Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

LelekPL

#480
Cytat: Rarian w 04 Marzec  2016, 15:08:45
Batman Nolana jest banalny do przebicia, bo to co zaserwował Nolan nie jest właściwie batmanem. To świetne filmy, ale na pewno nie świetne batmany. Filmy są pozbawione komiksowej poetyki, urealnione, wyzute z mitologii, to trylogia osadzona w mało batmanowym elseworldzie; coś jak jeszcze bardziej urealniona Earth One, albo uniwersum z Jokera Azarello. Mnie to nie rusza i nie tego oczekuję.

Ale nam chodzi właśnie o to czy ten film będzie lepszym filmem, a nie "batmanem" (Batmanem to nie jest ani jeden ani drugi... to filmy :P). A poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko.

Wszystkie trzy filmy są bardzo dobrze ocenione przez krytykę, dwa z nich to również wielki komercyjny sukces.

Ale jak wspomniał Doctus, nie fair jest nieco porównywanie trzech filmów do jednego, także zostańmy przy pierwszym, Batman Begins. Według mnie jest to najsłabszy film z serii, jeśli w ogóle mogę użyć takiego słowa, ale to jest nadal rewelacyjne kino. Bardzo "skupiony" film z świetnym wstępem Batmana. Naprawdę ciężki do przebicia. Tym bardziej dla kogoś z dorobkiem Snydera, który swoje najlepsze filmy zawdzięcza praktycznie kalkom komiksowych pomysłów. To tyle jeśli chodzi o wypowiedź Freemana.

Natomiast, jeśli chodzi o sprostowanie to nie mówię, że BvS, żebym był zadowolony, musi być koniecznie lepszy od BB. Nie musi, absolutnie. Wystarczy, że sam w sobie będzie dobry, pokaże nam konkretnego Batmana i będę zadowolony. Chciałbym natomiast, aby był lepszym filmem od nieco przeciętnego Man of Steel, który zły nie był, ale też tyłka nie urywał. Mam nadzieję, że nawet sama obecność Batmana mi to zagwarantuje.

Juby

Cytat: LelekPL w 04 Marzec  2016, 19:13:07
zosta?my przy pierwszym, Batman Begins. Wed?ug mnie jest to najs?abszy film z serii

You're failing so much. ;)


Dla mnie BvS mo?e okaza? si? nieogl?daln? kup?, nic mnie ju? nie zdziwi po tak s?abej kampanii promocyjnej filmu. O wiele bardziej czekam obecnie na Legion i solowego Batmana z Affleckiem. Ale je?eli jakim? cudem Snyderowi, za którym nie przepadam (przeci?tny re?yser, który ma oko w zasadzie tylko do scen akcji i ?adnych zdj??) drugi raz uda?o si? zrobi? co? równie dobrego jak Man of Steel, to b?d? mile zaskoczony.

Doctus

CytatNa pewno? Co jeszcze widzia?e? w swojej kryszta?owej kuli?

?e Twój aktualny awatar jest znacznie lepszy od poprzedniego, a po premierze DoJ ustawisz sobie jaki? z Batffleckiem b?d?c pod niesamowitym wra?eniem kreacji nowego Mrocznego Rycerza ;) Na razie trailery da?y bardzo dobry rzut na posta? Wayne'a. ?wietny wygl?d, a jego dyskusja z Alfredem na temat Supermana nakre?la dobrze jego charakter, który najprawdopodobniej b?dzie bardzo komiksowy (czego o Batmanie w trylogii Nolana nie mog? powiedzie?. To nie wró?enie z fusów, ale moje osobiste wnioski i opinie zbudowane na podstawie materia?ów reklamowych i wywiadów.

CytatNatomiast, je?li chodzi o sprostowanie to nie mówi?, ?e BvS, ?ebym by? zadowolony, musi by? koniecznie lepszy od BB. Nie musi, absolutnie.

Mam takie samo zdanie. BB to nie ?adna przeci?tna poprzeczka któr? trzeba przeskoczy?. To ?wietny film, mój ulubiony z trylogii Nolana. Jest niesamowity pod wieloma wzgl?dami i bardzo du?o czerpie z Batman: Year One. Natomiast je?eli BvS okaza?oby si? gorsze od TDK, b?d? srogo zawiedziony. Jestem jednak dobrej my?li i wierz? w duet Snyder & Terrio.

Tiven

Hej!
Warto coś przeczytać przed seansem Batman v Superman? Z góry dziękuję. :)

LelekPL

Trzeba obejrzeć Man of Steel. Czytać niczego nie trzeba.

A co warto? To co zawsze:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1046.0

Juby

Cytat: Doctus w 05 Marzec  2016, 01:28:57
Że Twój aktualny awatar jest znacznie lepszy od poprzedniego, a po premierze DoJ ustawisz sobie jakiś z Batffleckiem będąc pod niesamowitym wrażeniem kreacji nowego Mrocznego Rycerza ;)

Nie trafiłeś. Znalazłem genialny rysunek Batmana z Batman Returns, gdzie miał chyba swoją najlepszą maskę, więc wylądował jako nowy i mam na dzieję ostateczny awatar na forum. ;)

LelekPL

trochę guma mu się od policzka wygina ;)

Juby

Wiem, ale ta maska nawet gdy pokazywały się jej niedoskonałości w ruchu i tak wyglądała fantastycznie. Uwielbiam ten rysunek właśnie za tak nietypowe ujęcie... i wykonanie (kredki, nie komputer)... i bad-assową minę Batmana. Po prostu rewelacja!
Spoiler
[Zamknij]

Żeby nie robić dłużej offtopicu, podobno wyciekł już cały soundtrack do BvS. Jeśli jakaś życzliwa dusza znajdzie go w sieci, byłby wdzięczny za podesłanie linka. ;)

Leon Kennedy

Zarabisty avatar, Juby  ;) Oby film był równie dobry co mina Keatona  :D

LelekPL

Mam opcj? obejrze? film dwa dni wcze?niej, 24tego... Ale tego nie zrobi? :P za obejrzenie dwa dni wcze?niej i UWAGA UWAGA podpisane zdj?cie Henry'go Cavilla (sarkastyczne "wow") trzeba zap?aci? 30 funtów. Nope

Juby

A mi udało się odkręcić kupione bilety do Heliosa na wtorek po świętach, bo pobliskie kino również ma przedpremierowe seanse BvS. Tak więc, w tej samej cenie, na największej sali, również w 2D z napisami, obejrzę film już 28.03 o 17:00. :)

Leon Kennedy

Oż Wy!!! Ja muszę czekać do 1 kwietnia. Większość kumpli właśnie wtedy idzie i oczywiście 2D litery.

Rarian

Ktoś wie, o ktrej godzinie dzisiaj znoszą embargo na oficjalne recenzje?

kelen

Batman-On-Film daje swoją recenzję dziś o 22 polskiego czasu, więc prawdopodobnie wtedy.

Rarian

Ech, żadnemu filmowi tak bardzo nie życzyłem w życiu sukcesu jak temu, a na rotten tomatoes marne 13% póki co. Smutno :(, ale oby się te wyniki poprawiły...