Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oscary i inne filmowe nagrody

Zaczęty przez LelekPL, 13 Luty 2011, 23:18:39

(A)nonim

CytatA co do Slumdoga - nie lubi? tego filmu. Nie lubi? w ogóle azjatyckich kultur, wi?c zupe?nie nie potrafi?em wspó?czu? g?ównemu bohaterowi.
Azjofob. :P
Akurat ten film jako? specjalnie azjatycki nie jest, pomijaj?c miejsce akcji rzecz jasna.
CytatSympatyczny film, niez?a historia mi?osna, ale te? nie powinien wygra?. W tamtym roku TDK by? zdecydowanie najlepszym filmem, a z samych nominowanych Frost/Nixon te? by? lepszym filmem.
TDK to zupe?nie inny film i przez to nawet nie by? brany pod uwag?, a sam nie wiem czy Slumdog nie jest od niego lepszym filmem (mój fanboyizm mi przeszkadza w ocenie). W ka?dym razie zdziwi?em si? ?e jest taki dobry. Frost/Nixon nie ogl?da?em.
CytatTroch? mnie dziwi natomiast, czemu w Polsce The Social Network tak wiele osób uwa?a za strasznie s?aby film, a King's Speech, czyli b?d? co b?d? Karate Kid 2.0 uwa?a za rewelacje
Bo Karate Kid to rewelacyjna seria. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Slumdog to bardzo dobry film, ale osiem Oscarów? Mroczny Rycerz to dla mnie chyba najlepiej ud?wi?kowiony film w historii (kto ogl?da w 5.1 ten wie, ?e pobi? on i LotRa i Matrixa i Terminatora 2 i Ultimatum Bourne'a), a przegra? Oscara za d?wi?k z filmem, w którym o niego w ogóle nie dbali. Muzyka do Slumdoga te? nie by?a na Oscara, powinien wygra? WALL-E, podobnie za najlepsz? piosenk?. No i zdj?cia najlepsze mia? Mroczny Rycerz, a Willy Pfister na Oscara musia? czeka? do dzi?. Tak wi?c Slumdog powinien sko?czy? z 4, maks 5 Oscarami.

A co do zesz?orocznych Oscarów, to jakim cudem film za 5 z? móg? wygra? z Avatarem (najdro?szym filmem) w kategoriach d?wi?kowych, gdzie stworzono d?wi?k dla elementów mechanicznych, wykreowanych stworze? itd. No i The Hurt Locker to ?redni film, wi?c czemu wygra? w najwa?niejszej kategorii?

Roy_v_beck

Akademia lubi popadać w przesadę. No i wyróżniać najlepszy film większą ilością Oskarów niż na to zasługuje.
A o "Hurt Locker" to nikt nie pamięta. Sprzedaje się go za 10zł z gazetą, podczas gdy Avatar wciąż dyskutowany jest, chociażby pod względem nowych wydań dvd z dodatkowymi 88 sekundami nowego materiału.

A i "Frost/Nixon" to jeden z najlepszych filmów Rona Howarda. Za reżyserię powinien dostać nagrodę, za rolę Franka Langelli i dla najlepszego filmu.

(A)nonim

Ale uważacie Avatara za lepszy film od Hurt Locker? Jeżeli tak to musi być niezły gniot.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Cytat: (A)nonim w 28 Luty  2011, 20:22:29
Ale uważacie Avatara za lepszy film od Hurt Locker? Jeżeli tak to musi być niezły gniot.

The Hurt Locker jest dość pewnie lepszym filmem od Avatara, ale nie jest też jakimś wybitnym dziełem. Szczerze mówiąc nie widzę różnicy w klasie pomiędzy tym filmem, a takim Jarheadem. Bardzo dobry film wojenny. Bękarty Wojny i Odlot to już inna historia. Z nominowanych filmów były tak bardzo ponad resztę, że sam się dziwię co się wtedy stało.

Roy_v_beck

Nie powiedzia?bym, ?e Hurt Locker od Avatara jest lepszy. W sumie podobne s? filmy. I tu i tam jest bohater, który ratuje ?wiat. Tyle ?e w jednym filmie to si? udaje, a w drugim troch? realniej go na ko?cu potraktowano (co nie zmienia faktu, ?e z Rennera zrobiono Bruce'a Willisa). Ale pod ka?dym technicznym wzgl?dem Avatar jest lepszy.
No i "Jarhead" jest lepszy od "Hurt Lockera" a to ju? akurat nawet podobne tematycznie filmy. Ogólnie w zesz?ym roku to niski poziom filmów by?. Bo taki "Odlot" faktycznie zas?u?y? na zwyci?stwo, a to przecie? animacja gorsza od "Toy Story 3", którego pora?ki w tym roku nikt nie neguje.

(A)nonim

CytatW sumie podobne są filmy. I tu i tam jest bohater, który ratuje świat. Tyle że w jednym filmie to się udaje
Nie wiem jak jest z HL, ale w Avatarze to zostało prostacko przedstawione.
CytatNo i "Jarhead" jest lepszy od "Hurt Lockera" a to już akurat nawet podobne tematycznie filmy.
To musi być rzeczywiście słaby film, Jarhead jest strasznie nudne (i przez to słabe).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Cytat: Roy_v_beck w 28 Luty  2011, 20:49:22
Nie powiedzia?bym, ?e Hurt Locker od Avatara jest lepszy. W sumie podobne s? filmy. I tu i tam jest bohater, który ratuje ?wiat. Tyle ?e w jednym filmie to si? udaje, a w drugim troch? realniej go na ko?cu potraktowano (co nie zmienia faktu, ?e z Rennera zrobiono Bruce'a Willisa). Ale pod ka?dym technicznym wzgl?dem Avatar jest lepszy.
No i "Jarhead" jest lepszy od "Hurt Lockera" a to ju? akurat nawet podobne tematycznie filmy. Ogólnie w zesz?ym roku to niski poziom filmów by?. Bo taki "Odlot" faktycznie zas?u?y? na zwyci?stwo, a to przecie? animacja gorsza od "Toy Story 3", którego pora?ki w tym roku nikt nie neguje.

Jak wed?ug Ciebie Jeremy Renner ratuje "?wiat" to chyba ogl?dali?my dwa inne filmy. Poza tym nie powiedzia?bym, ?e Avatar jest specjalnie lepszy technicznie od Hurt Lockera. Ma efekty specjalne, ale Hurt Locker ma znacznie lepsze zdj?cia i monta?.

Natomiast jest wiele osób, którzy woleliby, aby wygra?o Toy Story 3. Tylko nie jeste?my tak g?o?ni jak zwolennicy Incepcji, czy Social Network bo nie ?udzili?my si?, ?e z racji tego, i? jest filmem animowanym, ma jakiekolwiek szanse na g?ówn? nagrod?. Co nie zmienia faktu, ?e Odlot by? lepszym filmem od TS3.

TheBeatles

Dla mnie najlepszym filmem 2009 roku były Bękarty Wojny. Avatar to niebieska Pocahontas a Hurt Locker to był poprawnie wykonany film bez żadnego polotu

LelekPL

Tak gdyby ludziom umkn??a ta wiadomo?? to Eddie Murphy zosta? wybrany na prezentera kolejnych Oscarów. Facet ma ostatnio marn? pass?, ale nie ma wiele lepszych rzeczy na tym ?wiecie ni? Eddie Murphy na scenie i fajnie jest wiedzie?, ?e taka legenda stand-upu wraca nieco do korzeni. Takiej kl?ski jak na ostatnich Oscarach by? ju? nie powinno, cho? tak ostrego ?artu jak w przypadku Ricky'go Gervaisa na Globach te? bym si? nie spodziewa?, bo to w ko?cu nadal s? zapatrzone w siebie Oscary

Sky.ann

#40
Cytat: Air Jordan w 20 Wrzesień  2011, 12:18:58
Tak gdyby ludziom umkn??a ta wiadomo?? to Eddie Murphy zosta? wybrany na prezentera kolejnych Oscarów. Facet ma ostatnio marn? pass?, ale nie ma wiele lepszych rzeczy na tym ?wiecie ni? Eddie Murphy na scenie i fajnie jest wiedzie?, ?e taka legenda stand-upu wraca nieco do korzeni. Takiej kl?ski jak na ostatnich Oscarach by? ju? nie powinno, cho? tak ostrego ?artu jak w przypadku Ricky'go Gervaisa na Globach te? bym si? nie spodziewa?, bo to w ko?cu nadal s? zapatrzone w siebie Oscary

mam nadziej? ?e b?dzie co najmniej w po?owie taki dobry jak w 'Raw'


EDDIE ZREZYGNOWA? http://www.filmweb.pl/news/Eddie+Murphy+nie+poprowadzi+oscarowej+gali-79431
Ratner zrezygnowa? z powodu poprawno?ci politycznej omg gdzie ta wolno?? s?owa w USA

Rado

#41
Widział ktoś już "Artystę"? Jakie wrażenia, warto iść? Nie za bardzo mi się chciało na niego iść przed Oscarami, a teraz kiedy zgarnął nagrody, to również mi się nie chce. Ja wiem, że jest to ukłon/hołd w stronę historii kina, wypadałoby obejrzeć, ale jakoś mnie to nie kręci. Niektórzy się śmieją, że to mogło wyglądać tak http://www.quickmeme.com/meme/36c1bv/

Natomiast podobał mi się film "Żelazna Dama" i uważam że Streep dostała Oscara zasłużenie. Nie byłem wcześniej uprzedzony negatywnymi recenzjami, jakie teraz widzę, że ten film zbiera. Słyszałem nawet opinie, że pomimo genialnej roli Streep, to i tak na ten film nie opłaca się iść. Jakiegoś szału kolosalnego na mnie nie zrobił, ale jest w porządku. Przynajmniej dla mnie.

Tak przy okazji, to rozbawił mnie ten obrazek.

lady_ozzy

'Artysta' jest po prostu ?wietny... taki inny ni? wszystkie. Uwa?am, ?e Oscary jak najbardziej zas?u?enie...

Natomiast '?elazna Dama' jest wg mnie s?abym filmem... Meryl Streep, to oczywi?cie klasa sama w sobie ale mimo to nie uratowa?a filmu...
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Rado

Nom, większość opinii jest podobna do Twojej. Rozumiem, że ten film może być dla wielu nudny, ale mnie właśnie rolą Meryl przyciągał, tak że chciałem go oglądać dalej. Podobało mi się, jak film po części przedstawiony był z perspektywy podstarzałej Tatcher. Nie spodziewałem się tego. Moim zdaniem warto obejrzeć dla samej Streep.

lady_ozzy

Jak by nie by?o opowiada histori?, która si? wydarzy?a...któr? warto pozna?...i to jest powód.
Zdziwi?am si? nawet, ?e nominowali '?elazn? Dam?', a np pomini?ty zosta? 'J.Edgar', który jest powiedzmy z tej samej 'kategorii... i który to nie tylko moim zdaniem, by? du?o lepszy...

A za rok 'Wa??sa' =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]