Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

Doctus

CytatMarsjanina ani widu ani słychu. A skoro nie będzie go w filmach, nie będzie mógł być przywódcą Ligi. Ot, taka dedukcja. :)

Nie prawda, było już parę plotek o Marsjaninie. Właściwie to nawet przed premierą MoS mówiono o jego występie.

LelekPL

Mamy już Cyborga... wątpię, aby dali jego i Marsjanina. Zazwyczaj to jest jeden albo drugi z jakiegoś powodu.

Rado

Marsjanin przed restartem jest spoko, aczkolwiek nie kojarzę teraz, żebym go gdziekolwiek widział w roli przywódcy grupy. Zawsze był swego rodzaju mentorem, gościem, który chłodzi gorące głowy, ale do takiej roli decyzyjnej, to chyba za miękki jest. Marsjanin po restarcie też jest spoko. Jak już, to bym wolał takiego oglądać w filmie. Bardzo podoba mi się ta wersja, a i na przeciwnika by się też nadawał.

Zresztą, co to znaczy lider drużyny w Justice League? To nie jest tak łatwo powiedzieć moim zdaniem. Tam nigdy nie było wyrazistego przywódcy, a bardziej Trójca podejmowała wspólnie najważniejsze decyzję. No chyba, że chodzi tutaj o wydawanie poleceń podczas bitwy i odpraw, taktyczne dysponowanie członkami Ligii? Jeśli tak, to ja innego człowieka niż Batman nie widzę w tej roli...

The Dream

Cytat: LelekPL w 29 Lipiec  2014, 23:18:29
Owszem, Shazam i Sandman są prawie pewne, bo potwierdziły je osoby biorące udział w pre-produkcji, więc gdyby ich zabrakło coś byłoby dziwnego w tym.
A więc jednak jest w tym wszystkim ziarenko prawdy? Aż trudno mi w to uwierzyć. Ale nadal nie widzę obu tych filmów w 2016 roku. :>
CytatNie prawda, było już parę plotek o Marsjaninie. Właściwie to nawet przed premierą MoS mówiono o jego występie.
No jeśli wierzyć plotkom, to w BvS pojawi się połowa postaci z uniwersum DC z Doomsdayem, Metallo i Jokerem na czele. :] A tak serio - do mnie plotki o Marsjaninie nie dotarły. Ale skoro mówisz, że były, to były. Wyglądałoby więc na to, że w filmach ma pojawić się aż 9 członków JL, czyli o dwóch więcej niż potrzeba na tą chwilę. Jak dla mnie Shazam i MM są w pierwszej linii do odstrzału, ale skoro WB mówi na serio o zekranizowaniu Sandmana, to... Nie, naprawdę nie wiem, jak można porywać się na takie postacie, skoro Aquamany i Flashe są sto razy łatwiejsze do zekranizowania, ale być może włodarze WB mają jakieś jokery w rękawie.
Cytat: LelekPL w 29 Lipiec  2014, 23:30:14
Mamy już Cyborga... wątpię, aby dali jego i Marsjanina. Zazwyczaj to jest jeden albo drugi z jakiegoś powodu.
Nie wiem, jak w komiksie, ale w kreskówce Justice League: Doom był i Marsjanin, i Cyborg, choć ten ostatni stał się pełnoprawnym członkiem zespołu dopiero pod koniec. Czyli jak się chce, to można. Tylko pytanie, czy taki a nie inny skład będzie miał sens.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

LelekPL

Cytat: The Dream w 29 Lipiec  2014, 23:41:11
A więc jednak jest w tym wszystkim ziarenko prawdy? Aż trudno mi w to uwierzyć. Ale nadal nie widzę obu tych filmów w 2016 roku. :>

Ziarenko. Bo nikt nic nie powiedział, że te filmy wyjdą w 2016. To jest nieprawda. Wiemy tylko tyle, że zarówno Gordon-Levitt jak i Johnson odbywają poważne rozmowy z WB i powoli przygotowują obie postacie. Kiedy otrzymamy jakikolwiek film? Tego nie wiadomo. Może być w 2016, może być w 2019.

b.p.

#365
Podsumowuj?c tegoroczny Comic-con, nale?y powiedzie?, ?e na pewno by? du?o mniej zaskakuj?cy ni? zesz?oroczny. Cho? i w tym roku WB pozamiata?o konkurencj? (co pokazuje wrzucona wcze?niej w tym temacie infografika), to nie przygotowa?o ?adnej bomby w stylu zesz?orocznego "We're gonna make another Superman movie!".

Zwiastun BvS i zdj?cie WW by?y czym?, czego mo?na by?o si? spodziewa?. Jasne, mega klimatowy teaser (podejrzewam, ?e specjalnie nakr?cony i nie zawiera scen, które ostatecznie znajd? si? w filmie), a Gadot jako WW wygl?da fenomenalnie. Jestem pod wra?eniem tego, co uda?o jej si? zbudowa? przez ponad pó? roku.

Comic-con pokaza?, ?e jakkolwiek Marvel jest ze swoim uniwersum o cztery kroki przed WB (dwie fazy + dwie kulminacje tych faz w postaci Avengers), to marketingowo WB/DC zawsze b?dzie mia?o co?, czego nie ma Marvel, tzn. dwóch najpopularniejszych superbohaterów ?wiata. Marvel nie ma nikogo takiego (bo Spider-mana oddali Sony, a X-menów Foxowi). Skrz?tnie buduj? swoje uniwersum, przesuwaj? Avengers na pierwszy plan i konsekwentnie realizuj? swoj? taktyk?. Ale jak przychodzi co do czego, publika i tak poleci na BvS.

Na Comic-conie Marvel pokaza?:
a) materia? z Avengers;
b) Ant-Mana;
c) og?osi? sequel GotG.

Co zrobi?o WB/DC? Pokaza?o Afflecka, Cavilla i Gadot (milcz?cych), zdj?cie WW oraz teaser BvS. Wszystko wokó? jednego filmu, a mimo to wygra?o Comic-con. Wyobra?my sobie co by?oby, gdyby?my zobaczyli line-up budowania DCCU, us?yszeli oficjalnie potwierdzenia obsadzenia Jasona Momoa w roli Aquamana i Rocka w roli Shazama/Black Adama. Moim zdaniem pokazuje to, ?e cho? WB/DC jest mocno w tyle, to maj? wi?cej argumentów, by przebi? Marvela.

Zastanawia mnie jedna rzecz - w Hall H WB wy?wietli?o zdj?cia Trójcy:


O ile Superman i Wonder Woman to zdj?cia wypuszczone oficjalnie do sieci, o tyle zdj?cie Batmana jest nowe. Nie jest to fotka Snydera ani ostatnie zdj?cie Claya Enosa



Dziwi mnie, ?e nie by?o ?adnego response'u na kolejn? fotk? z Batmanem, zw?aszcza, ?e chyba jest na niej lepszy widok na nowy Batmobil...

Je?li si? myl?, wyprowad?cie z b??du  ::)

kelen

Też zauważyłem, że to nowa fotka, ale ciężko coś o niej powiedzieć, bo nie puścili jej do sieci, a lepszej jakości fotografii tego momentu też nie ma. A właśnie, tak jak mówisz, widać lepiej Batmobil i zdaje się, że jest też to fotka w kolorze.

Bless

Ze tak powiem, przemknela ta fotka Batmana tak po cichaczu :D i zdecydowanie jest w kolorze i na pewno widac batmobil z troche innej perspektywy + moze i nawet lepiej go widac.

Rado

I zdaje si?, ?e drzwi do Batmobile'a s? otwarte...

Q

Trochę lepszej jakości fotka.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

b.p.

Obie fotki z Comic-conu cieszą o tyle, że potwierdzają czarno-szarą kolorystykę kostiumu Batmana. Plotki o szaro-granatowej kolorystyce, podbijane przez Kevina Smitha były mocno niepokojące.

Odnośnie newsa z Batcave (http://www.batcave.com.pl/2014/07/batman-v-superman-dawn-of-justice-material-video-z-sdcc-nie-zostanie-udostepniony) - Sue Kroll rzeczywiście powiedziała Variety, że teaser BvS był przygotowany wyłącznie pod Comic-con i nie zostanie udostępniony do sieci (potwierdzałoby to metodę przyjętą poprzednio przy MoS).

Ale już następnego dnia Chris Begley z Batman-news.com napisał na twitterze, że materiał zostanie udostępniony "wkrótce": https://twitter.com/BatmanNewsCom/statuses/493801014022004737

Oczywiście Sue Kroll wydaje się pewniejszym źródłem, ale nie traciłbym nadziei :)

Myster M

Ten Batmobil ze zdjęcia, wygląda na zniszczony. Albo mi się tylko wydaje przez słabą jakość. I chyba Batman ma czarny pas(co mnie akurat cieszy).

kelen

Tylko czy Batman-News nie napisało o tym przed tym ogłoszeniem? Poza tym, zdaje się, że opierali się na poście z Facebooka hiszpańskiego WB, co może być trochę mniej wiarygodne (może ich pracownik od social media tak sobie założył).

Fajnie, że pojawiła się lepsza fotka. Widać trochę więcej, ale nadal nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, czy widzę żółty czy inny kolor pasa :D

RemiRose

Cytat: b.p. w 30 Lipiec  2014, 08:58:05

Zwiastun BvS i zdjęcie WW były czymś, czego można było się spodziewać. Jasne, mega klimatowy teaser (podejrzewam, że specjalnie nakręcony i nie zawiera scen, które ostatecznie znajdą się w filmie), a Gadot jako WW wygląda fenomenalnie. Jestem pod wrażeniem tego, co udało jej się zbudować przez ponad pół roku.

Faktycznie zdjęcie Gadot jako WW robi wrażenie, podoba mi się jej kostium i ogólny klimat zdjęcia, ale co do teasera, to moim zdaniem nie jest już tak różowo. Tak teaser jest okropnie... średni. Nie ma w nim nic wyjątkowego, dosłownie nic. Nie rozumiem tego zachwytu nad tym filmikiem, a wrzaski, wiwaty fanów, znajdujących się na SDCC, podczas premiery, to lekka przesada.

Cytat: b.p. w 30 Lipiec  2014, 08:58:05
Comic-con pokazał, że jakkolwiek Marvel jest ze swoim uniwersum o cztery kroki przed WB (dwie fazy + dwie kulminacje tych faz w postaci Avengers), to marketingowo WB/DC zawsze będzie miało coś, czego nie ma Marvel, tzn. dwóch najpopularniejszych superbohaterów świata. Marvel nie ma nikogo takiego (bo Spider-mana oddali Sony, a X-menów Foxowi). Skrzętnie budują swoje uniwersum, przesuwają Avengers na pierwszy plan i konsekwentnie realizują swoją taktykę. Ale jak przychodzi co do czego, publika i tak poleci na BvS.


I to znowu się nie zgodzę, fakt, że Marvel oddał Spider-mana zawsze będzie mnie drażnił, ale mimo to Marvel zrobił coś, co mam uczucie, że próbuje powtórzyć teraz DC, Marvel wywindował mniej znane postacie i uczynił z nich markę. Oczywiście nie należy zapominać, że Avengers sami w sobie już wcześniej wielką markę tworzyli, którą popularnością, można porównywać do JL. NA dodatek nawet jeśli DC ma Esa i Batsa, to i tak to Marvel będzie zawsze do przodu. Stworzył różnorodne uniwersum filmowe, w którym jest miejsce dla rozrywkowego Iron Mana, ale i Capa utrzymanego w konwencji thrillera szpiegowskiego.

Cytat: b.p. w 30 Lipiec  2014, 08:58:05
Co zrobiło WB/DC? Pokazało Afflecka, Cavilla i Gadot (milczących), zdjęcie WW oraz teaser BvS. Wszystko wokół jednego filmu, a mimo to wygrało Comic-con. Wyobraźmy sobie co byłoby, gdybyśmy zobaczyli line-up budowania DCCU, usłyszeli oficjalnie potwierdzenia obsadzenia Jasona Momoa w roli Aquamana i Rocka w roli Shazama/Black Adama. Moim zdaniem pokazuje to, że choć WB/DC jest mocno w tyle, to mają więcej argumentów, by przebić Marvela.
I tu kolejny raz Mnie coś nie odpowiada. Pojawienie się Afflecka, Cavilla i GAdot, było dla mnie kiepskie. Naprawdę nie rozumiem, mam chwalić DC pod niebiosa, za to, że pokazali aktorów i na pokazaniu się skończyło. Wiedziałem od dłuższego czasu kto będzie w Trinity, więc pokazanie aktorów, którzy nie robią nic, nie robi na mnie wrażenia. Marvel miał świetny panel, na którym każdy z aktorów miał coś do powiedzenia. A Robert Downey Jr. był świetny, potrafił zagadać, rozbawić tłum, panel Avengers dostarczył mi sporo rozrywki. Marvel ogłosił premierę GOTG 2 oraz zrobił niespodziankę w postaci Brolina, który oficjalnie został Thanosem Marvela. 

Podsumowując.  DC i Marvel zawiedli, nie dostarczyli informacji, jakich każdy chciał usłyszeć, dlatego uważam ten SDCC za lekko nieudany, oczywiście pod względem ogłoszeń filmowych. Jednak gdybym miał wybierać to Marvel, dostarczył mi więcej rozrywki, a o to przecież chodzi. 

Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

kelen

CytatTak teaser jest okropnie... ?redni. Nie ma w nim nic wyj?tkowego, dos?ownie nic.

1. Pokaza? batsygna?.
2. Pokaza? Batmana
3. Pokaza? Batmana w zbroi z The Dark Knight Returns
4. Pokaza? w jednym uj?ciu Supermana i Batmana.

To s? wystarczaj?ce powody, dla których ten teaser jest wyj?tkowy.

Pojawienie si? Zacka, Bena, Henry'ego i Gal by?o bardzo mi?ym akcentem, czasu na rozmowy po prostu nie by?o. Jak zapewne s?ysza?e? w wypowiedzi Snydera, jeszcze dzie? wcze?niej kr?cili i tego samego dnia wracali na plan filmowy.