Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Harley Quinn: Birds of Prey

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Wrzesień 2016, 11:19:51

Leon Kennedy

Jejku, jejku, a czemu nie może być tak, że pod koniec filmu z takich czy owakich powodów zakłada maskę, a nie ze od razu musi ją mieć i koniecznie być w niej pokazanym na pierwszym trailerze.

PS: Ja tam żadnego Obina, a już tym bardziej Jokera Leto nie widzę. Zresztą było go z 10 sekund w trailerze i to co było ukazane to jego pewne problemy psychiczne, które chyba skłonią go do założenia maski.

Juby

Main poster


Premiera przyspieszona, równo z USA, za 30 dni. Ktoś się wybiera? Ja nie, dopóki nie poczytam opinii, że wyszedł im naprawdę dobry film, a zapowiedzi mnie do tego nie przekonały.

Leon Kennedy

Mam gdzieś opinie. Kino w dniu premiery jak szczęście dopisze.

Juby

Aż tak podobało się Suicide Squad?

Ostateczny trailer!


Leon Kennedy

#49
Cytat: Juby w 09 Styczeń  2020, 17:53:39Aż tak podobało się Suicide Squad?

A jeśli mi się nie bardzo podobało , co jest faktem, to nie mogę się jarac tym filmem czy jak? Zresztą z samym SS będzie miało mega dużo wspólnego w osobie Harley + kolory.

Właśnie zobaczyłem trailer i jest nawet spoko. Fajnie, że innych chodź trochę pokazali i jest czarna maska, niesamowite. Najlepsza i tak rechocząca hiena.

Juby

Nie "nie możesz", tylko jestem ciekaw skąd to jaranie i postanowienie, żeby obejrzeć film w dniu premiery, that's all.
Ja tak czekam na filmy, które zapowiadają się dla mnie niesamowicie / ciekawie, lub są kontynuacjami filmów, które uwielbiam, więc chciałem dopytać co tobą kieruje, skoro jakość Suicide Squad nie, a marketing też nie robi nadzwyczajnego wrażenia (sam opisujesz trailer "nawet spoko").

Dla mnie to zdecydowanie najlepsza zapowiedź tego filmu. Energiczna, fajny podkład, w końcu Black Mask w masce, więcej Ptaszków, a nie tylko Harley. No poczekamy, zobaczymy jak będą polecać film, może dam mu szansę.

Q

Zwiastuny co raz lepsze. Widać jakiego klimatu można się spodziewać. Dobrze, że nie ukrywali wyglądu Black Mask, zwłaszcza, że pierwsze zdjęcie zabawek zaczęły się pojawiać.

Te kolory, zakręcona Harley, zapowiada się całkiem dobrze. Aby intryga była wciągająca, bo nie wiem, czemu za kradzież jednego diamentu Sionis miałby być tak wściekły.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

CytatNie "nie możesz", tylko jestem ciekaw skąd to jaranie i postanowienie, żeby obejrzeć film w dniu premiery, that's all.

Dlaczego się jaram, bo ostatnie filmy DC są conajmniej dobre i czuje, że i ten podtrzyma ten trend. Do tego nowe postacie w filmowym universum nigdy nie widziane na ekranie zawsze cieszą. A w dniu premiery staram się większość filmów DC zobaczyć. I nie ukrywajmy jaram się każdym nadchodzącym filmem DC 😎😋

Leon Kennedy


LelekPL

Tak w ramach ścisłości: większość krytyków miało pozytywne wrażenia, ale same oceny dość średnie. Tylko 59 na Metacritic i średnia ocena głównych krytyków 6,3/10 na Rotten Tomatoes.

Q

Oceny może nie najwyższe, ale jak porównać z innymi filmami, to podobne oceny ma chociaż "Bad Boys for Life". Więc pozostaje poczekać na opinie widzów, ale wygląda, że jest dobrze. Jedne kwestie jak Harley oceniane są wyżej a inne jak same Birds of Prey trochę gorzej.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ja kino odpuszczam. Oceny moich filmwebowych znajomych na razie bardzo mieszane, a w zakładce z ocenami krytyków, którą niedawno wprowadził Filmweb, też bardzo nierówno - czyli zupełne przeciwieństwo pozytywnych score'ów z Rottentomatoes i MetaCritic.

Dopóki nie obejrzy ktoś, kogo opinii na temat filmów bardzo ufam i nie poleci mi tego, wolę obejrzec kiedyś indziej w domowym zaciszu.

Leon Kennedy

Na meta jest teraz 61, a na rotten ogólnie 85. Więc jest bardzo przyjemnie. Jutro kino.

Q

Rozstrzał ocen zrozumiały. Chociaż film w gruncie rzeczy jest dobry i przyjemny w oglądaniu. To wbrew tytułowi jest to produkcja o Harley Quinn z gościnnym występem przyszłych Birds of Prey. Całość ma fajną, luźną pełną ironii formę. I w tym aspekcie film nie zawodzi. Kiedy jednak przyjrzeć się innym kwestiom, pomijając już to co był wiadomo ze zwiastunów, że Cass nie będzie tą z komiksów, a także że Zsaszowi bliżej do wersji z serialu "Gotham" niż z komiksów, można dostrzec kilka niedopracowanych elementów.

Motyw z diamentem wypadł dobrze, ale zawodzi przedstawienie pozostałych głównych bohaterek. Było wiadomo, że Harley będzie gwiazdą i jej narracja o tym przypomina, ale takie postacie jak Huntress, czy nawet Black Canary zasługiwały na trochę większą uwagę, zwłaszcza Helena.

Nie wchodząc w szczegóły problem może też być końcowe potraktowanie złoczyńców.

Całość jednak należy pochwalić, za przyziemne podejście do tematu. Mimo licznych komiksowych bohaterek, nie ma tu miejsca na jakieś wielkie zagrożenie, czy CGI-potwory. To dobry kierunek. Życie mieszkańców miasta, czy świata nie muszą być zagrożone. Wystarczy, że kilka osób wpadnie w tarapaty.

"Birds of Prey" to film poprawy tylko i aż tyle. Niemniej jednak nie miałbym nic przeciwko ponownemu spotkaniu bohaterek, ale samych BoP bez Harley.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#59
Czekałem z decyzją, czy wybrać się do kina, czy też nie, aż poznam zdanie kilku zaufanych osób. Chris Stuckmann potwierdził wszystkie moje obawy i jest zaskoczony pozytywnymi recenzjami, a wczoraj dzwonił do mnie starszy brat, który poszedł w piątek, bo był na wszystkich filmach uniwersum i każdy stawia na półce na Blu-ray w dniu premiery. Tego chyba nie postawi. :P Ma konto na fdb i wystawił tam 3/10. Powiedział że prawie zasnął, niezwykle nierozrywkowy i nieśmieszny film z irytującą główną bohaterką, bardzo silący się na bycie kolejnym Deadpoolem. Nie miał żadnych oczekiwań, nie zna za bardzo tych bohaterów, ale Harley, Black Mask i Zsasz to najgorsze wersje tych postaci jakie zna (czytał z nimi Semici, grał w gry Arkham, tyle), a sam film podobał mu się nawet mniej od Suicide Squad! Taka rekomendacja z jego strony sprawiła, że już nie mam wątpliwości, że nie idę. xD


Tymczasem DCEU zalicza drugą po JL porażkę finansową. Budżet produkcji to $80-84 mln (wg WB-Deadline), a otwarcie na całym świecie może ledwo przekroczyć $80 mln! :D Z pozostałych premier została tylko Japonia, bo w Chinach raczej tego tytułu nie uświadczą (raz, że jest rated-R, dwa że panuje epidemia). Będzie ciężko o choćby $200 mln worldwide.


Cytat: Leon Kennedy w 07 Luty  2020, 17:19:37Na meta jest teraz 61, a na rotten ogólnie 85. Więc jest bardzo przyjemnie. Jutro kino.

Czytałeś skąd te pozytywne recenzje? Więcej w nich cieszenia się z kolejnego filmu z silnymi kobiecymi bohaterkami, w dodatku od kobiety-reżysera, aniżeli o samym filmie. Nie polecam ufać "na sucho" samym cyferkom z tych portali, to tylko średnie liczone z wybranej grupy subiektywnych opinii.

Poza tym, zobacz jak oceny widzów różnią się od ocen krytyków (bardzo dużo negatywnych) na MTC: https://www.metacritic.com/movie/birds-of-prey-and-the-fantabulous-emancipation-of-one-harley-quinn?ref=hp
 ;D