Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ciąg dalszy wydarzeń w Gotham City...

Zaczęty przez John Blake, 21 Sierpień 2012, 09:12:50

John Blake

W tym temacie możecie pisać własny pomysł na kontynuowanie świata dziejów Gotham wykreowanego przez Nolana.

Myślałem, jak losy bohaterów potoczą się dalej. W Gotham na pewno bo takiej katastrofie przestępczość musiała wzrosnąć. A Batman przecież umarł, postawiono mu pomnik, więc w jakim charakterze ma działać Robin John Blake? Na pewno ma większy talent od innych policjantów, ale zwykły glina nie jest na tyle wyszkolony żeby walczyć z przeciwnikami kalibru starego Batmana. Co gdyby Robin musiałby się zmierzyć z kimś pokroju Zsasza, Harley Quinn, Pingwina, czy Scarface? przecież mimo spadku przestępczości nie można wykluczyć że nowy Batman walczyłby tylko z prostymi zbirami.

Pozostaje też kwestia jego wyszkolenia. Blake ma potencjał, ale bądźmy realistami. Przydałoby mu się jakieś profesjonalne szkolenie, a Nolan nie wprowadził w swoim świecie nikogo pokroju Lady Shivy czy Wildcata. No i co ważniejsze - jak by zareagowało miasto na wieść, że Batman którego uznano za zmarłego, któremu postawiono pomnik jednak żyje?

Patryk02099x

Mieszka?cy Gotham pewnie nie czuliby si? ?li, gdyby nagle si? okaza?o, ?e ich bohater jednak ?yje.
Moim zdaniem jednak Blake powinien "wyrobi? sobie mark?" i zosta? Nightwing'em(gdyby uda?o mu si? dosta? nowego The Bat to tym bardziej pseudonim by pasowa?, bo zajmowa?by si? "kontrolami powietrznymi" :D). Jest nawet fanart w odpowiednim temacie, gdzie wdzianko Bruce'a z TDK i TDKR by?o pokazane w wersji kolorystycznej Nightwinga.

Mnie bardziej ciekawi jak obywatele zachowali si? wobec Gordona? Niby by? zaproszony na ods?oni?cie pomniku, ale nie wierz?, ?e nie straci? w ich oczach ok?amuj?c ich przez tak d?ugi czas, co po cz??ci znacznie przyspieszy?o rewolucj? Bane'a. Mo?e nawet straci? pó?niej prac?? Swoj? drog? gdyby Nolan kontynuowa? swoj? histori?(czego na szcz??cie nie zrobi) to móg?by wprowadzi? Barbar? jako osob?, która chcia?a pój?? ?ladami wyrzuconego na zbity pysk ojca i pokaza?, ?e nazwisko Gordon jeszcze co? znaczy, ale jednocze?nie znów Nightwing(czyli Blake) zwraca?by si? g?ównie do niej, je?li potrzebowa?by czego? od policji lub przekaza? im jak?? informacj?.

Co do wzrostu przest?pczo?ci w mie?cie to nie wiem, ci??ko mi si? wypowiedzie?, ale my?l?, ?e raczej nie mia?o to miejsca, bo potencjalni rabusie widzieli do czego zdolna jest policja i sami obywatele pewnie stali si? odwa?niejsi po tych wszystkich wydarzeniach. Zreszt? zazwyczaj po tak ostrej burzy(jak to okre?la?a Selina) robi si? na d?ugo spokojnie.

Osse

Wyrzucenie Gordona to raczej pewnik - demokratyczne społeczeństwo nie tolerowałoby kogoś kto mamił ich przez lata tak gigantycznym kłamstwem.

To jest: gdyby się udało przekonać mieszkańców Gotham, że to była wyższa konieczność blablabla.
Tyle, że z Jima Gordona żaden charyzmatyczny przywódca - tylko posępny wódz.
(Nasuwa mi się skojarzenie z Stannisem Baratheonem z "Piesni Lodu i Ognia"...)

Johnny Napalm

Cytat: Osse w 21 Sierpień  2012, 20:50:54
Wyrzucenie Gordona to raczej pewnik - demokratyczne spo?ecze?stwo nie tolerowa?oby kogo? kto mami? ich przez lata tak gigantycznym k?amstwem.
Poza tym kto? musia?by polecie? po aferze z Bane'm... ot tak, po prostu, bo to by?a za du?a afera. Do burmistrza do??czy?by pewnie te? i komisarz policji.
Cytatw jakim charakterze ma dzia?a? Robin John Blake? Na pewno ma wi?kszy talent od innych policjantów, ale zwyk?y glina nie jest na tyle wyszkolony ?eby walczy? z przeciwnikami kalibru starego Batmana. Co gdyby Robin musia?by si? zmierzy? z kim? pokroju Zsasza, Harley Quinn, Pingwina, czy Scarface? przecie? mimo spadku przest?pczo?ci nie mo?na wykluczy? ?e nowy Batman walczy?by tylko z prostymi zbirami.
Te? my?l?, ?e by? zbyt cienkim bolkiem na nawet kogo? takiego jak Zsasz. Joker zabi?by go wzrokiem na wej?ciu. Jednak do bycia superhero nawet bez mocy potrzeba czego? wi?cej od bycia porz?dnym glin?. No ale... go?ciu ma niebywa?e szcz??cie, np wtedy jak w cudowny sposób zastrzeli? go?cia strzelaj?c do betoniarki, kula si? od niej odbi?a i trafi?a zbira... tylko si? pytam - po co, po co Nolan wstawia? do filmu tak? pa?dzierzow? scenk?? Blech... :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

Obsada:

Batman/Bruce Wayne-Jensen Ackles

Jim Gordon-Gary Oldman

Dick Gordon/Nightwing-Novak Djokovic(Wcale nie jestem g?upkiem ;D)

Joker-Hugo Weaving

Victor Zsasz-Jefrey Dean Morgan

Tiger Shark-Chris'O'Donnel

Firefly-George Emms

Fabu?a:

Batman okazuje wcale nie by? martwy i wci?? chroni Gotham a pomaga mu syn Gordona narodzony a? 16 lat
temu.Niestety Gotham stoi w anarchii któr? tworzy Joker a pomaga mu seryjny morderca Zsasz.Za to po jeziorach i portach ludzi terroryzuje Tiger Shark a nowy z?oczy?ca pod nazw? Firefly robi jako ketchup do zapiekanki.Czy Batmanowi uda si? powstrzyma? a? tylu z?oczy?ców.

http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Cronos

Batman zginął w oczach mieszkańców, symbolika wg. Nolanów została wyprowadzona dobrze, i to w najbliższych latach nie powinno się zmienić. Robin powinien pilnować Gotham z jaskini, za pomocą swojego sprzętu, a jak już by miał uczestniczyć w jakichś akcjach na mieście to po cichu żeby nie zwrócić na siebie uwagi. Zwłaszcza że w Gotham które się dopiero odbudowywało nie było by póki co miejsca nawet na korupcje. Jednak, owszem, mógłby przyjść moment w którym wszyscy by potrzebowali Batmana, i wtedy Blake po swoim szkoleniu i z jakimś doświadczeniem wskoczyłby w kostium. Szkoda tylko, że nowy Batman nie ma kogoś na kształt Alfreda.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Mikidraw

Są tacy co tak widzą historie po TDKR


Lub tak:


Cronos

Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Mikoto

Ten kostium Blake'a robi wra?enie. Naprawd? bardzo fajny :) .

Cronos

Akurat kostium nie, bo albo Blake będzie Batmanem albo Nightwingiem - żadnych symbioz bo to kiczowate. Pomysł na Huntress jest genialny, i nawet pasuje do serialu Birds of Prey gdzie Huntress była córką Batmana i Catwoman.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Rado

Ten z Blakiem już gdzieś widziałem, ale Robina i Huntress pierwszy raz widzę i mi się podoba. W prostocie siła. Wszystkie trzy komiksy robione na ten sam schemat, czyli narysowana duża główna postać mniej więcej na środku, za nią kadry, jakaś scena z przeszłości bohaterów itd. Proste, a jakie fajne.

Podobają mi się "okulary" Łowczyni z zakładanymi soczewkami.

bart-allen

#11
Gdyby dołączyli Red Hooda i Catwoman wyglądało by doskonale.Ciekawi mnie również Vigilante w takim filmie.Do roli Robina polecam Logana Lermana, do Huntress...Jessicę Albę, do Red Hooda Daniela Radclifffe,a, Do Catwoman Anne Hathaway, A Vigilante,a Elijaha Wooda.
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

kelen


Johnny Napalm

Heh! W coraz bardziej dziwaczne rejony wędruje pomysł na ciąg dalszy wydarzeń z Gotham - stwierdzam po ostatniej stronie komiksu. :D
No ale... załamany Gordon nad losem swojego syna - bezcenny widok. LOL
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

Batgirl jak jakiś SWAT wygląda. Syn Gordona jako Two Face? LOL! Czy zrobienie originu Vigilante,a jest aż takie trudne?
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem