Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

Q

Cytat: Juby w 18 Marzec  2020, 21:27:44Wydałem na tę grę kupę kasy, a zagrałem raz, utknąłem na 90% fabuły i nigdy do niej nie wróciłem.

Przy którym momencie utknąłeś?

Gdybym przy"Arkham Knight" miał tak wielkie problemy jak niektórzy wspominają, to pewnie bym jej nie dokończył, ale mimo pewnych wad uważam, ją za całkiem fajną rozrywkę.

Co zaś tyczy się recenzji, to też głosy są podzielone - http://www.batcave.com.pl/gry/batman-arkham-knight/recenzje/recenzja-1-pc/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#316
Wiesz, to było latem 2015, nie pamiętam już dokładnie. Pamiętam, że byłem na 90% fabuły (bo zapisałem to w recenzji i przy ocenie na Filmwebie) i chyba nie doszedłem jeszcze do "twistu", kim jest Arkham Knight. To chyba było tuż po wejściu na dach jakiegoś budynku (policji?), gdzie toczyło się walkę jeden na wielu, której nie mogłem przejść. Od początku grałem na najwyższym poziomie trudności (bo na takim przeszedłem poprzednie części, Asylum nawet zdobywając 100% gry, przy City 100% w w fabule i fabule+, jedynie trybów nie miałem już ochoty przechodzić wszystkich) i chyba przy AK mnie to przerosło. Jeśli kiedyś do tej gry wrócę to na pewno na niższym poziomie trudności, aby tym razem przejść chociaż raz całość.

Q

Rozpoczęcie od najwyższego poziomu może stwarzać problemy, ja gram na normalnym, bo zbyt sporadycznie gram, żeby utrudniać sobie przyjemność z gry. A w "Arkham Knight" wprowadzenie nowych typów przeciwników czyni walki trudniejszymi niż we wcześniejszych grach.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Ja zaczynam na poziomie normalnym, ale w tym roku mam do zakończenia wszystkie sloty na hard na 100% w każdej grze w serii. Zostało mi po jednym slocie na Origins, Asylum i City... i 2 z kawałkiem na Knight (gdzie trzeba zrobić 240%  :'( )

Dla tych którzy się dziwią po co aż tyle... Arkham i NBA 2K to jedyne gry w które gram! Mam kupione pełno na promocjach na steamie, niektóre nawet zaczęte... Ale żadna powyżej 5% :P

Gothamite

#319
Gracie w standardowe wydanie czy GOTY? Ja grałem w GOTY i skompletowałem 240% + fabularne DLC. Niektóre historie DLC były całkiem fajne ale szkoda że takie krótkie.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

Juby

Wszystkie z gier Arkham mam w standardowych wydaniach PC. Do AK dostałem darmowe Arkham Asylum GOTY, ale oddałem starszemu bratu, więc nawet nie wiem czym się różniło.

Gothamite

#321
Asylum GOTY zawiera parę dodatkowych map w trybie wyzwań ale nie ma znacznej różnicy między standard a GOTY. Knight GOTY jest znacznie bardziej rozbudowany. Więcej map w trybie AR, wszystkie skiny, odblokowanie postaci, epizody DLC. Fabularne DLC są dosyć krótkie ale ich łączne skompletowanie zajmuje jakieś 1,5 godziny ekstra a przynajmniej tyle mniej więcej mi to zajęło.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

Q

DLC dość krótkie ale razem łącznie to już jest nazbiera się więcej. Najlepiej wypadaj DLC z Batgirl oraz Season of Infamy: Most Wanted, co nie tylko zapewnia dobrą rozrywkę, ale też ciekawe fabularne rozwiązania m.in. w sprawach Mr. Freeze'a i Ra'sa.

Jeśli zliczymy mapy i możliwość gry różnymi postaciami, to robi się tego naprawdę dużo, aż za dużo, bo mimo wszystko po jakimś czasie można mieć odczucie monotonności, niemniej jednak by wszystko przejść potrzeba będzie dużo czasu.

Co do dodatków to też plus za różne batmobile za to, że nie są to tylko skórki, ale każdy z nich prowadzi się jednak trochę inaczej.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

newtime

Okej widze ze AK mocno tutaj oberwał, sam miałem mieszane uczucia jednak jakis czas temu powróciłem do serii i moje zdanie o AK znacznie się ociepliło

Plus
- System walki w tej części jest najbardziej płyny, rozbudowany i przyjemny
- Fabuła zaraz po AO jest najlepsza i najbardziej spójna i faktycznie opowiada jakas historie oraz w końcu mamy jakieś relacje między postacami nie jak w AC gdzie fabuła służyła tylko po to zeby byc fanservisem i pokazac jak najwięcej przeciwników
- Miasto jest pięknie wykonane, klimat się wylewa
- zadanie poboczne, zwłąszcza te z dlc są na prawdę fajne
- Większy rózwój postaci jak Robin, Lucius, ALfred itp
- Batmobil jako srodek transportu
- Grafika która jest niesmaowita i się nie zestarzałą

Minusy
- Walki czołgów, chyba nie muszę tłumaczyć
- Za duzo nudnych zagadek oraz niektóre zadanie poboczne
- brak walk z bossami
-Niektóre przewidywalne zwroty fabularne
- Jednak wciaż puste miasto

Po powrocie do serii mój ranking przedstawia się następująco
AO > AS> AK> AC
Sorry dla wszystkich fanów  ale Arkham City najgorsze ;D
AK był na prawde fajny ale jednak potencjiał nie został wykrozystany ale wciaz bawilęm sie dobrze
 

Juby

Cytat: newtime w 07 Lipiec  2022, 11:59:15- Fabuła zaraz po AO jest najlepsza i najbardziej spójna
Z tego co pamiętam to już w czołówce fabuła ostatniej części serwuje większy debilizm niż najdurniejsze pomysły twórców wszystkich poprzednich części, aby uzasadnić puste miasto, w którym gramy. Także tego... Nie zgadzam się po całości.

newtime

#325
Cytat: Juby w 07 Lipiec  2022, 16:43:06Z tego co pamiętam to już w czołówce fabuła ostatniej części serwuje większy debilizm niż najdurniejsze pomysły twórców wszystkich poprzednich części, aby uzasadnić puste miasto, w którym gramy. Także tego... Nie zgadzam się po całości.


Atak broni chemicznej i ewakuacja jest dla mnie bardziej sensowny niż przerobienie dużej części miasta na getto dla przestępców i wsadzanie do niego burmistrza, dziennikarzy oraz zwykłych cywili bez większych konsekwencji, ale tak nadal jest to głupie ale bardziej sensowne. Generalnie te gry nigdy nie stały fabuła ale Ak przynamjniej coś tam próbował jeśli chodzi o relacje między postaciami. Spider man pokazał jak powinno się robić miasto w tego typu grze oraz ze dobry scenariusz nie potrzebuje 20 przeciwników z komiksu ale wystarczy ich 5 za to każdy dobrze nakreślony .

Juby

Wydzielanie części miasta i tworzenie z niego getto/ więzienia miały i mają miejsce na całym świecie po dziś dzień. A wsadzenie do Arkham City burmistrza, dziennikarzy i niedoszacowanie środków ochrony to mniejsze uchybienie niż błędy, jakie popełniała policja w TDKR Nolana, lub dziennikarze i lekarze w TDKR Millera (wpuszczenie burmistrza do celi z przywódcą mutantów, lub Jokera przed widownię programu tv). Nigdy mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, uważałem to za świetny pomysł wyjściowy, zwłaszcza po zdewastowaniu placówki z pierwszej części i ogromnej liczbie szaleńców w tym mieście.

Tymczasem w Arkham Knight - o ile dobrze pamiętam - Scarecrow ostrzega przed swoim gazem mieszkańców Gotham... Po co? Parzcież więcej krzywd wyrządziłby gdyby zaatakował z zaskoczenia, czyt. mocniej zemściłby się na Batmanie trując zaludnione miasto. Opętani ludzie na ulicach dodatkowo utrudnialiby pracę policji. Dostajemy na to idiotyczne wytłumaczenie, że cloudburst i tak ich dosięgnie, więc mógł sobie pozwolić na ostrzeżenie ludzi... No ale skoro i tak ich dosięgnie, to po co ich ostrzegać? Żeby ich przestraszyć, że wkrótce ich... przestraszy? Fabularnie to jest bezsensowne i ma na celu wyłącznie zrobienie (po raz kolejny) pustego miasta w grze. Przeszkadzało mi to od pierwszego odpalenia gry.

No i z tego co sobie przypominam, w tej historii Scarecrow może (ale tego nie robi) zabić Batmana tyle razy, że robi się to wręcz śmieszne. To, że ciągle nadzoruje działania Batmana mówiąc do niego z jakichś głośników - to samo. W pierwszych dwóch grach było to uzasadnione fabularnie, tutaj nie.

No i powrót Jokera. Zamknięcie jego wątku i pożegnanie Hamilla w City było doskonałe, niesamowicie się nim jarałem w 2011 roku. Kiedy to Joker okazał się głównym złolem w Origins byłem rozczarowany. Kiedy zobaczyłem go w Knight opadły mi ręce.

newtime

Cytat: Juby w 08 Lipiec  2022, 11:44:56Tymczasem w Arkham Knight - o ile dobrze pamiętam - Scarecrow ostrzega przed swoim gazem mieszkańców Gotham... Po co? Parzcież więcej krzywd wyrządziłby gdyby zaatakował z zaskoczenia, czyt. mocniej zemściłby się na Batmanie trując zaludnione miasto. Opętani ludzie na ulicach dodatkowo utrudnialiby pracę policji. Dostajemy na to idiotyczne wytłumaczenie, że cloudburst i tak ich dosięgnie, więc mógł sobie pozwolić na ostrzeżenie ludzi... No ale skoro i tak ich dosięgnie, to po co ich ostrzegać? Żeby ich przestraszyć, że wkrótce ich... przestraszy? Fabularnie to jest bezsensowne i ma na celu wyłącznie zrobienie (po raz kolejny) pustego miasta w grze. Przeszkadzało mi to od pierwszego odpalenia gry.

Scarecrow nie chce wyrządzić krzywdy mieszkańcom tylko zdobyć kontrolę nad miastem i dać je we władanie przestępcom , daje mały pokaz w restauracji żeby miasto wiedziało do czego jest zdolny, Scarecrow nie chce zabijać batmana, bo ma umowę z Jasonem, który chce zeby najpierw cierpiał i stracił wszystko, co jemu samemu się podoba. Co do Jokera pełna zgoda ale jednak motyw gdzie jest on tylko w głowie batmana był jak dla mnie okej i tak tez bym  wolał żywe miasto ale jestem w stanie jeszcze kupić to wyjaśnienie. Pomysł z geetem nie był świeżym pomysłem tylko służył również po to zebu usprawiedliwić ponownie puste miasto i wrzucić kogo się tylko tam da. Jeśli ktoś nie zna komiksów zbyt dobrze, to wrecz utnonie w tej fabule, z dupy pojawią się takie postacie jak Talia czy Clayface które słuzą jaką główne zwroty fabularne. Kogo z graczy ma obchodzić Talia i jej śmierć? Nawet nie mamy czasy jej poznać, poza tym to nie jest dokładnie ta sama postać co z komiksów i nie mamy pojęcia jakie ma w sumie relacje z nietoperzem ,zwrot z fałszywym jokerem gdzie nagle wpad wielka galareta bez zadnego wproadzenia kim ta postac jest, jest równiez głupia. Tak samo np Two face jest w tej grze tylko po to zeby był. Ak przynajmniej poświęca czas zeby nam wprowadzić Jasona po przez retrospekcje i rozumiemy skad jego nienawiść i to nawet jeśli ktoś nie zna tej postaci z komiksów, batman wywołuje trochę więcej emocji w tej cześći i ma jaką kolwiek relacje z Gordonem, Robinem itp Wiec tak stawiam fabułę AK wyżej, co nie oznacza ze jest dobra ;D

Juby

Cytat: newtimeScarecrow nie chce wyrządzić krzywdy mieszkańcom tylko zdobyć kontrolę nad miastem i dać je we władanie przestępcom
Władanie nad czym, skoro dał się ewakuować mieszkańcom? Pustym budynkom i zaparkowanym autom?

Cytat: newtimePomysł z geetem nie był świeżym pomysłem tylko służył również po to zebu usprawiedliwić ponownie puste miasto
Nie przypominam sobie żadnej gry sprzed AC, w której byłby pomysł z więzieniem-dzielnicą miasta. Poza tym, AC nie było puste, wszędzie roiło się od więźniów. Brak otwartego świata =/= pusta arena do gry. Ale nawet gdybym przyjął, że było puste, to nie mogło być "ponownie", bo to był pierwszy Batman out-of-Arkham.

Musiałbym powtórzyć te gry, aby się do odnieść do reszty twoich zarzutów. Z pamięci i ocen na filmwebie mogę tylko powiedzieć, że Arkham City to dla mnie 10/10 i ulubiona gra ever, a Arkham Knight 3/10 i trzecia najgorzej oceniona gra na moim profilu. Także ten, raczej mnie do niej nie przekonasz :)

Tylko tą rozmową (+ ostatnimi rekordami Lelka) zachęciliście mnie do powtórki po latach. Mam jednak z tym dwa duże problemy. 1) Brak komputera. Może starszy brat zerknie mi w domu rodzinnym na stary sprzęt, czy po formacie będzie się dało na nim jeszcze cokolwiek zrobić (gdy go złożyliśmy w 2015, AK śmigało na maksymalnych wymaganiach). 2) Nie pamiętam swojego loginu/hasła na steam, ani na jakiego maila je założyłem. Czy przy próbie instalacji gier z płyt będę mógł założyć nowe konto i na nim grać od początku?

newtime

Cytat: Juby w 08 Lipiec  2022, 16:00:42Musiałbym powtórzyć te gry, aby się do odnieść do reszty twoich zarzutów. Z pamięci i ocen na filmwebie mogę tylko powiedzieć, że Arkham City to dla mnie 10/10 i ulubiona gra ever, a Arkham Knight 3/10 i trzecia najgorzej oceniona gra na moim profilu. Także ten, raczej mnie do niej nie przekonasz :)


Ja też pamiętam ze byłem zachwycony AC 2011 i lekko rozczarowany Ak ale powrót po latach jak juz jestem trochę starszy i torchę więcej  dobrych gier grałem przez lata , to widze znacznie więcej wad tych produkcji i powrót do AC był dla mnie najbardziej rozczarowujący, być moze dlatego ze najlepiej  ją zapamiętałem, to wciaż bardzo dobra seria ale ma mnóstwo głupotek zwłaszcza fabularnie i budowaniem swiata. Dodam tez ze AK ma świetna grafike ta gra mogła by wyść dzisaj i wciaz by robiła wrażenie.

Cytat: Juby w 08 Lipiec  2022, 16:00:42Tylko tą rozmową (+ ostatnimi rekordami Lelka) zachęciliście mnie do powtórki po latach. Mam jednak z tym dwa duże problemy. 1) Brak komputera. Może starszy brat zerknie mi w domu rodzinnym na stary sprzęt, czy po formacie będzie się dało na nim jeszcze cokolwiek zrobić (gdy go złożyliśmy w 2015, AK śmigało na maksymalnych wymaganiach). 2) Nie pamiętam swojego loginu/hasła na steam, ani na jakiego maila je założyłem. Czy przy próbie instalacji gier z płyt będę mógł założyć nowe konto i na nim grać od początku?


Polecam, chętnie podyskutuje na temat tych gier po latach, jeśłi masz wersje pudełkową to powinieneś zagrać w ją bez problemu z tego co pamiętam, ja ogrywałem remaster na ps5 i generalnie gra wygląda ładniej ale bez zadnego wow ale jeśli masz konsole, to polecam odświeżoną trylogie