Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

LelekPL

No, nie wygląda to dobrze. Nawet bardzo źle. Ale pozytyw jest taki, że większość z tych "negatywnych" recenzji nie jedzie jakoś strasznie mocno po tym filmie. Są raczej na granicy dobrego i złego. Także myślę, że ostatecznie film osiągnie pułap około 40-50%... co i tak jest ZNACZNIE poniżej oczekiwań. I w sam raz na zmianę reżysera przed rozpoczęciem zdjęć do Justice League :P

Rarian

Nie wiadomo ile tu winy reżysera (bo umówmy się, Snyder kręci piękne ujęcia, czy to 300 czy Watchmen, czy nawet kijowe Sucker Punch, czy MoS), ale Goyer nie umie pisać fajnych fabuł. Teraz mają Chrisa Terrio do JL, BvS to jeszcze projekt Goyera. Myślę, że przede wszystkim tego drugiego należałoby się pozbyć.

Tak naprawdę tutaj istotniejsze będą opinie fanów; krytycy są strasznie zafiksowani na punkcie radosnych marveli, zobaczymy co powiedzą ludzie. Niemniej oczywiście liczyłem na lepsze przyjęcie przez krytyków.

Altair

Witam Was wszystkich po dłuuugiej przerwie :)

No na razie recenzje nie napawają optymizmem - wręcz przeciwnie, jest podobnie jak z MoS, podejrzewam, że średnia ocen po dniu jutrzejszym będzie się wahać na poziomie 60% i stopniowo zjedzie w dół w przypadku optymistycznym oczywiście.
Filmowi zarzuca się przede wszystkim brak jakiejkolwiek więzi emocjonalnej z bohaterami, co sprawia, ze wszystkie te wybuchy CGI nie mają kompletnie żadnego motywu dla nas, jako odbiorców. Czyli niestety, to samo na co wg mnie cierpiał MoS - piękny film, z ciekawą fabuła, poprowadzony w dziwnym, nieprzyjemnym, chłodnym i NIEWCIĄGAJĄCYM kierunku. O ile inny niż Marvel kierunek jest bardzo fajny, bo w świecie musi panować równowaga, o tyle fakt, że kompletnie nic nas nie angażuje w oglądanie go już jest be. MoS był po prostu tak samo nudny jak S:Returns, tyle, że działo się w nim wiecej. Mam nadzieję jednak, że to tylko malkontenci, bo w Benie Afflecku naprawdę upatrzyłem sobie Batmana na modłę tego z TAS i serii Arkham - brutalnego, wielkiego, inteligentnego wojownika. :)

Leon Kennedy

Przecież jest sporo pozytywnych recenzji. Więc spokojnie ludziska  :) Zreszta srednia na imd jest bardzo dobra... Powyzej 9. A na rotten juz jest 42℅

Funky

Batman v Superman: Dawn of Justice has received mixed reviews from critics. On Rotten Tomatoes the film has a rating of 41%, based on 34 reviews, with an average rating of 5.2/10.[139] On Metacritic the film has a score of 48 out of 100, based on 17 critics, indicating "mixed or average reviews"

Cytat z Wikipedii, liczy?em jednak na co? lepszego ni? ''MoS''. Ale pomijaj?c sam film najwi?kszy fail to soundtrack Hansa Zimmera i jego przydupasa D?ankiego. Nudny bez polotu i z beznadziejnym tematem Batmana (Zimmer jak mog?e? spieprzy? muzyk? dla Batfflecka? >:().

Altair

Jedno jest pewne - nawet jak będzie bardzo źle z BvS, jak tylko Affleck dostanie możliwość reżyserowania solowego Gacka to dostaniemy arcydzieło ;)

Q

Spokojnie. Recenzje może nie są tak dobre jakby można oczekiwać, ale nie ma też tragedii. Rotten Tomatoes to nie wyrocznia, części krytyków film się spodobał innym nie. Zack Snyder nigdy nie miał dobrych ocen od krytyków ("Watchmen" 65%, a "300" 60%). Trzeba poczekać jak prezentować się będą opinie widzów, a najlepiej samemu się przekonać na jaką ocenę zasługuje "Batman v Superman: Dawn of Justice".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Na razie zarówno na rottentomatoes (36% z oceną 5.4, u Top Critic jeszcze gorzej) jak i na metacricic (47/100) jest to drugi najgorzej recenzowany film Snydera po Sucker Punch, a także drugi najgorzej recenzowany film z Batmanem po Batman & Robin! :(

Cytat: Leon Kennedy w 23 Marzec  2016, 00:28:10
Przecież jest sporo pozytywnych recenzji. Więc spokojnie ludziska  :) Zreszta srednia na imd jest bardzo dobra... Powyzej 9. A na rotten juz jest 42℅

No właśnie jest mało pozytywnych recenzji, a jak już są pozytywne, to bez zachwytów (oceny około 7/10).

A noty z IMDb to zerowy wyznacznik. Oceny pojawiają się tam już od soboty (odkąd można oceniać), a filmu nie widział prawie nikt (dopiero dzisiaj ruszają pierwsze seanse poza USA)? Tak więc te 9/10 jest od 99% ludzi, którzy filmu nie widzieli, ale kliknęli sobie w 10/10. :P

Jestem strasznie rozczarowany. Od miesięcy miałem ogromne obawy, ale nie spodziewałem się aż tak złego przyjęcia przez krytyków, znacznie gorszego od przecież też mieszanie przyjętego Człowieka ze stali. No cóż, tak to jest jak się nie wie o czym robi się film. BvS miało być sequelem Man of Steel, którym przestał być na rzecz filmu "Batman vs Superman" z większą rolą Batmana, żeby później stać się jedynie furtką w kinowym uniwersum do filmu JLA, pełną zbędnych wątków, postaci, gościnnych występów, mieszającą dość realistyczną konwencję MoS z iście komiksową, w dodatku strasznie pociętą, skoro wersja rated-R ma trwać 3 godziny.

Strasznie się obawiałem, że Snyder, który ma jedynie oko do wizualiów i scen akcji, tego nie udźwignie i póki co wygląda na to, że miałem rację. Niestety, bo po cichu liczyłem na kolejny świetny film z Batmanem. :/

Cytat: Altair w 23 Marzec  2016, 01:38:54
Jedno jest pewne - nawet jak będzie bardzo źle z BvS, jak tylko Affleck dostanie możliwość reżyserowania solowego Gacka to dostaniemy arcydzieło ;)

Tak, to jest pewne. Bo Affleck, który nakręcił 3 dobre filmy jest pewnikiem robienia arcydzieł.

Leon Kennedy

Nie szalej Juby, nie szalej. Na hataku recenjza Bvs, jeszcze jej nie czytałem, a ocenato 8/10. Co do imdb, to nie wiedziałem, że tak sprawa się tam ma...

Rarian

CytatJestem strasznie rozczarowany. Od miesięcy miałem ogromne obawy, ale nie spodziewałem się aż tak złego przyjęcia przez krytyków, znacznie gorszego od przecież też mieszanie przyjętego Człowieka ze stali. No cóż, tak to jest jak się nie wie o czym robi się film. BvS miało być sequelem Man of Steel, którym przestał być na rzecz filmu "Batman vs Superman" z większą rolą Batmana, żeby później stać się jedynie furtką w kinowym uniwersum do filmu JLA, pełną zbędnych wątków, postaci, gościnnych występów, mieszającą dość realistyczną konwencję MoS z iście komiksową, w dodatku strasznie pociętą, skoro wersja rated-R ma trwać 3 godziny.
Wow, wow, wow, hold your horses. Ja też się rozczarowałem przyjęciem przez krytyków, ale to już wygląda jak skreślenie filmu przed pójściem do kina :D. Ludzie; fani oceniali ten film w zdecydowanej większości pozytywnie. Krytycy krytykami, a rozum rozumem. Pragnę przypomnieć, że Scarface kiedyś dostało złotą malinę :).
CytatTak, to jest pewne. Bo Affleck, który nakręcił 3 dobre filmy jest pewnikiem robienia arcydzieł.
Pewnikiem to nie jest nawet Francis Ford Coppola, bo i on miał słabe filmy, ale niezaprzeczalnie Affleck to jeden z największych reżyserkich talentów Hollywood.

LelekPL

Tak naprawdę to po przeglądnięciu kilku, nie przejmuję się tymi recenzjami. Wiele z nich akcemtuje, że film jest zbyt mroczny i nie za bardzo "fun". I że nie jest jak filmy Marvela. A ja właśnie tego chciałem. Żeby to był film DC a nie małpowanie Marvela. Z tego komiksowego wyglądu filmu obawiałem się że porzucą estetykę MoS, która co by nie mówić o samym filmie, była udana. Mam nadzieję, że BvS się tego będzie trzymał i nie poleci w absurd (bo strój Batmana, Wonder Woman już mi tym zalatują) albo przeciwników bez jakiegokolwiek psychologicznego/światopoglądowego pojedynku (tutaj już teraz uważam, że Doomsday to fatalna decyzja). Podoba mi się, że nawet negatywni krytycy sugerują że dzięki Luthorowi i konfliktowi bohaterów ten film mimo wszystko aspiruje do czegoś więcej i zachowa powagę którą rozpoczął Nolan. Pytanie tylko czy im się to uda. Moja recenzja będzie w niedzoele pewnie.

To już bardziej mnie martwiły materiały promocyjne, które po prostu nie wyglądały dobrze (choć oczywiście nie oglądałem trailerów i TV spotów)

Juby

#506
Nie skreślam filmu, ale od ponad roku miałem wielkie obawy, bo produkcja BvS przypominała mi produkcję nieudanego The Amazing Spider-Man 2, przy której popełniono największy błąd SM3 (nadmiar czarnych charakterów i postaci w ogóle) i coś co mnie najbardziej boli w dzisiejszym Hollywood - moda na budowanie uniwersum. Zamiast skupić się na tym jednym, konkretnym filmie, tej historii, zrobiono z filmu podbudowę pod uniwersum i pod kolejne jego filmy, wstawiając do niego zbędne odwołania, wątki i furtki do następnych filmów. Strasznie mnie to bolało w ostatnim Terminatorze i nowych Gwiezdnych wojnach, a teraz moda na uniwersa trafiła do WB/DC.

Ale też nie przejmuje się zbyt mocno recenzjami, bo a) Snydera nigdy nie lubili amerykańscy recenzenci, b) wielokrotnie się z nimi nie zgadzam, c) spodziewałem się mieszanych opinii.

Post Merge: 23 Marzec  2016, 12:31:39

Stuckmann już widział
! No longer available

C+ i potwierdza moje obawy nazywając film bałaganem. :/

kubala102

Cytat: LelekPL w 23 Marzec  2016, 11:55:37
Tak naprawdę to po przeglądnięciu kilku, nie przejmuję się tymi recenzjami. Wiele z nich akcemtuje, że film jest zbyt mroczny i nie za bardzo "fun". I że nie jest jak filmy Marvela. A ja właśnie tego chciałem. Żeby to był film DC a nie małpowanie Marvela. Z tego komiksowego wyglądu filmu obawiałem się że porzucą estetykę MoS, która co by nie mówić o samym filmie, była udana. Mam nadzieję, że BvS się tego będzie trzymał i nie poleci w absurd (bo strój Batmana, Wonder Woman już mi tym zalatują) albo przeciwników bez jakiegokolwiek psychologicznego/światopoglądowego pojedynku (tutaj już teraz uważam, że Doomsday to fatalna decyzja). Podoba mi się, że nawet negatywni krytycy sugerują że dzięki Luthorowi i konfliktowi bohaterów ten film mimo wszystko aspiruje do czegoś więcej i zachowa powagę którą rozpoczął Nolan. Pytanie tylko czy im się to uda. Moja recenzja będzie w niedzoele pewnie.

To już bardziej mnie martwiły materiały promocyjne, które po prostu nie wyglądały dobrze (choć oczywiście nie oglądałem trailerów i TV spotów)

Jeśli estetyka MoS, była dla ciebie udana to nie wiem jak według ciebie powinien wyglądać Superman , bohater który powinien reprezentować nadzieje oraz  pomorze ściągnąć kota ze drzewa jeśli będzie taka potrzeba, na dodatek   ubiera się na czerwono niebieski kostium , to na pewno idealny materiał na dramat wyprany kompletnie z kolorów.  I proszę bez argumentu że Marvel robi wszystko kolorowe bo to bulshit. Jedne filmy sa zabawne drugie poważne w planach jest nawet horrorowy Dr Strange na dodatek mamy serial Dardevill który jest najbardziej mrocznym serialem super bohaterskim , najważniejsza jest różnorodność czego Dc chyba dalej nie rozumie jeśli mają dalej robić z każdego bohatera batmana to to uniwersum upadnie zanim na dobre się znacznie. Jaki według ciebie ma nosić kostium Wonder Woman ,  wojskową  kamizelkę?       

Leon Kennedy

Widzę Juby, że wolisz przejmować się wybranymi recenzjami i do tego chyba tylko tymi które krytukują film, jak sądziłeś przed filmem... Ale kolego są i przychylne i to nie jedna! Np.
http://naekranie.pl/recenzje/batman-v-superman-swit-sprawiedliwosci-pierwsza-polska-recenzja

LelekPL

Estetyka pasuje do filmu o Batmanie, a Superman i Wonder Woman mnie nie obchodz?. W czym Wonder Woman b?dzie biega? jest mi kompletnie oboj?tne, bo ta posta? i film interesuje mnie w stopniu zerowym. Ja patrz? na to z perspektywy fana Batmana i to podej?cie mi pasowa?oby do BvS. Powa?ny ton.

Je?li chodzi o Marvela no to prosz? Ci?... Wiadomo, ?e Marvel ma swoj? formu?? i te filmy robione s? ta?mowo. Niby co? tam sprzedaj? ?atwowiernym fanom, ?e Ant-Man to heist movie (a jest tak naprawd? komediow? parodi?), a Winter Soldier to szpiegowski thriller (do bólu przewidywalny przez co bez ?adnych "thrills" w thrillerze, ale koniec ko?ców jest ten sam schemat, komediowy ton (wyj?tkiem jest chyba tylko CA:WS i Hulk) i pojedynek z niedopracowanym wrogiem na koniec. S? to g?ównie komediowe filmy akcji, je?li humor si? trzyma wypada dobrze (Avengers czy Stra?nicy), a je?li nie to ?le (Thor 2 IM3). Na Strange'a jeszcze si? nie podniecaj - tak jak wspomina?em Winter Sol mia?by? szpiegowskim thrillerem, a thrillów tam ?adnych nie by?o. Tak samo tego horroru b?dzie w Strange'u jak na lekarstwo, a wi?cej b?d ie komedii.

Daredevila nie ogl?dam tak samo jak wszelkich innych seriali o superbohaterach. Jest ju? i tak za du?o ?wietnych seriali, ?eby traci? czas na seriale Marvela czy DC.