Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - The Official Comic Adaptation(s) of the Warner Bros. Motion Picture

Zaczęty przez Juby, 19 Marzec 2020, 12:18:02

Rado

Spoko, będę wrzucał jeśli się coś ciekawego pojawi, aczkolwiek tutaj to akurat ja kupiłem tę ostatnią sztukę, więc nawet nie było co linkować. 

Juby

Jerry Ordway(!) stworzył okładkę do pierwszego numeru komiksowej kontynuacji Batmanów Burtona. Niestety, choć styl znany z adaptacji filmu z 1989 roku jest widoczny, tak proporcje Batmana w locie i kolory zdecydowanie nie wyszły.



Pierwszy numer trafi do sprzedaży 10 sierpnia.

Juby



W końcu! Dzięki atrakcyjnej ofercie z allegro udało mi się dorwać Deluxe Edition komiksowej adaptacji Batmana Tima Burtona (i to za pół ceny). :) To pierwsze wydanie komiksu w języku angielskim, jakie postawiłem na swojej półce. Oczywiście posiadam oba polskie wydania, więc kupiłem je nie do czytania, tylko do oglądania i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Obawiałem się tego jak całość będzie się prezentować na papierze kredowym, ale jest super, głębokie czernie, mocne kolory, a papier jest cieniutki, więc troszkę udaje druk sprzed trzech dekad. Plus za grubą obwolutę, powiększony format i tłoczone logo Batmana na czarnej okładce...

A skoro już o tym wspomniałem, to muszę wytknąć powyższemu wydaniu kilka wad. Tłoczone logo na froncie, jak i wszędzie w środku nie jest logiem z Batmanów Tima Burtona, tylko podstawowym trade-markiem Warner Bros. Jestem pedantycznych w takich kwestiach dlatego wolałbym, aby na obwolucie i w zawartości używano oficjalnej czcionki i oficjalnego symbolu z 1989 roku. Druga sprawa to kilka błędów edytorskich, które dostrzegłem. Nie to logo i czcionka to tylko moje widzimisię, ale różowa krew zamiast czerwonej i coś dziwacznego dziejącego się z podbródkiem Michaela Keatona, to już ewidentne wpadki. :P


« tutaj oryginał

Jestem też trochę rozczarowany skromną ilością dodatków. W sieci można znaleźć wiele oryginalnych szkiców Jerry'ego Ordwaya z prac nad tą adaptacją, dlaczego ich tu nie dołączono? Stąd maksymalna ocena jaką mogę wystawić temu albumowi to: