Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Filmy animowane DC bez Batmana

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 11:13:52

Leon Kennedy

CytatHal Jordan do dzi? nie mo?e przebole? zniszczenia Coast City przez Hank'a Henshaw'a, a w filmie nawet tego nie poruszono.

Bo w tej animacji nigdy do tego nie dosz?o :P

CytatNie bo jest okrojona do granic mo?liwo?ci, wysz?a tu zupe?nie inna historia.

Taki by? chyba zamiar DC i Warner Bros, a je?li my kiedy? dostaniemy Upadek Rycerza, to te? pewnie w mocno zmienionej i okrojonej wersji.

Anarky

My dostaniemy teraz "A Death in the Family" w nieco innej wersji a dokładnie Batman: Under the Red Hood
Ja wam pokażę!

XIII

Ten komiks nie był wcale taki dobry jak mówicie. Przez takie historie wytworzyła się zapaść na rynku zeszytowym w Polsce.

Anarky

Nie wiem jakie powy?ej wymienione przeze mnie historie mia?y wp?yw na rynek w Polsce, ale wiem ?e TM-Semic mia? te? w?asne problemy. I to przez nie g?ównie dosz?o do tego do czego dosz?o, zreszt? w  ''TM-Semic pami?ci ?a?osny rapsod'' wrzuci?em ostatnio nawet na ten temat linka do obszernego materia?u na ten temat.
Ja wam pokażę!

XIII

Takie historie czyli tasiemce ciągnące się do nikąd zniechęciły wielu ówczesnych czytelników.

Anarky

Ale nie mnie, poza tym czy to był taki tasiemiec ? a jeśli nawet to czytało mi się to znakomicie. A film jak to film, zapowiadał się niezłe a wyszło jak wyszło. Nie zrażam się tym jednak, bo zawsze z sentymentu pozostaje mi dużo lepszy komiks.
Ja wam pokażę!

Deuce

Przypomniał mi się jeszcze jeden, uważam ważny, szczegół. Na pogrzebie Supermana przemawiał sam prezydent USA Bill Clinton, a obok niego stała jego żona Hillary. Nie często zdarza się, aby w komiksie pojawiała się osoba ze świata rzeczywistego, a zwłaszcza najważniejsza w państwie. Ja się spotkałem z czymś takim dwa razy. Ten drugi to Barack Obama na jednej z okładek Spider-Mana.
Film oczywiście był tego elementu pozbawiony.
Każda historia, dobrze pisana, nawet najdłuższa, nigdy mi się nie znudzi.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Anarky

Cytat: Deuce w 11 Lipiec  2010, 21:53:25
Ten drugi to Barack Obama na jednej z okładek Spider-Mana.

Znam doskonale ten komiks, tam chciał namieszać Chameleon ale Spider-Man udaremnił mu to. Ostatnio Barack Obama rozmawiał ze Stevem Rogersem (Captain America), na temat jego przyszłości w nowej roli i ułaskawienia.
Ja wam pokażę!

XIII


Ale za to w filmie cameo miał Kevin Smith.

Anarky

Widzę że ktoś tu usilnie stara się wybronić ten film ;)
Ja wam pokażę!

XIII

Nie wybronić ten film był  dla mnie tak samo słaby jak komiksowy oryginał.

Anarky

W takim nie mam nic do dodania, skoro nie doceniasz tak świetnej historii komiksowej w dziejach Supermana to co dopiero dyskutować o filmie. O filmie który jest jak już mówiłem jest gorszy od komiksowego pierwowzoru, bo znacznie różni się od niego.
Ja wam pokażę!

BD96

Nie rozumiem tych uwag dotyczących rzekomego uproszczenia komiksowego oryginału. Od początku było wiadomo że film Superman: Doomsday czerpie tylko pomysł z pojawienia się krwiożerczej bestii zabijającej Supermana. Żeby dobrze pokazać taką historię musiałyby być wydane aż trzy filmy z tego co mi wiadomo, na podstawie Death, Funeral, Reign. Dostaliśmy ciekawą, luźniejszą, historię która świetnie pasuje do filmu animowanego. Wszystko było ładnie poukładane, mi się podobało. Pojawienie się takich postaci jak Eradicator, Cyborg, Superboy, czy Steel, Batman, Green Lantern, i masa innych postaci z DC nie byłoby niczym dobrym dla filmu, po prostu byłoby za dużo postaci. Film gwarantuje świetną rozrywkę, i dobre uzupełnienie/kontynuacje serialu Superman: The Animated Series. Co do kreski to faktycznie może irytować, ale jest do przyjęcia. A co do tych kości policzkowych Supermana to ja miałem wrażenie że twórcy chcieli go postarzeć, a bali się po prostu dać kilka siwych włosów niczym Earth 2 ;).

Ocena: 8+/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Leon Kennedy

CytatA co do tych kości policzkowych Supermana to ja miałem wrażenie że twórcy chcieli go postarzeć, a bali się po prostu dać kilka siwych włosów niczym Earth 2

Też takie odniosłem wrażenie, ale wyszło im to co najmniej dziwnie.

XIII

Jak się tyle zarywa po ryju to się ma potem deformacje twarzy.