Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker: Folie à Deux (2024)

Zaczęty przez Juby, 08 Czerwiec 2022, 08:28:39

Juby

Cytat: newtime w 26 Październik  2022, 13:18:23To prawda że wiele złoczyńców nie zostało wykorzystanych ale wątpię żeby był to problem związany z jokerem.
Moim zdaniem jest, bo to go wrzucają wszędzie gdzie się da przez co brakuje miejsca dla kogoś innego.

Cytat: newtime w 26 Październik  2022, 13:18:23po jokerze mieliśmy bane oraz Talię al Guhl teraz powrócił pingwin z człowiekiem zagadką, między czasie dostaliśmy czarną maskę oraz Zasza na dużym ekranie wiec tragedii nie ma
Kiedy ja nie twierdzę, że poza Jokerem nikt inny się nie pojawia, ale zobacz jakie są tego proporcje. W ostatnich 14 latach mieliśmy czterech Jokerów w pięciu filmach, a reszta łotrów dostała tylko jedną szansę, niektórzy zaledwie epizod i to w filmach bez Batmana (np. dziwna wariacja Ratcatchera). Bane, Talia i Daggett byli 10 lat temu, od tamtej pory sporo się zmieniło.

Cytat: Crowridd1 w 26 Październik  2022, 13:28:39Obiektywnie patrząc to jest nadal 1 film z Jokerem na 4 wydane z tej "Antologii". Ale bawić się pod daną teorię można długo.
Wiem, że to tylko jeden film, ale nie o to w mojej wyliczance chodziło. Poza tym, to były czasy gdzie właśnie dawano szanse wykazać się różnym przeciwnikom Batmana i nie miałem przesytu Jokerem (w TAS gdzie wystąpił najczęściej również było to bardzo dobrze zbalansowane). Sytuacja diametralnie się zmieniła dopiero w ostatnich 10-11 latach.

MJ

Juby podejrzewam że serial o Arkham będzie cię ekscytował i irytował jednocześnie Haha, bo będzie mnóstwo wrogów , którym brakowało swojego 5 minut, ale z pewnością pierwsze skrzypce będzie grał Joker i Riddler. Serial zapewne zakończy się ucieczką kilku więźniów i da zaczyn na The Batman 2.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

newtime

Cytat: Juby w 26 Październik  2022, 13:58:30Kiedy ja nie twierdzę, że poza Jokerem nikt inny się nie pojawia, ale zobacz jakie są tego proporcje. W ostatnich 14 latach mieliśmy czterech Jokerów w pięciu filmach, a reszta łotrów dostała tylko jedną szansę, niektórzy zaledwie epizod i to w filmach bez Batmana (np. dziwna wariacja Ratcatchera). Bane, Talia i Daggett byli 10 lat temu, od tamtej pory sporo się zmieniło.

Tutaj nie do końca sie zgadzam. O ile prawdą jest tak ze Jokera jest dużo i może on się zbrzydnąć, to na pewno nie zabiera czasów innym postaciom. Nie licząc solowego filmu z nim którego ogólnie nie wliczam, to ostatni występ duży Jokera to wciaż Mroczny rycesz, te głupie cameo z innych filmów nic nie wnosiły i to nie jest tak ze na jego miejsce ktoś inny mógł by skoczyć, bo sama ta postać nie miała zadnego znaczenia poza oczkiem dla fanów i sceny z nim trwaly dosłownie chwile poza tym w tyh filmach nic nie działo dobrze. To nie jest tak ze zamiast Jokera w The batman mogliśmy dostać super rozwiniętą postac Stracha na wróble itp.

Juby

W Suicide Squad Joker nie miał cameo tylko zwykłą rolę drugoplanową, więc nie wiem czemu ją tutaj umniejszacie. To też film z Batmanem, był zaledwie 6 lat temu.

Dla mnie cameo któregokolwiek innego wroga pod koniec The Batman, lub wycięcie sceny z nim w cholerę, skutkowałby zwiększeniem oceny o 1 pkt. Żeby nie było, że to offtopic - ta scena wypada jeszcze gorzej i mniej potrzebnie biorąc pod uwagę, że Warner już przygotowywał sequel filmu z Phoenixem. Skoro zdecydowali się dać zielone światło osobnej serii z Jokerem (bez Batmana) to po huk wstawiać go do serii z Batmanem, który spokojnie mógłby działać bez spotykania Jokera?

Crowridd

#49
Cytat: Juby w 26 Październik  2022, 19:47:24W Suicide Squad Joker nie miał cameo tylko zwykłą rolę drugoplanową

10 minut obecności takiej postaci w filmie trwającym ponad dwie godziny to rola drugoplanowa? ;) Raczej epizod


Juby

Hannibala Lectera w Milczeniu owiec było jeszcze mniej i Hopkins dostał Oscara za rolę pierwszoplanową. Joker w SS pojawia się w wielu scenach na przestrzeni całego filmu, to zdecydowanie nie epizod (takowy zaliczył Slipknot).

Crowridd

Sorry stary, ale porównujesz rolę, na której opiera się scenariusz (MO) do kilku nic nie znaczących scenek z Jokerem, które pojawiły się w filmie dla $$$

newtime

Dodam ze w filmie o Harley nie bylo jokera a w zamian dostaliśmy czarną maskę oraz Zasza. W SS Deadshoot oraz Killer Crock równiez byli głównymi postaciami a sam Joker po prostu gdzieś tam się przewinął wiec, to nie jest ze ta postać kradnie filmy dla siebie czy coś. No ale fakt mogło by po prostu go tam nie być jeśli ni nie wnosi. Podsumowując ostatni film gdzie Joker skradł film dla siebie to Mroczny rycerz, po tym filmie mieliśmy tego dziwaka Leto gdzie raz po raz pojawil się jako oczko dla fanow bez zadnego znaczenia dla fabuły podobnie jak wiele innych postaci w erze Snydera a w nowym SS oraz filmie o Harley juz kompletnie zniknął

Juby

#53
Cytat: Crowridd1 w 26 Październik  2022, 21:00:52Sorry stary, ale porównujesz rolę, na której opiera się scenariusz (MO) do kilku nic nie znaczących scenek z Jokerem, które pojawiły się w filmie dla $$$
Sorry stary, ale to ty wyskoczyłeś mi z tym ile czasu ekranowego dostał Joker. Dałem ci przykład że czasami to nie ma znaczenia. Faktem jest, że Leto ma drugi credits w filmie (tylko Will Smith był przed nim) i był uwadatniony na plakatach. To nie było cameo, to nie był epizod, co byś nie napisał.

Cytat: newtime w 26 Październik  2022, 21:19:51Dodam ze w filmie o Harley nie bylo jokera a w zamian dostaliśmy czarną maskę oraz Zasza.
Scena z Jokerem została nagrana (dubler Leto wyrzucał Harley z ich gniazdka, można to znaleźć w sieci). Na szczęście został wycięty, ale wspominany w gotowym filmie jest kilkukrotnie.

Cytat: newtime w 26 Październik  2022, 21:19:51W SS Deadshoot oraz Killer Crock równiez byli głównymi postaciami a sam Joker po prostu gdzieś tam się przewinął
Croca to akurat jest mniej od Jokera i ma jeszcze mniej znaczącą rolę.

Cytat: newtimew nowym SS oraz filmie o Harley juz kompletnie zniknął
Tylko dlatego, że Warner nie chciał kontynuować Jokera Leto po sukcesie Jokera Phoenixa. Ale już Snyderowi pozwolili do niego wrócić.

Cytat: newtimePodsumowując ostatni film gdzie Joker skradł film dla siebie to Mroczny rycerz
Jeśli zahibernował cię Mr. Freeze na ostatnie 14 lat to tak ;)
Zresztą - jak już pisałem - nawet jeśli by tak było, to i tak ma ogromną przewagę nad co najmniej piętnastoma innymi złoczyńcami, którzy nie skradli dla siebie filmu, ani w żadnym nie wystąpili. Just use'em got damn it!

Crowridd

#54
Cytat: Juby w 26 Październik  2022, 22:06:15Sorry stary, ale to ty wyskoczyłeś mi z tym ile czasu ekranowego dostał Joker. Dałem ci przykład że czasami to nie ma znaczenia. Faktem jest, że Leto ma drugi credits w filmie (tylko Will Smith był przed nim) i był uwadatniony na plakatach. To nie było cameo, to nie był epizod, co byś nie napisał.

Mam inne zdanie na ten temat i dlatego tu się wypowiadam. Dla mnie to epizod, który został wpleciony do filmu dla większej widowni. Pamiętam może dwie sceny z Jokerem.

No ale miał drugi credits w filmie i plakaty były - ok.

Juby

Cytat: Crowridd1 w 26 Październik  2022, 22:31:11Dla mnie to epizod, który został wpleciony do filmu dla większej widowni.
Taki powód jest przy każdym filmie z jego udziałem, to żadna tajemnica.

Cytat: Crowridd1 w 26 Październik  2022, 22:31:11pamiętam może dwie sceny z Jokerem.
Występuje w co najmniej dziesięciu. Nawet Batman - który w SS zalicza jedynie rozszerzone cameo - występuje w trzech scenach (łapie Deadshota, potem Harley, a na koniec Wayne gada z Weller w scenie między napisami).

Juby

Zaczynają kręcić:
https://twitter.com/homeofdcu/status/1597228432412536832?cxt=HHwWgMDTsf-yv6osAAAA

Warner mógłby opublikować podobny test footage z Gagą (i Phoenixem) jaki opublikowali z Jokerem przy rozpoczęciu zdjęć do pierwszego filmu. Wygląda na to, że na przecieki z planu nie ma co liczyć.

Crowridd

Zdjęcie wrzucone w weekend przez reżysera.




Juby

Szkoda, że Artura, a nie Jokera. Oby w tym filmie było go więcej.

Miss_Quinn

https://twitter.com/ladygaga/status/1625679599169576960/photo/1

Widzę że jeszcze nikt nie wrzucił, więc będę pierwsza. Pojawiło się najnowsze zdjęcie, które na swoim oficjalnym profilu wrzuciła Lady Gaga na którym jest pierwsze spojrzenie na Harley Quinn.
Mimo że to dopiero drugie oficjalne zdjęcie, to już nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie zwiastun.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'