_v_beck

Jak dla mnie świetna okładka, naprawdę rewelacyjna. Nawet nie żałuję, że nie jest malowana tak jak ta do pierwszego numeru, którą poniżej wstawiam.


mihe

Obie okładki bardzo mi się podobają!
Może trochę przyczepić się mogę do powrotu żółtego tła w logo batmana, chyba jednak bardziej pasował mi poprzedni wizerunek, jednak nie jest to aż tak rażące.
Co w ogóle myślicie o tym pomyśle dwóch batmanów? Mi szczerze mówiąc baaaaardzo nie podoba się ten pomysł. Trochę wstyd się przyznać ale nie mam pojęcia dlaczego Bruca Wayna nie było i skąd właściwie wraca. (nie mam ostatnio czasu na nic a samym batmanem zacząłem interesować się niedawno)

Roy_v_beck

Bruce Wayne w?a?nie dlatego, ?e jest tym Batmanem co ma styl i klas?, to st?d jego logo jest z ?ó?tym dodatkiem, który dodaje mu powagi i pozwala odró?ni? od frajerskiej wersji Batmana - Graysona. Dzi?ki temu z?oczy?cy wiedz?, ?e jak Batman ma tylko czarne logo, to wtedy lepiej uwa?a? na Robina, bo na pewno b?dzie niebezpieczniejszy :)

A tam Wayne'owi najpierw Black Glove/Szatan rozwali? wszystko, zdewastowa? psychicznie i w ogóle, a pó?niej Darkseid prawie go zabi?, ale na szcz??cie nie zrobi? tego tak na ?mier? tylko tak na czas i cofn?? go do dawnych epok. Teraz Wayne musi odwali? w ró?nych strefach czasowych bat-uczynek, ?eby wróci? w czasie do swojej epoki.

Leon Kennedy

Pomysł z dwoma Batmanami działającymi równocześnie jest co najmniej dziwny i może nam dać kilka wręcz komicznych sytuacji...

Mel

Jestem tego samego zdania, co Leon...Ale czy komicznych? Ja pozostanę pesymistą w tej sytuacji i niestety...Czarno to wszystko widzę. Trochę za wiele ostatnio się dzieje, są nadużywane eksperymenty. Aż strach myśleć, co ostatecznie wykombinują z Damianem.

No i obydwie okładki są wręcz cudowne. Lubię taką "starą szkołę".

Leon Kennedy

A jak będą teraz do nich mówić... Batman I i Batman II czy może Batman i Batman Junior ;D. Może być zabawnie przy pierwszym spotkaniu z Gordonem i resztą :)

LelekPL

A mnie ten pomys? wr?cz rozczarowa?. Na prawd? spodziewa?em si? jakiej? rewolucji, takiej z jajem. Mo?e ?le to okre?li?em, nie spodziewa?em si?, ale uwa?a?em, ?e nale?a?o nam si? to. Ca?e to zamieszanie ze ?mierci? Bruce'a, czy idiotyczn? podró?? w czasie musia?y prowadzi? do czego? dobrego prawda? Najwidoczniej nie bardzo. Liczy?em, ?e po powrocie dostaniemy co? w rodzaju rebootu, niekoniecznie odcinaj?c si? od tego co by?o, ale z powa?nymi i realistycznymi zmianami w Batmanie. Mia?em nadziej? na koniec Robinów, na koniec tych wszystkich podróbek Batmana, a tu dostaniemy ich jeszcze wi?cej. Je?li przynajmniej historie przedstawione w nowych seriach nie b?d? sta?y na wysokim poziomie to b?dzie to kolejny przyk?ad wielkiego "Fuck You" ze strony DC w kierunku czytelników

(A)nonim

Ale pomijając to rozmnożenie Batmanów, status Batmana trochę i tak się zmieni, Joker zna tożsamość swojego arcywroga, Gordon chyba też już wie. Jakiś powiew świeżości mamy.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Powiew ?wie?o?ci i rewolucja to ca?kiem inne sprawy, z reszta nie o takie innowacje mi chodzi?o. To?samo?? Bruce'a powinna by? owiana wi?ksz? tajemnic?, a nie stawa? si? coraz bardziej popularna, bo nied?ugo przyjdzie na konferencje prasow? z Whooperem w jednej d?oni i batarangiem w drugiej i powie, "I am Iron M... Batman"

mihe

Dobra, jak już mówiłem nie miałem pojęcia co tak naprawdę jest grane a teraz jak czytam wasze wypowiedzi to włosy dęba mi stają! Ale numer, nie dość że gacek lata sobie w czasie co mi strasznie nie pasuje do postaci batmana to do tego Joker i Gordon wiedzą kto kryje się pod maską. Wisienką na tym torcie absurdu jest fakt że batmanów jest dwóch. Ciekaw jestem jak (jeżeli w ogóle) DC się z tego wykręci...
pozdrawiam!
M.H.

(A)nonim

#13
CytatTo?samo?? Bruce'a powinna by? owiana wi?ksz? tajemnic?
Czy ja wiem. Znajomo?? jego to?samo?ci przez par? wa?nych dla jego ?wiata osób daje sporo mo?liwo?ci.
CytatDobra, jak ju? mówi?em nie mia?em poj?cia co tak naprawd? jest grane a teraz jak czytam wasze wypowiedzi to w?osy d?ba mi staj?!
Jak chcesz si? troche zorientowa? to polecam Batman & Son (nieokrojone wydanie ameryka?skie), Batman: The Black Glove (ewentualnie), Batman R.I.P., Final Crisis (chocia? wystarczy Ci tylko wiadomo?? ?e próbowano sklonowa? Bruce'a, Bruce zastrzeli? Darkseida a sam dosta? z jego promieni przez co przeniós? si? do prehistorii), Battle for the Cowl, no i wydawane obecnie Batman & Robin i Return of Bruce Wayne. Albo wikipedi?. ;)
CytatJoker i Gordon wiedz? kto kryje si? pod mask?
Z Gordonem akurat nie wiadomo.
CytatCiekaw jestem jak (je?eli w ogóle) DC si? z tego wykr?ci...
Nie wykr?ci si? bo DC taki stan odpowiada.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

mihe

anonim, dzięki za informację o komiksach, muszę zgłębić ten temat bo po najnowszych wydarzeniach poruszam się trochę po omacku (swoją drogą w niezły moment się wstrzeliłem;))
Pozdrawiam!