Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker: Folie à Deux (2024)

Zaczęty przez Juby, 08 Czerwiec 2022, 08:28:39

Juby

O ile dobrze pamiętam, w Birds of Prey też była scena musicalowa z Harley. Jaki problem, aby w drugim Jokerze też takowa wystąpiła, albo żeby byłoby ich 4-5, jak w La La Land? Również nie jestem fanem gatunku, ale to akurat: 1) odważna decyzja; 2) duża zmiana względem części pierwszy; 3) bardzo oryginalny pomysł na tle całego gatunku. Prędzej dam mu szansę niż kolejnemu takiemu samemu filmowi z The Rockiem. :P

Leon Kennedy

CytatPrzecież nawet zwiastuna nie dostałeś a już oceniasz o czym będzie film oraz w jakie tony będzie uderzał .

Oceniam sam pomysł zrobienia z tego durnego musicala.

CytatO ile dobrze pamiętam, w Birds of Prey też była scena musicalowa z Harley. Jaki problem, aby w drugim Jokerze też takowa wystąpiła, albo żeby byłoby ich 4-5, jak w La La Land?

Jedna scena ok, dwie przeżyje, śpiewanie i tańczenie co 20/30 minut już zdecydowanie nie. La La Land nawet nie ogl i nie obejrzę. Nie lubię takowego gatunku i w tym jest ten problem. Jeśli to przejdzie, to podziękuję i kiedyś w domu obejrzę przewijając te śpiewanie i tańczenie. Bojkotuje ten pomysł 😃

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 14 Czerwiec  2022, 16:26:44Oceniam sam pomysł zrobienia z tego durnego musicala.

Jedna scena ok, dwie przeżyje, śpiewanie i tańczenie co 20/30 minut już zdecydowanie nie. La La Land nawet nie ogl i nie obejrzę. Nie lubię takowego gatunku i w tym jest ten problem. Jeśli to przejdzie, to podziękuję i kiedyś w domu obejrzę przewijając te śpiewanie i tańczenie. Bojkotuje ten pomysł 😃

Chyba nie widziałeś za dużo musicali, bo one tak nie wyglądają, nie wiem czy wiesz ale taki np król lew czy piękna i bestia  to również musical ;) To dosyć rzoegły gatunek filmowy i torchę tutaj steotypami  zarzucasz. A może dla Harley i jokera zbrodnia to jednen wielki teatr? Może będziemy okazję zobaczyć te same sceny w ich głowie oraz realnie?  Tutaj na prawdę jest potencjał na czarną komedia a jednocześnie jeśli będzie chcial film wciaż może być całkiem serio i z przekazem psychologicznym . Nie bardzo rozumiem zamiast kibicować nowym pomysłom, to lepiej wciąż kisić się w tym samym sosie?  Już widziałem mroczną geneze Jokera więcej nie potrzebuje

Leon Kennedy

Coś tam widziałem i co chwilę śpiewali i tańczyli, tutaj pewnie będzie to bardziej wyważone, ale na ten moment śmieszy mnie ten pomysł.

PS: Wiem i jako dzieciak już mnie te całe śpiewanie drażniło. A w filmie to już w ogóle zaraz odpadam. I tak widziałem trochę filmowej wersji.

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 14 Czerwiec  2022, 18:29:28Coś tam widziałem i co chwilę śpiewali i tańczyli, tutaj pewnie będzie to bardziej wyważone, ale na ten moment śmieszy mnie ten pomysł.

PS: Wiem i jako dzieciak już mnie te całe śpiewanie drażniło. A w filmie to już w ogóle zaraz odpadam. I tak widziałem trochę filmowej wersji.

Właściwe końcówka Jokera od momentu morderstwa w studiu, to już właściwe był musical, scena w radiowozie oraz oczywiście ostatnia scena gdzie Joker zaczyna śpiewać i tanecznym krokiem ucieka ze szpitala do muzyki Franka Sinatry, podejrzewam ze będzie po prostu tego więcej w kontynuacji, bo widocznie tak właśnie to wygląda w jego głowie wiec wszystko ładnie się łączy

Q

Jeśli plotka z musicalowej formie się potwierdzi, to będzie to coś oryginalnego. Dobrze by "Joker" odróżniał się od reszty filmów, a jeśli twórcy mają taki pomysł i studio się zgadza, to czemu nie. Nie będzie powtórki z pierwszego filmu. Wolna ręka dla twórców może zaowocować sukcesem, albo okazać się artystyczną porażką. Ważne, że podjęto ryzyko, ale czy to będzie dobry wybór przekonamy się, gdy pojawią się pierwsze zwiastuny.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

I to jest kontrowersyjny news. Jestem po stronie Leona, taki musical bardzo łatwo może wyjść kiczowato, ale... jest na to sposób. Jeśli zrobili by ten musical samoświadomą rzeczą coś jak Birdman. Jeżeli postacie będą np przygotowywały materiał, który ćwiczą, poprawiają i mają przedstawić na koniec filmu powiedzmy np jako finał rekonwalescencji pacjenta i pokazanie że talentu w szaleńcu w jakimś przedstawieniu teatralnym lub właśnie musicalowym dla żywej widowni, które oczywiście skończy się krwawo to wtedy mógłbym to łyknąć. Jeżeli będą z dupy śpiewać tylko dlatego że to musical bez żadnego uzasadnienia fabularnego wewnątrz filmu to będzie trudne do przyjęcia. A z jeszcze innej strony patrząc na wyczyny wokalne Hammila jako Jokera, to wszystkich słuchało mi się bardzo przyjemnie od Jingle Bells Batman smells, przez Only you z Arkham, aż do I go Loooooney z Killing Joke, ale jednak wszystkie te wykony były uzasadnione fabularnie. A Lady Gaga nadaje się idealnie,do Sin City pasowała jak ulał, w Jokerze też się odnajdzie, stara satanistka ;D.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Johnny Napalm

#22
W odróżnieniu od Leona, ten pomysł się podoba się dla mnie. Na początku również pomyślałem w pierwszej chwili, że to niepoważne, ale trzeba dać temu szansę. Tego jeszcze nie było w komiksowym światku filmowym. Już sobie wyobrażam Jokera i być może Harley na koniec filmu śpiewających:


 ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

#23
Awersja Leona do musicali jest zabawna. Tak jakby myślał, że każdy musical wygląda jak ten z Bollywood i, że zaczynają tańczyć, kwiatki spadają z nieba, itp LOL Tak to jest jak wypowiada się ktoś bez wystarczającej wiedzy w temacie, ale whatever. Jeśli nie obejrzy jednego filmu związanego z Batmanem, świat się nie zawali.

Sam pomysł na Jokera 2 w ogóle mnie mało interesował, jak pisałem wcześniej, ale jeśli uda im się zdobyć Lady Gagę i będzie to musical to przynajmniej mnie tym pomysłem zaciekawią.

Leon Kennedy

No widzisz, mam awersję do tego i tyle. Widziałem z jakie trzy produkcję i tylko Księga Dżungli była dla mnie zjadliwa. Może kiedyś się przekonam. Zaś czy obejrzę czy nie, to chyba wiadomo, że tak, ale kino raczej odpada. Nie chcę wyjść w trakcie seansu, a jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło 😃

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 06 Lipiec  2022, 11:43:46No widzisz, mam awersję do tego i tyle. Widziałem z jakie trzy produkcję i tylko Księga Dżungli była dla mnie zjadliwa. Może kiedyś się przekonam. Zaś czy obejrzę czy nie, to chyba wiadomo, że tak, ale kino raczej odpada. Nie chcę wyjść w trakcie seansu, a jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło 😃

To tak jakbyś obejrzał tylko 3 filmy super heron np Elektra , GREEN LANTERN , Morbius i stwierdził byś ze sa one okropne i słusznie wiec  nie chcesz isc na The batman, bo wyjdziesz w trakcie seansu :o Jeśli nie będziesz próbował, poznawał nowych rzeczy to nigdy nei wyjdziesz poza własna banke która sobie stworzyłeś i nie poznasz wielu ciekawych rzeczy

Leon Kennedy

Ale ja nie mam ochoty poznawać się na musicalach... Chodź ogl praktycznie każdy filmowy gatunek, to ten szczególnie mam gdzieś. Może Joker zmieni moje nastawienie, kto wie, kto wie... 😅

Juby

https://heroichollywood.com/joaquin-phoenix-joker-2-salary/

Podobno do powrotu do roli Phoenixa przekonało $20 milionów, zdjęcia ruszą dopiero w przyszłym roku, co oznacza premierę zapewne nie wcześniej niż w 2024.

Juby

#28
https://www.batcave.com.pl/2022/08/premiera-joker-folie-a-deux-w-2024/

Dzień bez newsa o "genialnych" działaniach Warnera w kwestii filmów DC to dzień stracony. Zdjęcia do sequela Jokera ruszają jeszcze w tym roku, skończą się zapewne do majówki, a potem PÓŁTORA ROKU na post-produkcję dramatu psychologicznego/ musicalu z niewielką ilością efektów wizualnych... eh. Czyżby zamierzali tak długo czekać z premierą aż opadnie kurz po zamiecionym pod dywan uniwersum?



Juby

#29
Oficjalnie - Lady Gaga jako dr. Harleen Quinzel w roztańczonym sequelu Jokera Todda Phillipsa. Premiera 4 października 2024 roku. Zdjęcia ruszają w grudniu i prawdopodobnie potrwają do wiosny. Pierwszy teaser zapowiadający występ Gagi udostępniono na jej twitterze:

https://twitter.com/ladygaga/status/1555222357882458114?cxt=HHwWhMCixdOfoZUrAAAA