Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - The Official Comic Adaptation(s) of the Warner Bros. Motion Picture

Zaczęty przez Juby, 19 Marzec 2020, 12:18:02

Rado

Cytat: Johnny Napalm w 25 Wrzesień  2020, 20:00:16Chciałem spytać się czy film z Adamem Westem doczekał się jakichś adaptacji, ale uświadomiłem sobie, że wszystko co wtedy wychodziło z tego uniwersum nawiązywało co campowego klimatu filmu.

Dokładnie. I wyszło tego sporo w ostatnim czasie.

https://multiversum.pl/q/?prices%5B0%5D=&prices%5B1%5D=&keywords=batman+66&keywords_desc=&templates%5B22%5D%5Btomy%5D=tomy


Juby

Cytat: LelekPL w 19 Marzec  2020, 15:06:30Ja zawsze marzyłem o komiksie z trylogii. Może kiedyś się doczekam...

W 2008 powstał The Dark Knight Prologue #1 (14 stron w małym formacie, poniżej 8 z nich).



W 2012 chyba powstało coś podobnego do TDKR. O dziwo, pamiętam, że w 2008 roku ktoś wrzucał na BatCave dwie strony z komiksowej adaptacji prologu TDK, ale tych akurat nie znalazłem i... mam wrażenie, że przedstawiały to samo, co str. 4 i 5 powyżej, ale inaczej. Albo pamięć mnie już zawodzi, albo na podstawie TDK powstało coś jeszcze.

Mister Tadeo

Ten mini-komiks jest jednym z elementów kolekcjonerskiego wydania Blu-ray Batman Begins (z USA). Pozostałe to:
-32-page Booklet (featuring script pages, storyboards and film stills from "The Dark Knight Prologue")
-"Batman Begins" Lenticular Art
-5 collectable Postcards

Specyfikacja wydania:
http://dvdcompare.net/comparisons/film.php?fid=13366#1

Unboxing:
https://www.youtube.com/watch?v=0l2rgPW0qbw

Mam to wydanie w swoich zbiorach. I kto wie, może będę je sprzedawał w najbliższym czasie. Zobaczymy.







Juby

Polecam video Salazar Knighta o komiksowej adaptacji Batmana Tima Burtona. Choć czytałem ją nieskończoną ilość razy, dopiero poniższy materiał uświadomił mi kilka rzeczy, które dotąd przeoczyłem (np. że w ogóle nie pojawia się w niej Harvey Dent! Albo o odniesieniach do The Killing Joke - przejścia pomiędzy scenami - w samym filmie).


LelekPL



Z Batcavewowego Facebooka:
CytatDC Comics na swoich social media ogłosilo cyfrowe serie osadzone w uniwersum filmów Batmana Tima Burtona oraz Supermana Richarda Donnera, które wystartują w lipcu. Niestety, odnośnik do wiadomości nie działa - być może przypadkowo wieść została opublikowana za szybko. Mamy natomiast na ten moment ilustrację promocyjną.

UPDATE:

Za scenariusz serii będzie odpowiadać Sam Hamm, czyli scenarzysta "Batmana" Tima Burtona. Rysunki wykona Joe Quinones, który już kilka lat temu wykonał propozycję tego typu projektu dla DC Comics, ale została odrzucona.

Fabuła będzie toczyć się po "Batman Returns". Powróci Catwoman, zostanie wprowadzony Robin oraz zobaczymy przemianę Hareya Denta w Two-Face'a.

Seria będzie się ukazywać cyfrowo, a później fizycznie w zeszytach. Wydanie zbiorcze w twardej oprawie trafi do sklepów w październiku tego roku.

Ogólnie wolałbym, żeby zaczęli robić serię pod The Batman jako formę marketingu. Z NAJWIEKSZĄ checią kupiłbym komiks osadzony w trylogii Mrocznego Rycerza.

ALE... z racji, że Batman Burtona nigdy swojego zakończenia nie otrzymał, to też sięgnę po wydanie zbiorcze.

Juby

Świetna wiadomość! Jeśli Egmont nie wyda tego u nas (a tak zapewne będzie, bo wznowienie komiksowej adaptacji filmu Burtona też olali) to może być pierwsze wydanie anglojęzyczne, jakie postawie na swojej półce.

Johnny Napalm

Fajna propozycja z tą nową serią, ale na pewno Egmont tego nie pokaże, może za rok, przy okazji filmu z Michaelem Keaton'em, ale wątpię. Takie rzeczy słabo się sprzedają. 

Cytat: Juby w 17 Luty  2021, 08:24:16(...) to może być pierwsze wydanie anglojęzyczne, jakie postawie na swojej półce.
What?! Kurczę to ja mam komiksy na półkach, których bez obrazków za bardzo nie rozumiem – po francusku i niemiecku. Ok, ten ostatni to cokolwiek zajarzę. Mają za to ładne ilustracje...  :P

Acha, komiksowa wersja TDK jest po prostu t-r-a-g-i-c-z-n-a! Ani nie ma klimatu filmu, ani to nie jest dobrze rozplanowane pod względem kadrów, ani rysunki nie są dobre, no i kolory. Poza tym jest strasznie sztywniutko.  ::)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Nie ma czegoś takiego jak "komiksowa wersja TDK", powstała jedynie adaptacja prologu (tj. pierwszych sześciu minut filmu), którą linkowałem wcześniej.

Cytat: Johnny Napalm w 17 Luty  2021, 08:34:47What?! Kurczę to ja mam komiksy na półkach, których bez obrazków za bardzo nie rozumiem
Pictures or didin't happen. :)

Shadow of the Bat

Komiks wydany by odciąć kupony od pojawienia się Keatona w filmowym uniwersum DC. Niemniej jednak pomysł spoko. Lubię filmy Burtona wliczając w to jego Batmany więc chętnie zobaczę jak dalej potoczy się ta historia. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to przekombinowane.

Autor rysunków wrzucił na TT projekty. Widać, że stroje Bruce'a są wzorowane na starej figurce oraz na jego garniaku z Batman TAS. Na pozostałych rysunkach widać inspirację TDKR Millera i Princem czyli wszystko bardzo spójne z oryginałem.




Juby

Wygląda dobrze. Kostium to mix najlepszych elementów z obu strojów Keatona (na coś takiego liczę w nadchodącym filmie o Flashu).

Leon Kennedy


Rado

O, i po to była m.in. przeprowadzka centrali DC z Nowego Jorku gdzieś tam pod Hollywood. Szykuje się powrót Keatona na ekrany kin, to i na karty komiksu przy okazji też. Gdyby nie film, to nigdy pewnie tego byśmy nie ujrzeli. No, ale tak działa ten biznes. Mam nadzieję, że wyjdzie coś porządnego przynajmniej.

A niedawno kupiłem to wydanie Deluxe o którym mowa wyżej. Faktycznie wersja bez kolorów wygląda lepiej.

Juby

Gdzie kupowałeś i ile dałeś? Jeśli Egmont nie zapowie tego wydania na Pyrkonie w maju, to będę chciał je kupić przed wakacjami.

Rado

Na Allegro za 30 zł. Gość miał 6 sztuk i wszystkie poszły.

Juby

Eno... jest ma forum wątek o interesujących bat-aukcjach, dawaj cynk następnym razem jak takie coś zobaczysz, proszę. :(