Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

Q

Mogą wiwatować bo nagle otrzymują wsparcie od Batmana, lub dlatego, że już wcześniej Batman się pojawił by pomóc Gotham w walce z nowo przybyłymi łotrami.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Patryk02099x

W TDK scena walki z Jokerem też nie była finałem, więc po Banie może być jeszcze ktoś...

rocklee

Sprytnie to wymyślił nolan, w serii knightfall, bane wykończył najpierw batmana psychicznie i fizycznie i dopiero gdy był słaby go dobił, bo tak to batman by sobie poradził.
Tutaj, mamy słabego batmana, od początku, wiec na bank przegra pierwsze starcie i pojawi się dopiero potem gdy "się odrodzi".

Czyli ten upadek z wysokości podczas ratowania syna gordona, dał swoje i teraz bruce utyka.

Maxie Zeus

Tom Hardy o tym, czym różni się jego bohater od Jokera; i Anne o tym jak z początku myślała, ze zagra Harley Quinn:

http://www.comicbookmovie.com/fansites/rorschachsrants/news/?a=57799

LelekPL

Czy tylko mi nie podoba się pomysł z nieaktywnym przez 8 lat Batmanem? Wiem, że to jest niejako też nawiązanie do D K Returns i, że dobrze pasuje do pierwszego starcia z Banem, ale u Nolana Bruce wciąż był w kwiecie wieku po TDK i cały finał podobał mi się dlatego, że Batman poświęca nie tyle swoje dobre imię, co swoje bezpieczeństwo. Że dalej będzie walczył, ale teraz z zwiększoną trudnością, bo policja będzie go ostro ścigała, bo "he can take it".
Natomiast ten nowy obrót spraw mocno umniejsza zakończeniu poprzedniej części.

Adriann

No właśnie..spodziewałem sie pościgu itp..a tu 8 lat później..co jest;d

Juby

Zgadzam się z tobą Jordan, ale nie tylko z powodu tego co mówiłeś (o umniejszaniu zakończenia TDK). Myślałem, że Nolan chce zakończyć swoją trylogię tak aby nikt tego nie kontynuował, ani tego nie zepsuł, ale ostatnia część toczy się aż 8 lat po wydarzeniach z TDK abyśmy mogli domyślać się z kim przyszło się jeszcze zmierzyć Batmanowi między tymi dwoma filmami. To też dawałoby pole do popisu ludziom z DC, którzy mogliby stworzyć kolejną animację w stylu Gotham Knight, albo mini serię komiksów, albo opowiedzieć te historię w formie jakiejś książki.

No ale zobaczymy jak to wyjdzie po seansie. ;)

Q

W artykule z EW pada określenie, że Batmana jest MIA, czyli przez te 8-lat w ogóle nie działał, bo nie było takiej potrzeby, w Gotham nastał czas spokoju. Więc nie ma tu raczej mowy o jakiej luce dla DC.

EDIT:

Skany z artykułem z EW


What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Batman b?dzie mia? przerw? i Bruce znajdzie czas dla nowych przyjació?ek.

CytatANDREA VASILIOU

2011, Feature Film, Batman's Young Girlfriend, THE DARK KNIGHT RISES, Cape Road Productions Ltd., Christopher Nolan
http://www.spotlight.com/interactive/cv/3416-7861-9759
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby


Q

Wypunktowane najwa?niejsze informacje z artyku?u EW:


The Dark Knight Rises
-is "set eight years after the events of The Dark Knight."
-is not "all doom," "gloom," and "damaged adults in scary Halloween costumes" -- "there's also romance!"

Gotham City
-is "at peace and prospering"

Bruce Wayne/Batman
-is "glum" and "emotionally frozen"
-"still recovering physically and emotionally from his tragic battles with the Joker and Harvey Dent"
-is "aging" and "damaged" and "may not be in his prime" says Christian Bale
-Alfred, Lucius Fox, and Miranda Tate "try to revive Bruce's spirits"
-Batman "continues to be reviled and MIA as the story begins"
-"Two new threats to Gotham force Batman to end his exile"
-"this is not the best time for him to encounter [Bane]," says Christian Bale

Selina Kyle
-is "presented as an enigma"
-"a whole history for the character [is] not in the script or spelled out for the audience"
-is a "wily, witty con artist"
-is a "high-society grifter"
-is armed with tools such as "high-tech night vision goggles"
-"has a very strong way of protecting herself and those she cares about, which implies an underlying darkness," says Christopher Nolan

Bane
-is a "cunning, hulking terrorist of mysterious origin" with a small army
-is a "brilliant brute"
-Tom Hardy wears a "face-obscuring mask for the whole movie"
-targets "Gotham's rich and powerful"
-has a "very meticulous and calculated way" about him, says Tom Hardy
-"There is a huge orchestration of organization to his ambition," says Tom Hardy
-is a "very clean, clear villain," says Tom Hardy

Miranda Tate
-is a "potential new love interest"
-tries to "revive Bruce's spirits"
-is a "do-gooding suit" who is a board member of Wayne Enterprises
-"takes a shine to glum, emotionally frozen Bruce"
-"represents the hope that Bruce can be brought back to life again," says Christopher Nolan

John Blake
-is a "Gotham City beat cop"
-works directly for "his hero, Commissioner Gordon"
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

Hiszpa?ski aktor, który podk?ada g?os Christianowi Bale'owi w filmach, w?a?nie podzieli? si? informacj?, ?e nagra? dialogi do nowego trailera TDKR. Opisa? go w taki sposób:

CytatThe trailer's running time is enough, they explain veryyyy important things and it is amazing.

Czyli ju? nied?ugo, ju? nied?ugo :)

Patryk02099x

Mam nadzieję, że to będzie jeden z tych zwiastunów, który przy kilku pierwszych razach, kiedy się go ogląda, wywołuje ciarki na plecach... Ten pierwsze co prawda miał kilka ciekawych momentów, ale moim zdaniem był on zrobiony wg wstępnego planu, jak ma film zostać pocięty i złożony, a ten pewnie będzie bliższy wersji ostatecznej. No i liczę na więcej Seliny i Mirandy(jeśli można powiedzieć, że to zdjęcie maski na 1szym było w ogóle jej pojawieniem się)... Oby nam nie kazano czekać do tego 4 maja. :/

Juby

Czwartego? Jeśli film będzie dołączony do Avengers, to w sieci oficjalnie zadebiutuje dopiero siódmego. :P

LelekPL

A ja tego drugiego zwiastunu nawet nie chcę oglądać. Chcę pozostać jak najbardziej w ciemnościach przed tym filmem. Wiem, że wiele osób zaczyna bardziej interesować się Avengers czy Prometeuszem, ale TDKR wiąż jest najbardziej oczekiwanym przeze mnie filmem i nie chcę mieć zespoilerowanych najlepszych akcji z filmu. Nolan ma póki co nieskazitelny dorobek, czego nie można powiedzieć o Whedonie i Ridleyu, więc nie zważając na promocję filmu TDKR jest wciąż najpewniejszym blockbusterem tego roku!