Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

LelekPL

#750
Warto dodać, że pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, i na chwilę obecną, 171 recenzji, The Batman ma trzeci najlepszy rezultat ze wszystkich filmów o Batmanie, zaraz po Mrocznym Rycerzu i Mrocznym Rycerzu powstaje.

87% polubień i średnia ocena 7.9/10 (wyniki te będą jeszcze się zmieniać w raz z kolejnymi recenzjami i raczej trzeba nastawiać się na spadki niż wzrosty)

Dla kontekstu TDK miał 94% i średnią 8.6/10, a TDKR miał 87% i średnią 8/10.
Kolejne dwa to Batman Begins z wynikiem 84% i średnią 7.7/10 oraz Batman Returns mający 80% i 6.7/10.

Jeśli chodzi o porównania z Marvelem to o ile procent polubień jest często wyższy, o tyle póki co średnią ocenę też tylko trzy filmy miały niewiele większą - Avengers, Black Panther i Endgame (i Spider-Man 2 oraz Logan jeśli liczyć filmy Sony i FOXa). Więc The Batman ma wyższą średnią ocenę od takich filmów jak Winter Soldier, Civil War, Infinity War, Iron Man, Guardians of the Galaxy, Deadpool czy Marvelowy Spider-Man. Żaden film DCEU oczywiście też nie ma tak wysokiej średniej oceny, choć kilka miały więcej polubień (Wonder Woman, Shazam i The Suicide Squad).

Co to oznacza? To, że o ile film nie trafia do wszystkich z taką łatwością jak te najbardziej rozrywkowe filmy Marvela (choć 87% to też nie jest w żadnym wypadku źle), o tyle jeśli już trafia w gusta to podoba się bardzo. A więc fani powinni być zadowoleni, a szersza widownia w większości też, choć box officowych "nóg" jak przy No Way Home nie ma się co spodziewać.

Moja ostateczna box officowa prognoza to 120-140 millionów na otwarcie w USA. Potem bardzo dobre przychody w USA, gorzej w reszcie świata. Chiny pomogą, ale miliarda nadal się nie spodziewam. Ostatecznie uważam, że film raczej osiągnie mój przewidywany sufit, czyli pułap 750-800 milionów z pomocą Chin, ale niemal 50% będzie pochodziło z USA.

newtime

Cytat: LelekPL w 01 Marzec  2022, 09:15:28Co to oznacza? To, że o ile film nie trafia do wszystkich z taką łatwością jak te najbardziej rozrywkowe filmy Marvela (choć 87% to też nie jest w żadnym wypadku źle), o tyle jeśli już trafia w gusta to podoba się bardzo. A więc fani powinni być zadowoleni, a szersza widownia w większości też, choć box officowych "nóg" jak przy No Way Home nie ma się co spodziewać.

.

Póki co jest to dla mnie bardzo optymistyczne, zarówno jak przy Jokerze który recenzje koniec konców miał raczej mieszane liczę na kino gatunkowe ktore nie będzie musiało się podobać wszystkim a będzie jednak miał swój wlasny styl który sie pokocha lub nie. Jedyne co mnie trochę martwi od początku i powtarza sie większośći recenzjach, to ze film jest po prostu za długi, tak czy inaczej już tylko kilka dni zostalo ;D   

Juby

Cytat: LelekPL w 01 Marzec  2022, 09:15:28Warto dodać, że pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, i na chwilę obecną, 171 recenzji, The Batman ma trzeci najlepszy rezultat ze wszystkich filmów o Batmanie, zaraz po Mrocznym Rycerzu i Mrocznym Rycerzu powstaje.
Jeśli weźmiemy pod uwagę również animacje, nowy Batman ustępuje też trochę Lego Batamanowi.

Cytat: LelekPL w 01 Marzec  2022, 09:15:28choć box officowych "nóg" jak przy No Way Home nie ma się co spodziewać.
Niezbadane są wyroki boxofisowskie. Joker przy mieszanych recenzjach miał lepsze "nogi" od NWH, a przed Batmanem prawie puste kina (zaledwie jedna premiera w marcu, 25-ego, i potem cztery większe w kwietniu). Potrojenie wyniku weekendu otwarcia, jak to właśnie uczynił Spider-Man, absolutnie jest możliwe.

Przedsprzedaż sugeruje widełki otwarcia w USA na poziomie $105-135 mln, ale to dane sprzed publikacji bardzo pozytywnych recenzji i chyba nie uwzględniające faktu, że średnia cena biletu na nowego Batmana jest bardzo wysoka (nawet 10-15% wyższa od tej na Spider-Mana sprzed 3 m-cy). Patrząc na dwa ostatnie weekendy w amerykańskim box office, które wystrzeliły ponad oczekiwania branży i analityków, łatwo dostrzec że amerykanie są spragnieni powrotu do kin. Zaczynam wierzyć w szanse na +$150m w weekend otwarcia, a później na ponad $400m w USA.

Reszta świata jest bardziej nieprzewidywalna, ale już się spotkałem z prognozami otwarcia jeszcze wyższymi niż w USA (choć nie uwzględniają Japonii i Chin, gdzie nowy Batman trafi trochę później). Międzynarodowe "nogi" zazwyczaj są lepsze od amerykańskich, więc przy $150m na otwarcie spokojnie można by liczyć na $450m poza USA + trochę z Japonii + kto wie jak wiele zza Wielkiego Muru. Myślę, że $500-600 milionów będzie w zasięgu Batmana, i to mimo braku premiery na Ukrainie, w Rosji i średnich nastrojach w Europie spowodowanych wojną, które - patrząc na rezultaty osiągnięte przez TDK, TDKR, BvS i JL - zaniżą potencjalny wynik The Batman o co najmniej $20 mln względem sytuacji gdyby do wojny nigdy nie doszło.

Na ten moment wszystko mi mówi, że globalne przychody The Batman powinny przekroczyć $800m (co będzie drugim najlepszym rezultatem dla Hollywoodzkiego filmu od początku pandemii), a czy są szanse na miliard? Myślę, że są, choć jak duże będziemy w stanie oszacować dopiero po niedzieli.

Cytat: newtimeJedyne co mnie trochę martwi od początku i powtarza się większości recenzjach, to ze film jest po prostu za długi
Takie same zarzuty czytam od lat w kierunku The Long Halloween. Jeśli coś jest dobre, niech trwa jak najdłużej ;)


Q

https://variety.com/2022/film/box-office/batman-box-office-opening-weekend-projection-robert-pattinson-1235191752/

Dobre recenzje mogą sprawić, że otwarcie w okolicach $140 mln nie jest wykluczone. Natomiast wysokość budżetu filmu to $200 mln.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Cytat: Juby w 01 Marzec  2022, 10:36:04Jeśli weźmiemy pod uwagę również animacje, nowy Batman ustępuje też trochę Lego Batamanowi
Specjalnie wspominałem tylko o aktorskich filmach. Tak samo poniżej nie wspominałem o Into the Spider-verse.

Cytat: Juby w 01 Marzec  2022, 10:36:04Na ten moment wszystko mi mówi, że globalne przychody The Batman powinny przekroczyć $800m (co będzie drugim najlepszym rezultatem dla Hollywoodzkiego filmu od początku pandemii), a czy są szanse na miliard? Myślę, że są, choć jak duże będziemy w stanie oszacować dopiero po niedziel
Jeśli uważasz, że zarobi 500-600 milionów "za granicą" to w sumie 800 powinno pyknąć lekko, skoro uważasz, że w stanach może mieć 400. To daje raczej przedział 900-miliard.

Dobrze by było, ale ja wolę studzić optymizm. Mam nadzieję, że jeśli film jest reczywiście tak dobry to Twoje prognozy okażą sę dokładniejsze, jednak też trzeba meć na uwadze, że te 750-800 to już i tak byłby duży sukces.

Juby

Napisałem $800m właśnie też żeby trochę ostudzić własny optymizm, bo mogłem przy swoich widełkach trochę przedobrzyć. W każdym razie każdy wynik Batmana powyżej $100 milionów w weekend otwarcia, $294m w USA (mniej więcej tyle osiągnąłby Batman Begins przy dzisiejszej średniej cenie biletów) i $775m worldwide (czyli drugi najlepszy wynik od wybuchu pandemii po Spider-Manie) będzie wielkim sukcesem dla Warner Bros. i Matta Reevesa. Z takim fundamentem spokojnie zarobią więcej przy kolejnych częściach.

Pierwsze miliony już na koncie The Batman:
Cytat$1,610,204 opening day in Korea for a total of ($1,680,000)


Juby

Prognoza weekendu od Deadline:
https://deadline.com/2022/03/the-batman-box-office-projections-1234968507/

$115-125m w USA + $110-120m w reszcie świata = $225-245m globalne otwarcie. Tak, jak w artykule Variety z wczoraj, pada info o $200 mln budżetu produkcji. Podobno film trafi do 4217 kin w USA i Kanadzie w ten weekend, co trochę mnie dziwi (myślałem że Warner pójdzie w przynajmniej 4400 kin).

Leon Kennedy


Juby

BoxOfficePro prognozuje aż $150m.

https://www.boxofficepro.com/weekend-box-office-forecast-the-batman-paces-for-second-100m-pandemic-debut-with-potential-for-much-more/

Wtorkowe pokazy w 350 IMAXach przyniosły filmowi $2 mln, czyli film Matta Reevesa przegrał tego dnia jedynie z Uncharted. Wieczorem powinny spłynąć wyniki z środowych pokazów + potwierdzenie ostatecznej ilości kin, w jakiej film zostanie wypuszczony w ten weekend, a jutro kolejna/ostatnia prognoza od the-numbers.com.

LelekPL

Na rataalada.com są nowe pytania, a nagroda jest najciekawsza jaka była bo plik ZIP do ściągnięcia, a w nim film z Thomasem Wayne'm.

Poza tym wiemy też, że jest scena po napisach:
http://aftercredits.com/2022/03/batman-the-2022/

Leon Kennedy

Po tych pierwszych, czy po całości?

Crowridd

Oczywistością jest zostanie do zakończenia napisów końcowych ;)

Jutro urywam się lekko z pracy i idę na 17:00 do kina. Myślę, że kiedy wrócę, powiadomień na forum będzie już sporo. Sam pewnie coś napiszę w weekend.

Tyle czekania. Udanego seansu Wam życzę.

Leon Kennedy

#762
U mnie dopiero na 19.50  ;D

Ta scena po napisach to w sumie żadna dodatkowa scena. Jakaś informacja od Zagadki i tyle.

Dezerter

Można wrzucić na stronę główną informację o realizatorach polskiego dubbingu Batmana. Może kogoś to zainteresuje:
http://polski-dubbing.pl/2022/03/04/batman-obsada-polskiego-dubbingu/

Juby

Dzięki za link. Podobno film poniósł porażkę w wersji z dubbingiem, niektóre seanse były puste i zmieniano je na seanse z napisami. Dystrybutor całkiem minął się z targetem.

@Leon Kennedy
Ale wiesz, że powinieneś był umieścić to w spoilerze? Dobrze, że tylko ja się naciąłem, pozostali mogli dać się zaskoczyć.