Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

kelen

Vin Diesel całe szczęście jest zajęty przez Marvela :D

LelekPL

O kurcze, a tak idealnie by pasował na Lexa. Jest najbardziej łysy z całej trójki, więc ma największe kwalfikacje ;)

A z tym Johnsonem to bym się nie zdziwił jakby takie plotki jeszcze padły. Przecież niedawno wrzucił fotkę na Twitterze z szychą Warner Brothers i myślano, że może chodzi o jakiegoś bohatera (btw jako Lobo mógłby się sprawdzić), ale to przecież chodziło o Lexa. Jak mogliśmy zapomnieć, że on też jest łysy i tylko łysi aktorzy potrafią być łysi ;)

kelen

Rock przecie? na Alfreda idzie, takiego wiesz, a'la "Beware the Batman" albo "Batman: Earth One".

A tak na powa?nie, to te? bym go chcia? zobaczy? jako Lobo. Mimik? ma bosk?, pasowa?aby mu do takiej postaci :D

Kadaver

#168
 
Cytat: LelekPL w 12 Listopad  2013, 21:54:26
Jeszcze tylko czeka? a? Vin Diesel, The Rock lub Jason Statham pójd? na casting :p ?mieszne s? te plotki.
Zapomnia?e? o Stevie'e Austinie i Randy'ym Couture.

LelekPL


Rado

A tutaj ciekawe przemyślenia na temat filmu ogółem oraz ewentualnego starcia Batmana z Supermanem. Po angielsku.

http://www.movietrailerreviews.net/home/index.php/2013/11/14/random-musings-of-a-movie-watcher/superman-vs-batman-puzzle/

LelekPL

Tekst nie jest najgorszy, ale ludzie mają naprawdę dziwne problemy, jeśli nie potrafią zrozumieć tego, że Batman i Superman to postacie fikcyjne i w pojedynku tej dwójki może wygrać ktokolwiek. Wystarczy kreatywność twórców. Tu nie ma realizmu - taki pojedynek nie może się wydarzyć, więc nie ma "obiektywnych dowodów" na taki pojedynek.

W całej swej długości autor za bardzo się przejmuje "co powiedzą ludzie", zwłaszcza Ci, których dziwiło, że Batman pojawił się w Gotham w TDKR. I takie gdybanie być może byłoby istotne gdybyśmy patrzyli z perspektywy producentów, którzy chcieliby zadowolić takich fanów w kolejnym filmie i naprawić swoje błędy. Problem polega na tym, że no cóż... TDKR zarobiło ponad miliard dolarów i uzyskał przytłaczające pozytywne recenzje i opinie ogółu widzów, także wątpię, aby studio specjalnie przejmowało się taką fanatyczną gromadą. Bardzo głośną gromadą, ale jednak mało liczebną.

Sprawa jest prosta - jeśli planują pojedynek tej dwójki to wygra ten bohater, którego zwycięstwo miałoby większy wpływ na rozwinięcie fabuły i emocjonalny wpływ na widzów, a nie "kto by wygrał w realu?" - co jest absolutnie idiotycznym pytaniem. Ja osobiście jestem przekonany, że padnie remis, bo każdy inny rezultat byłby głupim posunięciem ze strony Warner Brothers co do ich postaci. Trochę martwią mnie te plotki o starym i w pół emerytowanym Batmanie, bo mówią mi, że nie mają większych i rozsądnych planów co do tej postaci na przyszłość, ale póki to tylko plotki nie traktuję ich zbyt poważnie.

kelen

CytatTrochę martwią mnie te plotki o starym i w pół emerytowanym Batmanie, bo mówią mi, że nie mają większych i rozsądnych planów co do tej postaci na przyszłość, ale póki to tylko plotki nie traktuję ich zbyt poważnie.

Dla mnie to jest przyspieszenie realizacji momentu, w którym można zrobić "Batman Beyond", aby uniknąć w kółko powtarzanie originu/pokazywanie tych samych postaci.

b.p.

Mnie martwią plotki o starym i emerytowanym Batmanie z jednego powodu - mieliśmy już ten motyw w TDKR. Jeśli BvS ma być kolejnym ogniwem nowego otwarcia prowadzącego do stworzenia DCCU, to Batman powinien zostać podany na świeżo, a nie po raz kolejny jako zmęczony, sfrustrowany gbur. W ten sposób nie rodzi żadnej perspektywy na rozwój w ramach filmowego uniwersum.

Jeśli już rzeczywiście Batman ma być pół-emerytowany, to niech to będzie bardzo wczesna emerytura, spowodowana jakimś tragicznym wydarzeniem (choć to i tak ciągłe kalkowanie TDKR), np. śmiercią Jasona Todda. Całe zamieszanie związane z Supermanem spowodowałoby powrót do roli Batmana.

Martwi mnie, że WB nie chce korzystać ze świetnego pierwowzoru, jakim są gry z serii Arkham. Kiedy tylko zobaczyłem oficjalny zwiastun
Batman: Arkham Origins Official Trailer, od razu pomyślałem, że podobna scena byłaby doskonałym intro dla nowego Batmana w BvS.

LelekPL

#174
Cytat: kelen w 19 Listopad  2013, 11:19:57Dla mnie to jest przyspieszenie realizacji momentu, w którym można zrobić "Batman Beyond", aby uniknąć w kółko powtarzanie originu/pokazywanie tych samych postaci.

Właśnie tego się obawiam... nawet sobie nie zdajesz sprawy jak bardzo.

Według mnie, Bruce jest wystarczająco fascynującą postacią aby ukazać go na jeszcze kilka sposobów, tym bardziej, że jeszcze takiej porządnej komiksowej wersji tej postaci nie mieliśmy, która łączyłaby ze sobą mrok, fantastykę, ale na tle realistycznej scenerii. To co mamy w serii Arkham jest idealnym tego przykładem (może z trochę mniej stylizowanym księżycem ;) )

Zgadzam się w 100% z tym co napisał b.p. i nadal mam nadzieję, że WB oszczędzi mi męki z McGinnisem i jego młodzieńczym-na-boga-czemu-buntem.

Rado

Jeszcze co do tego tekstu, to ja te? nie do ko?ca si? zgadzam z autorem w kilku kwestiach. Na przyk?ad, my?l, ?e: "Batman b?dzie odstawa? na tle Supermana, gdy ten b?dzie si? naparza? z kosmitami. B?dzie co najwy?ej móg? ratowa? przechodniów itp." Do cholery, Worlds Finest wychodzi z przerwami od 1941 roku. Relacje tych dwóch bohaterów mo?na ukazywa? na wiele sposobów i ludzi to intryguje praktycznie od zawsze. Moim zdaniem b?dzie dobrze i czym? zaskocz?. Maj? narz?dzia i dobry materia? ?ród?owy, praktycznie jeszcze nie wykorzystywany.

Cytat: LelekPL w 19 Listopad  2013, 01:11:20
Troch? martwi? mnie te plotki o starym i w pó? emerytowanym Batmanie, bo mówi? mi, ?e nie maj? wi?kszych i rozs?dnych planów co do tej postaci na przysz?o??, ale póki to tylko plotki nie traktuj? ich zbyt powa?nie.

Ma?o tego. Jak to si? ma do wypowiedzi Snydera o kszta?towaniu si? uniwersum? ?e Superman b?dzie pierwszym superhero i dopiero jego pojawienie si? zaowocuje kolejnymi trykociarzami. Gdzie tutaj miejsce dla Batmana? Jestem ciekaw jak to zrobi?.

Droga zrobienia Beyond wydawa?aby si? naturaln? konsekwencj? wiekowego Bruce'a. Niech tak robi?, mnie to nie przeszkadza, ale faktycznie jak taki podstarza?y Bruce klarowa? by si? na tle Justice League? Latek mu nie b?dzie ubywa?o itd. A je?li chodzi o solowe filmy z nowym Batmanem, to wyj?ciem by?aby tu chyba retrospekcja. Ja bym ch?tnie popatrzy? na Afflecka w solo filmie.

Cytat: LelekPL w 19 Listopad  2013, 01:11:20
Ja osobi?cie jestem przekonany, ?e padnie remis

Powiedzmy, ?e remis ze wskazaniem, heh.

Kadaver

#176
Jak na starego Batmana Affleck jest za młody. Rado, nie spodziewałem się, że Batman i Superman już w 1941 roku się spotkali.

Rado

Przepraszam, źle się wyraziłem. Worlds Finest faktycznie wychodzi od 1941 (z początku pod inną nazwą), ale wtedy to były solowe komiksy obu bohaterów. Właściwe parowanie tych postaci rozpoczęło się w 1952 roku.

b.p.

Potencjalne tytuły kontynuacji MoS:
Cytat"Man of Steel Battle the Knight", "Man of Steel Beyond Darkness", "Man of Steel Black of Knight", "Man of Steel Darkness Falls", "Man of Steel Knight Falls", "Man of Steel Shadow of the Night", "Man of Steel The Blackest Hour", and "Man of Steel The Darknness Within"
- za CBM:http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=90332

Widzę dwa wytłumaczenia powyższego kabaretu:
a) WB kierują 13-letnie nerdy, albo
b) targetem WB są wyłącznie 13-letnie nerdy.

Po co komplikować sprzedaż filmu pseudopatetycznym tytułem, skoro najprostszym, a zarazem najbardziej chwytliwym jest zwykłe "Batman vs. Superman" lub odwrotna konfiguracja? Oby powyższe to była tylko kontrolowana wrzutka w celu wysondowania jak internet zareaguje na tego rodzaju propozycje.

I tak według mnie Marvel idzie mocno po bandzie dodając podtytuł "Age of Ultron" do sequela Avengers, bo przeciętny zapełniacz sal kinowych zapyta się w duszy "Who (or What) the f*** is Ultron?". WB, nie idźcie tą drogą.

Kadaver

Dziwne, że nie ma propozycji "Man of Steel vs Dark Knight".