Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

Funky

Heh nie jestem fanem takiej muzyki i daję to dla beki. Kto miał przyjemność oglądać "Adrenalinę 2" ten powinien kojarzyć ten kawałek :P Hmmm ciekawe czy to ulubiony kawałek pewnej partii która ma "Ruchanie" w nazwie?

http://www.youtube.com/watch?v=zPx_Ja88-wo#

franek

God Is Dead? by Black Sabbath

Nowy singiel legendarnej grupy z ich nowej płyty "13" Gorąco polecam ten zespół :D


Show Must Go On!!!

Kujaw

Dupy to to nie urywa, niestety. Zarówno Ozyy'ego i Tony'ego lubi?em w solowych projektach, ale Black Sabbath zawsze mnie nudzi?...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Nightrain

A wstawi? tu reklam? ''Prudential'', bo obok M83 - Midnight City to mój ulubiony reklamowy song ;)
Miike Snow- FakerW ogóle jako? ostatnio rozsmakowa?em si? w spokojnej muzyce... Czy to oznacza, ?e ja dorastam? :'(

Valar Morghulis

Kujaw

Cytat: Nightrain w 25 Kwiecień  2013, 00:19:26
W ogóle jako? ostatnio rozsmakowa?em si? w spokojnej muzyce... Czy to oznacza, ?e ja dorastam? :'(

Nie inaczej. ?omot jest dla gówniarzy :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Tengu

Alestorm - moje odkrycie stulecia :D świetna kapela

franek

Led Zeppelin - In My Time Of Dying Jeden z najlepszych :D Tak ponadczasowej kapeli się należy jakiś występ na tym forum


Show Must Go On!!!

franek

Poznajcie kapelę z mojego rodzinnego miasta http://www.reverbnation.com/du%C5%BCyptak/songs Byłem pod koniec kwietnia na koncercie, było BOMBOWO!!! Co prawda oni i jeszcze jedna kapela grała tylko support przed Kobranocką ale wg mnie to właśnie Duży Ptak rozkręcił tę imprezę. Polecam szczególnie utwór "Alkohol" przy którym ja z paroma kumplami pobudziliśmy resztę ekipy do pogowania :D Na żywo brzmi jeszcze bardziej epicko niż na płycie. Polecam bardzo gorąco i komentujcie ;)


Show Must Go On!!!

Kujaw

Bardzo dobry wokal. Muzycznie mnie nie porywa, ale brzmi to cholernie profesjonalnie, zarówno warsztatowo jak i kompozytorsko.

Za mną zaczął znowu łazić pewien kawałek z czasów kindermetalstwa. Myślę, że każdy kto choć trochę liznął heavy metal, zna ten numer jako kawałek Nightwisha. bardzo późno dowiedziałem się, że to był tylko cover, a kawałek popełnił Gary Moore. Oryginał jest po prostu arcygenialny. Zazwyczaj cover, usłyszany przed oryginałem, pozostaje ulubioną wersją, a jednak nie zawsze :D I po tym idzie poznać genialny utwór...

Gary Moore - Over The Hills And Far Away

Pan Moore był świetnym giatrzystą, a solówka w tym numerze powala. Te dive-bomby na mostku tremolo! Ogień! :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

BlackBat

Haha Kujaw, widzę że słuchamy tego samego pana :D U mnie również ostatnio króluje Gary Moore, dokładnie ten kawałek:

Gary Moore - Wild Frontier
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


franek

No nie wierzę.... wy też? :D Mnie osobiście porywa to gary moore - still got the blues

Ostatnio obczaiłem niezły kawałek bardzo popularnej w USA grupy Warrant, u nas nie tak znani ale kawałek znają ci którzy siedzą w tym gatunku więc zapodaje Warrant - Cherry Pie

Na pewno wszyscy słyszeliście (niektórzy bez świadomości) piosenkę popularnego na cały świat węgierskiego rockowego zespołu Omega, piosenka ta opowiada o dziewczynie o perłowych włosach. Później coverami zarzucili m.in. Scorpions w piosence White Dove w której podkład jest z tamtej piosenki. Była także wersja tłumaczona na angielski, czeski i polski (Kult). Tutaj zapodaję oryginał OMEGA Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach)


Show Must Go On!!!

Kujaw

Ano, tak. Jeden z czo?owych przedstawicieli utworów spod znaku CZTCTJ (Cholera Znam To, Co To Jest?). Wersja Scorpionsów jest chyba moja ulubion?. Ten kawa?ek Warranta za?, do bólu brzmi jak "Pour Some Sugar On Me" Def Leppard.

def leppard - pour some sugar on me music video official

No, ale to w ko?cu glam rock, tam wszystko brzmi podobnie :D

Co do Gary'ego Moore'a, to u?ci?l?, ?e nie jestem jakim? mi?o?nikiem jego ogólnej twórczo?ci i s?ucha?em ostatnio tylko "Over the Hills..". A co do "Still got the Blues" to znam ten numer a? za dobrze. Jest do bólu ogrywany przez pewnego gitarzyst?, graj?cego na Rynku w Krakowie.
W ogóle, wychodz? z do?? mocnego marazmu, je?li chodzi o mocn? muzyk?. S?ucha?em ostatnio strasznie du? jakiego? popu z lat 80-tych, jaki? niby-rockowych ballad. Ale do??, wracamy do ?ycia. Wczoraj by? Gary Moore, od dzi? w g?o?nikach Gamma Ray. :D

GAMMA RAY - Send me a Sign / 9. 2011 [HD] *Berlin Live*

Stal i metal nierdzewny w mistrzowskiej ods?onie :D I te? maj? dive-bomby!


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

#357
Def Leppard znam bardzo dobrze, w ogóle to s?ucham ka?dej odmiany rocka i metalu od soft i klasycznego po heavy i czasem Thrash. Death, black i gothic ju? nie. Glam rock po prostu ubóstwiam. Co do kawa?ka który podrzuci?e?, to jeste? moim wybawc? :D Us?ysza?em go na pewnym niedzielnym koncercie w przerwie technicznej i d?ugo my?la?em co to jest :D

EDIT
Niedawno us?ysza?em pewien kawa?ek który doprowadzi? mnie do pewnej nostalgii The Cult - Sweet Soul Sister
Mo?e nie jest jaka? super ale ten refren wywo?a? u mnie stan który zmusi? mnie do wspomnie? sprzed paru lat, znam ten refren doskonale i ma w sobie CO?. Tradycyjnie zaspamuj? jeszcze Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama - Lyrics IN Video + Description (HD) Znacie wszyscy, pewnie wi?kszo?? z "Forest Gampa" jednak mam do tego filmu jakie? uprzedzenie, nie chce go ogl?da? a wiele razy próbowa?em...
Elvis Presley -My Way I co? od mistrza Rock n` Rolla... strasznie smutne widzie? go w takim stanie  :'( Tyle krety?skich pseudo artystów si? teraz buja po ?wiecie a zapominamy o tych najlepszych...


Show Must Go On!!!

Kujaw

#358

Cytat: franek w 02 Lipiec  2013, 11:46:56
Elvis Presley -My Way (...) strasznie smutne widzie? go w takim stanie  :'(  (...)

Sid Vicious - My Way

Jego te? :D




W Rosji nie grasz heavy metalu. To heavy metal gra ciebie!

Moje ostatnie odkrycie - ???????? (Epidemia), wy?mienity power metal. Nawet pisz?c tego posta macham w?osami :D

???????? - ?????? ???

Riffy w tym kawa?ku po prostu niszcz? :D Ostatnio mój ulubiony utwór

???????? - ?????? ???? - ????????? ?????

???????? - ?????? ??????? (????????? ?????)

Ten ostatni jest niesamowity. Esencja happy metalu :D






"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Gooralek

#359
Cze?? Wam!
W tym temacie wypowiadam si? po raz pierwszy i - mam nadziej? - nie ostatni! Tak si? sk?ada, ?e muzyka jest bardzo bliska memu sercu. Jestem za?o?ycielem zespo?u, jego wokalist? i gitarzyst? rytmicznym. Co? zdecydowanie dla fanów alternatywy z elementami elektroniki. Có? mog? wi?cej powiedzie? - zapraszam!

https://www.facebook.com/TheSoulmatesBand - oto nasz fanpejd?.

The Soulmates - Targ (14.06.2013 Amfiteatr Nak?o) - no i jedna z piosenek (naszego autorstwa)


Prosz?, nie bijcie :'(