Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Robin

Zaczęty przez Anarky, 27 Maj 2010, 22:43:09

Rado

Nie podoba mi się ten kostium. Bardziej zaciekawiło mnie co tam w tle widnieje. Wygląda na to, że Tim będzie szukał Bruce'a podróżując po elseworldach. Coś ciekawego może z tego wyjść.

Crowridd

#31
Cytat: Po_prostu_smyk w 12 Kwiecień  2023, 13:03:47Nagle pojawiają się nowe postacie, ma z nimi relacje, Tim działa z dala od Gotham, jego przeciwnik był nieszczególnie charakterystyczny, żebym miał pamiętać z kim ta walczy.

Brzmi jak Nightwing, przynajmniej ten od Tima Seeley'a. No może niektórzy przeciwnicy byli tam ciekawi.

Wayne

Warto odnotować że w serii Batman 89 zadebiutowała nowa wersja Robina. Nie uznaje tego komiksu jako kontynuacji filmów Burtona, ponieważ podeszli do sprawy prowizorycznie - nie zatrudniono rysownika, który stworzyłby godną filmów Burtona warstwę wizualną, do tego w kwestii designu postaci zrobiono jakiś dziwny kogiel mogiel filmów i komiksów, a przecież w tym konwencja Burtona była piękna, że zrobiono rzeczy po swojemu. Komiksowych wariacji Batmana mamy przecież w multiversum od groma. Tutaj było miejsce na coś w stylu Burtona. Przepraszam, nie o rancie na ten komiks miał być post.

Nowy Robin jest ciekawy. Mieliśmy dużo informacji na temat Robina w sequelu Batman Returns, niektóre się wzajemnie wykluczały - jedne mówiły o Dicku (Graysonowie mieliby wtedy zginąć na paradzie), inne o Timie Drake (wiadomo, bo wtedy brylował w komiksach, dlatego najmniej wiarygodna wydaje się ta wersja), najpopularniejsza wersja, to że byłaby to postać oryginalna o imieniu Robin, nastolatek który dziś przypominałby Batwinga (Luke Fox), wtedy Harolda, uzdolniony technicznie.

W komiksowym B89 nazwano go Drake Winston, i fajnie taka wersja Robina pasuje do filmu. Zaczął będąc starszy, na początku jako samotny vigilante, co lepiej koreluje z tym że Batman w ogóle zgodziłby się z nim współpracować.

Szkoda, że w tym nieszczęsnym serialu Gotham Knights od The CW nie użyli Drake'a Winstona, zamiast kolejnego białego nastolatka wyglądającego jak... syn milionera, a nie chłopak z ulicy. Do kanonicznych Robinów nie mają tam praw, a skoro Carrie Kelley i tak tam nie ubrała wiadomego stroju. Fajny byłby to gest dla Sama Hamma, twórcy tej wersji Cudownego Chłopca, faceta który dla uniwersum Batman się przysłużył - pisząc scenariusz kultowego filmu z nim.




Crowridd

O tym Robinie nie słyszałem, ominął mnie jakoś ten komiks pomimo dobrej promocji na niego swego czasu.

Podoba mi się wygląd kostiumu ze znikomą ilością czerwonego akcentu.

Carrie Kelley z Gotham Knights (jak i większość kreacji z tego serialu) poniżej oczekiwań.

Po_prostu_smyk

W lipcu ukaże się kontynuacja alternatywnego zakończenia "Batman #428", czyli dalsze losy Jasona, który przeżył konfrontację z Jokerem. Ciekawe, co z tego wyjdzie, na wstępnie brzmi całkiem spoko.

https://www.dc.com/blog/2024/04/03/from-the-dc-vault-death-in-the-family-robin-lives-1-what-happens-after-jason-todd-survives-his-encounter-with-the-joker

Leon Kennedy

Sam pomysł fajny. Zobaczymy co z tego wyjdzie 😄 Tak czy siak chętnie zerkne.