Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Max Payne

Zaczęty przez Leon Kennedy, 23 Sierpień 2012, 12:36:47

Leon Kennedy

Przyznam bez bicia, ?e do poprzedniego roku nie by?em fanem Maxa. W gry z jego imieniem gra?em raptem raz... Zmieni? to mój kumpel zakupuj?c psx2 i obie cz??ci Payne'a. Wtedy granie zacz??o si? na maksa :P, nawet ?rednia grafa jak na dzisiejsze standardy nas nie odstraszy?a, fajny scenariusz, wyrazista posta?, tragizm i niez?e akcje bardzo nas wci?gn??y! Tak bardzo, ?e postanowi?em zakupi? Max Payne 3 :D. Jest szansa, ?e ju? jutro pierwsze obczajenie. W najgorszym wypadku we wtorek ;). Wtedy podziel? si? wra?eniami. A jak Wy?

Altair

Ja grałem tylko w trzecią część. Bardzo fajnie się strzela, gra jest tak przesadzona jeżeli chodzi o strzelanie, że aż cholernie satysfakcjonująca, ale niestety nie miałem ochoty ukończyć jej trybu fabularnego. Multi musi wymiatać. :)

Leon Kennedy

Szczerze to mam gdzieś całe multi. Dla mnie liczy się sama gra, motyw fabularny, multi to dla mnie tylko i wyłącznie dodatek... Z którego bardzo rzadko korzystam.

Deuce

Mi dane było zagrać tylko w część pierwszą. Było to już dość dawno, kiedy grafika gier była na, o wiele, niższym poziomie niż dzisiaj. Mimo wszystko, bardzo miło ją wspominam. Miała wciągającą historię, różne rodzaje broni do wyboru i ogólnie bardzo miło się przy niej spędzało czas. Dwie rzeczy, które mi utkwiły w pamięci to cytat: "Walą jak na wojnie !" oraz duży błąd w pewnym momencie rozgrywki. Trzeba było wjechać do góry budynku windą. Wchodzę i nic, stoi na tym samym piętrze. Rozwiązaniem było... wrzucenie do niej granatu. Oczywiście wybuch nic w niej nie uszkodził, ale po ponownym wejściu, winda ruszyła.
Max Payne to jeden z moich ulubionych bohaterów gier z lat 90-tych. Szkoda, że nie pograłem w kontynuacje może jeszcze kiedyś to nadrobię.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

JaRo II

Cytat: JaRo II w 16 Grudzień  2009, 11:10:05


   "Max Payne" to pierwsza gra, jak? przeszed?em (by? to stycze? 2003 roku, na dobrym, starym komputerze, któremu przyda?by si? teraz format).  Po sze?ciu latach przerwy postanowi?em powróci? do tej gry. W moich odczuciach nic si? nie zmieni?o, to co mi si? podoba?o podoba si? nadal, to co dra?ni?o nadal dra?ni.
Fabu?y nie streszczam, gdy? jest to zbyt popularna gra, ale s?ów kilka co o niej s?dz?. Otó? fabu?a w Maxie nigdy nie robi?a na mnie wi?kszego wra?enia. ile? ju? filmów widzia?em, gdzie go?ciowi zabito rodzin? i ten postanowi? si? zem?ci?. w?tek ten wyst?puje przecie? te? w Punisherze, tak, ?e oryginalne to nie by?o. Ale w tej grze zachwycaj? inne rzeczy.
Klimat i jeszcze raz klimat, zepsuty Nowy Jork, zima, co? wspania?ego, bullet time, który jest czym? fenomenalnym jak dla mnie, bohaterem gra si? przez to wyj?tkowo. Fabu?a wraz z rozwojem bardzo zaskakuje, a to mamy odnale?? chorego psychicznie satanist?, a to szefa mafii, to pojedynek ze zboczonym barmanem, s?owem mnóstwo w?tków i zwrotów w akcji. Poza tym w tej grze nie wystarczy zabija?, aby przej?? misj?, trzeba te? pomy?le?, poszuka? jakiego? guziczka, co? wysadzi?.
Jak na gr? to w ?wietny sposób rozbudowano posta? g?ównego bohatera i jego rozterki. Czu? ?al po stracie ?ony, utrat? sensu ?ycia. Bardzo dobrym pomys?em s? te? filmiki, przedstawione w formie komisku.
Co mi si? w tej grze nie podoba?o i po latach nadal mnie dra?ni to koszmarne sny Maxa. Po?wi?cono im tylko dwie misje, w du?ym stopniu pokazuj? one dramaturgi? tej postaci, ale s? to misje nudne i denerwuj?ce, mo?na by?o to przedstawi? w inny sposób.
Drugim minusem jest g?ówny z?y. Bardzo lubi? czarne charaktery czy to w filmach, komiksach, ksi??kach, grach, zawsze najbardziej poci?ga mnie czarny charakter i jego wspólnicy. W tej grze z?ym jest kobieta Nicole Horne, która mnie po prostu dobija. Podstarza?a, stara panna, której zachcia?o si? zysków w nieuczciwy sposób. Ona mocno rozczarowuje, w pogoni za ni? nie czu? dreszczu emocji.
Ostatnia misja jest bardzo ciekawa, chod? zabrak?o mi bezpo?redniego starcia jeden na jednego.

Podsumowuj?c gra jest ?wietna, wprowadzi?a ona w ?wiat gier wiele innowacji. Po latach nadal gra?o mi si? w ni? ?wietnie, sentyment od?y?. Jest to jedna z tych gier, na której zako?czenie nie mamy wp?ywu i tak ko?czy si? ?le.

PS. Druga cz??? jest jeszcze lepsza, za? film to debilizm jakich ma?o.

Moja ocena: 10 / 12.

Plusy:
+ dobrze rozbudowana posta? g?ównego bohatera (rozbudowana w sensie psychicznym),
+ wiele w?tków pobocznych i zwrotów w akcji,
+ bullet time,
+ forma komiksu jako filmiki,
+ zako?czenie bez happy endu.

Minusy:
- misje w koszmarach Maxa,
- g?ówny czarny charakter- Nicole Horne.


Zacytowa?em swoj? star? wypowied? z innego tematu, odno?nie pierwszej cz??ci serii.

"Max Payne II"

- To jedna z moich najbardziej ulubionych gier. Ceni? j? za klimat, ?wietne postaci, wci?gaj?c? fabu??, zaskakuj?ce i dramatyczne zako?czenie, a tak?e za jednego z moich ulubionych czarnych charakterów- Vladimira Lema. Bardzo dobra gra, przebi?a cz??? pierwsz?.

Moja ocena:  12 / 12.

W  trzeci? cz??? jeszcze nie gra?em, w nied?ugim czasie postaram si? spraw? nadrobi?.

Cytat: Deuce w 25 Sierpień  2012, 18:03:30

Max Payne to jeden z moich ulubionych bohaterów gier z lat 90-tych. Szkoda, ?e nie pogra?em w kontynuacje mo?e jeszcze kiedy? to nadrobi?.

Deuce, Max Payne to nie jest bohater z lat '90- tych. Pierwsza cz??? powsta?a w 2001 roku, a druga w 2003 roku.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Deuce

Dzięki za sprostowanie JaRo II. Nie wiem skąd wzięło mi się przeświadczenie, że pierwsza część powstała w 1999 roku. Mój błąd. Powinienem był najpierw sprawdzić, a dopiero następnie pisać.
Jedno się nie zmienia, Payne to, po Hitmanie i Nukemie, moja ulubiona postać z tego typu gier.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

bart-allen

Jedna rzecz...Słyszałem że był film?
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Leon Kennedy

I na tym zakończmy rozmowę o tym filmowym koszmarku... Pierwsze wrażenia z trójeczki... Gra się przednie, strzelanie daję masę, masę satysfakcji. Wie może ktoś kiedy ma wyjść patch ze spolszczeniem na konsolkę?

Człwowieknietopeż

Dla mnie to tak:
MP2 10/10
MP3 8,5/10
MP/ 8/10
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Altair

Leon, patch niedawno się już ukazał.

Człwowieknietopeż

Ja teraz 2 raz przechodzę, na hardzie z patchem.
Nie wierzę im w to, że zrobienie spolszczenia trwało ponad 2 miesiące  :( , bo większość gier wychodzi z napisami w dniu premiery.
I tak przeszedłem już po eng. i wszystko zrozumiałem
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

franek

Max Payne to jedna z najbardziej legendarnych gier ubiegłego dziesięciolecia. Polecam w ciemno każdemu, bo każdy kto uważa się za gracza musi mieć na koncie tą grę.


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

CytatLeon, patch niedawno się już ukazał.

Wiem. Rano załączyłem i mi się zainstalował :D. Teraz to ja mogę grać! Po zresetowaniu psx3 daje na hardzie i muszę przyznać, że jest bardzo, bardzo ciężko. Swoją drogą miałem dziś kolejną przygodę ( pierwsza psx3... :P), Max nie chciał mi się zainstalować. Idzie, idzie, aż tu nagle wyskakuje napis "Uwaga! Dane uszkodzone. Proszę je usunąć i spróbować ponownie" Udało się za piątym razem... Gdy neta odłączyłem, ale to pewnie przypadek.

Leon Kennedy

Max już jakiś czas za mną :D. Muszę przyznać, że wymęczyła mnie jak rzadko która :). Scenariuszowo było bardzo przyjemnie. W końcu wyszło, że praktycznie każdy robi go w konia, a Max to pełna rozpaczy postać. Do tego retrospekcje przypominające dobrze znanego nam wszystkim zabijakę ;D. 9/10

Człwowieknietopeż

Fabuła była tam jak na rockstara bardzo słaba, domysleć sie można było.
Nie wiem jak Wy, ale mi wydaje się, że zakonczenie MP3 było
Spoiler
snem maxa. Bo patrzcie ile sie nażarł środków przeciwbólowych, ile oberwał na końcu i takie coś nie uszłoby mu na sucho. A odchodzenie po dziwnie oświetlonej plaży przed siebie może być dwuznaczne
[Zamknij]
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.