Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League

Zaczęty przez Q, 20 Styczeń 2008, 20:20:41

Doctus

CytatGreen Arrow - Ryan Gosling

Jako? ?rednio widz? w filmowej Lidze Green Arrowa, a przynajmniej w pierwszej cz??ci. Mimo mojej sympatii do Olliego to wola?bym ?eby jedynym 'ludzkim' bohaterem w JL by? Batman. Arrow symbolizuje trosk? o tych najs?abszych, i niech?? do mieszania si? w sprawy kosmicznej skali - gdyby tak wprowadzono go do filmu, móg?by kra?? troch? czasu ekranowego Batmanowi, a ?e Nietoperz jest jednym z najwa?niejszych cz?onków to jest niedopuszczalne. Chyba ?e mieli by zrobi? z niego drugiego Hawkeye'a, czyli przyk?ad zmarnowania potencja?u ?wietnej postaci w kinie - wtedy jestem przeciwny jeszcze bardziej.

CytatCaptain Marvel - Dean Cain (je?li si? dobrze trzyma), Jon Hamm, Dominic Purcell

Je?li mówisz o Shazamie, to jestem za. Black Adam wtedy móg?by by? jednym z villainów w JL2.

LelekPL

Mi prawie nikt nie pasuje z tych propozycji. No, Deana Caina byłoby zabawnie zobaczyć. I owszem, trzyma się dobrze:
Dean Cain Learns About New Superman Movie

b.p.

Za lekko ponad dwa tygodnie Comic-con w San Diego. Informacje prasowe wypuszczone przez DC - rzecz jasna - milcz? na temat ewentualnych zapowiedzi kolejnych filmów z uniwersum. Rzecz? na wskro? jasn? jest tak?e to, ?e jakie? zapowiedzi si? pojawi?.

Je?li Warner rzeczywi?cie poszukuje teraz nowego multi-filmowego franchise'u do sprzedania (jako? trzeba zape?ni? luk? po Potterach), to DCCU wydaje si? idealnym rozwi?zaniem. I je?li WB chce robi? to na powa?nie i zgodnie z zasad? "aby zarobi?, trzeba zainwestowa?", to na SDCC powinien zosta? przedstawiony dok?adny plan budowy DCCU, tj. od MoS a? do Justice League.

Wed?ug mnie mog?oby to wygl?da? nast?puj?co:
1) 2013 MoS
2) 2015 World's Finest, z epizodem Wonder Woman
3) 2015 The Flash, z epizodem Green Lanterna
4) 2016 Justice League, w której mo?e pojawi? si? Martian Manhunter do??czaj?cy do JL.

Kadaver

Ja to trochę inaczej zaproponuje:
1)Man of Steel
2)  sequel Man of Steel, w którym pojawia się Batman lub Martian Manhunter
3) Flash (w którym pojawia Aquaman) lub Aquaman (w którym pojawia się Flash)
4) Justice League

Doctus

Justice League

Pamiętacie moje propozycje na skład filmowej Ligi? tam jest on oddany co do jednego bohatera (nawet Atom jest) tyle że w roli GL jest chyba Kyle Rayner. Dodać Supermana i Batmana do tego co zapodałem powyżej, i mamy idealną filmową Ligę, przynajmniej dla mnie.

LelekPL

No to teraz wiesz jak taki projekt by skończył :P

Doctus

Nie przesadzaj. Wtedy nie mieli ani budżetu ani pomysłu na fabułę. Dzisiaj są zupełnie inne możliwości przedstawienia podobnej drużyny. To tak jakbyś po filmach Schumachera z Batmanem powiedział że tak właśnie skończyło się ekranizowanie Batmana, i przyszłe projekty skończą tak samo.

b.p.

Bądźmy poważni - nie może być JL w takim kształcie, bo:
1) byłaby za duża;
2) musi mieć bohaterów powszechnie znanych.
Już w samej podstawowej JL WW i Flash potrzebują wpierw wprowadzenia do kina w jakimkolwiek filmie przed JL.

Pięcioosobowy, podstawowy skład na pewno się nie zmieni. Ewentualnie można dołączyć do tego kogoś z trójki Martian, Aquaman, Cyborg.

franek

Ja mam taką propozycję:
1 MoS (już mamy)
2 Flash (z epizodem Supermana)
3 MoS 2 (z epizodem Manhuntera)
4 JL (polegający na tym że na początku zbierają resztę, w międzyczasie Batman ma konflikt z eSem a na koniec się jednoczą i pokonują kogośtam)

Batman nie wymaga nowego filmu, dopiero co Nolan go zgwałcił, już wszyscy wiedzą jaki jest Batman, pora na tych mniej znanych.


Show Must Go On!!!

lady_ozzy

Wizja franka jest na pewno ciekawa... jednak pojawia si? pytanie czy 'nolanowski Mroczny Rycerz' pasuje, ?eby po??czy? go z reszt? bohaterów DC... Moim zdaniem ?rednio... Ale mo?e si?a waszych argumentów przekona Mnie i wyobra?nia Mi si? poszerzy w tej kwestii...
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

b.p.

#175
Franek nie sugerował, że Batman z trylogii TDK powinien pojawić się w Justice League, tylko, że jesteśmy "na świeżo" z Batmanem w kinie i nie jest konieczne, aby powstał osobny film o Batmanie przed JL. Oczywiście w JL pojawiłby się inny Batman niż u Nolana.

Ja jednak nie zgadzam się z opinią, że nowy Batman powinien pojawić się dopiero w Justice League. Owszem, premiera TKDR miała miejsce ledwie rok temu, jednak Batman powinien wystąpić w którymś z filmów pre-Justice League z trzech powodów:
1) ma to być nowy Batman i aby uniknąć utożsamienia z Batmanem Nolana, powinien zostać wprowadzony w którymś z filmów przed Justice League;
2) Batman odgrywa kluczową rolę w JL, nie może zatem pojawić się jako "przystawka" dopiero w filmie o JL;
3) Batman to TOP 3 najbardziej znanych na świecie superbohaterów obok eSa i Spider-mana. Przez to jego potencjał marketingowy, mega wzmocniony trylogia Nolana jest tak wielki, że grzechem obrzydliwej niegospodarności byłoby pominięcie go przy budowaniu DCCU w fazie przed filmem o JL.

franek

Ja bym w takim razie dodał do swojej wypowiedzi MoS 2 z jakimś krótkim wystąpieniem Batmana w którym już wiadomo że będą się kłócić.


Show Must Go On!!!

Altair

A ja myślę, że nolanowy Batman świetnie by pasował do Justice League. Dlaczego myślicie inaczej?

franek

No bo by nie pasował. Batman w JL powinien być postawiony bardziej na akcję, szybkie rozwiązania i TALENT DETEKTYWISTYCZNY. Batman Nolana tylko dużo myśli i gada, takie jest moje zdanie.


Show Must Go On!!!

Altair

"no bo by nie pasował" to trochę za mało. Batman u Nolana jest wg Ciebie za mało dynamiczny i przebiegły? A co do detektywizmu, w Beginsie jest bardzo dużo tego typu wątków. W przypadku Jokera nie były chyba one zbyt potrzebne, a 3-cia część to jego upadek, więc tym bardziej nie byłoby na to miejsca. Jednak w każdej części takie elementy występowały. Gdybyśmy dostali Batmana stricte detektywa to nie wiem czy byłoby aż tak ciekawe. Zresztą zawsze można dodać pewne elementy w Justice league. Ja z chęcią znowu zobaczyłbym Batmana, którego zaserwował nam Nolan. Ew. w podobnej konwencji.