Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

Egmont wypuścił specjalną zapowiedź wczorajszej premiery.


Crowridd

Ciekawie się zapowiada - szczątkowe recenzje, które gdzieś mi przeleciały w necie są pozytywne.

Niestety nadal czekam na paczkę ::)

Juby

Koniecznie daj znać z odpowiednim temacie jak oceniasz tę historię. To jeden z nielicznych komiksów z Batmanem od Egmontu w tym roku, którego rozważam kupić.

Rado

Cytat: Juby w 25 Luty  2022, 08:40:04Koniecznie daj znać z odpowiednim temacie jak oceniasz tę historię. To jeden z nielicznych komiksów z Batmanem od Egmontu w tym roku, którego rozważam kupić.

Bierz.

Crowridd

Cytat: Juby w 25 Luty  2022, 08:40:04Koniecznie daj znać z odpowiednim temacie jak oceniasz tę historię. To jeden z nielicznych komiksów z Batmanem od Egmontu w tym roku, którego rozważam kupić.

Jak widzisz kolega wyżej napisał wprost - to dobra rekomendacja ::)

U mnie przed przyjściem tego komiksu wpadł w między czasie jeszcze jeden z Batmanem, na który bardzo czekałem (Zagłada Gotham), więc za Impostera zabiorę się później.

jakura

W ostatnich latach praktycznie nie kupuje komiksow, jak juz to wznowienia jakis staruszkow. Ten kupilem i nie zaluje. Jedynie kreska nie jest za bardzo w moim typie, bo czasem jest nieczytelna, ale taki styl. Ogolnie bardzo dobre wrazenie.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

Jedyna zapowiedź komiksu związanego z Batmanem na maj.



Tego samego dnia ma się ukazać również książeczka DC Liga Super-Pets: Wielka psota, ale nie wiem, czy występuje w niej Batman, lub chociaż jego pies + nie wiem czy wczorajsze przesunięcie premiery filmu na lipiec nie poskutkuje podobnym krokiem ze strony Egmont (na ten moment nie wstawili okładki, ani pełnego opisu produktu).

Crowridd

Cena Joker/Harley niestety powala, ale liczba stron jest przynajmniej ok.

Fajnie, że będzie to powiększony format.


HUDY


Juby

Ciekawe, że Egmont na allegro sprzedaje taniej niż na własnej stronie. Anyway, super promocja, więc od razu zamówiłem. Dzięki za cynk.

Crowridd

Wow. Niezła cena, niecałe 115 zł za takie wydanie. Dziękuję - kupione.

Juby

Zapowiedzi na czerwiec:



Kolejna podwyżka cen. :( Nowy Detective Comics będzie liczył standardowe 144 strony w miękkiej oprawie, czyli format za jaki od rozpoczęcia wydawania DC Odrodzenia w naszym kraju do listopada ubiegłego roku trzeba było zapłacić 40 zł bez grosza. Teraz cena okładkowa to aż 59,99 zł (+50%). To duży wzrost nawet w porównaniu z wydaniami marcowymi, np. tyle samo kosztował jubileuszowy numer #1027, choć był o 40 stron grubszy.

Z tytułów zapowiedzianych jeszcze w ubiegłym roku brakuje już tylko Uniwersum DC wg Alana Moore'a z DC Deluxe. Ciekawe kiedy Egmont odświeży swój katalog i zdradzi plany wydawnicze na drugą połowę 2022.

Juby

Artykuł z wczoraj na temat podwyżek cen, które jak się okazuje nie biorą się z niczego i mogą jeszcze wzrosnąć.
https://www.money.pl/gospodarka/koniec-pozytywnego-efektu-pandemii-branza-komiksowa-staje-przed-nowymi-wyzwaniami-6755323346446976a.html

Pytanie dla bardziej zorientowanych - opis pierwszej z powyższych zapowiedzi zdradza, że to "ostatni tom serii ,,Batman Detective Comics" w ramach Uniwersum DC." To znaczy, że Egmont kończy z wydawaniem tej serii, czy że w USA zrobili kolejny reboot całego uniwersum i następny tom znowu będzie numerem pierwszym?

Q

Uniwersum DC zastąpiło - Infinite Frontier, nie był kompletny reboot, ale bardziej nowa era, bo to co wprowadzono w Rebirth czy "DC Universe"  zostało zachowane.


Następnym tomem będzie DETECTIVE COMICS VOL. 1: THE NEIGHBORHOOD od nowych twórców: Mariko Tamaki i Dan Mora.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#659
Dzięki. Czyli zmiana numeracji trochę bez sensu, choć rozumiem ją z marketingowego punktu widzenia (jeśli ktoś ma dość zbierania tej serii to zakończy na "ostatnim" numerze szóstym, a jeżeli ktoś chciałby zacząć zbierać, to może od nowego "początku").

To jeszcze jedno pytanie - ktoś się orientuje kiedy może pojawić się nowy katalog wydawnictwa?