Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne

Projekt okładki/obwoluty do wydania zbiorczego, usługi introligatorskie

Zaczęty przez Logan, 25 Marzec 2021, 14:09:31

Logan

Cześć. Ma ktoś może namiary grafika, który jest w stanie wykonać projekt okładki/obwoluty do komiksu? Z powodu trudności znalezienia na naszym rynku (ewentualnie bardzo wysokiej ceny na eBay) niektórych trejdów chcę połączyć swoje wydania zeszytowe. Próbowałem uzyskać namiar do gościa który projektuje świetne obwoluty i ogłasza się na Facebooku, ale bez konta na FB to praktycznie niemożliwe.
Chciałem zapytać również czy jest ktoś w stanie polecić zakład introligatorski w okolicach Krakowa w którym możnaby wykonać taką okładkę i następnie oprawić zeszyty?

Juby

Nie znam, ale dołączam się do twojego pytania. Jakiś czas temu widziałem na OLX Batman i Syn wydaniu WKKDC, ale z obwolutą rodem z DC Deluxe i wyglądał świetnie (żałuję że nie kupiłem, bo mam tylko okrojone wydanie z 2008). Chętnie dodałbym taką obwolutę do Superman/Batman: Udręka z WKKDC, żeby na półce bardziej pasowało do tomów 1-5 w miękkiej oprawie.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Sorry, mój grafik raczej tak skomplikowanych rzeczy nie ma czasu obecnie robić. Nawet jak ja u niego po znajomości zamawiam muszę to robić ze znaczącym wyprzedzeniem, bo po prostu przy pracy na pełen etat nie wyrabia już z grafikami.

Rado

Cytat: Logan w 25 Marzec  2021, 14:09:31Próbowałem uzyskać namiar do gościa który projektuje świetne obwoluty i ogłasza się na Facebooku, ale bez konta na FB to praktycznie niemożliwe.

Załóż konto po prostu. A tak w ogóle, to jak się nazywa ten gość?

Logan

https://m.facebook.com/Obwoluciarz/

Jestem bardzo leniwy, nigdy nie miałem konta i specjalnie dla tej sprawy nie myślałem żeby go zakładać. Mogłem poprosić żonę, ale nie chcę przeginać - wystarczy że toleruje cala szafę zagracona komiksami  ;) .

LelekPL


Logan


Rado

Obwoluciarz robi dobrą robotę i ma zajebiste kolejki. Czekam u niego też na swoją kolej.

Juby

Pisałeś już z nim? Wiesz jaki jest koszt jednej obwoluty? Bo jeśli drogo to nie wiem czy jest sens się samemu do niego fatygować.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL


Rado

Widziałem jego prace - stąd wiem, że robi dobrą robotę, ale sam korzystałem jedynie z usług jego znajomego. Robił dla mnie jeden segregator i zapłaciłem chyba coś koło czterech dyszek, ale już naprawdę nie pamiętam. Koszty obwolut nie są mi znane. Najlepiej zagadać do niego na fejsie.

Juby

Moje obwoluty od Obwoluciarza przyszły dzisiaj (wielkie dzięki za polecenie i link, @Logan ;)).

Było tak :-\Jest tak :)I lepsze spojrzenie na fronty / tył wszystkich obwolut. Do Wieży Babel, szóstego tomu Supermana/Batmana oraz Człowieka ze stali są zaprojektowane i w dużej części zrealizowane przeze mnie. Udręka była wzorowana na oryginalnym TBP z USA i wyszła niemal 1:1. Miała pasować do reszty serii wydawanej przez Egmont, tak samo jak Wieża do serii JLA i uważam że się udało.

Jakość druku prawie jak od topowych wydawnictw, szczególnie dwie anglojęzyczne okładki wyglądają jak oryginały. Co do reszty, widać że autor nie jest perfekcjonistą i często robi "tak se", nie wkłada w to całego serca (kilkukrotnie musiałem mu powtarzać to samo, aby uzyskać efekt jaki chciałem, bo nie rozumiał co ma jak poprawić nawet po wskazaniu palcem), używa najprostszych fontów i czasami nie zwraca uwagi na szczegóły. Jednym z nich, którego nie mogłem wyłapać przy kontakcie przez fb była wysokość logotypów Nietoperza i DC Comics na grzbietach A Death in the Family oraz Batman and Son, które okazały się nie pasować do reszty. Ale to detal, ogólnie jestem bardzo zadowolony i uważam, że teraz na półce prezentują się o wiele lepiej + mają dodatkową ochronę przed światłem i zniszczeniami. Jeśli kiedyś jeszcze coś kupię z WKKDC, lub innej kioskowej kolekcji, raczej zdecyduje się na kolejne obwoluty od tego Pana.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Rado


Logan

Naprawdę spoko to wygląda wg mnie. Ile zamówiłeś sztuk i ile to wyniosło jeżeli można spytać? Ja swoich rzeczy jeszcze nie zdążyłem zbindować. Jak skończę remont i meblowanie domu to postaram się odezwać jeszcze raz do gościa bo powyższe zdjęcia tylko mnie utwierdzają w przekonaniu, że warto mu powierzyć tą robotę. Wrzucę przy okazji zdjęcia całej kolekcji.

Juby

Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2021, 14:53:10Fajne wykonanie tych grzbietów do Husha.
Hushe i Śmierć Supermana to jedyne obwoluty, które wziąłem z już istniejącej oferty Obwoluciarza na fb, to w całości jego dzieło. W reszcie musiał coś pode mnie zmieniać, lub tworzyć od podstaw.

Cytat: Logan w 15 Czerwiec  2021, 15:46:05Ile zamówiłeś sztuk i ile to wyniosło jeżeli można spytać?
Zamówiłem 11 okładek, cena to 10 złotych za sztukę + 12 zł za przesyłkę do paczkomatu (przyszło przez weekend) = 122 zł. Wiem, że to dużo (za tyle mógłbym mieć kilka nowych komiksów), ale jeśli dobrze określicie się jakie macie oczekiwania, to moim zdaniem będziecie zadowoleni. Ja jestem. :)


Kolejny projekt, nad którym pracuję (już od półtora roku) to slipcase do Batmanów 1989-1997 na Blu-ray. Poniżej próbka wydrukowana w domu na mojej starej drukarce atramentowej HP i sklejona zwykłą taśmą do papieru.W kwietniu odebrałem już wszystkie cztery w - jak planowałem - wersjach ostatecznych, ale drukarnia skopała sprawa i wyszły fatalnie. Okazało się, że mają papier satynowy, na którym nie wyglądają tak, jak chciałem i obsługują inny zapis kolorów przez co w druku wyszły bardzo ciemne = gubiły sporo szczegółów (wyszły gorzej niż moja próbka powyżej). Jeszcze gorzej, że żadna inna drukarnia w Łodzi nie chce się w ogóle podjąć ich druku. Mają absurdalne problemy, np. twierdzą że moje projekty muszę najpierw sam eksportować z png - na którym zawsze pracuję - do pdf i pomniejszyć je do odpowiednich rozmiarów, albo mogą to zrobić, ale za ogromne pieniądze, bo będzie to trwało cały dzień (co jest śmieszne, bo to kilka minut roboty). Jak już znajdę kogoś kto wydrukuje mi to tak, żeby wyglądało dobrze, kolejnym problemem jest złożenie takiej tekturki, bo papier o gramaturze 300-350g niezbyt chce współpracować. :-\ Póki co, filmy nadal trzymam w okropnych slipcase kolekcji filmów DC od Galapagos.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman