Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Brotherhood of the Bat (Bractwo Nietoperza)

Zaczęty przez Maxie Zeus, 24 Kwiecień 2008, 17:52:07

Juby

Wczoraj: Koszulka z Batmanem, skarpety w Batmany i świeżo odebrany album Batman Świat do wieczornej herbatki. A wy jak celebrowaliście Światowy Dzień Batmana w tym roku? :)


Leon Kennedy

#211
Raczej na spokojnie. Nawet komiks nie wpadł. Ale kij z tym jak Twój? Wart zachodu?

Juby

W cenie, w jakiej można go kupić (niektóre sklepy oferują rabat 35-40%) - myślę, że wart zachodu. Album prezentuje się świetnie, ma wyróżniającą się matowo-odblaskową obwolutę, pod spodem gładką okładkę specjalnie dla naszego kraju, z tyłu kilka stron materiałów dodatkowych, szkiców postaci i okładek. Same historie w większości też w porządku. Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie te z Francji, Hiszpanii, Rosji, Korei i Polski (tak!, udało się to nam moim zdaniem), najsłabiej te z Włoch i Niemiec. Scenariusze i kreski bywają bardzo różne, ale ogólnie całość pozostawiła na mnie pozytywne wrażenie, zwłaszcza że lubię tego typu antologię krótszych przygód Batmana.

Leon Kennedy

Fajnie, zatem trzeba go mieć na uwadze  ;) Cieszy, że Polska część daje radę.

Juby

#214
Wesołych świąt wam wszystkim ;)


Leon Kennedy

Spóźnione, ale najlepszego dla każdego forumowicza, stałego, nowego, starego i przyszłego!!

LelekPL

Cytat: Juby w 24 Grudzień  2021, 09:41:35Wesołych świąt wam wszystkim ;)


Również najlepszego w Nowym Roku w takim razie.

Juby

Również życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku! Oby 2022 był lepszy od mijającego, oby The Batman był tak dobry, jak się zapowiada, oby także The Flash się udał (i nie został przesunięty na rok 2023 :P), oby nowe wydanie Knightfall wyszło bez obsuwy i było satysfakcjonujące, oby świat wracał do normalności, no i oby przydarzyło się nam wszystkim kilka miłych niespodzianek, bo tego nigdy za wiele. :)

Johnny Napalm

Najważniejsze, żeby nie był gorszy od mijającego, ale wszelkie możliwe do pojawienia się plusy będą oczywiście bardzo mile widziane. Mam lekką podjarę dotyczącą nowego Batmana. Mam nadzieję, że ten film będzie dla głównego bohatera tym czym był Joker dla jego czołowego oportunisty.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

#219


Wesołego i długiego Halloween ;)

Ja mało batmanowo w tym roku, ale znak znalazł się na wyciętej dyni i powtórzyłem sobie The Batman w tym miesiącu. Nadal 8/10, ale czas wciąż jest bardzo odczuwalny. Powolne tempo i zdjęcia tworzą klimat, ale czas byłby mniej odczuwalny, gdyby odpowiedzią na zagadke kto jest głównym złym w Gotham nie był najgroźniejszy mafiozo :P

Mimo wszystko wylądował wysoko w moim Halloweenowym przeglądzie filmowym. Z 60 filmów wylądował na pozycji 14, więc nieźle (te 60 to 3 miesiące mi zajęło, nie jak kiedyś w jeden. Niektóre filmy oglądałem na raty, czyli zasypiając przez kilka dni :P )
https://letterboxd.com/lelekpl/list/halloween-2022-watchlist/detail/

Juby

#220
Wzajemnie :) Ja w tym roku nic z Batmanem (Długie Halloween czytałem w ubiegłym, a trzeci tom Knightfall jest za gruby żeby go ze sobą wozić do innego miasta, więc mam 4-dniową przerwę w czytaniu), ale narobiłem kilka horrorów, w tym Terrifiera i uważam że to najlepszy Joker od czasu Ledgera!



Wielka szkoda że Matt Reeves z charakteryzacją w swoim filmie nie poszedł w podobnym kierunku (i małomównego psychopaty zamiast kolejnego, który się chichra). W tygodniu obejrzę drugą część, z której podobno tak wychodzą w trakcie seansów w USA.

LelekPL

#221
Mi jedynka się nie podobała ze względu na taniość całej produkcji. Dwójka jest lepsza, bardziej kreatywna, nieco lepiej wypada pod względem zdjęć, nawet jeśli jest za długa.

Co do Arta morderczego klauna jednak pełna zgoda. Powinien dostać film o znacznie wyższym budżecie, bo jest bardzo upiorny.

Mi z moich nowości horrorowych z tego roku (czyli filmów, które widziałem po raz pierwszy) najbardziej spodobało się:
Smile - jeden z najstraszniejszych filmów ostatnich lat
Noc demona - najlepszy staruszek w tegorocznym przeglądzie. Świetne klasyczne efekty potwora, nastrojowe zdjęcia i muzyka
Hocus Pocus 2 - nie byłem nigdy fanem jedynki, była ok, ale ta część spowodowała, że stałem się fanem serii
Frankenweenie - SUUUUPER klimat, średnia historia, czyli jak to zwykle u Burtona, ale ogólnie jeden z jego lepszych filmów
Pearl - lepszy od części pierwszej ze względu na świetną Mię Goth w roli głównej ale też cudowne zdjęcia. Ogólnie jestem fanem Ti Westa, głównie za wspaniały House of the Devil. Tu nie jest tak dobrze, ale nadal dobrze
Don't Worry Darling - dużo ludzi go zjechało, ale dla mnie był fajny. Lubię klimaty światów w których coś nie gra - To, Sprzedawca śmierci, Żony ze Stepford, Vivarium, Pożeracze ciał.
Nope - zdecydowanie bardziej za drugą połowę, bo pierwsza wlecze się niemiłosiernie.
Speak No Evil - bardzo fajny pomysł, bardzo dobrze zrobiony ale to rodzaj filmu na którym krzyczy się na postacie bo robią durne rzeczy
Barbarian - z tego samego gatunku co ten wyzej - fajny technicznie, ale postacie są frustrujące
Diabeł - jedyny polski film, ale naprawdę udany. Film Żuławskiego, bardzo kontrowersyjny nawet na dzisiejsze czasy, ale też świetnie zrealizowany i hipnotyzujący, niestety też trochę niespójny
Prey - dobry film, uproszczenie koncepcji Predatora się przydało zamiast tych Super Predatorów i Hiper Predatorów z ostatniego filmu.
Werewolf by Night - fajny pomysł Marvela. Klimatyczne wykonanie, idealne na Halloween. Aczkolwiek sama historia jest taka, że nic by się nie stało jakbym go nie obejrzał

Juby

#222
Mi ta budżetowość bardzo się podobała. Ma to urok pierwszego Martwego zła Raimiego i kilku innych slasherów lat 80tych. A Klaun Art wyprzedził Ghostface'a w moim prywatnym rankingu slasherowych morderców i jest tylko za Kruegerem. Scena jak ucina głowę... :o

LelekPL

Martwe zło miało jednak ciekawe pomysły realizacyjne i odniesienia do Harryhausena. Terrifier był po prostu tanim, brzydkim, fatalnie oświetlonym, cyfrowym filmem. Ratuje go tylko i wyłącznie Art, podczas gdy część druga dodaje do tego trochę więcej inwencji twórczej i retro stylu.

Kaz

U mnie niestety Halloween dość ubogi w seanse, obejrzałem raptem trzy filmy których jeszcze nie widziałem, oraz powtórzyłem sobie stare dobre i sprawdzone horrory, które lubię sobie powtarzać w te upiorne święto.
Te trzy filmy to:
Reazione a catena - Podobno klasyk reżysera Mario Bavy i zarazem protoplasta slashera. Kolejny film Bavy na którym się negatywnie przejechałem. Sama historia w filmie jest bardzo nudna i męcząca, natomiast finał to jakaś
groteska.
Topielisko. Klątwa La Llorony - bardzo bezpłciowy film. Tak bezpłciowy, że godzinę po seansie nie pamiętałem z filmu praktycznie nic.
Stage Fright - w skrócie - film w którym logika idzie się brzydko mówiąc j#@%ć.

Cytat: LelekPL w 31 Październik  2022, 21:59:21Terrifier był po prostu tanim, brzydkim, fatalnie oświetlonym, cyfrowym filmem.


Cytat: Juby w 31 Październik  2022, 21:30:56W tygodniu obejrzę drugą część, z której podobno tak wychodzą w trakcie seansów w USA.
Serio? Mięczaki z tych hamburgerów.