Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Tajemnica spowiedzi i inne opowieści

Zaczęty przez Anonimowy Grzybiarz, 30 Wrzesień 2013, 18:26:43

Anonimowy Grzybiarz

Zastanawiamy się z kolegą rysownikiem, czy nie wydać zbioru krótkich historyjek z Batmanem i nie tylko. Wspólnie stworzyliśmy już komiks "Tajemnica spowiedzi", który możecie kojarzyć z ostatnich Zeszytów Komiksowych. Co powiecie na darmowy ebook z naszymi shortami?
Będzie tak czy siak, raczej później niż wcześniej.
Poniżej okładka:

Więcej info w odpowiednim czasie u mnie: http://mnichhistorii.blogspot.com/ lub u Grześka: http://gip-bw.blogspot.com/

XIII

Tajemnica spowiedzi była bardzo dobra , czego nie mogę powiedzieć o innych shortach z ZK. Ciekawy projekt.

GiP

Dziękuję w imieniu swoim i Janka.
Jest kilka pomysłów, ale to pewnie zostanie ujawnione w swoim czasie  :)

I tak mój pierwszy wpis na tym forum się dokonał ;D

Rado

#3
A można do Was podesłać ewentualnie jakieś scenariusze?

Generalnie jako mega fan takiej koncepcji shortów z Batmanem, do tego, "Tajemnica spowiedzi" również mi się podobała, jestem bardzo na tak w kwestii takiego projektu. Życzę powodzenia i oby jak najszybciej się coś takiego ukazało.

PS. Okładka bardzo fajna.

franek

Można do was podesłać jakieś ilustracje/rysunki? Bo mam kilka niewykorzystanych w klimacie humorystycznym lub abstrakcyjnym.


Show Must Go On!!!

XIII

#5
Planowane są historie w czerni i bieli czy także w kolorze?  Spowiedź wg mnie pasowałaby śmiało do antologi Black and White.

Anonimowy Grzybiarz

Dziękujemy za miłe słowa.
Historie będą w czerni i bieli, Grzesiek czuje się najlepiej w takiej stylistyce, a i mnie ona odpowiada.
Co do antologii B&W - też myśleliśmy, żeby wcisnąć tam "Spowiedź", jednak brak jakichkolwiek kontaktów w DC skutecznie nam to uniemożliwił :D
Odpowiadając zbiorczo na pytania o podsyłanie nam materiałów - szczerze mówiąc chcemy by była to nasza autorska antologia, dlatego dziękujemy za propozycje, może innym razem.

Rado

Cytatszczerze mówiąc chcemy by była to nasza autorska antologia, dlatego dziękujemy za propozycje, może innym razem.

Rozumiem, no szkoda. Przyszło mi do głowy, że świetnie by było zrobić taką antologię  forum BatCave. Johnny, BlackBat, czy Kujaw - choćby tylko te trzy osoby są w stanie wykonać rysunki na bardzo dobrym poziomie, a i jeszcze inni by się na pewno znaleźli. O scenariusze się nie martwię, moim zdaniem ciężej znaleźć dobrego rysownika, który byłby chętny robić coś za free. Jako, że Wy (Anonimowy i GiP) macie doświadczenie w tej materii, to powstanie takiej forumowej antologii byłoby głównie pod Waszą pieczą. Pomyślcie o tym kiedyś przy okazji.

LelekPL

Bardzo ciekawy pomysł Rado. Z chęcią mógłbym pomóc przy tworzeniu fabuły czy recenzowaniu innych pomysłów. Za dialogi wolałbym się nie zabierać, ale tłumaczenie na angielski również mógłbym na siebie przyjąć.

RemiRose

Cytat: Rado w 01 Październik  2013, 20:57:36
Rozumiem, no szkoda. Przyszło mi do głowy, że świetnie by było zrobić taką antologię  forum BatCave. Johnny, BlackBat, czy Kujaw - choćby tylko te trzy osoby są w stanie wykonać rysunki na bardzo dobrym poziomie, a i jeszcze inni by się na pewno znaleźli. O scenariusze się nie martwię, moim zdaniem ciężej znaleźć dobrego rysownika, który byłby chętny robić coś za free. Jako, że Wy (Anonimowy i GiP) macie doświadczenie w tej materii, to powstanie takiej forumowej antologii byłoby głównie pod Waszą pieczą. Pomyślcie o tym kiedyś przy okazji.
Muszę powiedzieć, że to świetny pomysł. Chętnych raczej by nie zabrakło. W przyszłości, można by spróbować.  ;)
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

BlackBat

Bardzo mi się podoba ten pomysł! Chętnie bym wzięła udział w takim projekcie!
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Johnny Napalm

Komiks Grzyba i pana Pawlaka zapowiada si? imponuj?co. Ok?adka sprawia bardzo dobre wra?enie. Ju? ona i to co zobaczy?em w Zeszytach Komiksowych ka?e mi czeka? z niecierpliwosci? na tego ebook'a. Powodzenia w pracy nad komiksem!


Cytat: Rado w 01 Październik  2013, 20:57:36
Johnny,(...)rysunki na bardzo dobrym poziomie,
Nie przesadzasz troch?? Ja i rysunki na bardzo dobrym poziomie w jednym zdaniu? Mów dalej... :D

A powa?nie to, nie mówi? nie takiemu pomys?owi. Mam jedynie nadzieje, ?e obecne szczere ch?ci nie przerodz? si? w s?omiany zapa?. Oby nie. Na pewno bardzo zmotywowa?by mnie dobrze rozpisany scenariusz, gdzie nie kombinowa?bym o co tak naprawd? autorowi chodzi?o. Poza tym termin niewi???cy mi r?k te? by?by mile widziany. Tak to spoko, piszcie scenariusz shorta i do dzie?a! ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Anonimowy Grzybiarz

Cytat: Johnny Napalm w 02 Październik  2013, 08:19:30
Komiks Grzyba i pana Pawlaka zapowiada si? imponuj?co. Ok?adka sprawia bardzo dobre wra?enie. Ju? ona i to co zobaczy?em w Zeszytach Komiksowych ka?e mi czeka? z niecierpliwosci? na tego ebook'a. Powodzenia w pracy nad komiksem!

Dzi?ki, b?dziemy si? stara? sprosta? oczekiwaniom.
Dlaczego ja zosta?em nazwany "Grzybem" a Grzesiek "Panem Pawlakiem"? Kto? tu nas równo nie traktuje, jak zawsze scenarzyst? si? pomiata :P

GiP

CytatDzi?ki, b?dziemy si? stara? sprosta? oczekiwaniom.
Dlaczego ja zosta?em nazwany "Grzybem" a Grzesiek "Panem Pawlakiem"? Kto? tu nas równo nie traktuje, jak zawsze scenarzyst? si? pomiata :P

Pan Pawlak, dobre ;D
Janku nie przejmuj si?. Rysownicy ich ceni?  ;)

CytatKomiks Grzyba i pana Pawlaka zapowiada si? imponuj?co. Ok?adka sprawia bardzo dobre wra?enie. Ju? ona i to co zobaczy?em w Zeszytach Komiksowych ka?e mi czeka? z niecierpliwosci? na tego ebook'a. Powodzenia w pracy nad komiksem!

Dzi?ki wielkie.

Johnny Napalm

Sorry, wybaczta mi to sformułowanie, po prostu w trakcie pisania zapomniałem imienia GIPa*, a nie chciałem wyjść na chama piszącego bezpośrednio po nazwisku autora. A co do Grzyba... no jakoś tak wyszło, przepraszam w razie ewentualnej urazy, ale to miało być pozytywne określenie.

*Grzesiek?

Hm... przy okazji - żeby wrócić do tematu - ile zajmuje Wam zazwyczaj napisanie I narysowanie shorta?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...