Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Filmy animowane DC bez Batmana

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 11:13:52

Leon Kennedy

Jak się ma wytrzymałość "Człowieka ze Stali" to ich nie powinno być :P

Anarky

Cytat: BD96 w 31 Sierpień  2010, 20:06:47
Nie rozumiem tych uwag dotycz?cych rzekomego uproszczenia komiksowego orygina?u. Od pocz?tku by?o wiadomo ?e film Superman: Doomsday czerpie tylko pomys? z pojawienia si? krwio?erczej bestii zabijaj?cej Supermana. ?eby dobrze pokaza? tak? histori? musia?yby by? wydane a? trzy filmy z tego co mi wiadomo, na podstawie Death, Funeral, Reign. Dostali?my ciekaw?, lu?niejsz?, histori? która ?wietnie pasuje do filmu animowanego. Wszystko by?o ?adnie pouk?adane, mi si? podoba?o. Pojawienie si? takich postaci jak Eradicator, Cyborg, Superboy, czy Steel, Batman, Green Lantern, i masa innych postaci z DC nie by?oby niczym dobrym dla filmu, po prostu by?oby za du?o postaci. Film gwarantuje ?wietn? rozrywk?, i dobre uzupe?nienie/kontynuacje serialu Superman: The Animated Series. Co do kreski to faktycznie mo?e irytowa?, ale jest do przyj?cia. A co do tych ko?ci policzkowych Supermana to ja mia?em wra?enie ?e twórcy chcieli go postarze?, a bali si? po prostu da? kilka siwych w?osów niczym Earth 2 ;).

Musisz wi?c jeszcze raz zapozna? si? z komiksami z Supermanem. Ok dostali?my  lu?niejsz? histori? która pasuje do filmu animowanego, jednak nie wyró?nia si? na prawd? niczym ciekawym. Taka uproszczona wzgl?dem komiksów historia, bez g??bi. Postacie które wymieni?e? by?y uwa?am kluczowe, zabrak?o ich a szkoda. Reasumuj?c w takiej formie ta produkcja by?a skazana na pora?k? i powsta? jednak nie powinna. Gdyby opowiada?a o czym? innym, nie by?a kojarzona z tak dobrymi historiami jak ''The Death of Superman'', ''Funeral for a Friend'' i ''Reign of the Supermen'' to by?o by lepiej. Nie zgodz? si? te? ?e by?o to dobre uzupe?nienie czy tez dobra kontynuacja Superman TAS, bo akurat ta kreskówka ma kilka odcinków bez w?tpienia lepszych od ca?ego Superman: Doomsday.

Ja wam pokażę!

Drawski

#47
"All-Star Superman" - kolejny film animowany z Supermanem. Tym razem jednak to Cz?owiek ze Stali b?dzie gra? g?ówne skrzypce, a nie jak to by?o w poprzednich produkcjach - czas podkrada? Batman. Fabu?a przedstawia si? nast?puj?co: Superman zostaje przesycony promieniowaniem podczas jednej z misji ratunkowych w pobli?u s?o?ca. Cz?owiek ze Stali zdaje sobie spraw? z tego, ?e nied?ugo zginie i przed ?mierci? postanawia zrobi? kilka rzeczy, w tym wyjawi? swój sekret Lois Lane i zapewni? bezpiecze?stwo Ziemi na czas, kiedy ju? go nie b?dzie. W g?ównych rolach us?yszymy Jamesa Dentona (Clark Kent/Superman), Christin? Hendricks (Lois Lane) i Anthony’ego LaPagli? (Lex Luthor). Oprócz nich, swoich g?osów w animacji u?ycz? Ed Asner (Perry White), Frances Conroy (Ma Kent), a tak?e Linda Cardellini, Arnold Vosloo i Matthew Gray Gubler. Bruce Timm jest producentem wykonawczym, natomiast film wyre?yserowa? Sam Liu na podstawie scenariusza Dwayne’a McDuffiego. Grant Morrison spisa? si? przy Supermanie, i my?l? ?e film b?dzie dobry...


(A)nonim

Komiks jest świetny więc jak nie zrobią z tego tylko głupawego łubudu to może być naprawdę dobrze. No i Krysia Hendricks. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Trza był zwiastunem walnąć Drawski :P Komiksu nie czytałem, ale słyszałem wiele miłych opinii i na sam film czekam równie mocno co na Batman Year One ;D A to zwiastunik http://www.youtube.com/watch?v=M8fLvtAcODg

Leon Kennedy

Szkoda z marnowanego potencjału... Liczyłem na coś porządnego, z większą głębią i czasem, a w sumie dostałem krótką napierdalankę z narodzinami Shazama :-[. Sama animacja jest świetna, po prostu nie ma do czego się przyczepić, walki również ekstra, ale chyba mamy prawo wymagać czegoś więcej, prawda?
Ocena 6/10.

Clip http://www.youtube.com/watch?v=X7-IUTl_j18

Debart

Ja ju? po seansie. Nie czyta?em komiksu, i nie czeka?em na t? ekranizacj? bardzo intensywnie, cho? nies?usznie.

Zdecydowanie najlepszy film DC jaki widzia?em od czasów "The mask of phatsam". Nie wiem nawet czy nie lepszy. Tym bazem Timm i spó?ka zrobili to, co nie uda?o si? z czerwonym kapturem - film jest napakowany emocjami, mimo ?e Superman pozostaje stoicki do ostatniej chwili. Kal-el pokazuje swoje uczucia inaczej - poprzez otwarcie si? na swoje cz?owiecze?stwo i pokazanie go w pe?ni najbli?szym. Akcja te? jest, ale jest jej w ilo?ciach w sam raz i nie przeszkadza ona w odbiorze opowie?ci (Od czasów pojedynku supermana z Shazammem z JLU nie s?dze, by da?o si? zmontowa? lepsz? animowan? walk?), która momentami zahacza o ?zy.

Siadaj?c do filmu nie mia?em poj?cia z jakim wspnia?ym dzie?em b?d? mia? do czynienia i oddaj? ho?d twórcom. Po kilku napakowanych kopniakami filmami, w ko?cu otrzyma?em co? z superbohaterami i stosowne do, ju? dawno nie nastoletniego, wieku.

Jest kilka dzie? popkultury (film w?adca pier?cieni, gra Baldur's Gate), dla których chcia?bym straci? pami?? tylko po to, by na nowo mó? prze?y? przyjemno?? z pierwszego obejrzenia, zagrania. All-Star Superman z rado?ci? do??czam do tego panteonu. I z ubolewaniem stwierdzam, ?e tym samym poprzeczka dla nadchodz?cej, nowej adaptacji Super-mana zosta?a zawieszona niezwykle wysoko....

Leon Kennedy

W końcu Superman dostał bardzo dobry film na jaki zasługuje :). Jest to jedyna animacja z Kalem w której akcja nie jest najważniejsza!! Superman oprowadza nas po swojej fortecy odkrywając przed nami wszystko to co skrywał dla siebie... Arsenał broni, zwierzyniec, mauzoleum upamiętniające jego rodziców. Wszystko to ma taki epicki rozmach. Zaś Kal jest tym za kogo go zawsze brałem, bo nawet wiedząc, że umiera zachowuje stoicki spokój, bo tylko nasze dobro się liczy w jego mniemaniu. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nie widać iż Superman umiera, widać to przez jego czyny. Luthor dostał swoje pięć minut kopiąc tyłek Kryptończykowi, a scena jego spowiedzi, bezcenna. Jedyny minus to trochę za dużo tutaj tych wszystkich postaci, odwołań. Ktoś mało zaznajomiony może się pogubić.

9/10

Altair

Krótko: Zajebioza.
OCENA: 9+/10
Nie ma dziesiątki ze względu na to, że to jeszcze nie jest ideał, ale to dobry kierunek. :)
PS. Finał to absolutny hit! Genialne dziedzictwo.

Roy_v_beck

O kurde faja, wiecie, zazwyczaj patrząc ogólnie to tutaj zbyt pozytywnie oceniane są filmy animowane, ale w tym przypadku całkowicie się zgadzam. "Under the Hood" był całkiem dobry, "Crisis on Eart Two" też da się obejrzeć, ale "All-Star Superman" po prostu kopie wszystkie dotychczasowe filmy animowane o superbohaterach, jakie widziałem. Z komiksowym oryginałem pobieżnie jestem jedynie zaznajomiony, więc scenariusz tego filmu był dla mnie w dużej mierze zaskoczeniem. W każdym razie, historia to największa zaleta tego filmu. Kapitalne science-fiction z różnymi wątkami, dziejące się na płaszczyźnie zarówno pojedynczych relacji międzyludzkich jak i wielkich walk o uratowanie planety. Nie ma głupich tekstów, postacie nie są przesadzone (świetny Lex Luthor). Tylko wszystko się dzieje trochę za szybko. Wiadomo, kilka wątków bym zmienił (powód słabości kryptońskich naukowców, śmierć Kenta), tym nie mniej zaproponowane tu rozwiązania nie wprawiają w zażenowanie, a sytuacje, do których do chodzi po prostu zaskakują i to pozytywnie.

Snyder powinien był po prostu wziąć ten komiks i zrobić z niego film długi na dwie i pół godziny. Budżet by wyniósł 180 mln, na reklamę dałoby się 120 mln, a sam film zarobiłby ze 460 mln, ale nominacje, a nawet Oskary by się posypały. To naprawdę genialny materiał na film aktorski, dla dorosłego widza, wymagającego czegoś poważniejszego.
Super zaskoczony tym filmem jestem 9+/10 ode mnie.

(A)nonim

CytatTylko wszystko się dzieje trochę za szybko.
No to jest minus tego filmu, miejscami akcja za bardzo skacze i gubi się wątek,  w komiksowym oryginale to wyszło o wiele lepiej (a komiks polecam, bo to jedna z najlepszych historii o Supermanie). Ale film ogólnie bardzo dobry, wiele osób na niego mocno narzekało, jak dla mnie przesadnie.
Snyderowi bym tego nie dawał ze swoją gracją słonia w składzie porcelany skopałby film. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Rado

#56
Obejrzałem dopiero. Świetne to było, ale tylko do 30 minuty, bo potem gdy już nie było Doomsdaya to mało mnie to interesowało. Tzn. walka Supera z klonem była w porządku, no ale spodziewałem się po tej animacji, że to będzie starcie z Doomsdayem chociaż w połowie pokazane tak jak w komiksie. Czyli pełno biegających bohaterów i Doomsday wycierający nimi podłogę. A sam nemezis Supermana świetnie ukazany moim zdaniem. Bezczelne były te sceny gdy skręcał kark jakiejś kobiecie i ogólnie robił rozpierduchę. Szkoda że tak krótko. Po śmierci Supermana brakowało mi tej żałoby członków JLA i innych superbohaterów, która tak bardzo mi się podobała w komiksach. Mogli by dać chociaż jakąś krótką scenkę o tym.

Generalnie, moim zdaniem, średnia animacja. Pierwsze pół godziny dobre, potem długa nuda (może z wyjątkiem sceny z kotkiem i Toymanem) i na końcu troszkę lepiej, czyli pojedynek z klonem. Kreska jak dla mnie w porządku, może Olsen trochę za pięknie wyglądał.

nighty

#57
jest już trailer, więc pomyślałam, że przyda się temat dla tego filmu :) ja osobiście nie jestem w pełni przekonana do chara designu, ale animacja wydaje się ładna no i obsada na mnie robi wrażenie :D

Rado

Ciekawy trailer. Jeszcze nie zdążyłem obejrzeć SUPERMAN vs THE ELITE, a tu już powoli nadciąga kolejna animacja z big blue.

Faktycznie design Kenta jakiś dziwny. Trochę jak Nicolas Cage, heh.

Leon Kennedy

Elite już jakiś czas temu widziałem i gorąco, gorąco polecam.

CytatFaktycznie design Kenta jakiś dziwny. Trochę jak Nicolas Cage, heh.

Na pierwszy rzut oka faktycznie, ale jak już "nighty" wspomniała animacja jest fajna :)