Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

Juby

Goyer napisał pierwszą wersję, później go wywalili, a Terrio przepisał cały scenariusz po swojemu i to on jest podpisywany jako główny scenarzysta filmu. W JLA po prostu Goyer nie dał pomysłu historii.

kelen

CytatQ - czemu nie można komentować newsów na głównej?

Powód ten sam, co przed premierą TDKR - żeby żaden cwaniak nie napisał nikomu spoilerów.

Co do wypowiedzi wyżej, sam Terrio zdaje się mówił (albo ktoś inny z twórców), że nie przepisał całego scenariusza - dialogi zostały oryginalne.

Rarian

CytatCo do wypowiedzi wyżej, sam Terrio zdaje się mówił (albo ktoś inny z twórców), że nie przepisał całego scenariusza - dialogi zostały oryginalne.
Dokładnie tak było :).

Mam nadzieję, że Batcave będzie na bieżąco informowało o wynikach box officu, bo nie chce mi się grzebać w internetach, a liczę, że ten film sprzeda się na tyle dobrze, by zapewnić bytność wszystkim innym projektom. Chcę zobaczyć JL napisaną przez Terrio i tym bardziej chcę zobaczyć Batmana wyreżyserowanego przez Afflecka :). Co do samego filmu, to idę w niedzielę i liczę, że mi się spodoba, bo MoS naprawdę do mnie przemówił, choć nie był pozbawiony wad.

Cieszy mnie, że absolutnie nikt nie narzeka na Afflecka, bo to na Batmanie z oczywistych względów zależy mi najbardziej :D.

Juby

Cytat: Rarian w 25 Marzec  2016, 12:11:57
Mam nadzieję, że Batcave będzie na bieżąco informowało o wynikach box officu, bo nie chce mi się grzebać w internetach

Spokojnie. Będę szczegółowo informować na bieżąco. ;)

LelekPL

#529
Cytat: Juby w 25 Marzec  2016, 10:12:02
Nie zgadzam się w dwóch sprawach jakie poruszyłeś.

1. Film nie wychodzi w idealnym dla siebie momencie! Gdyby wyszedł w 2015 roku byłby rewolucją, pierwszym superhero movie opowiadającym o konflikcie superbohaterów. Niestety, choć film w niepospiesznych pracach skończono już w październiku, Warner i Snyder musieli chcieć podpieprzyć datę premiery Marvelowi i przesunęli premierę aż o 8 miesięcy. Przez to, w ciągu 7 tygodni mamy starcie Daredevila z Punisherem, Batmana z Supermanem i Kapitana Ameryki z Iron Manem. Pewna świeżość w tym gatunku zmieniła się z zwykłą modę na ten sezon. No i ludzie mogą być zmęczeni tym nieuzasadnionym czekaniem 8 miesięcy dłużej na film, który w dodatku nie będzie pełną wizją reżysera, bo już (o wiele za wcześnie) ogłoszono wersję reżyserską na blu-ray. Film będzie miał duże otwarcie (choć potencjał na +$200 mln OW pewnie został zabity słabą kampanią promocyjną), ale nawet bez konkurencji może odnieść duży spadek przy tak słabych recenzjach. Niby przez 6 tygodni (do Civil War) nie ma zbytnio konkurencji, ale obawiam się, że rodziny z dziećmi wybiorą ponowne pójście na Zwierzogród lub seans Księgi Dżungli w kwietniu, niż powtórkę BvS, który podobno nie jest filmem dla dzieci.

2. Żadnych zwolnień nie będzie. Człowiek ze stali też rozczarował u recenzentów, zebrał skrajnie mieszane opinie, a przy ogromnym budżecie, wg rozliczenia roku 2013 od deadline, film zarobił na czysto zaledwie $43 miliony. Mimo to, Snyder dostał $300 mln na kolejny film i swobodę w budowaniu uniwersum. Machina produkcją JLA ruszyła, wydali na to dużo kasy, wystarczy, że BvS spełni plan minimum w kasach kin (czyli zarobi miliard $ na całym świecie) i nikt Snyderowi nie będzie miał za złe tych słabych recenzji.

O JLA też bym się nie martwił. Scenariusz od tygodni jest skończony, film robią ci sami ludzie co BvS. To, że film ma być mniej mroczny i bardziej rozrywkowy (bo podobno na to narzeka duża część krytyków, za mało rozrywki w BvS) nie oznacza zaraz, że pójdzie w stronę Marvela. To wciąż Snyder.

No to jeśli zbiera gorsze oceny, to chyba jednak nie wszyscy uważają go za lepszy film od MoS. Z tego co na razie czytałem, większość uważa, że MoS był lepszy.


Q - czemu nie można komentować newsów na głównej?

To co piszesz to oczywista oczywistość. Nawet nie poruszałem sprawy o 2015 bo z WIELU względów tak powinno być od samego początku. Nie o tym była mowa :P Pisałem z perspektywy zaistniałej sytuacji (kiedy jest już po ptakach i mają taki termin jaki mają), która jest całkiem niezła bo konkurencja mała i pozwala na mniejsze spadki. (Zwierzogród i Księga dżungli to taka sama konkurencja dla BvS jak Kung Fu Panda dla Deadpoola. Dwie różne demografie). Film też wychodzi mimo wszystko przed Civil War, bo gdyby był później byłoby tym gorzej. Daredevil prawie nic tu nie znaczy. Maleńki procent osób ogląda ten serial w porównaniy do ilości widzów filmów kinowych. Naprawdę wygląda to bardzo dobrze i na termin nie ma co narzekać. Jest pomocny. Wszelkie potencjalne spadki można jedynie zrzucić na jakość filmu.

Co do zwolnień to też w nie nie wierzę, bo myślę, że WB boi się tak ośmieszyć... Ale chyba nie myślisz, że nie ma przynajmniej takich rozmów między głowami studia i prób złagodzenia kryzysu, który niewątpliwie nastąpił? Na pewno myślą teraz co zrobić i ta opcja powinna być przynajmniej na stole, przedyskutowana. MoS mimo wszystko miał lepsze recenzje jak wychodził, wiele osób BARDZO go chwaliło i do tej pory jak na film o Supermanie i w porównaniu z wynikami SR można było uznać za mały sukces. Myślę, że szefowie WB po prostu nie wierzyli, że z Supermana można było wyciągnąć więcej. A dodanie Batmana miało wszystko poprawić. Stąd kredyt zaufania dla Snydera. Ale teraz takiej wymówki już nie ma. Oczywiście jeśli film z BATMANEM nie dociągnie do miliarda.

Co do podobieństw do Marvela to ja mimo wszystko mam i będę miał takie obawyi. Tym bardziej, że Snyder teraz w żadnym wypadku nie będzie miał wolnej ręki, a studio będzie marudziło o Marvelu i byciu podobnym. A studia często nie potrafią naprawiać problemów. Zamiast zastanowić się nad JAKOŚCIĄ to mieszają z całą KONCEPCJĄ.

Swoją drogą to nie wiem co jest gorsze. WB/DC małpujące Marvela i dalszą wtórność filmów superhero czy WB/DC będące nowymi Transformersami/Piratami z Karaibów i marnymi filmami, które na siebie po prostu zarabiają.

Arkham Knight, marne filmy animowane, teraz potencjalnie to i jeszcze kiepski zwiastun LEGO Batmana. Nie jest to najlepszy okres na bycie fanem Batmana. Szkoda.

Juby

Cytat: LelekPL w 25 Marzec  2016, 13:17:28
To co piszesz to oczywista oczywistość. Nawet nie poruszałem sprawy o 2015 bo z WIELU względów tak powinno być od samego początku. Nie o tym była mowa :P Pisałem z perspektywy zaistniałej sytuacji (kiedy jest już po ptakach i mają taki termin jaki mają), która jest całkiem niezła bo konkurencja mała i pozwala na mniejsze spadki. (Zwierzogród i Księga dżungli to taka sama konkurencja dla BvS jak Kung Fu Panda dla Deadpoola. Dwie różne demografie). Film też wychodzi mimo wszystko przed Civil War, bo gdyby był później byłoby tym gorzej. Daredevil prawie nic tu nie znaczy. Maleńki procent osób ogląda ten serial w porównaniy do ilości widzów filmów kinowych.

No nie wiem. Deadpool to przede wszystkim komedia rated-R, zupełnie inna grupa docelowa niż film animowany przeznaczony dla dzieci - które same do kina nie pójdą, a więc i dla całych rodzin. BvS jest widowiskiem PG-13 o najpopularniejszych superbohaterach, więc duża część widowni miała być dziećmi z rodzicami, tymczasem film podobno nie jest dla dzieci, nie jest "fun", a animacje Disneya o zwierzakach nie zwalnia, Księga Dżungli też będzie widowiskiem PG-13, o wiele przyjaźniejszym dla rodzin i dzieci. Myślę, że to dwie różne sytuacje, a z tymi recenzjami (które są coraz ważniejsze przez obecny dostęp do internetu, gdzie każdy wie jak film ocenili krytycu) BvS może mieć bardzo króciutkie nogi w box office. Zobaczymy jaką dostanie dziś notę od CinemaScore.

LelekPL

Batman v Superman zawsze było wiadomo, że będzie mroczny i niekoniecznie dla dzieci. Nie ta grupa. Pewno pokrycie jest ale dla tych samych osób co chcieli zabierać swoje dzieci na Deadpoola. Zwierzogród i BvS to inne bajki. I to co powiedziałeś na koniec tylko potwierdza to co mówiłem - wpływ na wyniki mogą mieć recenzje, a nie termin. Czy film wyszedł by teraz czy w 2015 to byłby teraz główny problem.

Odwleczenie filmu bardziej wpłynie na weekend otwarcia gdzie rozciągnięcie kampanii marketingowej mogło wpłynąć na ekscytację tym filmem. Ale "nogi" filmu są niezagrożone konkurencją. Jedynie recenzjami (a to jest przecież niezwiązane z terminażem)

Juby

No wg mnie nie zawsze wiadomo było w jakim kierunku pójdą z BvS. Myślę, że pogłoski o tym, że jest x3 mroczniejszy od MoS, poważny, mało rozrywkowy, mogą zadziałaś negatywnie, tak jak to było z Batman Returns.

Z nogami przekonamy się pewnie już w drugi weekend.

kubala102


Juby

CinemaScore - B

Man of Steel miał A-, a nawet tak zmiażdżone przez krytykę Transformers: Revenge of the Fallen i ostatni Zmierzch B+. To chyba najsłabsza nota od widzów po pierwszym dniu wyświetlania jaką pamiętam. ???

Nogi filmu naprawdę mogą być słabiutkie.

Leon Kennedy

Niech będzie, że to najgorszy film w historii kinematografi!

LelekPL

No cóż, wyniki na Rotten Tomatoes ma gorsze niż The Room, więc może coś w tym jest ;)

Juby

Cytat z zagranicznego forum
CytatCinemascores for past Comic Book/Superhero movies:

The Amazing Spider-Man - A-
The Amazing Spider-Man 2 - B+
The Avengers - A+
Avengers: Age of Ultron - A
Batman Begins - A
Batman 1989 - A
Batman Forever - A-
Blade: Trinity - B+
The Dark Knight - A
The Dark Knight Rises - A
Man of Steel - A-
Spider-Man - A-
Spider-Man 2 - A-
Spider-Man 3 - B+
Superman Returns - B+
Deadpool - A
Ant-Man - A
Blade - A-
Blade II - B+
Captain America: The First Avenger - A-
Captain America: The Winter Soldier - A
Guardians of the Galaxy - A
The Incredible Hulk - A-
Iron Man - A
Iron Man 2 - A
Iron Man 3 - A
X-Men - A-
X2 - A
X-Men: The Last Stand - A-
X-Men Origins: Wolverine - B+
X-Men: First Class - B+
The Wolverine - A-
X-Men: Days of Future Past - A
Thor - B+
Thor: The Dark World - A-
Green Lantern - B
Ghost Rider - B
Catwoman - B
Daredevil - B
Elektra - B
Fantastic Four - B
FF: Rise of the Silver Surfer - B
Watchmen - B
Batman Returns - B

The Hulk - B-
Jonah Hex - C+
Ghost Rider - Spirit Of Vengeance - C+
Batman And Robin - C+
Fantastic Four (2015) - C-

And now: Batman v Superman: Dawn of Justice - B

Takie zestawienie stawia BvS w bardzo słabym towarzystwie i jak już mówiłem, mroczny film może podzielić losy BR w box office, który też dostał B.

b.p.

I tak zdaje si? upad? jeden z ostatnich bastionów tego filmu. Od kiedy gruchn??y recenzje na RT i Metacritic, ca?y czas wida? by?o mocny rozd?wi?k na linii krytycy - widzowie (przynajmniej wed?ug relacji z social media). A ten wynik potwierdza co? zgo?a innego - negatywny odbiór równie? u widzów.

Moje przewidywania box office? To mo?e by? max 650-750 milionów, poni?ej jakiejkolwiek granicy op?acalno?ci. W kolejny weekend b?dziemy mie? mocny spadek.

Napotka?em na do?? intryguj?ce pytanie w ca?ej dyskusji o BvS - czy fajnie by?oby zobaczy? Justice League wyre?yserowan? przez George'a Millera? Oczywi?cie nie skasowan? Justice League Mortal...

Juby

Nie tyle negatywny, a mocno mieszany odbiór, zarówno rozczarowanych widzów jak i krytyków.

$650-750 mln to niemożliwa niemożliwość. Film nie powalił w kilku krajach europejskich i nie zawładnie Chinami (drugim największym/ najważniejszym rynkiem po USA), ale i tak zarobi na otwarcie +360 mln dolarów na całym świecie. Przy takim pierwszym weekendzie, nawet ze złym przyjęciem, film powinien zarobić ponad $900 mln. Jeśli otwarcie przekroczy $400 mln, pewne będzie przekroczenie miliarda.