Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

New 52- rozdrabnianie na czynniki pierwze

Zaczęty przez Człwowieknietopeż, 17 Lipiec 2013, 19:52:59

Człwowieknietopeż

Witam!
Nie byłem zbytnio w temacie, a gdy próbuję się dowiedzieć o liście czasopism i postaci z new 52 jest tego natłok.
Więc czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładnie o co chodzi w tym restarcie, powiedzieć od jakich komiksów zaczynać i zamieścić listę komiksów z tej serii?
Z góry dziękuję  ;D
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Doctus

#1
Podczas ostatniego eventu Flashpoint, po udanej misji głównego bohatera związanej z pewnymi kolizjami czasowymi, Flash wrócił do domu, który okazał się trochę innym miejscem niż poprzednio. To nie jest żaden restart, tylko relaunch, odświeżenie i zmodernizowanie pewnych rzeczy. Myślę że można dzięki temu tłumaczyć chciwe podejście edytorów DC Comics w zaprowadzaniu zmian w różnych seriach, gdzie np Green Arrow czy Cyborg zostali kompletnie zresetowani względem oryginału, a u Batmana wszystko pozostało praktycznie bez zmian (poza odświeżonymi originami poszczególnych przeciwników). To samo się tyczy Green Lantern, gdzie owszem wydarzenia nabrały nowego kształtu, ale dalej nie zmieniono nic w ich historii. Dla starych czytelników może być to lekki bałagan, bo nie wiemy co jest w kanonie a co nie, natomiast myślę że nowy czytelnik może czuć się zachęcony, a skoro Egmont postanowił wydać kilka pozycji (i dalej planuje) z nowego DC, to na pewno jest to dobry moment na rozpoczęcie czytania różnych serii.

- Spis serii związanych z bohaterami Gotham oraz Batman Incorporated znajdziesz na Batcave. Nikt tu raczej nie będzie zamieszczać Ci listy wszystkich serii The New 52, bowiem jest ich kilkadziesiąt, niektóre zostały zawieszone a potem powstały nowe, są również annuale itd. W tej kwestii musisz nauczyć się korzystać z google. Polecam też oficjalną stronę DC Comics, bo na stronach fanowskich takich jak Batcave czy DC Multiverse możesz napotkać braki.

- Drobna sugestia ode mnie: może żeby się nie przerazić ilością materiału do nadrobienia, najpierw kupuj po prostu wydania od Egmont Polska. Wydali naprawdę ciekawego Supermana, oraz dwie pozycje z Nietoperzem. Zapowiadają także Justice League. Kiedyś bym tego nigdy nie napisał, ale dzisiaj, uważam że jeśli jeszcze nic nie znasz to dobrze zaczynać od tego co wydaje się u nas w kraju.

Człwowieknietopeż

Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Doctus

Jakbym mógł Ci jeszcze jakoś pomóc pisz na PW.