Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Origins

Zaczęty przez kelen, 09 Kwiecień 2013, 18:59:27

kelen


Zatem plotki się potwierdziły.

Warner Bros. Games Montreal przejęło rolę Rocksteady w produkcji nowej części z sagi Arkham. Dowiemy się o początkach Arkham Asylum i pierwszych spotkaniach Batmana z łotrami. Akcja ma toczyć się na ulicach Gotham w trakcie okresu Bożego Narodzenia.

Trochę martwi mnie brak Rocksteady, ale zobaczymy jak poradzi sobie nowa ekipa. Najważniejsze, że będzie na tym samym silniku.

Kujaw

Mnie trochę bardzie zawiódł fakt, że będzie to prequel, ale za to nieźle zapowiada się fabuła. Przede wszystkim, liczę na bardziej otwarty świat. Póki co, czekamy...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Adriann

Ciekawią mnie przeciwnicy..Mm nadzieję że poza tą..9ką..^^ zobaczymy jeszcze kogoś znanego..albo by fabularnie ukryty był główny przeciwnik..achh..ciekawe co to będzie

franek

Ja jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony i czekam z niecierpliwością :D


Show Must Go On!!!

Kujaw


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Adriann

Skoro zabójcy\najemnicy to może...Bane...;) Bardzo bym chciał zobaczyć te postać (NIE zgwałconą jak w poprzednich częściach) Bo musi być ktoś kto po Jokerze będzie napędzał akcję..chyba że i Jokera zobaczymy;>

franek

Jeżeli to jest prequel to bardzo prawdopodobne że Joker będzie, chociaż na chwilę ;) Ale może będzie pokazany Bane przed tym co mu zrobili...???


Show Must Go On!!!

Juby

Dlaczego wczoraj nie wszedłem ba BC, żeby jarać się tą informacją na świeżo? Kapitalny news i wszystko póki co na ten temat jara mnie niesamowicie. Sądziłem, że GTAV jest dla mnie absolutnie nr1, a właściwie jedyną oczekiwaną grą w tym roku (i w ogóle). AO to zmienia i już szykuje pieniążki.

Potwierdziły się informacje, że to prequel a nie kontynuacja genialnego AC, no i brakuje w ekipie Rocksteady. Jednak póki co jestem w 98% pozytywnie nastawiony i liczę, że twórcy z WB Games spełnią moje niebotyczne oczekiwania tworząc grę przynajmniej tak dobrą jak AA.

PS: Widzę, że trzeba znowu codziennie zaglądać na stronę w poszukiwaniu świeżych wieści na ten temat. A już myślałem, że się oduzależniłem od BatCave. ;)

jakura

Mnie też martwi zmiana studia i fakt, że nie zostaną watki rozpoczęte w AC:( Mam tylko nadzieje, że Joker nie będzie znów centralnym przeciwnikiem - szczerze mówiąc mam juz spory przesyt tą postacią.
A wiecie coś o świecie? Wątpię bowiem, by twórcy oddali graczom całe Gotham... Chyba, że będzie podzielone na jakieś strefy dostępne z niektórych miejsc (może dostaniemy też możliwość jazdy batmobilem?:D).
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

kelen

Oficjalna strona: http://www.batmanarkhamorigins.com/
Opis gry z oficjalnej strony:
CytatBatman: Arkham Origins features an expanded Gotham City and introduces an original prequel storyline occurring several years before the events of Batman: Arkham Asylum and Batman: Arkham City. Taking place before the rise of Gotham City's most dangerous villains and assassins, the game showcases a young, raw, unrefined Batman as he faces a defining moment in his early career as a crime fighter that sets his path to becoming the Dark Knight. As the story unfolds, witness identities being formed and key relationships being forged.
(wersja PL: http://www.batcave.com.pl/2013/04/your-enemies-will-define-you-wystartowala-oficjalna-strona-batman-arkham-origins/)

Screeny:








Informacje:

Informacje o historii:

- fabuła jest inspirowana "Batman: Year One" ("Batman: Rok Pierwszy") oraz historiami z serii "Legends of the Dark Knight",
- akcja rozgrywa się podczas Bożego Narodzenia kilka lat przed poprzednimi grami,
- Black Mask proponuje sporą fortunę za głowę Batmana,
- najlepsi zabójcy oraz superzłoczyńcy z uniwersum DC chcą dopaść Mrocznego Rycerza,
- policja również ma zamiar go złapać,
- Batman będzie musiał się obronić się przed atakami, odkryć dlaczego Black Mask chce jego śmierci i udowodnić policji, że jest po ich stronie.

Informacje ogólne:

- port "Batman: Arkham City" na WiiU pozwolił zespołowi zapoznać się z silnikiem Unreal 3,
- robiąc prequel zespół ma możliwość przygotowania gruntu dla Rocksteady, gdyby studio chciało zrobić kolejne części serii,
- nowy projekt Rocksteady jest mocno chronioną tajemnicą,
- młody Batman jest szansą dla zespołu na pokazanie świeższego podejścia,
- system walki pozostanie taki sam i zostanie odpowiednio rozwinięty,
- dostaniemy więcej rodzai przeciwników,
- Batman nie będzie tak samo dobrze wyszkolony, jak w poprzednich grach,
- dostaniemy do dyspozycji Batwinga, lecz nie będziemy nim kierować bezpośrednio, ma pomagać w szybkim przemieszczeniu się między kluczowymi, daleko od siebie oddalonymi punktami,
- tryb drapieżnika ponownie się pojawi,
- do dyspozycji będziemy mieć nowy rodzaj pazura, który pozwala m. in. na związanie dwóch przeciwników na raz oraz przyczepianie ładunków wybuchowych na gargulce, które później możemy spuścić na przeciwników,
- zespół zdaje sobie sprawę z tego, że Black Mask nie jest najpopularniejszym przeciwnikiem Batmana,
- do dyspozycji będziemy mieć Stare Gotham oraz Nowe Gotham z większymi drapaczami chmur, obie części miasta połączone są mostem i tworzą ogromną przestrzeń w grze,
- w mieście znajdą się wieże, które zakłócają sygnał i blokują Batwinga, przez co gracz nie będzie mógł poruszać się w szybki sposób między lokacjami, ale będzie miał możliwość ich zniszczenia (to, czy będzie mógł to zrobić, będzie zależeć od nabytych umiejętności)
- gracz będzie mógł zdobywać przychylność policji wykonując różne misje poboczne, jak ratowanie ich przed złoczyńcami,
- w grze znajdą się misje poboczne z innymi superzłoczyńcami w roli głównej,
- dodatkowe misje odblokowują dodatkowe ulepszenia,
- pojawi się system zwany "Dark Knight", który pomoże graczom ćwiczyć umiejętności Batmana i zdobywać nowe punkty doświadczenia do odblokowania nowych ulepszeń.

Redaktorzy mieli też okazję zagrać w demo produkcji. Rozpoczyna się mniej więcej w godzinę od momentu początku i przedstawia sytuacje, gdzie Batman próbuje odnaleźć Black Maska. W tym celu przesłuchuje Pingwina, od którego dostaje odpowiednie namiary na swojego przeciwnika. W między czasie pojawią się także Deathstroke.

LelekPL

Jest to oczywi?cie ?wietna wiadomo??... ale jednocze?nie nie do ko?ca. Bardzo si? ciesz?, ?e seria b?dzie kontynuowana i b?dziemy mieli w co pogra? ju? od pa?dziernika.
Jednak martwi mnie par? spraw - zmiana developera i a? tak szybka premiera. Z ca?ym szacunkiem, Rocksteady nie jest nie do zast?pienia. Spisali si? ?wietnie, jednak nie tylko oni potrafi? robi? dobre gry. Jednak ta zmiana W PO??CZENIU z wczesn? dat? wydania mo?e martwi?. Nie wiemy jak d?ugo nowe studio pracowa?o nad gr?, ale hype budowany przed AC trwa? grubo ponad rok, prac znacznie d?u?ej, w?a?ciwie od premiery AA. Obawiam si?, ?e ta gra mo?e by? robiona tylko dla pieni?dzy, póki Rocksteady nie zabierze si? za sequel ju? na "next gen". Nie jest to czym? strasznym czy karygodnym, je?li takow? gr? w ko?cu dostaniemy, ale taka "mini gra" mo?e zniszczy? zaufanie fanów co do serii i przed?u?y? czas oczekiwania na now? "pe?n? gr?".

Aby mnie uspokoi?, WB powinien przekaza? mi takie informacje jak:
- czas trwania rozgrywki (je?li to jest 3 godzinna gierka to nie wypada si? nawet ekscytowa?, bardziej to by przypomina?o s?abe DLC jak Harley's Revenge ni? pe?n? gr?)
- jak du?a jest mapa Gotham (je?li jest tak naprawd? wielko?ci AC no to troch? mija si? to z celem pokazywania Gotham)
- co za tym idzie, jak otwarty jest ten ?wiat (AC idealnie zbilansowa? zale?no?? mi?dzy bardzo szczegó?ow? grafik?, a otwarto?ci? ?wiata. Je?li Origins ma po?wi?ci? precyzj? i otwarto?? na rzecz nieco wi?kszej mapy to b?dzie to nienajlepsza, równocze?nie podstawowa decyzja, a je?li mia?oby by? odwrotnie, czyli mniejszy ?wiat, zachowana dok?adno?? to znowu pachnia?oby to zwyk?ym dodatkiem, a nie prawdziw? gr?)
- czy jest jaka? ró?nica w gameplayu (wiadomo?ci które otrzymali?my ju? mnie troch? uspokoi?y, bo WB Games Montreal ma dost?p do silnika u?ywanego przez Rocksteady "aby zachowa? ci?g?o?? wizualn?", wi?c licz?, ?e ta ci?g?o?? tyczy? si? b?dzie równie? gameplayu. Jednak info o tym, ?e "Batman jest mniej wyszkolony ni? poprzednio", troch? to mo?e skomplikowa?)

Natomiast jak zaznaczy?em na samym pocz?tku jestem bardzo ciekaw co z tego wyniknie i jestem szcz??liwy, ?e co? z Batmanem wychodzi na PC. Screeny prezentuj? si? ?wietnie, kostium otrzyma? ma?? przeróbk? i wed?ug mnie wygl?da lepiej ni? poprzednio, fabu?a brzmi interesuj?co. Uwa?am, ?e u?ycie mniej znanych wrogów tylko doda smaczku dla nas. Batman ?cigany w wigili? przez najlepszych zabójców brzmi mo?e ma?o oryginalnie i bardziej jak nawalanka, ale domy?lam si?, ?e sam b?dzie mia? równie? niejedn? zagadk? do rozwi?zania w g?ównej osi fabularnej no i Ci zabójcy brzmi? bardzo ciekawie. Deathstroke, mo?e Deadshot znowu, tym razem d?u?ej, kto wie, mo?e nawet Bane... tym razem nie spieprzony jak to by?o w AA i AC, Shiva, itd. Szkoda, ze nie jest robiona ju? na "next gen" bo mia?bym wtedy wi?ksze podstawy do liczenia na olbrzymi? map? Gotham, ale z drugiej strony skoro robiona jest na obecn? technologi?, to by? mo?e by?a w produkcji ju? od do?? d?ugiego czasu i jednak jest naprawd? dobrze dopracowana. Czas poka??, ale licz?, ?e najbli?sze miesi?ce odpowiedz? nam na stawiane przeze mnie pytania. E3, czekamy!

kelen

Z tego co wiem, to gra jest w produkcji od zeszłego roku. Po pierwsze, pewien ptaszek kiedyś coś mi powiedział, po drugie same plotki o tym, że gra będzie prequelem pojawiły się bardzo dawno temu i w większości okazały się prawdziwe. W związku z tym, myślę, że można spokojnie uznać, że gra z pewnością jest już od bardzo długiego czasu w produkcji.

LelekPL

W sumie różnica w wydaniu wynosiła właśnie dwa lata, między AA i AC, czyli tyle samo co między AC i AO, więc być może pracują nad nią rzeczywiście już od dawna. To jest akurat dobra informacja, jednak mimo wszystko nadal czekam na odpowiedzi na zadane przeze mnie 4 pytania. Jeśli będą brzmiały satysfakcjonująco to zapowiada się pełnowartościowy dodatek do serii Arkham.

Btw nowe screeny wyglądają bardzo ładnie, na poziomie, nowy strój bardzo mi się podoba, dużo fajniejszy od poprzedniego, który nie specjalnie mi pasował, widać że niektóre mapy są wręcz żywcem wyjęte z Arkham City (i bardzo dobrze bo musimy pamiętać, że tym razem te ulice będą częścią miasta, a nie więzienia, więc będzie szanse na ponowne zwiedzanie tych samych lokalizacji, ale tym razem w nowym wydaniu, być może ze zwykłymi ludźmi chodzącymi po ulicach) no i dodanie doków jest również bardzo mile widziane

Juby

LelelelelelelelelelelelekPL, co ty pierdzielisz że tak powiem? Dostaliśmy tylko logo, tytuł, drobne info i opisy, a ty już snujesz teorie o tym, że to nie będzie pełnoprawna gra? Bez przesady, na takie pytania przyjdzie pora, kiedy będą jakieś powody do obaw i postawy do stawiania takich pytań. Póki co niepokoje mogą nasuwać nam pytania: Jaki wpływ na grę będzie miała zmiana developera? Czy WB Games Montreal uda się zrobić równie dobrą grę co RockSteady i sprosta oczekiwaniom? Czy Kevin Conroy i reszta ekipy powróci do voice-actingu?

O pytania na temat wielkości i dokładności świata, czasu rozgrywki przyjdzie pora (do premiery jeszcze 6 miesięcy - o ile nie zostanie przesunięta). Martwisz się zdecydowanie na wyrost.

Bless

A ja to podsumuje krótko i na temat ! Co by to nie było jest to BATMAN i już samym tym faktem się jaram :D