Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

kelen

Kongresmen został "porwany" przez Selinę tylko po to, aby mieć coś w rodzaju wyjścia ewakuacyjnego. Nic więcej. Odnalazł się i to by było na tyle, jeśli chodzi o niego.

Funky

A ja si? zastanawiam nad tym dlaczego Talii nie by?o w ''Batman Begins" skoro mia?a dobre relacje z ojcem ;) No i Ra`s wywali? Bane`a z Ligii poniewa? by? oszpecony?

kelen

Nolan nie by? pewien, czy w ogóle nakr?ci drugi film, to po co mia?by wprowadza? co?, czego nie rozwinie. Zostawi? luk? w postaci ?ony,co wykorzysta?.
Ra's wywali? Bane'a bo przypomina? mu o wi?zieniu, w którym by?a jego ?ona i córka. Talia wspomnia?a te?, ?e widzia? w nim potwora.

Funky

Trochę to dziwne że Ra`s wywalił osobę która chroniła jego córkę w wiezieniu. Najwidocznej pan Al Ghul/Ducard nie był zbyt sentymentalny. ;) A i powtórzę to co napisałem w temacie Bane`a to jak narazie największa niejasność to dla mnie skąd on brał gaz do maski?. Jak ów gaz był ot tak sobie nie wiadomo skąd to jest to duży bład ze strony Nolana.

camel

Funky---> a czy wszystko musi by? o tak podane? ;) To troche jak z t?  kup?....
Co do maski- Bane mia? jakie? rurki wzd?u? kr?gos?upa. Nosi? o ile pami?tam bojówki, tam by?o by gdzie ukry? ten gaz. Oczywi?cie to tylko teoria, fakt ?e to b??d ale ju? nie du?y;)
I ja mam pytania-

1.Na ko?cu przy testamencie Wayne'a by?o powiedziane ?e testament nie uwzgl?dni? bankructwa. A przecie? Fox powiedzia? ?e to szwindel który mo?na udowodni?. Wi?c jak to jest z tym?
2.Co zrobi? Bane ?e Bruce zbankrutowa?? Bo tego ju? wogóle nie zrozumia?em, co? o odciskach by?o.


LelekPL

1) Na ko?cu w testamencie mówili, ?e nie uwzgl?dnia? on ma?ego spadku warto?ci Wayne'a. Prawdopodobnie chodzi o to, ?e Wayne Industries za jego kadencji upada?o, a nie o szwindel z Daggettem.

2) Jaka? gie?dowa transakcja chyba. U?y? jego odcisków do zatwierdzenia jakich? transakcji. Mo?e wyt?umaczy to kto? lepiej, kto si? zna na takich rzeczach

Leon Kennedy

#21
Cytat1) jak to było z tą bombą?

Mi się wydawało, że był to blew, lub zdetonowanie bomby w bliższym czasie skutkowałoby słabszym wybuchem, stąd też czekanie, jak i wiadomo również, że Bane i Talia chcieli specyficznej zemsty na Waynie, Batmanie i Gotham. Stąd też motywacja, aby jej nie wysadzać zaraz po powrocie Gacka, bo gdzie tu kara, wrócił jeszcze silniejszy... Przez to chciała chciała mu spojrzeć w oczy, zdradzić i patrzeć jak nadzieja umiera. W sumie była całkiem stuknięta ;)

Cytat2) motywacja Ligi Cieni -

Jak już powiedziano Gotham tylko z pozoru było lepszym miejscem. Dobitnie pokazuje to przepaść społeczna...

Funky

W scenie prologu widzimy jak Bane zakłada aparaturę do transfuzji krwi na ręke Dr Pavla. Zastanawiam się po co to robił skoro np. można było sprawdzić tożsamość ciała (fałszywy Pavel) za pomocą testu DNA (oczywiście jeśli amerykanie znali jego kod genetyczny). Jest to dla mnie naciągane. No i  po jaką cholerę zostawił w samolocie tego faceta z długimi włosami? (który się pytał Bane`a czy ogień został wznieciony lub coś w tym stylu :P)

Q

Jak dla mnie to w chodziło o to, by ten jeden został, by ilość trupów się zgadzała, a krew to przecież też DNA (albo chodziło by była to właściwa grupa krwi).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

No ale np skóra i włosy już nie zgadzałaby się z grupą krwi ;) Ten prolog był genialny (moim zdaniem lepszy od tego z "TDK") ale takie rzeczy mnie irytują.

Q

Ciała mogły być w takim stanie, że nie wiedzieli kto jest kto, a jak zgadzają się dane z krwi, to nie sprawdzali już gruntownie czy coś do siebie nie pasuje.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

No w sumie racja, w post-bolszewii (lot był nad Uzbekistanem) nie bawią się w jakieś tam szczegółowe dochodzenia ;)

LelekPL

Parę osób jeszcze mówiło, że mogli po prostu przesłuchać czarną skrzynkę z lotu, ale z drugiej strony to był samolot CIA. Być może tak owej tam nie było, ze względu na różnego rodzaju przesłuchania niezgodne z prawami człowieka, którymi wiemy jak mało lubią się przejmować agencje rządowe, w tym jak najbardziej USA.

Johnny Napalm

Dlaczego, po zablokowaniu fal przez Gordona, żeby bomba nie mogła odpalić od przycisku Mirandy Tate, Batman i cała ta hałastra pruli w ciężarówkę i jej eskortę?
Żeby doprowadzić ją do reaktora i unieszkodliwić bombę łącząc ją z nim? ::)
Nie prościej było zrobić wcześniej to co na końcu zrobił i tak w końcu Batman? Wcześniej trzeba było zatrzymać konwój, unieszkodliwić pajaców - Gordon przecież blokował wybuch - no i podczepić sobie do coptera tą atomówkę i odlecieć w siną dal nad zatokę.
No ale ja się nie znam... na bombach atomowych. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Johnny pomyśl chwilę. Gdybyś mógł wybrać - podczepiasz bombę do reaktora lub giniesz wraz z nią wywożąc ją w ocean, co byś wybrał?
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA