Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Logan

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 13:48:07Nikt z tu obecnych nie ma monopolu na prawdę objawioną, ale ciągniesz absurdalny temat

Powiedział ten, który zastanawia się nad tym czy Batmanowi ktoś kapiszonami nie uszkodzi silnika podczas pościgu.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 13:48:07Reeves ewidentnie obrał konwencję pozorowanego realizmu, w którym Bruce Wayne sam zmontował sobie kostium, sam przerobił sobie American Muscle Cara na Batmobile

Tego nie wiesz.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 13:48:07a ty oczekujesz, że powinien być doje*any do pieca jak Thor, czy inny Henry Cavill w roli Supermana. Niby kiedy taki realistyczny Batman miałby chodzić na siłownię, pilnować diety, suplementacji i czasu na regenerację, skoro w dzień musi udawać playboya, a potem całymi nocami prowadzi śledztwa w Gotham? Jak ty to sobie wyobrażasz?

Nigdzie nie powiedziałem, że powinien być wielki jak Cavill. Co do tego jak to sobie wyobrażam - Wayne mógłby być kimś na wzór Dana Bilzeriana tylko w odpowiednich proporcjach.  Wiadomo o gościu tylko tyle ile udostępni na YT albo instagramach. Też jest bogatym playboyem, prowadzi biznes i do tego wszystkiego znajduje czas na to by być w świetnej formie. I proszę nie wyskakuj mi tu, że on nie biega po nocy w pelerynie. Batman to postać tylko i wyłącznie komiksowa, ale zachowanie jak to ładnie ująłeś "pozorowanego realizmu" wymaga... no właśnie pozorowanego realizmu.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 13:48:07Powtarzam - po raz nie wiem który, ale na pewno ostatni - wszystko zależy od konwencji obranej przez reżysera, a w walce wygrywa się umiejętnościami, nie rozmiarem muskułów.

No widzisz, a ja myślałem że po 2 latach trenowania boksu wyrobie sobie jakieś obiektywne spojrzenie nt walki wręcz. Jednak przewaga wagi i liczebności nie ma żadnego znaczenia w walce. Tego czego nie nauczysz się w praktyce, nauczysz się na forum Batcave.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 13:48:07Mija się to z twoimi oczekiwaniami? Okej, może za 10 lat będą robić nową serię o Batmanie, która będzie w 100% komiksowa i w niej będzie napakowany Batman, ale przy tej jest jak jest i albo to akceptujesz, albo nie oglądasz, przecież nikt cię nie zmusza.

Nie wiem czy się mija z moimi oczekiwaniami. Filmu jeszcze nie oglądałem. Wypowiadam się jedynie na temat udostępnionych materiałów. Są rzeczy które mi się podobają oraz te które mi się nie podobają. Myślę, że każdy z udzielających się tutaj forumowiczów miał swoją wizje i nie sądzę, że są one zgodne w 100% z tym co zostało nam dotąd udostępnione.

Juby

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 14:33:26Powiedział ten, który zastanawia się nad tym czy Batmanowi ktoś kapiszonami nie uszkodzi silnika podczas pościgu.

Nigdzie nic takiego nie napisałem.

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 14:33:26Batman to postać tylko i wyłącznie komiksowa

Nie jeśli reżyser obierze inną konwencję. To jest Batman filmowy.

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 14:33:26No widzisz, a ja myślałem że po 2 latach trenowania boksu wyrobie sobie jakieś obiektywne spojrzenie nt walki wręcz. Jednak przewaga wagi i liczebności nie ma żadnego znaczenia w walce. Tego czego nie nauczysz się w praktyce, nauczysz się na forum Batcave.

Nigdzie nie napisałem, że liczebność i waga nie mają żadnego znaczenia.

A coś takiego jak "obiektywne spojrzenie" nie istnieje. Obiektywne są fakty. Poglądy i opinie są subiektywne.

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 14:33:26Nie wiem czy się mija z moimi oczekiwaniami. Filmu jeszcze nie oglądałem. Wypowiadam się jedynie na temat udostępnionych materiałów.

W takim razie proszę o chociaż jedno oficjalne zdjęcie Roberta Pattinsona bez koszulki w roli Wayne'a, na podstawie którego stwierdzasz, że ma sylwetkę nastolatka.

Logan

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 14:46:37Nie jeśli reżyser obierze inną konwencję. To jest Batman filmowy.

Aha. Czyli jak Batman pojawi się w reklamie, to jest to Batman reklamowy, a jak na plakacie, to Batman plakatowy.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 14:46:37A coś takiego jak "obiektywne spojrzenie" nie istnieje. Obiektywne są fakty. Poglądy i opinie są subiektywne.

Tak jak pisałem wcześniej, nigdzie się tyle człowiek nie nauczy co na forum Batcave.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 14:46:37W takim razie proszę o chociaż jedno oficjalne zdjęcie Roberta Pattinsona bez koszulki w roli Wayne'a, na podstawie którego stwierdzasz, że ma sylwetkę nastolatka.

https://i.pinimg.com/originals/33/49/23/334923e3a99930092a76deda91f64154.png - zdjęcie z przygotowań Roberta do roli, zrobione nie wiele przed pierwszymi zdjęciami z planu. Nie jest na nim shirtless, ale widać że Pattinson to szczupły gość.

Juby

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 15:06:37Aha. Czyli jak Batman pojawi się w reklamie, to jest to Batman reklamowy, a jak na plakacie, to Batman plakatowy.

<facepalm>

Joker Joaquina Phoenixa jest tak realistyczny, że nie zdziwiłbym się, gdyby naprawdę ktoś taki żył na początku lat 80-tych w Nowym Jorku, więc jak widać nie jest "tylko i wyłącznie postacią komiksową", bo już dawno wyszedł poza te ramy. Z Batmanem jest podobnie i twoje sarkastyczne pytania tego nie zmienią.

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 15:06:37Tak jak pisałem wcześniej, nigdzie się tyle człowiek nie nauczy co na forum Batcave.

Sarkazm sarkazmem, ale jest tak, jak napisałem.

Cytat: Logan w 05 Marzec  2020, 15:06:37https://i.pinimg.com/originals/33/49/23/334923e3a99930092a76deda91f64154.png - zdjęcie z przygotowań Roberta do roli, zrobione nie wiele przed pierwszymi zdjęciami z planu. Nie jest na nim shirtless, ale widać że Pattinson to szczupły gość.

W jaki sposób powyższe zdjęcie sprzed X czasu ma się do obecnego wyglądu Pattinsona? Szczególnie, gdy odpowiednio się on podpomuje w dniu zdjęć, pozbędzie się wody z organizmu dla lepszej rzeźby, będzie specjalnie oświetlony pod daną scenę, itd.? I przede wszystkim jak ma się to do tego, jak prezentuje się w kostiumie, który dodaje mu pewnie z 10 kg masy?

Logan

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 15:26:28Joker Joaquina Phoenixa jest tak realistyczny, że nie zdziwiłbym się, gdyby naprawdę ktoś taki żył na początku lat 80-tych w Nowym Jorku, więc jak widać nie jest "tylko i wyłącznie postacią komiksową", bo już dawno wyszedł poza te ramy. Z Batmanem jest podobnie i twoje sarkastyczne pytania tego nie zmienią.

Jest tak realistyczny jak ta scena zamieszek, w której wyjmują go rannego z samochodu, a on radośnie zaczyna tańczyć na samochodzie. Bezsensownych scen jest więcej ale nie będę ich temat się rozpisywał. Wychodzi na to, że każdy człowiek pogrążony w głębokiej depresji z zaburzeniami dwubiegunowymi to potencjalny Joker, a bogaty chłoptaś to Batman. Proszę Cię.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2020, 15:26:28Sarkazm sarkazmem, ale jest tak, jak napisałem.

Tak bo tak. Bo ja tak napisałem.


Juby

Co scena zamieszek i twoja opinia o jej sensowności ma do tego, o czym pisałem? Nie pisałem o realiźmie fabularnym, tylko o realiźmie psychologicznym, budowaniu postaci, ale widzę że rozmawiasz z kimś innym, bo już co najmniej trzeci raz dzisiaj do ciebie napiszę, że niczego takiego nie napisałem!

Ode mnie to wszystko w tym temacie. Nie będę dłużej dyskutował z kimś, kto stale rzuca chamskie zaczepki, zadaje sarkastyczne pytania i wkłada mi w usta coś, czego nie napisałem, bo nie może przeboleć sylwetki aktora wcielającego się w Batmana. Eot.

LelekPL

#216
Wrócę do domu to przejrzę jeszcze raz tą rozmowę pomiędzy kosą, a kamieniem upierdliwości ;), zrobię porządek i oznaczę spoilery w razie potrzeby, ale wątpię, aby to było potrzebne w przypadku spoilerów od "kolesia z twittera" :P

Póki co może inny mod ma czas.

Ja w pracy. Wpadłem tylko na chwilkę.

Leon Kennedy

Fajny ten batmobil, taki inny niż wszystkie inne 😋

Juby

W kwestii kostiumu:



Nie kupuję tej inspiracji przy projektowaniu brzucha, ale reszta trafna.

Logan

Na każdym portalu pisza, że kostium będzie ewoluował wraz z postacią w trakcie trylogii. Na razie rzeczywiście wygląda na homemade. Intryguje mnie pas. Ciekawe czy to jakieś gadżety czy sprzęt detektywistyczny? Może jedno i drugie. Do tego ta kabura przy prawej nodze - przypuszczam, że to grappling gun, ale równie dobrze może być to spluwa.

Q

Aktualne zdjęcie Jeffreya Wrighta, zapowiada, że filmowy Jim Gordon będzie miał klasyczne wąsy.

https://twitter.com/tvs_movies/status/1236637445657169920/photo/1
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Red Robin

Może i fajnie, że wąsa bedzie miał ale mimo to, to i tak ten aktor mi strasznie nie pasuje do tej roli. Może to przez przyzwyczajenie do Gordona z trylogii Nolana czyli Garyego Oldmana, który mimo innych dobrych ról w innych filmach (jak w Czas Mroku) to i tak mi sie kojarzy z Komisarzem Gordonem.
A jak wiemy Ci aktorzy wyglądają kompletnie inaczej

Juby

Jestem tego samego zdania. Ze wszystkich wyborów obsadowych, ten podoba mi się najmniej. W ogóle nie widzę w nim Gordona (nawet z tym wąsem), a po przesunięciu premiery nowego Bonda, jeszcze bliżej siebie są filmy, w których gra "pomocnika głównego bohatera" w obu seriach, o czym pisałem po jego angażu:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1906.msg70903#msg70903

Q

Poczekajmy na zdjęcia w pełnej charakteryzacji i kostiumie. Wcześniej też raczej nikt nie widział Oldmana w czy J.K. Simmonsa roli Gordona, a okazało się, że były to trafne castingi, chociaż rola Simmonsa to bardziej epizod nie w pełni wykorzystany.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

No Simmons raczej nie można powiedzieć, że się spisał, ale nie miał jak.

Co do Oldmana to się zgodzę. W 2004 kompletnie nie widziałem w nim Gordona, głównie dlatego, że zawsze grał bandziorów wcześniej.