Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

ninji


LelekPL

A teraz trochę złych wieści... wczesne komentarze głoszą, że film podobno wcale nie jest taki dobry. W poniedziałek zniosą embargo na recenzje więc Ci co nie widzą problemu w spoilerach będą mogli lepiej się przekonać. Ja natomiast będę zwracał uwagę jedynie na procenty, żeby wejść na film z mniej więcej czystą kartą.

kelen

Jeśli ktoś znajdzie informacje, czy jest scena po napisach to będę wdzięczny za odpowiedź w formie TAK albo NIE. ;)

BatMat

Cytat: LelekPL w 08 Czerwiec  2013, 10:32:09
A teraz trochę złych wieści... wczesne komentarze głoszą, że film podobno wcale nie jest taki dobry. W poniedziałek zniosą embargo na recenzje więc Ci co nie widzą problemu w spoilerach będą mogli lepiej się przekonać. Ja natomiast będę zwracał uwagę jedynie na procenty, żeby wejść na film z mniej więcej czystą kartą.

A można prosić o źródło tych opinii? Póki co natrafiłem na jedyną recenzję w sieci przeszukując głównie imdb.com, ocena 8/10.

http://wlswarts.blogspot.com/2013/05/summer-blockbuster-seasons-big.html

LelekPL

Nie mogę bo jest embargo, wiadomości zostały usunięte.

camel

Cytat: camel w 29 Kwiecień  2013, 05:05:46
edit3:Licze ?e pojawi si? kompilacja z zamieszczonymi suite'ami z Mos (podobnie jak w przypadku TDKR Wayne Manor, Bane, Selina Kyle i Orphan). W TDKR wydoby?o to co? nowego z soundtracku. Szkoda ?e z BB i TDK sie nie pojawi?y, w ka?dym razie przy MoS- Zimmer czytaj uwa?nie - obowi?zkowo.
Przeczyta? i zrozumia? przekaz 8)

b.p.

Pierwsze recenzje nastrajaj? optymistycznie.
http://www.comicbookmovie.com/fansites/MrMovieMan/news/?a=81307
http://www.comicbookmovie.com/fansites/DarkKnightNews/news/?a=81311

A ponadto krystalizuje ju? si? nam sequel i Justice League (Goyer, Snyder, Nolan etc.).
Moim zdaniem WB powinno podej?? do tematu nieco inaczej ni? Marvel.
Avengers byli wprowadzani pojedynczymi filmami, w których pozostali Avengers mieli albo epizody (Black Widow, Hawkeye) albo byli "tease"-owani w after creditsach.

WB, poniewa? publika jest ju? nauczona, ?e bohaterowie mog? istnie? w jednym, wspólnym uniwersum, nie potrzebuje, by mówi? jej to podobnie. Dlatego wed?ug mnie WB zamiast robi? osobne filmy dla ka?dego z cz?onków JL i potem jeden wspólny, mog?oby systematycznie poszerza? tworzone uniwersum.

I tak, mamy ju? MoS, który przedstawia nam Supermana i wed?ug potwierdzonych plotek
Spoiler
Zod niszczy satelit? WayneTech, a na Ziemi znaleziono statek z napisem "Manhunter", który wed?ug Supermana pochodzi z planety mniej odleg?ej niz Krypton
[Zamknij]
. Tworzy nam to podstaw? do istnienia szersze uniwersum.

Kolejnym krokiem powinien by? team-up "World's Finest", w którym pojawi?by si? nowy Batman oraz w epizodzie inny cz?onek Justice League (Flash lub Green Lantern, ze wskazaniem na tego pierwszego). Batman nie potrzebuje nowego, kompleksowego originu, bo ledwie rok temu mieli?my TDKR, który rozgrywa si? w zupe?nie innym ?wiecie, ale gruntownie pokaza? origin Batmana. Dlatego wg mnie Batman mo?e od razu pojawi? si? "gotowy" w ??cznym filmie z Supermanem, a w?asny film dosta? pó?niej.

Finalnie, jako trzeci film mog?aby powsta? Justice League.

Ca?a metoda skraca WB drog? do kasowego opus magnum i pozwala na odpowied? na Avengers po 4-5, a nie 10 latach.

Doctus

CytatKolejnym krokiem powinien by? team-up "World's Finest", w którym pojawi?by si? nowy Batman oraz w epizodzie inny cz?onek Justice League (Flash lub Green Lantern, ze wskazaniem na tego pierwszego). Batman nie potrzebuje nowego, kompleksowego originu, bo ledwie rok temu mieli?my TDKR, który rozgrywa si? w zupe?nie innym ?wiecie, ale gruntownie pokaza? origin Batmana. Dlatego wg mnie Batman mo?e od razu pojawi? si? "gotowy" w ??cznym filmie z Supermanem, a w?asny film dosta? pó?niej.

Ja jednak pokusi?bym si? o jeszcze jaki? film. Marvel wszystko ?adnie opowiedzia? i rozbudowa?. S? bohaterowie którzy mog? zadebiutowa? nawet w samym JL bo nie s? materia?em na film (Martian Manhunter, Cyborg, Wonder Woman). T? ostatni?, przyznam si? ?e wymieni?em z czystej z?o?liwo?ci bo nie trawi? tej postaci, i najch?tniej zast?pi?bym ja jak?? inn? kobiec?, ale niestety raczej marketing zrobi swoje. Zastanawia mnie jednak jedno - czy Snyder (lub ktokolwiek inny kto wyre?yseruje film o JL) przedstawi nam oryginalny sk?ad, czy mo?e b?dzie chcia? co? w nim zmieni?. Zamiast Cyborga ch?tnie bym zobaczy? Green Arrowa jako dru?ynowego pyskacza, i tego najmniej 'super' z ca?ego sk?adu. Nie pogardzi?bym równie? jak?? rol? Teda Korda czy Shazama. Co do solowych filmów, to chcia?bym zobaczy? widowisko po?wi?cone Aquamanowi (Geoff Johns udowodni? ?e mo?na dobrze pisa? te posta?, i móg?by obj?? spokojnie stanowisko re?ysera) czy Flashowi. A w przysz?o?ci kto wie, film o Justice Society of America? Matthew Vaughn i jego X-Men pokazali jak dobrze mo?na zmiesza? kino komiksowe z wydarzeniami historycznymi.

b.p.

Cytat: kelen w 08 Czerwiec  2013, 12:53:51
Jeśli ktoś znajdzie informacje, czy jest scena po napisach to będę wdzięczny za odpowiedź w formie TAK albo NIE. ;)
NIE.

LelekPL

Cytat: BatMat w 08 Czerwiec  2013, 20:51:47
A można prosić o źródło tych opinii? Póki co natrafiłem na jedyną recenzję w sieci przeszukując głównie imdb.com, ocena 8/10.

Teraz już chyba nie muszę podawać źródła. Film przyjęty jest raczej średnio-pozytywnie

b.p.

na CBM powoli zaczyna się zrzucanie winy na Goyera. Co ciekawe, WB zakontraktowało go na sequel i na Justice League.

Generalnie patrząc na całość dotychczasowych okoliczności (zwiastuny, opinie, recenzje etc.) może nam wyjść coś na wzór TDKR, tzn. film poniżej wysokich oczekiwań. Sam w sobie poprawny, dobry i fajny do oglądania, ale poniżej oczekiwań, wywindowanych zwiastunami, przeciekami ("Film roku!", "najlepszy film komiksowy ever!") itd.

O dobiciu do poziomu TDK raczej trzeba zapomnieć.

Co ciekawe, nie pojawiła się jakakolwiek recenzja, która dawałaby MoS maksymalną liczbę gwiazdek/punktów. Zawsze jest to coś w granicach 4-4,5/5 (i odpowiednio 8-9/10).
W świetle recenzji dość oczywistym jest, że największą wadą filmu jest
Spoiler
przeładowanie akcją, a pominięcie rozwoju postaci (relacja Clark-Lois chyba może pretendować do konkurenta relacji Bruce-Rachel z BB pod względem sztuczności)
[Zamknij]
.

Funky

E tam jak na film o gościu który lata i ma na sobie fioletowy kostium z czerwoną peleryną to jest dobrze ;). Dla mnie to że z pierwszych recenzji film jest dobry ale nie ma szału potwierdza że Batman to po prostu lepszy materiał na film. Nie ma nadludzkich mocy, kosmitów i tego innego hardkorowego sajens-fikszyn. Ocena 8/10 dla tego bohatera to żadna ujma, moim zdaniem to wyróżnienie dla tego kosmity o wyglądzie człowieka (już ten pomysł wydaje mi się być strasznie głupi). To że kiczowaty Superman jakoś daje radę to tylko plus dla Snydare`a i Nolana.

HUDY

Oceny i opinie na IMDb są dośc pozytywne więc nie wiem czy jest czym aż tak się zamartwiać: http://www.imdb.com/title/tt0770828/reviews?ref_=tt_ov_rt
Hmm za tydzień będziemy mogli się przekonać ,co te trio zmajstrowało ;]  a tak na osłode nowe spoty:
MAN OF STEEL - Official US TV Spots #16 - #19 [HD]

Johnny Napalm

Cóż opinie są różne, a nie chce sobie popsuć zabawy podczas seansu wczytując się w nie - było tak w przypadku TDKR, gdzie niby przeczytałem raptem kilka tekstów - quasi recenzji/hejterskich opinii - no i to wystarczyło, żeby spierd... cały ubaw.
Na razie mogę wypowiedzieć się względem tego co sam zobaczyłem - czyli zwiastun z polskiej tv. No i jest tak sobie. Niestety, jest tu sporo sztampy. Niezbyt wiele tu rzeczy, które zapadają w pamięć i pobudzające apetyt na więcej - czyli cały film.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

camel

Ciężko mi uwierzyć że jest to film gorszy od Thora czy Kapitana Ameryki  :o
Już drugiego dnia po premierze zgnił, biją w film jak w bęben :-\