Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Uwagi na temat strony i forum

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:24:40

Juby

#705
Bardzo luźny dzień w pracy przypomniał mi, że na początku roku obiecałem znaleźć i podać na tacy resztę spamerów, reklamodawców, itp. na forum. Niektórzy się wysilili i napisali więcej niż jeden nic nie wznoszący post (nawet do pięciu nic nie wnoszących postów :P). Proszę, Q.

mala_mi
jopek91
kasandra15
stalowy
dulceide
venividivici
Ruda_Sfora
spac
emitos7
warren_gda
nietoperek
dorotasegieda
jaian
jovika
Kyś
Matika
OS1986
kolorowanka
Jokeonme
JKozłowski
basienka
arew33

Oczywiście polecam sprawdzić samemu co napisali. Może uznasz, że niektórych lepiej zostawić, bo wywiązała się z ich spamu dyskusja i brak ich wypowiedzi zaszkodzi czytelności forum... choć nie spodziewałbym się (większość sprawdziłem i są ewidentnie do usunięcia).

Poniżej podaję również dwóch najnowszych gości, którzy zarejestrowali się i nie napisali żadnej wiadomości. Przy pierwszym minęło 60 dni (do usunięcia), przy drugim 60 minie lada dzień. Po ich zbanowaniu forum będzie czyste jak nie było od lat. :)

CentaWart
przemek86

Leon Kennedy

No to teraz Q musi się zabrać do roboty 😆

Juby

Już ją wykonał. Większość spamerów została zlikwidowana, została tylko szóstka (pewnie dla ciągłości dyskusji na forum), ale z usuniętą reklamą żeby nie łamali regulaminu. Dobra robota, @Q! Poniższego Pana, który nie wypowiedział się ani razu od 60 dni też już można bez skrupułów pożegnać:

Cytat: Juby w 25 Listopad  2021, 11:32:33przemek86
Tym samym forum BC stało się wolne od spamerów... Z tym, że od kilku tygodni wydaje się też wolne od jakiejkolwiek aktywności użytkowników, więc jakoś trudno mi się z tego powodu cieszyć. :(

Leon Kennedy

No, niestety tak czasem bywa. Ruch będzie spory, tak sądzę i to wiadomo kiedy...

PS: Na MWRC ( forum o Residencie ), nawet po wyjściu filmu jakaś dziwna cisza...

Wayne

Bo fora niestety umarły. Jedyne pokrewne tematycznie z Batcave które się trzymają  to KMF i KomikSpec. Ludzie wolą nieczytelne i nieprzyjazne czytaniu archiwalnemu grupy na FB. Brakuje mi np. forum DC Multiverse i Heroes Movies, gdzie było wiele ciekawych dyskusji i tematów.

Juby

#710
Cytat: Obywatel Wayne w 09 Grudzień  2021, 17:36:19Bo fora niestety umarły. Jedyne pokrewne tematycznie z Batcave które się trzymają  to KMF i KomikSpec.
Nie zgodzę się, ponieważ KMF, KOMIKSpec (i filmożercy) udowadniają właśnie, że fora dyskusyjne wcale nie umarły i są w stanie utrzymać się w czasie dominacji social mediów. Tylko czemu tamte się trzymają, a BatCave nie? Moim zdaniem dzieje się tak z dwóch powodów:
1. Są ogólnotematyczne, a większość woli wybrać założenie konta na forum gdzie dyskutuje się ogólnie o filmach, ogólnie o komiksach, czy ogólnie o zbieractwie, a nie o Batmanie, zakładając że zawężają sobie w ten sposób możliwości dyskusji tylko do tego jednego tematu (co oczywiście nie jest prawdą);
2. Choćby nie wiem ile narzekano na trolli, łamanie regulaminu, itp. ludzie uwielbiają się kłócić i prowokować! BatCave to najporządniejsze forum na jakim się wypowiadałem, gdzie zawsze czuwali administratorzy i moderatorzy, pilnując porządku i dostatecznego poziomu kultury. KMF i KOMIKSpec to bagienka, w których nie ma adminów, nie ma moderacji, panuje wolna amerykanka i choć wielu głośno krytykuje taki stan rzeczy - nie odpuszcza i chce trwać w tych toksycznych środowiskach.

Jest tylko jeden prosty sposób, aby sytuacja na BatCave się poprawiła - użytkownicy muszą chcieć pisać. Wklejać coś ciekawego, dzielić się, reagować na posty innych - tylko tyle. Niestety, od wielu miesięcy takich osób na forum jest cała jedna - ja. Przed chwilą sprawdziłem statystyki i wygląda to bardzo źle. W listopadzie wypowiedziano się tutaj zaledwie 44 razy (piąty najgorszy wynik w historii forum), z czego 17 postów (39%) należało do mnie, a drugie tyle było reakcją na moje wypowiedzi = tylko około 10 razy ktoś napisał tu coś sam z siebie. I teraz wyobraźcie sobie, że moja sytuacja życiowa, czy też zawodowa (na BC zaglądam głównie w wolnych chwilach w pracy, w domu ograniczam używanie laptopa i smartfona do minimum) się zmienia, albo po prostu postanawiam pisać trochę obszerniejsze i bardziej profesjonalne teksty, wysyłając je od razu do Q, aby umieszczał je na stronie głównej, a newsy komentuje w sekcji komentarzy - w ciągu miesiąca forum zmieniłoby się w cmentarzysko. :( Dlatego czarno widzę przyszły rok, bo wydaje mi się, że jeśli ja czegoś nie napiszę (czy o wznowieniu Knightfall, czy o The Batman) to nikt nie napisze. Mam nadzieję, że się mylę. Jeśli nie i dalej będzie to tak wyglądać, w końcu wybiorę opcję ze wzbogacaniem strony głównej...


Wayne

A jak z samym portalem? Q i Kelen dalej będą prowadzić, czy zawijają interes w najbliższych latach? Widzę że Kelen i Rado teraz skupili się na podcastach.

KMF może jest trochę wolną amerykanką, ale to jedyne aktywne forum filmowe. Jedyna alternatywa dla grup na fb...

Juby

Mam nadzieję że dzień, w którym BatCave zniknie z sieci nigdy nie nastąpi. Szkoda byłoby tak bogatej bazy danych, tylu materiałów, takiej historii.

A KMF to najgorsze forum w sieci ("trochę"? tego ścieku nikt nie kontroluje). Pluję sobie w brodę ile czasu na nie straciłem i cieszę się że 2 lata temu na zawsze je porzuciłem. Mimo to mam konta na dwóch innych forach filmowych, na których czasem się wypowiadam ;) ale nawet jakby ich nie było, wolałbym NIC od ponownego czytania KMFu, lub wypowiadania się na nim.

Q

Problem z forami dotyczy ich wszystkich, to nie to co ponad dekadę temu. Na niektórych jest większy ruch, ale nawet jeśli tylko obserwujesz dyskusje, to i tak widać, że specjalnie nowych użytkowników nie przybywa, a czasami więcej jest słonych utarczek.

Ale trzeba pisać, bo nawet jeśli nikt nie odpowie na wysłaną wiadomość, to nie oznacza, że nikt jej nie przeczytał. Więc warto mimo wszystko dzielić się swoimi opiniami jak chociażby Juby o przeczytanych komiksach.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Dokładnie, sam jestem dość leniwym typem, nie piszę ale chętnie czytam, jak znajdę czas, coście tu napisali.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Forum będzie jeszcze sobie trwało i oby jak najdłużej. Sam nie wypowiadam się już jakoś często, ale często zaglądam i zawsze coś tam kiedyś pisze czy napisze 😄 albo sobie poczytam co nieco.

Rado

Cytat: Q w 09 Grudzień  2021, 23:07:45Ale trzeba pisać, bo nawet jeśli nikt nie odpowie na wysłaną wiadomość, to nie oznacza, że nikt jej nie przeczytał.

Jasne, tyle, że ja nie widzę właśnie czy to ktoś przeczytał czy nie. To mnie zawsze bolało jeśli chodzi o teksty na stronie głównej. Mało, bo mało, ale na YT przynajmniej widzę, że ktoś to ogląda i da łapkę w górę.


Juby

Mam to samo. Piszę dużo, piszę jak najlepiej potrafię, ale jestem zdemotywowany do dalszego udzielania się tutaj, gdy robię to tylko ja i nawet nie wiem czy ktoś mnie czyta. :(

@Rado - wy i tak macie mniej wyświetleń niż moglibyście mieć, bo mam wrażenie, że w ogóle nie reklamujecie swoich materiałów z YT. Na twoim miejscu przy każdej publikacji nowego video, wrzucałbym je na forum (przecież jest do tego temat), a @kelen za każdym razem mógłby pisać newsa na głównej BC i wklejać video na komikspecu na którym ma konto. Sądzę, że z większą reklamą każdy z waszych filmów przebijałby tysiąc wyświetleń.

Johnny Napalm

Przez Jubego sam zacząłem zbyt często sprawdzać liczbę miesięcznych wyświetleń na Forum Batcave. Oczywiście ironicznie napisałem to przez Jubego. Faktycznie, mała liczba postów i brak możliwości sprawdzania obejrzenia liczby wyświetleń może działać deprymująco, ale nie należy się tym za nadto przejmować. Pisać swoje i jak najlepiej się da. To może być tylko receptą na podtrzymanie jakości forum.

Kelen i Rado rzeczywiście zbyt słabo reklamują swoją działalność na YT. Gdzie jak gdzie, ale na forum BC powinno być o tym pełno. Dopiero po pierwszej wrzutce filmu na forum Rada zobaczyłem, że coś takiego robią i jest to ciekawe. Wincyj, wincyj reklamy!

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Mogliby wpaść i sami o tym napisać na forum, a tak to mam wrażenie, że już je dawno olali.